Jump to content
smallville

Kereta Terbang ?

Recommended Posts

Teknologi yang akan, bakal dan telah dimajukan ini merupakan satu ilham pereka2 diseluruh dunia untuk menjadikannya sebagai suatu realiti.

Kereta ni berasaskan ilham dalam filem "BACK TO THE FUTURE" pd tahun 1985, tapi telah dimodifikasikan supaya bersesuaian dengan keperluan dan pasaran semasa, bentuknya lebih aerodinamik dan futuristik tetapi menariknya MARCEDEZ BENZ telah mereka prototaip untuk kereta ini.............

Fungsi2nya : bakal dinyatakan nanti berserta dgn gambarnya skali. aku terpaksa keluar ni, ada hal skit .....

tunggu..........jgn tak tunggu.

Huhu.. best.. bagilah detail sikit berkaitan projek yang dah jalan.. Tapi banyak bende gak nak kene pertimbangkan sebelum dia boleh ada kat jalan raya.. Keselamatan, lesen, permukaan jalan, brek.. Pakai hovercraft pon kira terbang gak ape biggrin.gif

keter terbang ???

susah tuh... cuber bayangkan... camner nak cari petrol dier.... iyer la, nak naikkan keter tuh.... guner bahan api....

Teknologi yang akan, bakal dan telah dimajukan ini merupakan satu ilham pereka2 diseluruh dunia untuk menjadikannya sebagai suatu realiti.

Kereta ni berasaskan ilham dalam filem "BACK TO THE FUTURE" pd tahun 1985, tapi telah dimodifikasikan supaya bersesuaian dengan keperluan dan pasaran semasa, bentuknya lebih aerodinamik dan futuristik tetapi menariknya MARCEDEZ BENZ telah mereka prototaip untuk kereta ini.............

Fungsi2nya : bakal dinyatakan nanti berserta dgn gambarnya skali. aku terpaksa keluar ni, ada hal skit .....

tunggu..........jgn tak tunggu.

Dari gaya ko...mcm ko jek yg cipta kete terbang tuh........ biggrin.gif

keter terbang ???

susah tuh... cuber bayangkan... camner nak cari petrol dier.... iyer la, nak naikkan keter tuh.... guner bahan api....

Pakai elektrik pon boleh.. Guna tekanan udara pakai kipas ker ape macam hovercraft.. Atau lebih advance pakai tenaga magnet.. Kan kalo cas sama dia saling menolak.. Tapi kene tukar jalan sekali lah kalo nak buat camtu.. Dah lama dah diorang ada buat eksperimen nie.. Cuma masih belum sesuai untuk digunakan.. Tapi buat permulaan mungkin buat macam back to the future.. Boleh guna tayar dan boleh guna tanpa tayar.. smile.gif

hahaha laugh.gif lesen terbang mmg banyak ma....

tp lesen keter terbang camne plak?....

tah2 cam lesen kapal terbang kot....

kene amik ujian JPA kat MIAT.. laugh.gif

Ok ni kisah sambungan dari apa yang dibincangkan :

Kereta terbang ni sememangnya sudah lama difikirkan, tapi pada masa dulu ianya menjadi projek rahsia tentera bagi beberapa negara, hasil pada mula2 bentuknya seakan2 mcm piring terbang, tapi hanya memuatkan seorang penumpang dan jaraknya dengan permukaan tanah hanya lebih kurang 1 meter sahaja., walaubagaimanapun dari segi kestabilan dan spesifikasinya agak minimum sebab ianya dicipta hanya untuk kegunaan tentera sahaja.

Berbalik pada cerita asal :

Korang dah tengokkan gambar prototypenya,

1- Kereta ni mempunyai tayar untuk bergerak atas permukaan jalan dan juga berfungsi sebagai kipas semasa semasa nak lakukan penerbangan dan juga mendarat "putaran tayar 90 darjah". Ini bermakna ia berupaya melonjak ke atas sama seperti konsep helicopter berlepas dan juga mendarat. Cuma pergerakannya banyak bergantung kepada keempat2 kipas ini yang berfungsi menyeimbangkan semua pergerakan dan juga semasa membrek diudara.

2. Dari segi pemanduan pula, dilengkapi sistem dijana komputer "GPS" global positioning system untuk menentukan kedudukan dimana kita berada, mencari lokasi dan mengesan kesesakan trafik, ini penting sebab korang dapat merancang jadual perjalanan dan seelok2nya dapat mengelak dari melalui jalan yang sesak sangat.

"Ada peta perjalanan, macam radar pesawat kat jet pejuang tu"

3. Rekaannya menepati ciri2 kenderaan yang berupaya mengapungkan diri semasa terbang dan juga kelancaran perjalanan, ini dibuktikan dengan tekstur badan kereta itu sendiri yang ergonomik dan aerodinamik yang mana kadar rintangan angin dapat dikurangkan.

Aku dah tak larat nak taip ni, banyak sangat nak taip

Kalau korang nak tahu lebih lanjut lagi korang boleh pergi kat site ni. Kat sini boleh tengok video sekali. Tapi ini kereta yang jenama lain, tapi still konsep yang sama jugak dengan marcedez ni.

My Webpagehttp://www.moller.com/skycar/

keta terbang tak mustahil.maksudnyer nak buat supaya keta boleh terbang tu takle pelik sangat tapi yg musykil ialah camna nak pastikan bile semua dah terbang ngan keta masing2 tak berlanggar kat udara tu....ishhh..bayangkan speed dah cecah 300+km sejam?lagi ade yg buat lumba haram plak...hancuss.

agak² kalo kete ni kuar,xde bantahan/protes ke dari syarikat penerbangan @ syarikat yg buat helikopter ke..lagi la susah nak kawal trafik kalo sume ade kete terbang nih.

yup....camner nak kawal trafik kalu trafic light rosak?.....

tu pon kalau ader trafic light terapung2 kat udara....

polis lak camner nak kawal trafik kalau eksiden ke ape ke.....

klu mase tu sume dh terbang..guna la robot sebagai polis trafik udara tongue.gif

keta terbang tak mustahil.maksudnyer nak buat supaya keta boleh terbang tu takle pelik sangat tapi yg musykil ialah camna nak pastikan bile semua dah terbang ngan keta masing2 tak berlanggar kat udara tu....ishhh..bayangkan speed dah cecah 300+km sejam?lagi ade yg buat lumba haram plak...hancuss.

bagi aku keta terbang nih xde la bole terbang mcm kapal terbang/helikopter lagi...maybe mcm terapung je so still rasa guna jalan raya cuma xde guna tayar nak gerak guna kipas...

kalo bole buat terbang tinggi mcm kapal terbang huhuhuhuhu rugi la sykt penerbangan huhuhuhu~~ pastuh nak amik lesen kapal terbang lagi huhuhu nak amik lesen je amik masa dekat 2 taun..n bayaran kalo private nih cecah rm150k huhuhuhu mahal tuh..x rela aku nak amik kecuali aku pilot hahahahahaha~ laugh.gif

n rasa sekang pun dah ada prototype keta yg jenis 2 alamkan keta yg bole jalan atas air ngan darat..huhuhu tuh pun prototype lagi smile.gif

Edited by HeaVen X

bagi aku keta terbang nih xde la bole terbang mcm kapal terbang/helikopter lagi...maybe mcm terapung je so still rasa guna jalan raya cuma xde guna tayar nak gerak guna kipas...

kalo bole buat terbang tinggi mcm kapal terbang huhuhuhuhu rugi la sykt penerbangan huhuhuhu~~ pastuh nak amik lesen kapal terbang lagi huhuhu nak amik lesen je amik masa dekat 2 taun..n bayaran kalo private nih cecah rm150k huhuhuhu mahal tuh..x rela aku nak amik kecuali aku pilot hahahahahaha~ laugh.gif

n rasa sekang pun dah ada prototype keta yg jenis 2 alamkan keta yg bole jalan atas air ngan darat..huhuhu tuh pun prototype lagi  smile.gif

yup....logik gak ckp ko tuh....

mungkin terapung2 kat jln raya.....n takyah gune tayar....

jadik macam starwars.. hakhak hak hak hak hak hak...

takpun mcm citer fifth element... teksi terbang.. hak hak hak hak hak hak...

kalo bole terbang tinggi pun rasa tunggu kapal terbang upgrade dia punya speed atau kapal terbang bole merentasi angkasa ( tgk futurama la contoh ) huhuhuhu.. smile.gif tuh pasti kereta terbang bole terbang tinggi..n x rasa sampai setinggi langit..

kalau aku ader keta tu dah tentu aku mod kasi terbang tinggi2 pah tu tambah turbo ke ape ker....huhuhuhuu..takpun buat teksi terbang mengalahkan monorel...wakakakaka..bungkus ler seme pengangkutan awam...ekekeke...