Jump to content
Sign in to follow this  
Don Juann

Adekan Topik Tips It

Recommended Posts

mintak pihak admin mengadakan kembali topik TIPS IT... supaya kite dapat mengumpulkan dan merujuk kepada satu ruangan....mudah dikesan....tidak berterabur di forum2 tu tu dan kalau ade forumer ade tips yang ingin dikongsi boleh dikirim...

dan lagi satu tips2 yg dulu adekan balik admin biggrin.gif

apemacam friends lain? sokong? rolleyes.gif

boleh gak cam tu..

tapi boleh jugak biarkan tips2 yg berkenaan duduk kat tempat dia..

macam kalau tips perkakasan PC duk dlm bahagian perkakasan..

rasenya camni lebih tersusun..terususun mengikut kategori tertentu lah..

biarkan topik/tutorial/tips tadi di letakkan disebelah ruang atas (pinned)...

tang ni aku rase moderator bleh buat kot...

personally aku tak bersetuju dengan tips utk diletakkan di dalam forum, sebab rasanya tips tentang computer banyak kat internet. lagipun yang paling tak besh sekali bile tips yang diorang kasi tu diorang copy and paste dari website lain.

personally aku tak bersetuju dengan tips utk diletakkan di dalam forum, sebab rasanya tips tentang computer banyak kat internet. lagipun yang paling tak besh sekali bile tips yang diorang kasi tu diorang copy and paste dari website lain.

tang tapis menapis ni aku rase tak ya la nak dirisaukan sangat

sebab nanti akan ade moderator yg akan jaga setiap sub-forum..

dan seelok2nya tips yg diberi musti la dlm bahasa melayu..

ya betul. kebanyakan tips IT dlm BI. Bukan nak kata kita tak reti BI, tapi utk lebih memahamkan elok dalam bahasa melayu.

ya betul. tips kalau boleh biar bahasa melayu. kalau nak 'copy paste' pun, biarla ko translate.

dan seelok2nya tips yg diberi  musti la dlm bahasa melayu..

itu yg aku maksudkn...... TIPS IT tu dalam bahase melayu.....mmg berlambak kt internet tapi dalam BI la...bkn aku x pandai BI...cume buat mereka yg x berape pandai BI nie.....jadi kite akan lebey faham dan jelas lagi biggrin.gif

tips tu tak semestinya 'copy n paste' dari internet...tapi kalau sesape ade skill yang buleh dikongsi bersame2...silakn! boleh post kepade admin untuk penyiaran. smile.gif

ok friends!

all

kenapa tak letakkan kat home cam forum lain kan ker lebih senang untuk user nak lihat sebagai contoh 1 ruangan khas seperti TIP IT dan dalam ni akan ada sub folder yg di bahagikan kepada kategori masing-2 yg mana melibatkan forum-2 yang ada dalam ni . forum tetap forum kerana semua org nak bertukar pendapat ok dan dalam ruangan TIP bila memerlukan seperti nota dan sebagai nya untuk user nak print ker apa ker.Tu jer kot nanti kalu ada lagi idea aku bagi tau..

eddry

>>Pujangga<<

Tips & Trick adalah sememangnya sebahagian daripada PUTERA.com dan itu sudah pasti.

Ia tidak sesuai untuk duduk dalam forum, sebaliknya lebih sesuai untuk ruangan artikel yang lebih permanent dan formal. Macam sebelum ini.

Cuma buat masa sekarang, ia akan digantung dulu memandangkan PUTERA.com dalam proses re-incarnation.

Dan harap maaf, sebahagian besar atau mungkin keseluruhan tips yang ada sebelum ini telah pergi untuk selama-lamanya akibat kerakusan dan kedajalan insan yang tidak bertamadun.

Tips & Trick adalah sememangnya sebahagian daripada PUTERA.com dan itu sudah pasti.

Ia tidak sesuai untuk duduk dalam forum, sebaliknya lebih sesuai untuk ruangan artikel yang lebih permanent dan formal. Macam sebelum ini.

Cuma buat masa sekarang, ia akan digantung dulu memandangkan PUTERA.com dalam proses re-incarnation.

Dan harap maaf, sebahagian besar atau mungkin keseluruhan tips yang ada sebelum ini telah pergi untuk selama-lamanya akibat kerakusan dan kedajalan insan yang tidak bertamadun.

ohmy.gif perghh... sadisnye, sape tu yang rakus tu?

awatnya admin, ada yang pedajal ke?

mad.gif nak maghah gak ni

sayang tul..

banyak tu artikel2 dan tips&trick kat putera.com yg lepas..hilang cam tu je..huh! mad.gif

ni sume sebab bubudak pendajal yg tak dpt dibendung lagi..

harap2 kat sini tak timbul masalah cam tu lagi..sebab sistem board cam gini lebih mudah moderator nak pantau budak2 yg tak bertamadun tu..

mad.gifmad.gif cisss! tak bertamadunn punye orgg..harus dicempak dalam zoo bagi buayee mkn

huh.gifhuh.gif oyeke? tips n triks dulu x dpt di selamatkan sad.gifsad.gif so sape2 yg dulu ade postkn tips tu kena postt la balikk huh.gif

kepada pihak admin : agak terkilan rasanya tips tips lama tak dapat dikembalikan semula kerana ia adalah harta yang tak ternilai . Tapi apa pun saya pasti pihak admin telah cuba sedaya upaya anda semua untuk menyelamatkan apa yang ada . Terima kasih saya ucapkan dan semoga forum ini lebih mantap dari dahulu .

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma - Pis Brader ... ngeee biggrin.gif

aku sokong pasal ruangan tips tu.kalau dah hancus tips yg lama boleh buat baru.kena usahakan sbb penting tue.kita pakat2 buat la takkan nak suruh admin jer...

Emow Emow Emow...

tips² yang lamer² tue ader lagi ker...??? aku raser buat satu ruang untuk tips kendian dibahagikan bahagian nyer smile.gif

YA LA APASAL TOKE PUTERA NI TAK KEKAL KAN TIPS YG ADA KAT PUTERA LAMA DULU TU,BUBUH ARR BALIK TIPS TU PASAL IA NYA BERGUNA KEPADA KITA SEMUA,AKU NAK REMOVE MSN PUN TAK TAU DAH NI,DI RUANGAN TIPS TU DIA ADA AJAR ......... BUBUH BALIK TIPS TU WEIII,PAGELL BETULL

assalamualaikum.....hehehe biggrin.gif

tips yg dlu tuh aku ade simpan kat website aku...tapi bukan sumer larr...sket jer...tu pun yg tak penting sangat...aku dlu copy utk website masa kat sek menengah dlu....tapi aku dlu ade mintak permission nak copy tips nih...so jangan ade yg marah2 kutuk2 aku plak....ni ajer yg ader...aku cuma tukar nama aku jer...ekekekkee..jgan marah yerr sape yg enpunyer tips nih... tongue.gif

cipan mengamuk

aku setuju.

ada tip. tapi penulis tip tak dapat tip.

nak tip tapi tak nak bagi tip.

he heh he.

aku rasa banyak tip dalam forum ni .. tapi takadak orang nak susun.

sebab tak ada tip kot ?

dulu aku ada jugak copy tip-tip dalam forum putera.com tapi sampai sekarang tak habis susun lagi. banyak krja lain laa...

kalauuuu lah ada orang yang baik hati sudi tuliskan tip-tip dan letakkan dalam putera.com kat mana-mana bahagian yang sesuai, alangkah bertuahnya. dulu aku selalu jugak tanya untuk dapatkan pendapat mengenai video editing dan aku simpan tip-tip yang member-member dalam forum ni beri ..

alangkah bertuahnya malaysia jika kita boleh berkumpul ramai-ramai ... menyumbang ilmu dalam bahasa ibunda.

baru lah akhirnya ramai rakyat malaysia yang tak berapa faham bahasa inggeris macam aku ni boleh belajar dan belajar dan belajar ... akibatnya

jadilah rakyat malaysia yang tak ketinggalan dalam dunia.

- mana lebih baik ajar orang melayu bahasa inggeris tapi tak ramai yang pandai bahasa inggeris (tak tau bahasa inggeris ---> tak tahu banyak ilmu yang diceritakan dalam bahasa inggeris) atau terjemahkan semuanya ke bahasa malaysia supaya ramai orang melayu tahu banyak ilmu.

rakan muda yakin je memanjang.

hmmmm.... kalo tak salah aku.... yg pakar bagi tips nih....ialah En. Azuanbest (ada lagi ker?? hehehehe) dan bab buat web ialah En. darkwan.....seingat aku laa....

Askum.

Trimas pasal ada lagi orang yg ingat kat aku smile.gif

Mengenai artikel dan tips, aku rasa memang sangat-sangat diperlukan. sbb tu la aku pernah suarakan secara tak rasmi dalam putera.com yang dulu tentang Projek Dokumentasi Putera.com (PDP) - malangnya cadangan tinggal cadangan je.

maklum balas dr en shanai, hantarkan dokumen-dokumen yang berkaitan (artikel dll) kpd beliau, tapi dengan keadaan beliau sendiri yang kita semua faham tersangat la sibuk, maka aku rasa kat sini la kepentingan para moderator yang bakal dilantik.

dan harap-harapnya 'wakil-wakil rakyat' ni semua boleh perjuangkan isu aku yang belum selesai ini. sekian terima kasih.

artikel aku yang tak kedapatan di putera.com .. tengok kat http://www.geocities.com/the_darkwan

p/s: sblm akhir tahun ni, aku akan keluarkan artikel buat sistem ringkas dg ASP .. ada function insert, update, delete dah ler. mmg mudah .. tp kalo beli buku blajar benda mcm ni jer dah makan ratus ringgit. dulu MS Frontpage 2000 .. WebPantas DP .. pasni BBS : Sistem ASP Ringkas Dengan Dreamweaver MX. BBS stands for "Belajar Bersama Saya " .. dah copyright .. jangan curik ha ha aha ha ha