Jump to content
Sign in to follow this  
khairul44

Overhaul

Recommended Posts

kenapa kena overhaul? Ada pakai minyak enjin palsu ke? sebab pernah kena satu kali, dan enjin dah jadi bising, pergi bengkel lepas tu kata nak overhaul. Malanglah saya!!!

Siapa suruh pakai minyak palsu. Dah tau palsu letak lagi kan menyesal..

Edited by Minahh

beribu jugak la. kereta bro memang dah kena overhaul ke? apa masalah? takde pickup??

Kalau takde pickup tu kadang bukan sebab enjin dah makan. Maybe sebab minyak hitam salah. Mintak mechanic flush minyak hitam je pastu pakai minyak hitam baru yang ori.

Kalau takde pickup tu kadang bukan sebab enjin dah makan. Maybe sebab minyak hitam salah. Mintak mechanic flush minyak hitam je pastu pakai minyak hitam baru yang ori.

Maksud salah minyak hitam?

Edited by mensye

kenapa kena overhaul? Ada pakai minyak enjin palsu ke? sebab pernah kena satu kali, dan enjin dah jadi bising, pergi bengkel lepas tu kata nak overhaul. Malanglah saya!!!

Masa kamu hantar baiki enjin tu pekerja cakap apa? kalau enjin dah lama pun akan macam ni, kalau nak baiki enjin mesti kena guna wang banyak, nanti tak mampu bayar hutang kereta pulak.

Masa kamu hantar baiki enjin tu pekerja cakap apa? kalau enjin dah lama pun akan macam ni, kalau nak baiki enjin mesti kena guna wang banyak, nanti tak mampu bayar hutang kereta pulak.

kalau nak jaga enjin mesti kena  pandai pilih minyak enjin, kena tahu model kereta sesuai jenama yang mana satu, baru lah kereta kami boleh tahan lama.

kalau nak jaga enjin mesti kena  pandai pilih minyak enjin, kena tahu model kereta sesuai jenama yang mana satu, baru lah kereta kami boleh tahan lama.

Kalau yang baru2 pakai kereta tu macam mana nak pandai pilih minyak enjin? Tu la mengharapkan mechanic untuk buatkan..

Maksud salah minyak hitam?

Maksudnya maybe la pakai minyak hitam palsu ke. Ataupun jenama tak kualiti ke. Atau juga minyak hitam tak bersesuaian dengan enjin kereta anda.

Ada banyak syarat macam tu ke? macam saya cuma pakai yang servis center recommend. Sebab saya pun tak expert dalam masalh techinical kereta ni. Sekarang baru tahu ada syarat macam ni.

Maksudnya maybe la pakai minyak hitam palsu ke. Ataupun jenama tak kualiti ke. Atau juga minyak hitam tak bersesuaian dengan enjin kereta anda.

kalau dapat minyak palsu mesti orang tu beli minyak dari tempat yang tak betul, kena ambil pengajaran jangan beli di tempat yang sama. Nanti kena minyak enjin palsu lagi,.

Ada banyak syarat macam tu ke? macam saya cuma pakai yang servis center recommend. Sebab saya pun tak expert dalam masalh techinical kereta ni. Sekarang baru tahu ada syarat macam ni.

Saya rasa boleh je, jenama apa pun boleh as long sesuai dengan cara penggunaan la. Contonnya kalau drive selalu sangkut dalam jem saya rasa pakai shell helix ultra bagus. tahan sikit enjin kereta tu.

Edited by myraahmaad

kalau dapat minyak palsu mesti orang tu beli minyak dari tempat yang tak betul, kena ambil pengajaran jangan beli di tempat yang sama. Nanti kena minyak enjin palsu lagi,.

Bagi saya, tempat yang paling selamat adalah minyak stesen, beli kat sana mesti minyak yang original. Tapi Uncle saya guna minyak enjin luar negara, selalu tukar kat bengkel, takut satu hari nanti dia  kena tipu. Kereta dia mahal, nanti rosak mesti marah kuat.

Saya rasa boleh je, jenama apa pun boleh, kalau boleh tahu fungsi minyak dan keadaan enjin sendiri lagi bagus , boleh membantu naikkan prestasi enjin kereta.

Kalau untuk kebaikan kereta mesti guna minyak enjin yang sesuai, macam kereta camry saya guna helix ultra dah 5 tahun... Fungsi dan keadaan enjin pun bagus lagi, orang servis kata enjin kereta saya telah dijaga dengan baik... haha