Jump to content
TonikCapGajah2013

Program Keylogger , Awas! Lock & Hide Folder

Recommended Posts

Tujuan tajuk ini adalah untuk perbincangan dan minta pendapat tentang isu ini.

Latarbelakang.

Masalah kecurian userid dan password sering berlaku terutama menggunakan PC secara berkongsi.

Katalah mamat dan dolah guna PC yang sama.

Apabila si-dolah install software <span style='color:red'>keylogger </span>seperti

Remote Password Stealer maka si-dolah dengan mudah dapat melihat dan 'mencuri' password si-mamat.

Tak kisahlah password emel ker, forum ker, bank ker, si dolah akan tahu.

Tindakan:

Apa yang perlu si-mamat buat untuk lebih secure?

Simamat boleh install software <span style='color:blue'>anti-keylogger </span>untuk menyekat si-dolah mencuri passwordnya. Contohnya unLogger.

Perbincangan:

Sejauh mana keberkesanan perisian anti-keylogger nie.

Anti-keylogger mane yang paling berkesan?

Logiknya:

Jangan gunakan sebarang password kalau guna PC CyberCafe

kecuali kita yakin CC tu tak 'curang'. :D

Sila beri pandangan anda.

Terima kasih.

Edited by P.Ramlie

hurm...dalam pc aku sendiri pun aku ada install key-logger nie....memang dapat rekod sume password dan lelain lagi....aku tak try lagi anti-keylogger ni....hurm....maybe aku akan try utk lihat sejauh mana keberkesanannya....dan berkaitan dgn cc yg "curang" tu....setakat ni aku belum pernah mengalaminya lagi....maybe user putera lain ada pengalaman dlm hal ini.... biggrin.gif

actually aku penah sebab aku selalu ke cc.. sejak tu aku selalu bawak satu program Process Explorer dan kill maner2 process yg tak berkenan di hati sebelum aku start guna..

Kalau aku guna PC CC aku secara diam2 download & install unlogger untuk mematikan keylogger CC (kalau ade). Aku bimbang mereka dapat trace info aku.

Tak tau la berjaya ke tidak. biggrin.gif

Aku penah guna keylogger ni dalam laptop aku kat opis... sampai akaun m2u bos aku pon aku tau paswed dier... tapi bila dah tau... timbul lak rasa bersalah yang amat... rasa diri ni tak jujur je... aku sekarang dah tak buat keje tu lagik dah... dulu pon sebab suka2 nak tau aje...

aku dah jadikan tabiat apabila pegi cc bawa unlog dlm thumbdrive dan install unlog sejak tahun 2004. so aku ni cerewet skit ... CC mana yg aku tgk prohibit dari install, takde USB port dsb... aku takkan pergi.

aku pernah salah guna keylogger sekali saja... dlm dua bulan lepas, time tu mak aku nak tau result dip adik aku. tp adik aku tak nak bagitau. dia rahsia result dia , even walau mak aku mintak berkali-kali. time tu la aku install keylogger dan biar dia check result online guna pc aku. last2 aku pun tau no matrix dia dan dapat tgk result.

list senarai keylogger yg best di sini:

http://www.keyloggers.com/bigbrother.html

aku dah jadikan tabiat apabila pegi cc bawa unlog dlm thumbdrive dan install unlog sejak tahun 2004. so aku ni cerewet skit ... CC mana yg aku tgk prohibit dari install, takde USB port dsb... aku takkan pergi.

r.html

hang pakai keylogger apa...? adakah function semua sama..sbb aku x penah guna...bes gak kalau buleh guna..smile.gif

sry kalo salah tanye ...tapi kita bole tak tau dlm comp kita ade keylogger ? cth nyer bole nampak kat task manager ke ? dlm registry kat -run -run once ke??

ade setengah tu tak nampak langsung. tapi keylogger nie boleh discan dengan kebanyakan antivirus. Tulah sebab aku nak bincang pasal keylogger yang betul2 stealth melainkan dengan anti keylogger saja boleh scan.

hmm..bahye gak nih ..ntah2 ade keylogger lak kat aku nyer comp ..ni tak best ni kalu full stealth .... ohmy.gif ..

tambah ::

aku baru donlod unLogger tuh ..tapi ade trial lak ..sesape bole bagi dia nyer biskut??

Edited by hampeh

actually aku penah sebab aku selalu ke cc.. sejak tu aku selalu bawak satu program Process Explorer dan kill maner2 process yg tak berkenan di hati sebelum aku start guna..

same la kite. care nie la yang paling slalu aku buat.. cume kalo kat Win9X je la yang membuatkan aku kebingungan..

another solution bagi aku: biasanya aku slalu tengok source code keylogger diorang pakai function GetAsyncKeyState. so aku buat satu program simple pakai VB6 untuk copy password aku ke clipboard pakai function macam nie:

Clipboard.Clear
   Clipboard.SetText "Ini password aku la~"

dan program nie aku letak kat dalam pendrive aku. kalo die program ni di tutup, die akan clearkan sekali clipboard.

ya.. saya juga memerlukan biskutnya... heheh..

p/s : tapi camaner plak kalau orang dr pc lain masukkan keylogger kat pc kita.. huih.. lagi bahaye

Hah... ini lah point dia. kalau orang lain memasukkan keylogger kat PC kita tanpa pengetahuan kita. Sebab tulah kita kena alert benda nie. Kita kena pasang anti-keylogger kat PC kita untuk mematikan aktiviti keylogger haram. biggrin.gif

cadangan aku, ko pakai benda alah ni:

http://www.mwti.net/antivirus/mwav.asp

benda ni pun pakai Kaspersky punya engine gak, so korang leh jangka la mcm mana detection rate dia, mestilah power.

download, save dlm pendrive, & bawak gi CC. install/extract benda ni masa nak pakai comp kat CC tu. Scan Option pilih "Memory", "Registry", "Starup Folder", & "Services" je cukup laa...

benda ni SCAN ONLY je, takde delete virus kalau detect.

sesaper yg dpt jumpa serial number dia, leh la kasi kat aku skali. puas aku cari tp tak jumpa...

bleh gak korang pakai benda ni utk test scan kat folder System & System32 korang, tgk mesti ada trojan yg AV korang pakai skrang ni tercicir nak detect.

very good tool for backup scanner. wink.gif

bagus gak kan kalau pakai anti keylogger ni..

aku malas nak pakai semua ni...so,aku pakai cara manual/kuno skit...

time aku masukkan password tu aku akan type skit2 bagi dia pening...

cth:password=kez

aku masukkan "k" pastu sambil chat tambah "e"...ataupun copy dari apa yg aku chat huruf2 dia tu cantumkan jadi password aku.

aku pun xpasti berkesan ke tak...

tu betul kez.. but keylogger biasanya log key berdasarkan window.. so pengguna keylogger bleh tau, key maner ditaip kat window maner.. lastly dia bleh reconstruct balik password tuh..

cth:password=kez

aku masukkan "k" pastu sambil chat tambah "e"...ataupun copy dari apa yg aku chat huruf2 dia tu cantumkan jadi password aku.

penat..

tu betul kez.. but keylogger biasanya log key berdasarkan window.. so pengguna keylogger bleh tau, key maner ditaip kat window maner.. lastly dia bleh reconstruct balik password tuh..

keylogger (yang biasa dijumpa) boleh dapat ke ape yang ade kat dalam klipboard skali????

tapi aku rase care kez tu ok gak (kalo jadi).. sebab biasanya kat cc, orang yang letak keylogger tu boleh dapat banyak pwd. tak perlu le die bersusah payah nak construct balik pwd si kez tu..

setiap password bawak keuntungan smile.gif.. bukan susah nak reconstruct balik password tuh..

keylogger kan fungsinya log key yang ditaip.. kalau tak taip guna keyboard, takdelaa dia dapat password tuh.