Jump to content
TonikCapGajah2013

Program Keylogger , Awas! Lock & Hide Folder

Recommended Posts

keylogger kan fungsinya log key yang ditaip.. kalau tak taip guna keyboard, takdelaa dia dapat password tuh.

aku da test kez punye cara dengan cara aku sekali (buat simple software) kat pelbagai keylogger. dan yang pasti aku tengok sume selamat daripada dilog. mungkin belum popular lagi kot keylogger yang boleh detect skali ape yang dicopy/paste ke dalam/dari clipboard (idea baru nih) laugh.gif

sebab orang tak biasa simpan password sebagai plaintext dan copy ke clipboard.. lagipun takkan laa keylogger nak log clipboard nyer content..

sebab orang tak biasa simpan password sebagai plaintext dan copy ke clipboard..  lagipun takkan laa keylogger nak log clipboard nyer content..

1. sebab orang tak biasa (tak xpac) copy password (as a plaintext) la kite buat.kang kalo encrypt/encode password kite sendiri, nanti kene convert ke plaintext jugak untuk di letak pada textbox untuk password. atau cara lain, hook windows control untuk textbox untuk membenarkan selain basic function (undo, cut, copy, paste, select all) di tambah funtion decrypt/decode -> betul ke ayat aku ni (harap korang paham ape yang aku nak cakap).
  2. kalo keylogger boleh detect ape yang ade dalam klipboard, boleh ke die detect kedudukan mane akan di paste.. e.g: paste 'n' di antara o dan e.Mungkin boleh (sape yang power gile boleh la buat kot).. happy.gif

btw, cara apa yang Unlog tu pakai untuk 'deface' key logger?? anyone know??

* --- *

(sori... komputer kat lab aku mengalami kebengongan apabila hujan melanda.. cis.. asyik cannot find server je ohmy.gif ) - ni kali ke 4 aku tulis..

Edited by F A

btw, cara apa yang Unlog tu pakai untuk 'deface' key logger?? anyone know??

Ada beberapa program untuk deface keylogger. tapi tak tau sejauh mane keberkesanannya. aku sedang buat research nie biggrin.gif

tu laa aku dah cakap.. keylogger kan fungsinya log keyboard keys yg ditaip jer.. buat aper dia nak log clipboard contents.

keylogger dalam compeni adalah legal dengan satu syarat.

masa kita on pc, kena ada satu pop-up screen ke, notis pemberitahuan ke yang kasi tahu bahawa pc tu dah diinstall kan dengan keylogger.

kalau takde, tapi diorang pakai gak, kita boleh failkan saman secepat mungkin.

user posted image

fungsi asal keylogger

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting laugh.gif

keylogger dalam compeni adalah legal dengan satu syarat.

masa kita on pc, kena ada satu pop-up screen ke, notis pemberitahuan ke yang kasi tahu bahawa pc tu dah diinstall kan dengan keylogger.

kalau takde, tapi diorang pakai gak, kita boleh failkan saman secepat mungkin.

so.. keylogger dalam syarikat tu tak la sestealth mane laugh.gif

uwawawawa.. aku suka topik nii.. sbb aku pernah gak buat keje jahat nii.. hahaha.. tapi tu dulu laa.. sekarang xde dahh.. tp masa aku guna keylogger tuu.. keylogger tu mmg power gilerr llaa.. sbb satu dia tkleh detect (aku dah try scan anti virus pun xjln tp ngan antikeylogger aku xtau laa).. pastu satu lagi keylogger yg aku guna tuu boleh bukan saje boleh detect ape yg kita taip tapi sampai mouse yg kita klik tu pun dia record.. right klik ke left klik kee.. semua ade.. kalau guna Ctrl, spacebar, shift ke ape ke semua dia record.. perghh mmg gempak giler laa masa tuu.. ditambah lak dgn security dia yg power.. boleh set passwd.. org xleh detect.. dan satu lagi kalau org dpt kesan pun dia xleh nak buang bende alah tuu.. dia boleh uninstall dgn passwd yg ade jee.. kalau nak cari folder program tu pun blum tentu jumpa.. ntah kat pelosok mana dia sumbat bende alah tu pun aku tak tau.. senang citer mmg best gilerr laa.. masa aku buat keje jahat ni bukan apa saje nak geledah email org.. hehehe.. tp aku takde la sampai buat dajal kat org tuu.. maksud aku xde la tukar passwd dia ke delete data² dia ke ape kee.. aku ade gak dapat passwd m2u tuu.. tp aku tak berminat pun dgn bende tuu.. sbb masa aku buat tu tujuan aku satu je nak check email org.. dan hasil nyee.. hehehe.. yg paling aku xtahan tuu.. aku dpt satu login email sorang awek nii.. aku try laa.. perghh dasyat email dia je penuh dgn ehem ehem.. itu la pengalaman aku.. hehehehe.. tp lama² aku bosan sbb poning pala aku mana tak nye 1 hari jee dekat bepuluh-puluh org guna pc tuu dan dipunya log satu ari jee berjeler-jeler panjang nya.. last² aku trus buang bende alah tuu.. sampai situ je laa keje jahat aku.. lalala.. pasal anti kelogger tu aku tak pernah lak tryy..

er ...pening kepala aku nak baca "karangan" ko nih ...

keylogger kat pejabat tu untuk tengok pekerja dorang buat kerje ke tak ... mana tau melalut gi web biru2 ke ...hehe

kena ada satu pop-up screen ke, notis pemberitahuan ke yang kasi tahu bahawa pc tu dah diinstall kan dengan keylogger.

ni depand kat company tu sendiri ke atau memang ade akta??

aku plak pon tak tahu mende keylog ni..

tapi kalo password aku contoh 493861 aku wat cam ni...

aku bukak notepad pastu taip 682948567200284493861897632744 pastu save.

Dalam tu ader password aku. Copy dan paste jer. lain kali pun copy and paste jer...

Aku no comment la pasal keylogger ni, kalaupun tak terinstall dalam PC kita, itu tak bermakna takda cara lain utk capture password. terutama sekali kepada benda-benda yg suka menghidu paket smile.gif So hati-hati. bukan setakat pasang unlogger. Scan satu network, collect data dan buat kesimpulan samada network yg kita tumpang tu 100% secure.

aku plak pon tak tahu mende keylog ni..

tapi kalo password aku contoh 493861    aku wat cam ni...

aku bukak notepad pastu taip 682948567200284493861897632744 pastu save.

Dalam tu ader password aku. Copy dan paste jer. lain kali pun copy and paste jer...

masalahnya, keylogger pun bijak. dengan benda yg dlm clipboard (I heard u mention copy n paste rite?) pun dia capture jugak. laugh.gif

Scan satu network, collect data dan buat kesimpulan samada network yg kita tumpang tu 100% secure.

uih.. kalo kat cc letih ni nak wat. hehe laugh.gif

just in case, kalo keylogger boleh detect ape yang kat dalam clipboard, cube test ubah2 kedudukan mase copy paste. maksudnye ape yang di copy ke clipboard tu bukan 100% private data kite (eg. password)

Nie pendapat aku lah...

Bagi sesapa yang curiga kat komputer peribadi yang dikongsi beramai-ramai, apa kata keluarkan sikit investment, beli satu jenis hard ware....nama dia Just Reboot

Card nie macam satu cara untuk backup lah....so, apa2 program yang diinstall lepas pasang card ni, sure tak leh jalan, bila pc tu di reboot!...

p/s: aku dapat tau benda nie, sebab dulu masa belajar kat UiTM, ada 1 lab tu, pakai benda nih.... biggrin.gif

Weii aku nak tanya sikit..setiap kali aku download keylogger nih avast aku dpt scan viruz jenis trojan generate..aku nak tanya korang memang camnih ker?

sebab aku donwload banyak jenis keylogger suma viruz dia sama..

aku nak tau gak sebab keylogger nih kan spyware huhuhu...

yup. avast byk detect Win32:Trojan-gen. takde nama yg spesifik utk trojan tu. tp klu nak tau gak nama lain, pi upload kat http://virusscan.jotti.org/

keylogger tu termasuk dlm kategori trojan dah. bukan spyware lg.

tp klu ko nak guna keylogger tu, ko bleh masukkan "exclusion list" utk real-time so avast akan ignore keylogger tu.