Jump to content

Recommended Posts

setakat ni yang aku tau la....duelist tahap 5 dan keatas jer leh gune forbidden card.....exodia...memang tak leh...yang lain leh kot..

oooo...dia ada tahap gak ek..mcm mana nak tau tahap kite?? tgk melalui card kite ker?? ko tahap 3 kan?? maksimum tahap berapa?? biggrin.gif

aku sekarang nidah tahap 5 pasal match 117 menang 72....tahap ter tinggi ialah tahap 8..ni kat tempat aku la...orang yang tahap lapan tu cina...match 5 kali menang 5 kali....

apsal exodia takbleh pulak? kalau egyptian god cards mungkin ler...

exodia punya faq banyak merata tempat, takkan takbleh pakai?

exodia pun bukan kuat sgt ada je cara nak kalahkan org pakai exodia tuh

nak dapat peluang guna egyptian god cards pun bukannya senang kalau nak tribute sampai 3, pastu ada yg tribute nyawa blink.gif

tak prasan pun dlm anime ada cukup level baru boleh pakai

cina tahap 8 tu match 5 dapat level lagi tinggi dari ko match 100+ ? atau ko buat perbandingan je dia tak pernah kalah?

Ok .......dalam anime tu lv duelist terletak pade deck cost.....maknanya lagi tinggi deck cost maka tinggi la level dier....deck cost adalah abiliti kad dalam deck tu.....ader yang kad monster kuat tapi magic skit...ader yang magic best tapi monster hampeh...kalao camtu nyer lv.korang takkan dapat menang .....watper kalo dapat eliminatesatu monster contoh nya p u great moth dengan bermatian matian...tapi pastu lawan ko summon lagi great moth lagi....kan susah...jadik dalam realiti banyak duelist telah setuju untuk lv mengikut purata kemenagan....lantak lah kalo sesaper ader kad kuat tapi tak menang tu takleh naik level......

exodia tu leh pakai sebenarnya.....tapi kalo main tak semestinya pemain tu jujur kalo dier ader banyak bahagian setiap exodia tu...dengan ka magic sword revaling light yang sampat 3 keping dan kad magic lain ....ko jangan harap leh menang lawan dengan orang camtu.....hehehehe aku jer leh sediakan 6 perfectly great moth dalam kandungan deck aku...kalo ko baru main 1 kali menang 1 kali ko lv 8 wink.gif

uih...senang la mcm tuh sekali menang terus lvl 8 erm..tapi exp pasal card gain skit..erm.. smile.gif

kalo menang sekali kalah sekali jadi lvl bape lak?? bole ko explain apa yg mempengaruhi lvl nih...mcm mana nak tau lvl kite? n mcm mana nak naik kan balik tahap lvl kite? thanks laugh.gif

Edited by HeaVen X

Jgn risau... aku ada kad lagi rare...

tak tau la... bleh menang ke idak guna kad ni.

user posted image

p.s :

Azumanga Daioh lagik!! laugh.gif

ulk aku tak tau laks ader kad ni...dier ni dalam golongan aper ha???golongan magician ker???kalao camtu sesaper ader kad ni leh kalah kalao takder kad2 untuk defend yang kuat..pasal kad ni nampaknya macam menyerap kuasa...serangan bergilir kan..jadi pelukan defender la kam...tak gitu???

baru dapat wing dragon of ra. tapi tak guna pun. tak sesuai dengan deck aku.

baik pakai summon skull lepas tuh equip ngan power up dia.

loor ko ader kad forbidden ker????jdash apsal tak pakai...??ko suke guna summon skull....hmmm baik ko cari kad gate guardian single.....takyah summon pon golongan very extreme rare..kad ni lagi susah carik dari kad divine....ko carik la...power beb....hehehe aku tak takut ngan summon skull..

aku tak faham sangat nak pakai wings dragon of ra. setakat nih aku bleh menang pakai summon skull jer. kad ritual ngan gabung pun aku tarak . hehehehehe. kad aku banyak fiend nagn dragon. kad level 1 paling power la jinn ngan 7 colour fish. pasang black pendant dapat ler 2300 mata serangan

wakakaka..card Osaka Chan..aku nak Card Chiyo Chan ada x?? laugh.gif

aku ni memang tak tau tang kewujudan kad osaka ni......tapi kalo kad ni wujud pon......master jer leh pakai semaksimas mungkin.......lagi satu kad chio chan tu ape ha??.....explain skit......

syurgax......kad shin chan ko nak tak......hehehhhh tongue.gif

aku ni memang tak tau tang  kewujudan kad osaka ni......tapi kalo kad ni wujud pon......master jer leh pakai semaksimas mungkin.......lagi satu kad chio chan tu ape ha??.....explain skit......

syurgax......kad shin chan ko nak tak......hehehhhh tongue.gif

hahahaha...Osaka-Chan Card ada ker?? hahahha x kan wujud kecuali dpt persetujuan dari manga-ka Azumanga Daioh hahahahhaa~ card Shin Chan mesti atk dia action Beam hahahaha..power tuh mesti antara yg ter-rare card tuh~ smile.gif kategori monster tongue.gif

mak shin chan serangan buku lima putar. yang dia putar kat kepala shin chan. wei aku nak tukar deck nih ada cadangan tak. cadang nak guna machine deck.

hmmm dech mech..la...kuat tu....tapi fushion agak susah..anyway teruskanla.....kalo nak tau deck mech selalu lawan ngan aku...agak menggerunkan oooo...nak buat deck mech ko kene pakai 50%kad mech 50% magic campu lelain........errr...kalo ikut first edition kad ko nyer deck cost baper ha??

Best la pulak YuGiOh kebelakangan ni... kalau tidak... asyik fight card ajer... perkara sama jer yg. muncul... kali ini ada pembaharuan pula... bagus juga...

Patut perbanyakkan penggunaan Millenium Items itu... tak sangka juga... main kad pon boleh mati... laugh.gif

hehehehe....kalo nak bunuh yugi tu senang je...cakap kat marik amik sniper tembak kepala yugi hahahahaha...susah2 nak bunuh bodoh gak camtu

hehehehe....kalo nak bunuh yugi tu senang je...cakap kat marik amik sniper tembak kepala yugi hahahahaha...susah2 nak bunuh bodoh gak camtu

ntah betul tuh x yah la nak masuk pertandingan kat bandar domino tuh utk bunuh Yugi je..amik je sniper x pun pasang bom kasi letup semua org..nak bunuh kaiba pun senang..ko lawan card ngan dia pastuh suruh org lain prepare sniper kasi head shot sama kepala kaiba..hehehehe~ biggrin.gif

pastuh dpt la ko pegang kaiba Corp..

Marik itu memang senang saja nak kasi mampus sama itu Pharaoh...

Masalahnya minda dia lebih bertumpu nak membalas dendam dan menyusahkan Yugi dari membunuh dia... itu sebab dia guna cara susah.

Afterall... Firaun itu memang menyusahkan dia pun dulu... tongue.gif

Marik itu memang senang saja nak kasi mampus sama itu Pharaoh...

Masalahnya minda dia lebih bertumpu nak membalas dendam dan menyusahkan Yugi dari membunuh dia... itu sebab dia guna cara susah.

Afterall... Firaun itu memang menyusahkan dia pun dulu... tongue.gif

walaupun Firaun Yugi tuh menyusahkan dia tapi xde pun lawan card rasanye huhuhu~ kasi sumpah terus je..xde la mcm dia nak kena lawan card huhuhu tapi apa bole buat citer pun pasl card hehehehe~ biggrin.gif

kalo bukan citer card rasa dia antar pengikut dia pegi bunuh yugi guna pistol je..

satu sebab memang dia nak balas dendam. satu lagi merik nih nak kumpul tiga devine kad untuk jadi firaun baru.

tentang deck kos aku tak tengok lagi. tentang kad magik aku ada kad 7 untuk power up. selain basic magic kad, tak cukup lagi rasanya. kena beli lagi untuk complete machine deck.