Jump to content
asklinux

Kelab Linux Putra.com

Recommended Posts

akum...

saya baru je dftar jd ahli putera.com...leh x join kelab nie...coz saya skrg tgh wk praktikal guna mandrivalinux 10.1...bukan seme saya thu...

kalu leh tolong bg r information ttg mandriva linux 10.1 nie...

aih................lamanya kelab nih nak berjalan...............mana dia ahli lembaga pengarah kelab nih..............dah tubuh kan ke ahli jawatan kuasa agung kelab ni..............aku dah x sabaq nak tau information dan perkembangan kelab nie....................jgn hangat² tahi ayam dah ler hehehehehe....................................................................................pakai lah linux untuk generasi masa hadapan................................. ph34r.gif

assalamualaikum ....

aku nak cadangkan nak bentuk kelab linux @ putra.com  .....ada yg berminat ke ? ...bila dah ada kelab bolehlah membuat pelbagai aktiviti kan ....

Best gak bunyinya kelab yg ko..aku berminat la..mcm mana aku nak join kelab linux ni..aku dah lama minat ngan linux ni...cuba ko bagi aku kelebihan yg akan aku dapat bile join kelab ko..kena bayar yuran ke?Kalau kena berape?kelab ni ade bagi download ke mende ni..tutorial ade tak?kalau leh dalam bahasa malaysia.

assalamualaikum ....

aku nak cadangkan nak bentuk kelab linux @ putra.com  .....ada yg berminat ke ? ...bila dah ada kelab bolehlah membuat pelbagai aktiviti kan ....

walaupon aku nie x tau sangat pasal linux nie n baru nak berjinak2 dgn si linux nie....tp aku sokong 200% arrr pendapat ko ni...

nak join kelab linux...

leh wat tshirt,ajar orang(leh wat duit ni),training student ke...huu..

come on beb! mari kita realisasikan impian niee!!!!

EnjOy biggrin.gif

aku nak join kelab linux... laugh.gif . Dah berbulan2 aku pakai linux. nak install software pun aku tak geti. dry.gif

apa kata kita wat baju untuk ahli2 kelas linux, cara tak?

bkan nak menunjuk at least kita ada komuniti sendiri dan nampak sket pertubuhan tue...

// mcm tak gerak je kelab nie.... hmmm

TUAN PRESIDEN ARAPAT A.K.A TRUNA SUCI!! HIDUP TRUNASUCI!!

Sya mewakili the OpenSource Valley Project Ipoh (OSVP) amat menyokong tujuan ini dan amat menyokong encik Arafat jadi presiden! Tentang server tu, OSVP rasanya sanggup support tapi buat masa ni bukanle dedicated server. Server tu akan duduk kat OpenSource Valley Project HQ (di Ipoh). Currently kami run Ubuntu Breezy Badger, dan atas Xeon Single Processor, Dan untuk tujuan yang En Arafat mintak tu, kami skang ni boleh bagi dalam 30GB, maybe lepas kami dah setup the whole floor kat OSVP HQ nanti kami akan bagi 100GB,insyallah.

OSVP juga bercadang untuk jadi mirror site, so ada cadangan? (sorry double posting!)

Anyway! Hidup Arafat!

http://osvp.homelinux.org