Jump to content
gardenia

Macam Mana Ni? Saya Ada Kencing Manis Type 2, Tolong....

Recommended Posts

Baru2 ni saya pergi juma doctor dan buat pemeriksaan badan, doctor kata saya ada kencing manis type 2. Saya amat terkejut dengan berita ni, saya jarang makan makanan manis selama ni. Entah kenapa boleh dpt penyakit ni, sedih sungguh. Sekarang tengah risau apa yang bokeh makan dan apa yang tak patut makan, saya takut jadi lebih teruk. Ada sesiap tau tentang pemakanan kencing manis jenis ini? Bolehlah kongsi pengalaman dengan saya.

mudah je,mula2 kamu perlu minum air yang banyak sebab ini akan membantu membersihkan badan anda dan mengekalkan tahap gula stable.buah-buahan tak boleh makan sewenang-wenang je terutamanya jus buah-buahan kerana ia mengandungi tahap gula yang tinggi. jangan makan makanan yang manis seperti gula-gula coklat dan kek. saya dah senarai  makanan yang kamu boleh makan dan tidak boleh makan: 

Boleh makan: Kacang, oat, ikan, yogurt bukan lemak, 
Tidak boleh makan: Alkohol, minuman manis, makanan berkanji seperti nasi putih dan kentang, makanan dengan lemak tepu seperti mentega, sweetner tiruan dan gula-gula
Edited by lucky123

alaa.. sampai skrg baru tanya makanan ape yg patut makan ker x, aku rasa skrg ni lambat sgt dh sbb masalah tu dh ade kan.. aku rasa skrg ni yg paling penting tu kena harap kat ubat2 dh sbb klo wak makan ubat, dpt mengelakkan masalah tu jd lebih teruk dan jd dpt mengelakkan kerosakkan saraf..

Cuba KH Kopi www.khkopi.com.my

Minum yg perisa asli.

InsyaAllah boleh kawal gula

Dulu saya tak jaga pemakanan sangat, kurang disiplin, masa stress dengan kerja saya saya makan aje apa yang saya suka, tidur lewat, bangun awal, kurang senaman. Pasal kerja la, cari dut, stress sangat.  Sekarang dah menyesal, dah terlambat ni, harap2 org lain jangan ikut jejak saya, jaga badan, kesihatan lebih penting drpd duit. Kena kaga masa muda. Sebab kencing manis tu akan menjejaskan kehidupan kita selama2nya.

Biskut raya oat ,redang,kuih bahulu,kuih tako,banyaknya kuih raya ni.

memang susah untuk mengawal keinginan makan terutamanya semasa Hari Raya ..

Masa raya saya paling suka makan ketupat dan bahulu!!

Saya rasa selain daripada diet yang seimbang dan tekad hati yang kuat,

kita juga perlu mengambil supplement yang mengandungi mecobalamin yang boleh mencegah kerosakan saraf periferal.

Ada beberapa jenama supplement yang mengandungi mecobalamin tapi saya beli Livewell Mecomin sebab ia disyorkan oleh doktor.

harga supplement ni berpatutan bolehlah dimakan dalam jangka masa yang panjang. 

Kamu boleh layari laman web ni untuk tau lebih lanjut
http://www.livewell2u.com/products.php?p=mecomin

aku rasa gardenia, lucky123, mrsom dan klow361 tuh orang yang sama.... thread macam nih dah lama aku perati... nak jual barang tapi dia buat id lain2 pastu depa sembang laa sesama sendiri padahal sembang dengan diri sendiri.. pastu letak iklan menghilang laa... isk isk isk isk....

malas aku nak komen pasal diabetes... tapi jangan kata diabetes akan menjejaskan kehidupan selamanya itu negatif mindset... diabetes bleh hilang kalau kawal pemakanan dan bersenam.... kalau level gula rendah taraf 6 jer kalau check ada diabetes lagi tak..??? hurrmmm.... ok tunggu sampai orang yang sembang dengan diri sendiri nih feedback kat komen aku nih... hahahahhahaa

Cuba KH Kopi www.khkopi.com.my

Minum yg perisa asli.

InsyaAllah boleh kawal gula

yg kopi ni dari mana yer...ok ker utk type 2 mcm i..takut jugak sbb x tau kandungan gula dlm kopi tu ler...

aku rasa gardenia, lucky123, mrsom dan klow361 tuh orang yang sama.... thread macam nih dah lama aku perati... nak jual barang tapi dia buat id lain2 pastu depa sembang laa sesama sendiri padahal sembang dengan diri sendiri.. pastu letak iklan menghilang laa... isk isk isk isk....

malas aku nak komen pasal diabetes... tapi jangan kata diabetes akan menjejaskan kehidupan selamanya itu negatif mindset... diabetes bleh hilang kalau kawal pemakanan dan bersenam.... kalau level gula rendah taraf 6 jer kalau check ada diabetes lagi tak..??? hurrmmm.... ok tunggu sampai orang yang sembang dengan diri sendiri nih feedback kat komen aku nih... hahahahhahaa

u ni ade ker diabetes?? 

diabetes ni susah nak ctrl..kena jaga makan minum semua sekali..salah aku jugak la sbb x jaba badan dari awal2 lagi...

yg kopi ni dari mana yer...ok ker utk type 2 mcm i..takut jugak sbb x tau kandungan gula dlm kopi tu ler...

u ni ade ker diabetes?? 

diabetes ni susah nak ctrl..kena jaga makan minum semua sekali..salah aku jugak la sbb x jaba badan dari awal2 lagi...

owwhhh jadi yang ini induk dia laa... yang lain tuh id sampingan jer... hahahhaha..... 

mak aku ada diabetes... ini penyakit keturunan... aku belum kena diabetes lagi... tapi mak aku nak kata susah kawal tuh takde laa sangat... cuma jaga pemakanan dan bersenam... adik aku pun ada diabetes sebab memang dah kata penyakit peturunan kan....

adik aku sekarang nih gula dia 6 jer... dia ada diabetes tak..?? jawapan nya ada sebab memang sebelum tuh doktor kata dia kena diabetes sebab sebelum tuh gula dia 17... so sekarang 6... dia ada diabetes tak..?? jawapan tetap sama ada... tapi gula paras normal... tak perlu risau pape... luka ke takut lambat baik mende... xde... nak kata menjejaskan kehidupan selamanya takde... 

jangan negatif sangat.... susah jaga pemakana ke tak itu terletak pada diri sendiri... kalau dah tau diri sendiri tuh ada diabetes nak jugak melantak cheese kek laa.. pizza... ayaq yang bergas atau tak bergas sebab nak rasa sedap.... tepuk dada tanya selera lepas tuh tanya pulak camna nak cucuk insulin.... kah3....

nak bagi pendapat sikit tentang diabetis..diabetis nie ada 2 jenis...iaitu IDDM (insulin dependen Diabetes melitus) dan type 2 (non insulin dependen diabetis melitus)....ramai yang kena yang jenis type 2...ia keturunan atau sebab tak jaga makanan..cara nak kesan yang terbaik adalah ambik darah waktu puasa..kadar gula normal waktu puasa adalah kurang dari 6mmol...kalau waktu lepas makan adalah kurang 7.8mmol tapi ada sesetengah orang boleh sampai 9mmol lepas makan...yang kawal tahap gula dalam darah adalah pankreas..sel beta di pankreas yang hasilkan insulin..

nak jaga kencing manis nie tak susah mana..jaga makan..nasi, mee, maggi, ubi semua boleh makan takde masalah..senang cerita makanan yang ada karbohidratlah...makanan nie kalau dimakan banyak dia akan disimpan dan badan akan tukarkan menjadi gula. jadi karbohidrat boleh diambil dalam kauntiti yang sedikit..contoh nasi ambil semangkuk kecil sahaja setiap kali sarapan, makan tengahari dan makan malam..makanan manis dan minuman manis dilarang sama sekali..lebihkan sayur-sayuran....lauk2 seperti ikan ayam dan daging boleh diambil dia tak banyak gula

rawatan biasanya Dr akan bagi ubat dalam kategori oral hypo glysemic agen..ubat makan...ubat nie akan bantu kurangkan kadar gula...lama kelamaan kalau gula tak terkawal jugak gula maka dr akan tukar kepada suntikan plak..

tiada rawatan untuk penyembuhan untuk kencing manis..rawatan hanya nak kawal kencing manis sahaja

rawatan secara kampung boleh cuba..ada orang2 bagi petua

1. makan air peria katak iaitu peria kecik..bled dan amal minum air..kalau amalkan gula stabil

2. ambil 12 batang kacang panjang campur tomato bland dan minum

3.tomato campur muripan blend minum

produk khkopi ni bukannye kopi tapi air herba. gi je website tu utk maklumat lanjut (www.khkopi.com.my).

Aku kalo beli dr website tu la.

Ni video demo. youtube.com/watch?v=6oM-4wNjl-k

http://www.youtube.com/watch?v=6oM-4wNjl-k

Info dah bagi. Sila la usaha sendiri lepas ni ye. Jgn dok tanye je tapi lepas tu x usaha..

Edited by dans kam

Salam tuan,

Harap produk ni boleh membantu.

InshaAllah sangat berkesan dan tiada maintenance.

Tak perlu makan dan tak perlu beli tiap-tiap bulan.

Hanya perlu sekali beli je & bole tahan lama 5-7 tahun.

Cuba STOKIN AJAIB V-KEN ni,  InshaAllah kesihatan tuan akan bertambah baik.

Dalam masa 10 minit pun dah dapat rasa kesannya.

Sila hubungi saya Ismail @ 0193149506 (Whatsapp/Telegram/SMS/Call)

Antara testimoni:

Kencing manis : http://youtu.be/hIwkw3XVPVM

Kanser payudara : http://youtu.be/P8j6db8g-Vk

Blood test : http://youtu.be/KglL9VUkILs