Jump to content
Sign in to follow this  
mockv1per

Trade / Jual Beli

Recommended Posts

susah lah untuk yang masih bersekolah dan masih blaja cam aku ni......

bayaran plak nak buat cam ner?

belum bayar pun dah makan maggi... kalu dah bayar nak makan apa plak? pasir? tongue.gif

tu ler, aku raser x perlu ler kenakan bayaran klu nilai jualan/belian tu kecik jek..

just klu yg besar2 mcm sesetengah bulk order tu bleh ler, pihak tgh pun elok gaks klu ader skali..

kalau guna sistem 'verified member' camane? mcm kat lelong.com.my. member yg nak verified kena antar salinan ic kpd admin.

kalau guna sistem 'verified member' camane? mcm kat lelong.com.my. member yg nak verified kena antar salinan ic kpd admin.

ni boleh..... tapi nanti jadi masalah privacy nanti....

susah lah untuk yang masih bersekolah dan masih blaja cam aku ni......

bayaran plak nak buat cam ner?

belum bayar pun dah makan maggi... kalu dah bayar nak makan apa plak? pasir? tongue.gif

beli brg pc sampai beratus, xkan la nak bayar 5 hinggit utk yuran x leh? hehehee.jgn marah aa..gurau jer..sekadar cadangan supaya xtvt penipuan dapat dikurangkan..makluman urusan jual beli melalui internet tinggi risk dia...tambah2 yg guna khidmat pos...macam2 hal bleh jadi..

even nilai jualan kecik..katakan rm10...x banayak...tapi hati sakit wooo kalau kena tipu...

rm10 dah baper banyak megi bleh beli.. laugh.gif

beli brg pc sampai beratus, xkan la nak bayar 5 hinggit utk yuran x leh? hehehee.jgn marah aa..gurau jer..sekadar cadangan supaya xtvt penipuan dapat dikurangkan..makluman urusan jual beli melalui internet tinggi risk dia...tambah2 yg guna khidmat pos...macam2 hal bleh jadi..

even nilai jualan kecik..katakan rm10...x banayak...tapi hati sakit wooo kalau kena tipu...

rm10 dah baper banyak megi bleh beli.. laugh.gif

betul gak kata ko.... tapi cam ner nak buat payment..... (mengalah sebab takde point tak sangkal cadangan ko) tongue.gif

cadangan yang leh pakai kat sini aku rasa

-fizdane nyer... tapi bahaya kalau maklumat bocor....

-zulizo nyer... tapi rm 5 tu aku leh la (rm 10 tu banyak tu...)

rm 10 boleh beli 3 bungkus meggi tambah surat khabar metro satu laugh.gif

bg aku kena ader langkah berjager2 ler,

wpun kkdg takleh jamin gaks keberkesanannyer,

cth klu bg salinan I/C, mungkin gaks I/C palsu,

guner org lain punyer ker,

tp aper2 pun at least mesti ader ler langkah2 mcm ni...

hEhEhEhEHE.. cam lowyat.net nyer cadangan jer.. kEkEkEKEkEKE.. apa-apa la.. tp kalo setakat nak collect data cam salinan IC bagi kt mod, buat apa mahal² kan?.. aku setuju sebenarnya ngan rancangan nih, cuma, aku nak modified sket..

-bayar RM2/3/5 utk sekali bayar sahaja atau yuran seumur hidup la..

-pastu, ahli kena bagi Salinan IC, alamat, no phone atau sebagainya dan lain²

-sumer nih bagi pada mod yg dilantik khas.. pastuh, suma maklumat adalah rahsia dan mod kena simpan bebaik.. melainkan ader kes penipuan, mod boleh bertindak dgn memberi data tersebut kepada ahli yg ditipu.. supaya ahli tersebut boleh buat tindakan selanjutnya dgn buat laporan polis ke atau sebagainya..

byk kes cam kt garage sales.. diorg buat laporan polis, berdasarkan no akaun yg diberi penipu.. so, polis mintak bank bagi kerjasama ngan minta detail pasal pemegang akaun tuh, so, dpt la trace siapa penipu tuh..

aku cadangkan, saper yg tgh buat jual beli tuh, kalo boleh, mintak akaun org tuh yg betul², kengkadang dia pakai akaun saper ntah, kawan ker, datuk ker.. nenek ker..

cam kt topik jualan garaj tuh, kt 1st page aku , aku ader list aku nyer succesful trade..

ok la tu. pastu kalau dah on sistem tu boleh letak tanda kat Group.

contoh:

phreak_id

Ahli Rajin

Group: Verified Members @ Ahli Boleh Caya ni...

Member No.: 327

Warn: (10%) <-- gurau je.. biggrin.gif

Ruangan Jual Beli dah ditambah di bawah kategori BAZAR.

Sila ke sana untuk berjual beli.

Buat masa ni, ruangan ini boleh diakses oleh semua ahli. Tetapi seperti yang dicadangkan oleh kebanyakan ahli, mungkin ruangan itu suatu hari nanti akan terbuka kepada ahli yang dah disahkan betul-betul - Mungkin dengan mengirimkan salinan IC dan yuran pendaftaran(!).

Sekian terima kasih.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...