Jump to content
bata

Dota Allstars

Recommended Posts

[quote name='zareight' timestamp='1284979633' post='1048210']
yup..6.68..xtaw bile nk kua..xda kabar angin lg..huhu~
[/quote]

6.69c dos leni wehh,jom la dota

id in garena = Je|c00ff0000bat

[quote name='LebaiMach0' timestamp='1291534479' post='1055653']
6.69c dos leni wehh,jom la dota

id in garena = Je|c00ff0000bat
[/quote]

R
o
o
m

m
a
n
e

l
e
p
a
k

n
i
?

[quote name='e_X' timestamp='1291578391' post='1055696']
R
o
o
m

m
a
n
e

l
e
p
a
k

n
i
?
[/quote]

Mana2 room,beser2

clan war room , kingsurf , cyberstar kadang2..sini jer tempat lepak gua

tolong aku...aku dh lama x masuk main garena...arini test nak main...dh update,tp password/username invalid...nak register baru kat website garena,server dia down kot? apa yg berlaku sbnrnya..adakah garena dh xleh main dota dlm tu..aku dh setahun kot xmain game ni dlm garena...itu yg konfius ni

[quote name='mon678' timestamp='1317005027' post='1072625']
selain garena ada lg x nk main dota online ni?
[/quote]
Rasanya takde.. Garena antara online game service provider yg paling berpengaruh.. Garena ni dibuat tuk online gamers bertemu, chatting and main game sama2... Banyak game yg mnarik dalam garena.. Cntohnya Black Shot dan Heroes of Newerth.

Sapa sini yang main pakai clien selain daripada Garena? Aku dah try satu tapi banyak sangat orang Pelipin yang main dan cam kurang lagi kot orang Msia main?

[quote name='mon678' timestamp='1317005027' post='1072625']
selain garena ada lg x nk main dota online ni?
[/quote]Eh bro main gak ke bende alah ni? Aku dah try satu dan boleh tapi dia mode lain sket daripada orang biasa main kat garena, aku main dekat office sebab office aku blok garena. Nak main pakai rpoxy punyalah payah jadi pakai ni jelah. Tapi lagi bagus dari garena sebab lagger kurang.

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323702455' post='1076864']
Sapa sini yang main pakai clien selain daripada Garena? Aku dah try satu tapi banyak sangat orang Pelipin yang main dan cam kurang lagi kot orang Msia main?

Eh bro main gak ke bende alah ni? Aku dah try satu dan boleh tapi dia mode lain sket daripada orang biasa main kat garena, aku main dekat office sebab office aku blok garena. Nak main pakai rpoxy punyalah payah jadi pakai ni jelah. Tapi lagi bagus dari garena sebab lagger kurang.
[/quote]

Aku pakai client Steam. Main Dota II :)

[quote name='Hao Ren' timestamp='1323708857' post='1076867']
Aku pakai client Steam. Main Dota II :)
[/quote]

laa, steam pun ade plak main bende ni. aku pkai klien satu lagi tah apa punya tapi dorang main mode lain.

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323719920' post='1076873']
laa, steam pun ade plak main bende ni. aku pkai klien satu lagi tah apa punya tapi dorang main mode lain.
[/quote]
A'a ler...
Skang yang ada hak publish dota II kang Valve sorang je.. IceFrog kerja ngan Valve, Valve letak dota II dlm steam
Berstim2 la jawabnya.. wkwkwkkwkwk :D

Anyway, aku tak sempat nak screenshot masa lawan orang. Ni gambar masa lawan AI baru2 dapat main Dota II aritu jer
[url="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150387122117767.374652.795072766&type=3"]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150387122117767.374652.795072766&type=3[/url] Edited by Hao Ren

[quote name='Hao Ren' timestamp='1323780320' post='1076943']
A'a ler...
Skang yang ada hak publish dota II kang Valve sorang je.. IceFrog kerja ngan Valve, Valve letak dota II dlm steam

Anyway, aku tak sempat nak screenshot masa lawan orang. Ni gambar masa lawan AI baru2 dapat main Dota II aritu jer
[url="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150387122117767.374652.795072766&type=3"]https://www.facebook...95072766&type=3[/url]
[/quote]

wah yeke.. best x dota 2??
orang kata susah sket nak main..
tapi tak tahu apa yang susahnya... :25: :25:

[quote name='Hao Ren' timestamp='1323780320' post='1076943']
A'a ler...

[url="https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150387122117767.374652.795072766&type=3"]https://www.facebook...95072766&type=3[/url]
[/quote]

Aku tak perasan plak, logiklah, pasal aku taw derang memang ada projek Dota 2 ngan iceforg. Aktif plak icefrog ni. Tak cukup dengan game sendiri, League Of Legends.

[quote name='KeMaT HaSaN' timestamp='1323836955' post='1077013']
wah yeke.. best x dota 2??
orang kata susah sket nak main..
tapi tak tahu apa yang susahnya... :25: :25:
[/quote]

Eh, sapa cakap dota senang nak main. Alasan game ni senang sebab dia familiar sangat, terutamanya di kalangan pelajar yang memiliki laptop, (sebab warcraft kan main copy jer dah leh main). Try la main game cam League of Legends, interface hampir serupa ngan Dota, tapi aku rasa menarik. Tapi nak main ngan geng payah sebab masih ramai tak main kat sini. Tapi game cam HON dah mula banyak main, aku baru2 jer main walaupun pada awalnya tak ingin try.

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323851187' post='1077031']
Aku tak perasan plak, logiklah, pasal aku taw derang memang ada projek Dota 2 ngan iceforg. Aktif plak icefrog ni. Tak cukup dengan game sendiri, League Of Legends.

Eh, sapa cakap dota senang nak main. Alasan game ni senang sebab dia familiar sangat, terutamanya di kalangan pelajar yang memiliki laptop, (sebab warcraft kan main copy jer dah leh main). Try la main game cam League of Legends, interface hampir serupa ngan Dota, tapi aku rasa menarik. Tapi nak main ngan geng payah sebab masih ramai tak main kat sini. Tapi game cam HON dah mula banyak main, aku baru2 jer main walaupun pada awalnya tak ingin try.
[/quote]

Oh yeke... macam2 ye... buley try ni time free weekend tu... Thanks bro

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323851187' post='1077031']

[/quote]
Erk.. silap faham disini.. League of Legend tu memang game dari pembangun asal Dota tapi bukan Icefrog, tapi Guinsoo. Guinsoo pengasas Dota sebelum Icefrog amik alih sampai sekarang. To make it short, sekarang Guinsoo signed contract dengan syarikat RiotGame buat League of Legend, manakala Icefrog signed contract dengan Valve bangunkan Dota II.

Manakala HoN adalah.. ...er... copycat konsep :P

Antara tiga branch baru konsep Dota ni, hanya Dota II yang mengekalkan keaslian Dota (hero, item, map, dan lain2). So, tak susah mana pun nak biasakan diri dengan dota baru, bagi yang dah biasa dengan dota tu :)

[quote name='Hao Ren' timestamp='1323861765' post='1077054']
Erk.. silap faham disini.. League of Legend tu memang game dari pembangun asal Dota tapi bukan Icefrog, tapi Guinsoo. Guinsoo pengasas Dota sebelum Icefrog amik alih sampai sekarang. To make it short, sekarang Guinsoo signed contract dengan syarikat RiotGame buat League of Legend, manakala Icefrog signed contract dengan Valve bangunkan Dota II.

Antara tiga branch baru konsep Dota ni, hanya Dota II yang mengekalkan keaslian Dota (hero, item, map, dan lain2). So, tak susah mana pun nak biasakan diri dengan dota baru, bagi yang dah biasa dengan dota tu :)
[/quote]

EH, aku taktaw sangat tapi aku ingat dari dulu Guinsoo tu nama lain Icefrog. Macam tu plak. Jadi icefrog punyak kerja la dengan Valve ni bangunkan game baru tu. sebijik cam Dota original ke dota 2 dari segi gameplay dan karakter dia atau hanya berdasarkan konsep sahaja yang sama?

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323919543' post='1077093']
EH, aku taktaw sangat tapi aku ingat dari dulu Guinsoo tu nama lain Icefrog. Macam tu plak. Jadi icefrog punyak kerja la dengan Valve ni bangunkan game baru tu. sebijik cam Dota original ke dota 2 dari segi gameplay dan karakter dia atau hanya berdasarkan konsep sahaja yang sama?

Ada game demigod tu paling slow nak main.

[/quote]

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323920113' post='1077093']
[/quote]

Karekter seingat aku sama semuanya. Grafik improve sgt9. Gameplay pon sama. Yang aku bekenan so far key binding dah boleh. Beli item pon macam HoN punya stail. Takyah nak godek jaoh2 kedai item yg ada. Dia da summarize each item ape yang boleh buat for each item yang kita select tu.

Cuma aku tak gemar list item dia macam kecik time nak beli tu. Payah nak nampok. :25:

[quote name='Hao Ren' timestamp='1323861765' post='1077054']

[/quote]
jd yg dlm gmbr kt fb tuuuuuuuu gmbr dri dota 2 k or HoN?>????

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323920113' post='1077093']
[/quote]
Semua hero, skillset, item2, creep, neutral creep, konsep, roshan, map dan lain2 feature dalam Dota asal masih kekal. Dota 2 improve engine, graphic, shortcut keyset dan sebagainya mengikut perkembangan masa kini mengikut pandangan gamers. So tak lost apa2 pun kalo nak pindah.

Btw, Blizzard tak puas hati nampaknya dan launched game dota diorang sendiri. Blizzard dota, kalo tengok video pun graphic to be expected la cun kan, tapi that's is a mere joke la bagi aku. Tak cukup lagi ke dengan HoN yang pelik2 kuar kan. :D

[quote name='mon678' timestamp='1323946101' post='1077109']
jd yg dlm gmbr kt fb tuuuuuuuu gmbr dri dota 2 k or HoN?>????
[/quote]
Dari dota 2. Bleh datang tengok bilik aku kalo nak, KDOJ. Tu pun kalo ko rajin la :D Edited by Hao Ren

tak nk pun dtg bilik ko haha Edited by mon678