Jump to content
pencai

Amd 7990 ,pc Shut Down Sendiri

Recommended Posts

salam aku baru angkat grafik kad asus hd 7990,sebelum ni guna hd 6990 ok je walaupun pc ada rasa panas ,tapi hari ni aku guna grafik kad baru asus hd 7990 main game  guna extra setting ,tak sampai 5 minit pc aku shutdown sendiri ,adakah di sebab kan prosesor atau grafik tu terlalu panas ? kena guna coller ke ??

pc aku :-

Intel® Core™ i7-2600K CPU @ 3.40GHz,ram 12 gib ,hard disk 1 ssd ,2 lagi hd biasa ,win 7 64 bit .

psu 1000 watt ,dah guna latest update driver ,apasal jadi cam ni ye ,? harap pakar dapat membantu saya

Edited by pencai

dah cek suhu cpu dan gpu tu?berapa bacaan masa main game?

setting kat ccd tu cuba set balance/power saving

aku dah jumpa dah dah test kat pc adik aku ok je suhu dalam 75-83 gpu untuk ultra setting,kalau di pc aku setting grafik ultra 80-94 gpu terus padam pc aku ,aku guna psu ac bell 900 watt ,beli dulu murah ja dalam 500 rasa nya dah nak k.o,sebab aku cuba pc aku guna  psu cooler master 750 ok ,gpu tak cecah sampai 94,tapi pc aku tu kalau setting grafik auto  suhu dalam 80-89 kira tinggi gak tapi pc tak shut down

dah cek suhu cpu dan gpu tu?berapa bacaan masa main game?

bro nak tanya kalau guna grafik kat jenis aku beli ni,kalau pc tak guna apa 2 coller boleh ke ,maksud aku ,tak tambah apa 2 cooler ,cuma pakai basic kipas yg ada di dalam pc tu saja boleh ke ,aku dari dulu aku tak pernah ambil tahu pasal cooler ni,tapi bila pc aku dah jadi mcm ni baru nak ambil tahu,ada sekali tu pc aku shut down masa nak start windows tu balik dia keluar mesej cpu  suhu panas

aku dah jumpa dah dah test kat pc adik aku ok je suhu dalam 75-83 gpu untuk ultra setting,kalau di pc aku setting grafik ultra 80-94 gpu terus padam pc aku ,aku guna psu ac bell 900 watt ,beli dulu murah ja dalam 500 rasa nya dah nak k.o,sebab aku cuba pc aku guna  psu cooler master 750 ok ,gpu tak cecah sampai 94,tapi pc aku tu kalau setting grafik auto  suhu dalam 80-89 kira tinggi gak tapi pc tak shut down

bro nak tanya kalau guna grafik kat jenis aku beli ni,kalau pc tak guna apa 2 coller boleh ke ,maksud aku ,tak tambah apa 2 cooler ,cuma pakai basic kipas yg ada di dalam pc tu saja boleh ke ,aku dari dulu aku tak pernah ambil tahu pasal cooler ni,tapi bila pc aku dah jadi mcm ni baru nak ambil tahu,ada sekali tu pc aku shut down masa nak start windows tu balik dia keluar mesej cpu  suhu panas

ko pakai casing apa?ada berapa kipas dalam casing tu?

tinggi je suhu gpu tu macam air flow tak bagus kat dalam casing..grafik kad jenis mahal dual gpu tu memang perlukan air flow dalam casing yang bagus sebab grafik kad tu memang panas boleh naikkan suhu dalam casing.

suhu cpu plak berapa masa load?pakai cooler cpu apa?

kadang2 masalah psu pun bleh jadi penyebab.900 watt psu acbel tu lebih dari cukup je tuk tampung spec pc tu tapi cuba cek dulu part suhu dan air flow dulu kalau dah buat part ni masih masalah sama kemungkinan psu bermasalah.