Jump to content
Sign in to follow this  
B@zSh™

Streamyx Selalu Putus

Recommended Posts

A'kum sume puteranians...

aku nak tanya pendapat korang sume...cite dia camni..dulu aku guna streamyx package 512kbps walaupun aku subscribe utk package 1Mbps... orang TMNet cakap salah port masa tu tp x kisah la coz skang probs tu dah settle...masa aku guna package 512kbps tu aku nyer line memang stable...x silap aku memang x pernah disconnect secara tiba2...tp since aku dapat yang 1Mbps ni...aku nyer line kerap putus...kadang2 tu aku baru online 2-3 min dia dah putus balik...(masa putus tu x kira masa)

utk pengetahuan korang...aku nyer connection drpd socket line telefon tu akan lalu splitter dulu before sampai kat modem aku...jarak utk sampai kat modem aku tu agak jauh berbanding jarak dr splitter nak sampai ke telefon. (adakah disebabkan ni line aku selalu putus2?)

aku dah cuba troubleshooting yang orang TMNet cadangkan...diaorang suruh aku disassemble wayar2 modem & pasang balik...buat dialer baru...flushdns...buat direct line...sume aku dah try. tp nampak cam x de effect pun...

aku harap kalau ada warga puteranians yang terer pasal streamyx ni...plzz bg cadangan kat aku camane nak settlekan benda ni coz aku dah irritated sangat coz kejap2 putus...ke aku terpaksa la downgrade aku nyer package balik? sad.gif sedeynya kalo camtu..

P/S: sori la kalo ada yang x paham apa masalah aku..sape2 yang faham leh la bg suggestions kenapa jadi camtu & solutions dia sekali...thanxz in advance!

Spec PC aku

AMD Athlon XP 1800+

256 DDR 266Mhz Ram

80G HD

Windows XP Pro (SP2)

Modem ZTE yang TMNet kasi...

Lebih kurang macam kes aku jer..

Ko tinggal area mane?? Biler ko tukar 512Kbps ke 1Mbps?? Biler line mula jadi tak best?? Cuba ko telefon help center streamyx buat report masalah ko.. kata ko dah buat semua steps yang diorang suruh.. nanti diorang assign sorang pekerja berdekatan untuk check..

Modem lebih jauh dari tipon tue tak jadi masalah.. Aku punye pon camtu ok jer (sebelum jadi tak ok akhir2 nie)

Aku pon dulu dpt 512Kbps walaupun amik pakej 1Mbps dry.gif Dah lama settle dah.. Tapi masalah line tue baru minggu lepas start.. Aku dah buat report kat tm streamyx.. diorang dah hantar sorang datang check..

Datang2 jer dia check line dari modem.. sekali awek home prepaid jawab tongue.gif Dia tanya aku tipon camner?? aku jawablah pakai ring2 card.. pastu dia tipon kawan dia kat tm.. then dia cakap kat aku...

Tapi aku agak konfius.. aku duk Senawang, Seremban.. Dia kata line home prepaid aku control dari server kat Johor.. dan server kat johor tue memang ada masalah sekarang.. Dia kata kalo aku pakai line tipon biasa baru dia boleh check sebab sambung dengan pejabat tm senawang..

Yang aku tak faham tue.. Bukan ker teknologi dsl nie range jarak dari client dengan center office maksimum 5km?? ke salah pemahaman aku nie?? jadi steamyx aku nie sambung ke mana sebenarnya??

Dia kata kalo masalah tetap sama dalam masa 3 hari dia suruh tipon pejabat senawang.. Maknanya ari nie lah.. Yang aku malasnya nanti time dia datang line aku tak tunjuk masalah lak mad.gif

tu la...kita ni memang senasib...

aku nyer probs baru start dalam 3-4 hari...kiranya time aku nyer probs 512 ke 1Mbps settle la...masa 1st day dpt 1Mbps sume ok...tp skang selalu sangat DC

aku dah buat report kat TMNet & dia dah hantar orang telekom utk check line

awal2 tu orang telekom cam nak tak nak je datang...masing2 main tuding jari

telekom kata ni probs TMNet...TMNet kata ni probs telekom..

aku pun tersepit kat tengah2...tp before aku mengamuk orang telekom tu datang gak

check line aku...tp dia kata x de probs...

siap bgtau aku...kalo probs ni persist bukan masalah dia...

so kena bgtau orang TMNet...aku dah macam malas nak layan

skang masa aku guna ni pun line still putus2...

aku ingat nak downgrade balik la...masa guna yang 512kbps dulu senang hati je

wpun download x la semaksimum 1Mbps...tp bila guna rasa syok coz x de gangguan

TMNet lak wat perjanjian x leh upgrade atau downgrade dalam masa 12 bulan..

poyor betul...huh...ni dah kira melanggar hak2 pengguna..

subscribe utk 1Mbps...dapat 512kbps...bila dah settle...probs lain lak timbul

dah la masa nak settlekan probs tu amik masa dekat 2 bulan...huh... mad.gif

P/S: aku dok area pengkalan chepa...kelantan...

masalah nko ni bermula lepas upgrade la kan jadi tabiat dc ni bukan punca drpd kabel dlm umah nko...aku penah kena dc ni dlm sehari kalau aku bilang beratus2 kali la gamaknyer tapi aku tak bilang la...aku call tmnet n telekom sampai ari ni tak setel lagi tapi aku bleh bertahahn sbb dc tu dah jarang2,kadang2 tambahan pula bile dc die bleh jadi sambung balik sendiri cam auto plak.pelik tapi benar.aku dok area chicha.

ko takleh tanye tmnet la, pasal kalo ko tanye, diorang akan cakap macam "tu salah ko" macam soh buat tu buat ni. takdenye diorang nak cakap "oooh line kite tengah sibuk, sedang upgrade" or something like that.

betul cakap c-fu tu..

tmnet mmg suka berdalih bile internet takde... mesti dia suruh kita setting mcm2 macam la kita ni tak tau bende. siap cakap komputer kita rosak tu

lain kali bila kau call cakap semua komputer ngan modem elok tinggal line streamyx je takleh masuk..

biasanye bile kau cakap mcm tu terus la dia buat report. kalau tak melalut la dia tanya windows apa... modem apa... ntah apa2 ntah melalut

haha, nie problem aku dlu, tp slepas akuh bwat report, dlm 2 weeks lepaih tuh ok

plak sampey skarang. hehe tongue.gif try la bwat report ngk, klu x layan desak la. hehehe

huh...sorry lama x masuk putera...

bz sket 2-3 menjak ni....

pasal probs ni....aku memang dah buat report...

& orang TMNet pun ada call aku tanya samaada probs aku ni dah solve blum

aku cakap la kat dia lum lagi...

& dia check database dia kat sana...

& dia pun akui la yang aku nyer connection byk kali DC

dalam sehari sampai 35 kali...

still dia bg la solution suh aku wat direct line...

aku dah try dah cara tu dulu...hmm memang ok kejap je pastu DC jugak

skang aku dah malas nak layan...lantak dia la...

lgpun skang ni aku tgh bz...x sempat nak OL 24/7 cam dulu..hehe

tp ada masa nnt aku akan report balik..

buat masa skang pun kalau diaorg dtg nak repair apa2 yg patut bukannya aku ada kat umah pun...

neway thanxz fer all ur comments...

kpd sape2 yg senasin ngan aku...sabo la k...

"tgh sabo ni...huhu...=)"

arigato...