Jump to content
hairulfadly

Teknologi Komputer Akan Diberhentikan...?

Recommended Posts

isk tahun 2036 PC kena problem sebab programming C (kira problem cam Y2K ler) pastuh John Titor balik ke zaman nih (2/11/2000) mintak computer IBM 5100 utk kekang masalah tuh?? tak percaya? tgok sini www.johntitor.com

aku kompom tak percaya

Kita boleh lihat contoh umat yang terdahulu, iaitu pada zaman ketamadunan manusia bermula di Mesopotamia, Indus, Piramid di Mesir. Semuanya bermula sehingga ia mencapai kegemilangan yang tersendiri. Tetapi ia lenyap selepas beratus-ratus tahun hidup.

Kemudian diganti pula dengan umat yang baru ini di mana umat Nabi Muhammad saw yang merupakan umat yang terakhir ...sebelum tiba hari Kiamat (Judgement Day).

Selepas 1426 Hijrah atau 2005 Masihi maka dunia terus bergerak maju dan pantas. Maka akan bermulalah pelbagai jenis masalah ...

Tapi teknologi komputer akan terus berkembang dengan pesat. Kita tidak boleh menyalahkan teknologi yang dicipta. Teknologi digunakan untuk kemudahan hidup manusia. Selagi ia tidak disalahgunakan maka ia wajar diteruskan.... smile.gif

Justeru itu kita sebagai Generasi ke 2 Malaysia (selepas 48 tahun merdeka)-- maka amat wajar kita bangkit dan menunjukkan kehebatan kita dalam teknologi komputer bukan sekadar pengguna tetapi mencipta sesuatu yang baru... wink.gif

apa kata kau cuba try cipta pc dua cpu satu monitor? hehe aku dah try nak buat tapi susah gak ...nak cari wayar induk ..takut meletup plak!kalau jadi leh jual hehe...

apa kata kau cuba try cipta pc dua cpu satu monitor? hehe aku dah try nak buat tapi susah gak ...nak cari wayar induk ..takut meletup plak!kalau jadi leh jual hehe...

dik... buku ngan paparan dalam internet x cukup lagi ilmu nak teroka...

ilmu kalo x praktik x pekdah

heeeeeeee biggrin.gif

p/s: suker lah kat kanak2 rebina

Edited by Zulkifli

aku dah ketinggalan zaman ... jauhnya ko semua bercakap, sampai kadang2 aku tak paham.  tapi yang pastinya meramal atau cuba mengetahui masa depan bukan perkara yang salah, sebab dalam al-quran, tuhan selalu bercerita kepada kita tentang masa depan supaya kita boleh jadikan panduan dan persiapan awal.

meramal masa depan ni, pada pendapat aku seperti mencari jawapan kepada soalan matematik " satu campur satu sama dengan dua"

sama jugak dengan mengira untung rugi perniagaan " beli anak kambing dengan harga RM100 seekor lepas tu pelihara campor bagi makan yg berzat, bila jual 6 bulan lepas tu, boleh jual dengan harga lebih kurang RM200 atau RM300 seekor"

mengenai teknologi pulak, komputer misalnya, itu nama je... yang pasti ialah berlaku perubahan teknologi... atau keupayaan penghasilan... dan yang penting sekali ialah kesan dari teknologi ... iaitu untuk kegunaan manusia, ia akan terus berkembang selari dengan keperluan manusia pada masa itu.

Kemudian bila kita telah berada pada satu tahap tertinggi, bersedialah untuk mencipta tapah yang lebih tinggi lagi supaya kita boleh terus berada di tempat yang tinggi.  contoh bina kondominum di atas kemuncak gunung everest.... tapi yang penting ketika itu ialah siapa yg bina? kita atau kita hanya menyewa saja (pengguna)

mengenai kejatuhan pulak, bukan ketinggi yg menjadi sebab untuk jatuh, melainkan kelalaian atau lupa atau tak cukup bekalan untuk bertahan atau sebab lain lagi.... (?) ada la tu...

itu cerita pasa lain.

pasal komputer pulak, buat apa komputer... aku rasa komputer sebenarnya asas sahaja.... masih ada terlalu banyak keperluan yg manusia perlukan daripada asas komputer ini...  contoh komputer kosong????  sapa nak.  walaupun selaju mana sistem tu.

jadi aku cakap sebagai orang yang tinggal di belakan kamu... supaya tolong menoleh kebelakan dan tunggu aku!!!!!

aku semput ni kejar ko semua.

hmmm senang jer tak yah pikir banyak kau tendang pc ko tengok?ader akan berlaku aper-aper tak?

dik... buku ngan paparan dalam internet x cukup lagi ilmu nak teroka...

ilmu kalo x praktik x pekdah

heeeeeeee biggrin.gif

p/s: suker lah kat kanak2 rebina

CPU di sini maksudnya processor atau sistem tu sendiri?

kalao processor, dh ada board yg support dua processor. kalo CPU di sini maksudnya sistem tu, pun dah ada device tu. contohnya, KVM Switches. boleh didapati di Lowyatt laugh.gif

Komputer akan terus berkembang.. betul2 tu hairul

Note : aku teringat dalam satu buku yang mengatakan manusia dari beruk (lupa lak nama mamat pengkaji ni).. b***h tol

kat ofis aku satu CPU 3 monitor share.sume lain2 department..ntah dh jd hape ntah ofis aku tu.haha.kalo nak bukak, kene log in satu-satu montor ikut turutan,kalo x, abih sume jem..

aku rasa.... dunia teknologi akan terus berkembang , tapi manusia makin hari makin malas...lama2 jahil..lepastuh taksub dengan teknologi..jadi jahil macam orang2 yang dilaknat Allah dulu2.. , nikmat yang diberi tetapi tak reti2 bersyukur

manusia makin lama tak cintakan ilmu seperti waktu dulu... berebut-rebut mencari ilmu.

so bila takde ilmu saper yang nak sambungkan warisan pembangunan komputer.

Aku rasa teori aku ni pun boleh pakai gak.... ^_^

aku tak ingat siapa cakap ni.. "i don't care what they use as weapon at WWIII, but WWIVm they will fight with stone and stick" einstien [aku tak tahu eja] kot yang cakap

manusia makin lama tak cintakan ilmu seperti waktu dulu... berebut-rebut mencari ilmu.

so bila takde ilmu saper yang nak sambungkan warisan pembangunan komputer.

Aku rasa teori aku ni pun boleh pakai gak.... ^_^

sama kes ngan satu ketika dahulu orang arab negara SABA ke........alah yg ada empangan pecah semua negara hancur pastu baru orang arab kena jajah ngan parsi dan rom......

adakah suatu hari nanti dunia akan dipenuhi dengan robot-robot yang akan memiliki pemikiran seperti manusia serta komputer yang dapat berfikir secara automatik.? seperti filem Artificial Intelligence ...

mustahil..

Komputer akan terus berkembang.. betul2 tu hairul

Note : aku teringat dalam satu buku yang mengatakan manusia dari beruk (lupa lak nama mamat pengkaji ni).. b***h tol

bukan tu teori darwin ke?

dlu ade kwn ak dok kt oversea so kne blaja subjek ni.

well, die blaja je la tp xleh apply la kn dlm idop ni.

ape plak nk kecoh2........bila runtuhnya tamadun barat ngn teknologinya sekali ikut serta.......pastu akan disambung oleh satu tamadun yg sgt gemilang yg dipimpin oleh Al-Mahdi dgn dibantu Al-Masih.........mungkin masa tu smua teknologi barat yg ade hari ni berubah mengikut tamadun baru tersebut sebagaimana tamadun barat mengubah "teknologi" zaman kegemilangan ISLAM dulu.........

p/s: zaman kegemilangan ISLAM juga rentetan drpd zaman2 kegemilangan sebelumnya......

aku rasa mungkin terjadi...sekarang teknologi pesat membangun..tapi jaga2 sikit kalau terlalu memikir kita boleh wat benda yang hebat takut2 terpesong akidah kita..silap2 jadi free thinker.apa2 pun teknologi banyak memudahkan kita..