Jump to content
ikan_semilang

Koleksi Cerita Pendekar Dan Pahlawan Melayu

Recommended Posts

sekarang bebudak muda suka tgk citer yg poyo jer..citer melayu lama cam pendekar diaorg dah tak layan..tue tv sekarang dah banyak tak main..banyak ke ala hip hopla..apa menatang lagi ntah..

p/s: kalo nak tau wan norazlin mula terkenal dlm citer pendekar..sebenarnya banyak lagi citer pendekar yg dah siap tapi tidak dpt ditayangkan..selepas citer pendekar ruzaidi tue,banyak citer yg diaorg buat khas tuk tv3..cam keris seiras,jalak lenteng..dan banyak lagi..aku tak baper ingat..tapi sekarang penerbit citer tue dah jual ke singapore,astro,negeri cina..tapi dia dubbing ke banhasa diaorg..penerbit citer pendekar tue adalah hvd production..

tu la pasal skrg ni banyak citer kawin2, makan2, lawak poyo, dan mcm2 lagi citer yg kalau aku dapat main disk dia aku nak letup kan terus biar tak disiarkan lagi... citer pendekar tu dah takde dah... best gak kalau ade lagi citer mcm ni... dulu ade satu citer tapi bukan pendekar la tapi pasal silat gak aku tak ingat tajuk dia, citer dia pasal perlawanan silat kat dalam gelanggang... hero dia Rusdi ape tah... best gak citer style mcm tu macm citer kick fighter....

**sorry kuar tajuk sikit... dulu masa aku kecik2 dulu tak silap banyak citer ninja & samurai jepon tayang kat tv kalau dia org siar citer mcm tu kan best, drpd citer org putih tu baik ambik citer ninja & samurai jepon ni...**

tu la pasal skrg ni banyak citer kawin2, makan2, lawak poyo, dan mcm2 lagi citer yg kalau aku dapat main disk dia aku nak letup kan terus biar tak disiarkan lagi... citer pendekar tu dah takde dah... best gak kalau ade lagi citer mcm ni... dulu ade satu citer tapi bukan pendekar la tapi pasal silat gak aku tak ingat tajuk dia, citer dia pasal perlawanan silat kat dalam gelanggang... hero dia Rusdi ape tah... best gak citer style mcm tu macm citer kick fighter....

**sorry kuar tajuk sikit... dulu masa aku kecik2 dulu tak silap banyak citer ninja & samurai jepon tayang kat tv kalau dia org siar citer mcm tu kan best, drpd citer org putih tu baik ambik citer ninja & samurai jepon ni...**

alang² ko sebut pasal samurai nih baru aku ingat ahad ni mean esok ada citer pendekar ( hitam putih ) tajuk dia Si Murai ( padahal samurai) kerana tgk iklan diorang lawan mcm samurai lak..nak sedap jadi Si Murai hehehehehe biggrin.gif

PGL sebenarnya mengecewakan aku secara peribadi sebab dia tak gunakan teknik silat dalam filemnya... kalau ada pun cuma bab awal masa M. Nasir fight ngan orang jahat kat pasar... Sayang je panggil Guru Arifin Yeop Mahidin tapi tak gunakan sepenuhnya kepakaran Guru tu... Kalau ada yang tak kenal Arifin Yeop Mahidin... dalam sessi gaduh kat pasar tu yang jadi ketua buli tu dia la... Berantai orang tua tu... ajar silat kat UK... Dengar citer dia pon bengang ngan pengarah PGL tu... silat jadik kungfu terbang lak...

Aku tak ada cerita loceng maut tu tapi mmg silat yang digunakan dalam filem tu dikareograf dek pelakon yang jugak Guru silat Mokhtarudin... Jgn memain wooo... Guru Mokhtarudin ni ajar silat kat FRU ko...

hahahha.....

mmg paklong mokhtaruddin power..dia ngajor silat dari keturunan dia..

Seni Silat Pancang 12...

tak cayer kalu..korang gi arr kat umah dia tanyer sendiri..heheh

batu.11 gombak.. ph34r.gif

ko mintak sekali kat dia copy citer loceng maut tuh..haha

PGl tu mmg citer mangkuk....

silat leh lawan macam main kungfu..siap leh terbang lak tuh...

seni tempur keris pun dah macam nak lawan pedang....bangang..

guru riffin tu mmg handal...dia ngajor silat HAq kalu tak silap..

kalu aku jadi dia..dah lama aku kapakkan pale diorang sesekor..hehehehe

kalu org lua nengok citer tuh..pakat duk gelak jelah..( teknik silat yang tah haper2 tah....bikin malu kompeni jek)

sekian tengkiu ph34r.gif

tapi tak leh nak cakap gak pasal zaman dulu2 ilmu dia org power, mcm2 amalkan ilmu kalau setakat ilmu kebal tu biasa je... ko org baca je la citer hikayat hang tuah tu mesti ade jurus2 pelik dinyatakan kat dalamnya... aku rasa dulu2 silat, kungfu, dan yg lain2 tu pon sama gak boleh terbang2... kalau nak kata kungfu leh terbang sekarang kungfu tak leh terbang lagi dah cuma kat dalam movie je sama gak mcm silat aku rasa pon dulu boleh terbang gak... biasa la kalau guru ajar anak murid dia takkan turunkan 100% ilmunya kat anak murid dia... sedangkan masa tahun 1960an - 70an masih boleh dengar citer parang terbang peluru dari kacang hijau sumer tu tak mustahil zaman dulu dia org ni dulu boleh terbang.... sekian kalau salah tolong betulkan....

aku cari vcd citer loceng maut tapi tak jumpa laa...

sedih tul..

kalo korang ader,burnkan tuk aku..aku bayar harga dia baper.. smile.gif

aku cari vcd citer loceng maut tapi tak jumpa laa...

sedih tul..

kalo korang ader,burnkan tuk aku..aku bayar harga dia baper.. :)

hi

isy isy ciannyer kekadan astro ader juga tayang filem lakonan Omar Sharif tu

Apa kata layan youtube ni.

Dari Filem

Dari TV

Demo silat

entah bilelah stesen tv nak siarkan balik cerite pendekar lame2 dulu.tapi kalu cerite P.Ramlee tak ape pulok tayang sampai beribu kali ulang.aku memang minat gile cerite mcm pendekar kundur, kris hitam bersepuh emas dan tok janggut.silat diorang tunjukkan memang original.terutamenye lakonan eman manan ngan latif borgiba.bukan setakat silat je hebat, mengaji alquran pun hebat.tak ade ke pengarah2 skrg nok buat remake cerite mcm ni.aku doh luga tengok cerite khoyal yg duk main kat tv skrg.

Aiseehhh!! Cite ni pon srupa cam PGL gak la... lawan style kungfu sebab pengarah citer ni pon cine gak... tajuk cite dia hati waja dalam slot Spektra.... tapi kalau nak layan lawan2 kungfu best gak la...

kalau diorang adakan siri mahaguru dulu tuh ok gak beb. aku suka siri tuh. jak othman yang buat.

bagi aku silat malaysia nih kurang dikomersialkan tak macam kungfu yang terkenal sampai filem the matrix pun pakai kung fu.

hi

daripada harap tv siar ulangan baik ko pegi RTM dan TV3 cari kat arkib diorang kot kot bole pinjam. Tapi masalahnya mungkin dalam bentuk video tape. Age masuk kat siri filem dan tv youtube tu untuk tontonan orang walaupun melanggar hak cipta sebab memang minat ngan siri bela diri..

Masih cari cerita ni Luk 7 dan Tuah Jebat. urm

Edited by powerage

eh boleh ke nak mintak copy video tape dari arkib RTM dgn TV3 tu?sape2 yg dah cube?kalu buleh aku sanggup turun kl semate2 nak mintak cerite pendekar kundur dgn cave of the golden rose tu.kalu ade bayaran pun aku sanggup lagi.stesen tv skrg pun banyak siar kungfu cina dari silat.kan ke bongok tu.bukanye ganaz sgt silat tu.ongbak lagi ganaz, rilex je buleh tayang. :D

bukan kes ganaz.... mmg mentaliti org kita kalau yang dari luar tu lebih baik dari yang sendiri punya... banyak songel... silat dah tak asli la... silat lembut la... tak sesuai buat filem la... memacam la...

anyway silat ni kalau nak difilemkan sebenarnya setanding ngan citer ong bak tu jugak... kalau korang perasan muay thai yang ditayangkan dalam filem tu dah dimodified sikit dimasukkan elemen buah silat... mana ada muay thai pakai buah secanggih tu... depa punya kelebihan dari sudut lain.... tapi nak bagi cantik tu yang dimodified tu.... masa aku tengok citer tu aku dok pikir.. Alahai! apesal la org mesia tak nak buat citer serupa ini.... mesti lagi gempak...

kalau nak tengok cerita silat yg D'BOMB! yang terbaru... gi cari citer VCD tembong... orang silat yang buat... sure tak rugi punyee...

bila tgk link silat keris hitam bersepuh emas tue..rasa hilang rindu kat citer tue..citer tue mmg best..tapi sayang sekarang tv kat malaysia taknak main citer tue..asyik main citer yang poyo jerk.. :angry:

bila tgk link silat keris hitam bersepuh emas tue..rasa hilang rindu kat citer tue..citer tue mmg best..tapi sayang sekarang tv kat malaysia taknak main citer tue..asyik main citer yang poyo jerk.. :angry:

hi

hmm dah cube tengok video kat link demo silat tu. Yang main parang panjang tu ada la berlakon dalam cerita silat dan rancangan Mahaguru dulu. Ini baru video amatur dah nampak hebat cuba kalau dari cameraman berpengalaman mesti nampak lagi gempak... X ada wayar pun. Demo berangkai tu ada 2 budak muda pakai sampin kuning yang agak hebat aksi lawan pakai golok.

oop lagi satu. Dalam Ong Bak tu Muay Thai asli Muay Boran ker aper ke. Pernah terbaca Tony Jaa tunjuk ajar skuad silat Thailand. Muay Boran ni memang ade kena mengena ngan silat. Lagi satu Kalau bersenjata pula ada seni Krabi Krabong..

Edited by powerage

bukan kes ganaz.... mmg mentaliti org kita kalau yang dari luar tu lebih baik dari yang sendiri punya... banyak songel... silat dah tak asli la... silat lembut la... tak sesuai buat filem la... memacam la...

anyway silat ni kalau nak difilemkan sebenarnya setanding ngan citer ong bak tu jugak... kalau korang perasan muay thai yang ditayangkan dalam filem tu dah dimodified sikit dimasukkan elemen buah silat... mana ada muay thai pakai buah secanggih tu... depa punya kelebihan dari sudut lain.... tapi nak bagi cantik tu yang dimodified tu.... masa aku tengok citer tu aku dok pikir.. Alahai! apesal la org mesia tak nak buat citer serupa ini.... mesti lagi gempak...

kalau nak tengok cerita silat yg D'BOMB! yang terbaru... gi cari citer VCD tembong... orang silat yang buat... sure tak rugi punyee...

cerite Tembong tu baru lagi ke?tak ade iklan pun.siape pelakon utame die?kalu best aku pun nok try test gok lah. :D cerite kungfu yg ade kat tv bukanye betul sangat.banyak gune teknik je.patutnye siaran tv berilah kepentingan lebih kat cerite pendekar tempatan.cerite pendekar silat original memang best kalu betul2 dpt buat.tak payahlah nak masuk elemen terbang2 mcm kungfu.buat rosak je.tapi setakat ni, aku memang respeklah kat cerite ongbak.tak ade unsur2 menipu pun.

vcd tembong?

wahh macam best jer bunyi dia..nak carikla..kalo ader jumpa :)

hi

ermm cerita tembong ni dah tengok. Ada macam 2 generasi nyer cite. 1 zaman 70an salah sorang hero wartwan seni beladiri Guru Mazlan Crook dia Wan Shade. Zaman sekarang nyer hero dan crook budak kolej Shahputra kot. Bagi Age masalahnya ialah camerawork tak beh. Mungkin lagi menarik jika camerawork dia lebih kreatif...

Hmm pelik sket sebab kalau bebudak tu tengok kawan gado mesti tanggal helmet letak elok - elok atas moto baru pegi tolong.

Menariknya banyak silat kampung Pahang di persembahkan. Pelakon jemputan Fauziah Nawi. Koreografi oleh Azlan Ghani...

Saper ada terjumpa vcd filem shahadat contact aaa

Sebenarnya penyiaran cite pendekar ni ada politik sendri.. Nak senang cite. Dulu zaman 60-70an TTS banyak guna silibus silat tetapi selepas tu banyak guna Tae Kwon Do untuk tentera dan Karate untuk polis.

Awal 90an tu ada sket kes ngan kekebalan raja - raja jadi banyakla cite purba boleh diterbitkan seperti pendekar kundur dant Tuah Jebat. Cita yang ada sentuh pasal raja - raja banyak disiarkan macam Hang Jebatla, Dang Anomla, Sultan Mahmud mangkat dijulang la. Kebanyakannya lakonan Nordin Ahmad.

Edited by powerage

citer sahadat pun best..time eman manan silat dgn yusof wahab..mmg best.. :)

eh ade lagi ke cd cerite tu?aku mamang minat benor tengok eman manan tu bersilat.nampok rilex je.

wah bitara.sang guna.kulo ati joyo....best2 pulau emas pulau perak best2

aku pun cari gak........tp tape video dia ader lg kt umah aku

kawan2 ingat lg x citer HATI WAJA lakonan rusdi ramli,faizal hussein dan Song PEK kekekekek