Jump to content
Sign in to follow this  
aDy_pUtRa

Linux Dan Windows

Recommended Posts

Aku jarang log forum nih laanih....rupanya ada org mengumpat.. biggrin.gif

pstttt......ada mamat sorang tuh kononnyer terer nak mampos....tapi aku tak nampak pon terer dia. Kondem org jer lebih. Title mod mcm tinggi melangit. Tak sedar diri tuh org menyampah. Kalau guide org tak per jugak........Org melayu biasa la!!!.....Tak leh tgk org lebih skit...JAKI!!!

Kononyer org MIMOS la...memacam la...tapi makmal komputer MIMOS satu mesia kondem. Kalu terer sgt kasi makmal tuh semua up dulu baru bleh cakap lebih-lebih. Jgn sampai cikgu yg setup server linux kat makmal komputer tuh:P

Asyok geng dia jer btol..... smile.gif

Jangan harap putera nak maju selagi ada org mcm nih. Kasi down putera ada la...........org lain kalau ada yg tak btol...cakap elok2..bukannya kondem atau perli. Tak malu ngan title mod ke.cakjap tak pikir perasaan org?? atau mmg dah tabiat cakap lepas?

Susah jugak org tak paham pemberatan bahasa nih......"mesti" dlm istilah pemberatan "sepatutnya ada". Tak tau la kalau mamat tu dia pemeriksa kertas bahasa melayu SPM.

Kalau "mesti" tuh di ambil kira...org pakai windows pon "mesti" kena ada live cd jugak ke? Kalau tadak live cd diorg tak leh run troubleshoot linux atau windows ke? atau mcm?

apa2 pon mintak maaf byk2 kalau mmg terasa...peace laugh.gif

Edited by ciku

Emosional? Sikit-sikit sudahlah. Saya sudah cukup puas dengan patern emosional meleret-leret kerana saya dah beratus kali baca dalam forum-forum lain yang sama tentang statement yang sama juga. Jadi, tak usahlah dipanjang-panjangkan. Jika dipanjangkan juga, maka jadilah thread yang pada asalnya hanya perlu 10-20 posting untuk selesaikan masalah, merebak hingga 3-4 page dalam satu thread yang tak ada apa-apa manfaat.

Berbalik kepada isu yang mana satu perlu diinstall dahulu, saya rasa mana-mana dulu pun tidak menjadi masalah sebenarnya. Segalanya terpulang kepada yang empunya diri. Tetapi lebih afdhal, saya masih recommend install Microsoft Windows dahulu sebelum Linux untuk mengelakkan masalah yang tidak dijangka-jangka seperti reformat dan reinstall sehinggal 3-4 kali. Buang masa bukan?

Selamat Mencuba! Selamat Berjaya!

Emosional? Sikit-sikit sudahlah. Saya sudah cukup puas dengan patern emosional meleret-leret kerana saya dah beratus kali baca dalam forum-forum lain yang sama tentang statement yang sama juga. Jadi, tak usahlah dipanjang-panjangkan. Jika dipanjangkan juga, maka jadilah thread yang pada asalnya hanya perlu 10-20 posting untuk selesaikan masalah, merebak hingga 3-4 page dalam satu thread yang tak ada apa-apa manfaat.

Aku pon tak mau panjang2 jugak...tapi sbb ada org kacau aku dulu. Aku tak kacau depa pon. Jadik lain kali jangan la kacau org.... biggrin.gif

bleh pasang mana2 dulu tu cuma betul kalau windows nt ngan linux.. camne plak ngan win9x? win3.1? untuk memasang multi-os dengan betul dalam satu sistem.. perlu tentukan exact version of os yang hendak dipasang jugak.