Jump to content
AprilStucked

Sebelum Kita Beli Tayar..

Recommended Posts

pilihan tayar amat penting utk kereta kita. sebelum kita beli tayar yg betui dan sesuai, kita kena tahu jens tayar yg sesuai utk kereta kita. barulah kita dpt memandu dgn cekap jika pilih tayar yg sesuai utk kita. contohnya, kita kena pilih tayar performance kalo kita selalupandu dgn cepat. dgn ni, dpt jimat petrol dan masa lah. kalo selalu memandu dlm keadaan hujan ataupun kering, kita blh pilih tayar bermusim. ingatkan pakai tayar baru kat depan kereta kita.

memang betul. skrg saya pandu kereta Toyota Camry. tayar depan dah nak botak! dan tayar dah ada macam macam masalah, seperti bunyi bunyi menciut. tapi saya x tau macam mana nak pilih tayar yang tahan lasak dan yang sesuai utk kereta saya. ada apa kriteria utk fokus tak masa pilih tayar?

kalau ada cukup duit, beli tayar yang berjenama and berkualiti la. sebab tayar memang penting untuk kreta.

mesti pilih tayar ikut size size kreta la, dan boleh pilih tayar yang besar buat plus sizing, lebih sedap memandu, tapi tak le guna yang size kecil

saya skrang guna falken tayar., ok jugak.

sekarang consumer sudah banyak pandai research dan sudah tahu brand apa yg bagus pakai...bagi saya.. tayar yg tahan lasak dan lama amat penting...terutamanya mesti sesuai bagi semua musim...inilah sebab saya pilih Michelin Pilot Sport 3 untuk kereta baru saya.... cuba tengok sini... http://www.michelin.com.my/Products-Services/Car-SUV-LT/passenger_car/Pilot_Sport_3.html

Betul...macam saya...saya mmg terutamakan quality tayar... mesti akan pilih yg lebih tahan lasak.. sebab I selalu pi outstation...tayar juga mesti sesuai untuk musim hujan atau jalan yg kering..Macam sekarang saya tengah pakai Michelin Pilot Sport 3... x ada masalah..

dunlop memang tak bagus la, saya pakai untuk suzuki saya, permukaan tayar amat licin, semasa hujan lebat, kreta saya terpesong bila kena air kolam kecik, masuk dalam longkang tepi. nasib baik tak ada motorsikal atau kreta lain masa itu.

bagi saya, makim murah tayar tu, makin bagui lah.. i x mampu pakai tayar yg terbaik.. boleh pakai cukup la.. memandangkan tayar akan rosak satu hari kan.. yg terbaik tu i pernah pakai tayar recon.. boleh tahan juga.. 

aku dah tukar banyak jenama. tapi tolong jangan guna recon tire. aku dah guna utk 6bulan skrg dah botak dah! sebab nak murah. so please buat research dulu sebelum beli tayar la...

aku dah tukar banyak jenama. tapi tolong jangan guna recon tire. aku dah guna utk 6bulan skrg dah botak dah! sebab nak murah. so please buat research dulu sebelum beli tayar la...

Malaysia kan sekejap hujan sekejap panas...bagi saya kalao nak pilih tayar mesti pilih yg boleh sesuai untuk permukaan jalan yg basah atau kering...dan juga dpt jalan dekat tanah lumpur ...jalan batu..kalao x..bahaya !Banyak kawan saya masih x tau betapa penting tayar yg bagus bagi menjamin keselamatan ...banyak cuma nak murah tanpa fikir ttg akibat kalao tayar x verkualiti yg mudah rosak akan berlaku