Jump to content
Sign in to follow this  
mockv1per

Trade / Jual Beli

Recommended Posts

setuju.... buat cam kat lowyat.... garage sales tuh biggrin.gif skrg bie kebanyakkan member letak kat sign diorang barang yg nak dijual biggrin.gif

Tambah new topic kat Hardware tuu...

Apa barang yg ko nak jual/beli?

Aku nak jual monitor likom 17" tapi tak der penutup dia. Sapa nak beli. Aku letak harga RM350.00. Ko pandai-pandai tawar menawar ler kalau berminat. smile.gifsmile.gif

yup.benda ni bagus.tapi kene ade langkah2 keselamatan la.nanti ade plak makhluk (*@)(#*() cam kat lowyat tu

jual jgn tak jual

beli jgn tak beli tongue.gif

setuju...

conman ni selalunye jadi kat bulk orders je....

so elakkan la bulk order kecuali ngn org yg kite kenal

besh-besh..dh lama aku tunggu..

harap admin pertimbangkan secepat mungkin..huhu..aku klo jadik moderator .forum nih ok gak..(SS) forum jual beli..ekekeke..

chanteeeeek!

tapi macamana nak laksanakan dalam internet yang serba mencabar lagi tercabar ni ...

mari kita pikir cara nak laksanakan.

persoalan ini mungkinggg berguna ..

1. macamana nak beri kepercayaan kepada pembeli tengtang kemampuan/mutu barang yang nak dibeli.

2. macamana nak buat bayaran

3. berapa belanja pos/penghantaraan

4. penganjur dapat berapa %

5. apa jaminan barang yang dibeli adalah sama dengan barang yang dipromosi

6. program apa nak guna

7. sapa yang terima bayaran

8. hemm apa lagi ha ?

sekian dulu

Rakan muda dan rakan hidup dunia hinggan akhirat. ph34r.gif

chanteeeeek!

tapi macamana nak laksanakan dalam internet yang serba mencabar lagi tercabar ni ...

1. macamana nak beri kepercayaan kepada pembeli tengtang kemampuan/mutu barang yang nak dibeli.

6. program apa nak guna

8. hemm apa lagi ha ?

sekian dulu

Rakan muda dan rakan hidup dunia hinggan akhirat.            ph34r.gif

ni user/buyers la kena settle sendiri dengan orang yang nak jual tu....

bila buat trade / jual beli ni patut ada tulis.... putera.com tidak bertanggungjawab di atas sebarang urusan jual beli yang anda lakukan

chanteeeeek!

6. program apa nak guna

8. hemm apa lagi ha ?

sekian dulu

Rakan muda dan rakan hidup dunia hinggan akhirat. ph34r.gif

laaa nie bisnes jual barang sendri aaa (2nd hand) ... bkn bisnes jual hardware (baru) kat putera nie...

aku faham tu ..

1. tapi macamana nak bagi kepercayaan kepada pembeli. minat tu ada tapi takut nak beli ..

aku faham tu ..

1. tapi macamana nak bagi kepercayaan kepada pembeli. minat tu ada tapi takut nak beli ..

tue mcm ko bleh buat.... contoh kalau ko pembeli.... beli aa secara COD....

tapi kalau ko penjual buat laaa jugak secara COD.... huhuhu..... kalau nak post pon... boleh jugak... lain aaa kalau ko ade niat nak menipu.....

he he.

aku rasa la kan, aku rasa (tak semestinya apa yang aku rasa tu betul) macamana kalu sapa-sapa yang nak jual barang tu hantar kat satu ejen (contoh khazanah maya ke sapa ke) lepas tu biar agen tu je buat promosi barang - kira komisen kecik sudah la .. tapi masalahnya .. 2X penghantaran pulak! tapi cara tu lebih aku percaya .. sebab ada orang yang bertanggungjawab dan harga biarlah terus murah atau pun buat lelong.

aku xsetuju pakai org tgh... bukannya kita nak jual hartanah pun kat dalam sini... kalau pakai org tgh kene pikir psl komisen laaa ape laaa... org skrg mane ade yg nak buat keje free bro... lgpon pakai org tgh (yg hanya sesetgh org je kenal) agak "membahayakan"...

p/s: kalau aku nak jual kipas kaler-kaler harge xsampai rm30 guna care tuh... rase2nye brp duit yg aku dpt lepas tolak komisen rolleyes.gifrolleyes.gif

masalahnyer.... kadang2 org yg nak jaul tue yg memerlukan duit segera.... kalau dah guna ejen tue dah tentu kena bayar komisen utk diorang... dah tue ... bayangkan kalau org yg hanya nak jual casing fan yg berharga RM10... takkan nak bayar kat ejen jugak...

benda mcm nie tak payah susah2 mcm tue... kalau rase percaya nak beli, beli jek... tapi kalau tak percaya tak payah beli... senang jek...

dlm aku tgh taip nie armster pon sependapat ngan aku... huhuhuhu... cuma die cepat sket jek...kokhkokhkokh

nampak nye tak menjadi jugak usul aku ...

betul jugak, kalu dah memerlukan duit segera nak buat macamana kan.

ha! apa kata .. kalu perlukan duit segera ... mintak je dengan kawan-kawan yang betul-betul kenal kita.. mintak pinjam.. lepas tu janji la bayar balik bila-bila .. atau bila barang yang kita nak jual tu laku .. he he

tapi aku masih tak percaya nak berbelanja dengan sistem macamni.. bukan tak percaya kat orang tapi takut tersilap (tersilap faham ke tersilap tak beri maklumat ke ..) akhirnya kita rasa tertipu. .. takkan nak jadikan jual beli satu perjudian.

dalam ape2 bisnes.... risiko tetap ade, tak kira besar ke kecik...... mmg tak bleh elak....

nak tak nak... kalau dah terlibat dgn bisnes... terima jek laaa....

semua tue bergantung pada diri sendiri....

bg aku klu nilai brg tu kecil dah mudah nak uruskan x perlu ader pihak tgh,

cukup ler urusan tu dibuat antara penjual dan pembeli jer..

satu lg elok gaks klu ader satu thread ttg kredit bg penjual - bleh rate kan penjual tu dan satu thread lg ttg warning ttg nickname2 yg x bleh dipercayai,

so bleh jd rujukan pembeli2.

okies~

even kat lowyat pun takder org tengah... dah banyak brg aku beli ikut garage sales kat situ... alhamdulillah takder masalah dan aku tak mintak masalah datang laaa rolleyes.gif

kalu nak menjual ker, beli ker... bergantung pd niat laa, kalu nak menipu tue... lupakan la niat jahat kita rolleyes.gif

erms bebaru nih ader thread ttg pihak tgh ni kat lowyat.net,

dengar kata depa caj sbg org tgh utk transaksi yg memerlukan jek..

x tau ler skrg mcm maner, aku x lihat plak progress dier mcm maner.

CADANGAN...

ruangan jual beli hanya boleh di gunakan oleh ahli berbayar sahaja...maksudnya hanya ahli berbayar yg boleh posting utk menjual barang2...maka sape x jadi ahli berbayar, bleh view jer la..ini utk keselamatan pembeli kerana dengan adanya ahli berbayar segala maklumat penjual ada pada pihak admin..so kalau tipu, bleh la trace balik...maka peluang utk si penjual menipu adalah kurang...yuran ahli berbayar maybe bleh dlm 5-10 hinggit...dan duit tersebut boleh la digunakan utk xtvt putera nanti... wink.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...