Jump to content
orgbatu

Blajo Programming

Recommended Posts

oit...

ada sapa-sapa tau tak mana-mana tempat kat dlm area kl yg ada tawarkan kos untuk blajo subjek sistem pengaturcaraan saja. pastu kita bleh pilih subjek apa kita nak.

maksud aku macam nak blaja delphi saja ker, java saja ker, vb ker, php per, asp ker.. yg bleh ajar dari basic sampai yg advance-advance..

baru ler confidence skit nak mintak kejer ... laugh.giflaugh.gif

ada tak aa...???

wahahaha...aku pun nak minta gakz kelas pengaturcaraan nie....after final exam 18.8.05 ni aku start belajar fundamental of programming....huhuhu.....

Ini kalo masuk U berteraskan teknologi maklumat, baru boleh kot!! UTM (?), UKM (?) UM (?) MU (?).... pendek kata, U yg menawarkan kelas programming.... agaknyalah unsure.gif Tapi aku belajar programming kat UTM biggrin.gif

korang tau tak kat "japang" university aper ader cost programming?

of course!

darkwan apa maksud ko aa?? cite skit...

Macam peribahasa "Angan² Mat Jenin" atau "kail panjang sejengkal, jgn diduga lautan yg luas" (betul ke nih? unsure.gif)

sendiri tanya sendiri jawab? course ke cost?

jangan bermimpi mencapai langit kalau ranting di pokok pun tak terjangkau dik!

aku naik kapal terbang...

zaman sekarang ni semua nya tak mustahil jika kira rajin "berusaha"

...dari rajin usaha kat forum kan bagus kalo rajin belajar ke ... ape ke .... ni asyik rahin berangan kat forum je...adus

"hampeh" aku nak tanya kau antara C++ ngan C# maner paling power?

aku bukan aper kalau bleh aku nak mula yg senang dulu....

"hampeh" aku nak tanya kau antara C++ ngan C#  maner paling power?

hmm... wen site nih lebih kurang sama ngan putera.com

http://www.devmaster.net/forums/index.php?showtopic=8&st=0

good link.... at least kau pandai cari sumber, tapi kalo nak buat perbandingan antara dua language berkenaan, itu kena forward kat forum Bahasa Pengaturcaraan... sbb topik nih hanya berkisar tentang di mana nak belajar programming, tu je.. k smile.gif

"hampeh" aku nak tanya kau antara C++ ngan C#  maner paling power?

amik la c ++ dulu la ..baru ade basic ..tu pun dah pening bagi aku ...tapi ikut org gak mane tau ko terer amik la susah2 skit

Edited by hampeh

aku buka topik ni sebab aku tgh mencari tempat nak blajo delphi...

skrg ni aku blajo delphi guna buku jer kat umah.. pastu usha-usha kat internet mana-mana yg tak paham...

tapi org kata kalau blajo ada guru ni lagi "afdal"...

lagi cepat paham.... tul tak... laugh.gif

guru ko, kalo ade pon, adalah member2 kat putera.com le. ko blaja gune buku dan internet, pastu ade prob tanye la kat sini.

zaman sekarang ni semua nya tak mustahil jika kira rajin "berusaha"

so sila usahakan untuk lekat mentaliti ni dalam2 kat otak ko.

BERENTI TANYE SOALAN MEREPEK DAN BANGANG MACAM

"GAME X ATAU Y MANE LAGI POWER"

"SOFTWARE 3D X ATAU Y MANE LAGI BAGUS"

"BAHASA C++ ATAU C# MANE LAGI POWER"

PASAL KO TAK POWER.

dulu lagi ako dah kate, tapi ko buat2 pekak. and orang2 kat sini cakap baik2 pon lagi nak membalas, so ape gune ko tanye kat sini la pandai kalo tanak dengar?

Edited by C-Fu

aku buka topik ni sebab aku tgh mencari tempat nak blajo delphi...

skrg ni aku blajo delphi guna buku jer kat umah.. pastu usha-usha kat internet mana-mana yg tak paham...

tapi org kata kalau blajo ada guru ni lagi "afdal"... 

lagi cepat paham.... tul tak... laugh.gif

aku ader pergi perpustakkan, banyak jugak buku learn C++ & C# tebal nak mampus, cam yellopages tambah sikit lagi

orang alim pun pahala tak diukur dari segi panjang janggutnya atau panjang tasbihnya. aku peduli ape perpustakaan ko buku tebal ke nipis ke. dh ada buku tu C++ & C#, so go figure.

pasal naik kapal terbang tu, ko kena naik kapal terbang gak. bukan ko boleh capai langit macam tu je. kalo ko bengap sangat tak paham peribahasa aku tu, (kalo bengap la, tapi stail ckp riak bukan main cam power) - aku buat perbandingan mudah ..

macam mana nk masuk IPTA kalo ko SPM pun takde. jangan jadi bengap. paham betul-betul apa aku cakap.

dan jangan bakau darah.

hurm...kanak-kanak ribena yang sedang menuju ke alam dewasa susah nak terima pandangan orang yang lebih dewasa.... biggrin.gif kepada adik pinguspy...aku cuma nak ingatkan, bahawa syarat-syarat nak masuk ke IPTA makin lama makin ketat...so jangan kau ingat senang nak capai cita-cita kau tu kalau result pun hampeh....most important nak masuk IPTA ni kau kene skor dalam fizik, kimia, bio, add math dan juga math modern! kalau semua subject ni kau tak dapat skor, mimpilah kau kalau nak jadi penggodam tu....

dry.gif hmmmmmmmm... aku punya result exam tu bleh tahan la...tapi aku akan belajar lagi kuatla... hehe...7A hehe B MATH ++, FIZIK, SEJ...

dry.gif hmmmmmmmm... aku punya result exam tu bleh tahan la...tapi aku akan belajar lagi kuatla... hehe...7A hehe B MATH ++, FIZIK, SEJ...

bagus! smile.gif tp kena usaha lagi...masih tak cukup ni... good luck wink.gif

kalau periksa bulanan mase form 4 tak heran la dpt skor tinggi2... lg2 soalan yg dah dibocorkan oleh cikgu.......

Edited by Prince of Andalus