Jump to content
Sign in to follow this  
encik pot pet

Cadangan Untuk Mengurangkan Spam

Recommended Posts

1. No posting of useless content just to increase your post counter, Otherwise will be banned ID.

Respect other people's work, otherwise will be banned ID.

dipetik drp http:// www.exetools.com/forum/announcement.php?f=2

2.

post di ruangan "Sembang" tidak dikira sebagai post

3.

option "Add the 'Edit by' line in this post?" sepatutnya dibatalkan

setiap user yg meng edit post..secara automatik ditanda sebagai edited..

4. Bagi warning kepada user supaya mencari thread2 yg sebelumnya utk mengelakkan soalan berulang (cadangan c-fu)

harap2 ditimbang tara oleh admin/mods

ada saper sokong?

kene tulis panjang sket... nanti kene ban laks..

hueheheue

2.

post di ruangan "Sembang" tidak dikira sebagai post

yg nie mmg wujud group2 yg memonopoli ruangan nie... kadang2 baru jerk daftar tak sampai seminggu post dah beratus sbb banyak pos di sini biggrin.gif ... bagus gak kalu tak dikira, sbb posting di sini banyak mengarut utk suka2 jerk... termasukla aku sekalik, rajin sgt pos kat situ tongue.gif

option "Add the 'Edit by' line in this post?" sepatutnya dibatalkan

setiap user yg meng edit post..secara automatik ditanda sebagai edited..

Tidak setuju. Kekalkan yang ada.

Bagi warning kepada user supaya mencari thread2 yg sebelumnya utk mengelakkan soalan berulang (cadangan c-fu)

Jangan warning. Ban terus lagi baik. wink.gif

Tidak setuju. Kekalkan yang ada.

ini utk mengelakkan misunderstanding..

kadang2 kalau dah terlajak kata...dia orang akan edit lepas kena blame..

so orang yang baru baca thread tu mungkin akan salah faham

aku ader gaks beri cadangan mengenai perkara berkaitan topik ni dulu, aku raser dah 'tenggelam', so aku pos kat sini semula:

1.

apa kata utk bhgn spt perkakasan pos/mesej hanya dikira jika melebihi 200 perktn, klu kurang drpd tu tak dikira sebagai satu pos.

smiley tak dikira sbg satu aksara.

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...findpost&p=4043

2.

boleh gak, lagi byk lagi bagus,

nanti takde la yg nak kejar bilangan pos.

klu pos dah takde isi, baik tak payah kira sbg satu pos..kan..kan..kan..

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...findpost&p=4248

harap admin ambil perhatian dan beri pertimbangan yg sewajarnya.

adey..

podih² laugh.gifbiggrin.gif

tapi takkan nak buek cam karangan plak..360 p/perkataan..

macam maner ngan jawapan yang pendek tapi padat.. dry.giflaugh.gifbiggrin.gif

ini utk mengelakkan misunderstanding..

kadang2 kalau dah terlajak kata...dia orang akan edit lepas kena blame..

so orang yang baru baca thread tu mungkin akan salah faham

Ikut mana yang elok jer... wink.gif

adey..

podih² laugh.gif  biggrin.gif

tapi takkan nak buek cam karangan plak..360 p/perkataan..

macam maner ngan jawapan yang pendek tapi padat.. dry.gif  laugh.gif  biggrin.gif

my bad, yg aku maksudkan aksara bkn prktn.

[[[klu baca semula cadangan aku tu, kiraan aksara tu utk forum2 tertentu spt hardware/perkakasan, manakala utk forum2 kategori lbh umum spt kemuniti, forum am dan permainan & hiburan, aku masih sokong utk tiada pos yg dikira.

berbalik kpd persoalan ko td, klu takat 2 3 ratus aksara tu tak ler byk maner sebenarnyer]]]

tak caya? klu kira aksara yg ader dlm [[[ ]]]] kat atas tu ader 292 aksara. tu baru beraper baris jek...dah nak dekat 300 aksara pun. nak buat sampai 500 aksara pun takder hal bg aku. aksara bkn perkataan.

susah nak kira?

masa add reply tu kat sblh kiri ader "check post length", klik ler klu nak tau beraper.

well, maner yg lbh baik, pos byk tp takder isi atau pos sikit tp betul2 baik (informatif, membantu dsb.)?

klu si pengepos betul2 ikhlas, x kisah pun pos nyer tu dikira atau tak..betul tak?

plus sentiaser cuba utk memberikan yg terbaik / termampu...

so siaper yg berkira sgt ttg kiraan pos tu mungkin sebenarnyer dier...... ntahler tanyer la diri sendiri... wink.gif

aku nak bagi cadangan skit, undang2 baru yg dicadangkan korang tue cuba diPM kpd semua user biler tarikh kuatkuasanyer coz kang yg dah lama x masuk putera tue terkezutt plak...

1. Post diruangan Sembang sebelum tarikh kuatkuasa tue dikira sebagai post jugak. Yelah, kang ader yg mengamuk dari pangkat Ahli Rajin jadik Ahli Baru plak...

2. Meter ahli tue dikira dari tarikh seseorang daftar, bukan dari segi keaktifannya.

Sebagai contoh:ahli yg daftar 5-6 tahun lepas dikira sebagai ahli baru gak walaupon dier menyumbang jasa di PUTERA.com walaupun postnyer cumer 9...

3. Meter ahli sekarang dikira sebagai meter aktif, berserta dengan peratus post dari jumpah post bahagi 1000 or jumlah yg ditetapkan kali 100%..Nie baru adil, taklah nampak ahli baru yg banyak cakap tue sebagai dah otai....

4. Pangkat Ahli Baru, Ahli dan Ahli Rajin tue patut ditambah satu lagi sebagai Ahli Rajin Mengarut, sbab mengarut bukan setakat di forum Sembang, tapi kat foum lain jugak. Biar ahli yg suker mengarut terasa skit dan dari perspektif lain sebagai menyumbang kearah keilmiahan PUTERA.com, bukan kemengarutannyer...

harap cadangan aku nie dapat membantu PUTERA.com! smile.gif

1. No posting of useless content just to increase your post counter, Otherwise will be banned ID.

Respect other people's work, otherwise will be banned ID.

dipetik drp http:// www.exetools.com/forum/announcement.php?f=2

mende ni ako setuju. tapi kene DEFINE "useless content" dulu baru boleh.

Ya,cadangan ahli2 semua banyak yang baik dan bernas.Saya pun tak perasan yang posting banyak2 boleh tinggikan ranking.Maaflah saya ni kira orang baru disini.Tak berapa faham nak manage board sendiri.Nak letak quote,nak letak gambar dan pelbagai.Tapi saya guna pendekatan Search dan dapat maklumat dari posting2 terdahulu.Jadi tidak membazirkan masa ahli2 lain untuk menjawab soalan2 lazim yang mungkin memualkan.Bila saya mula2 masuk ke Putera.com nih selepas gagal mendapat activation link pada 25may,saya cuba lagi dan akhirnya berjaya.Terima Kasih kepada admin yang mengambil berat cadangan saya pada posting yang lalu.Sekarang ada perubahan struktur sedikit pada forum ni.Saya rasa user atau ahli2 lain yang surf Putera.com nih tahu dan faham ahli mana yang betul2 menyumbang atau sekadar merapu sahaja.Pada saya tak apalah,nanti kalau ada moderator yang dipertanggungjawabkan memikul tugas boleh memantau dengan baik segala aktiviti disini.Kita manusia..kadang2 perlukan rakan2 berborak atau chatting(merapu & off topik)tapi biarlah ditempat yang sesuai.Bergurau senda memang baik tapi janganlah kalau ada user tanya kita masalah kita perlekeh atau ketawakan dia.Saya tau siapa yang bagus dan ada kualiti disini.Tapi malangnya tak sampai 20orang pun...Tak apalah nanti ramailah yang menyertai Putera.com dan memberikan sumbangan yang bermakna kepada kita semua.Terima Kasih.

PS:Kalau kita ikhlas...Tuhan akan selalu menyebelahi kita.

eh ada poin ke kalu posssss ? tapi nak buat apa poin tu ? boleh tukar dengan barang ke ? kalu boleh, aku pun nak kumpul banyak poin jugak lah.

aku setuju [option "Add the 'Edit by' line in this post?" sepatutnya dibatalkan] sebab ini akan mencacatkan forum bila orang lain pulak yang baca .. bertambah keliru jadinya. ingat masuk forum nak blaja .. tapi tak faham apa-apa.

mengenai poss2 yang telah dihantar, merujuk kepada persoalan kawan-kawan kita sebelum ni [1. search saja dapat maklumat (tapi maklumat terpisah-pisah .. )dan 2. kumpul maklumat-maklumat berguna untuk dijadikan tip] - aku sangat setuju TAPI perlu juga difikirkan atau dipertimbangkan : sapa pulak nak buat asigmen tu. ? aku ada jugak cuba nak cantumkan maklumat-maklumat dalam forum in tapi sampai skarang tak siap-siap lagi .. (susah nak pisahkan yang berguna dan yang merapu dan keja lain pun banyakkkk.)

Merapu sambil tangkap ikan kerapu, ikan kerapu boleh buat lauk makan tengahari sambul merapu-rapu dengan sepupu.

Rakan muda rajin tapi tak pandai.

untuk mengumpul post2 yg menarik... dan dijilidkan smile.gif

dicadangkan supaya mod2 organize bagi setiap subforum mereka

sesaper saja boleh buat.. tapi biar ada ketua.. betul tak?

ya... btul tue....