Jump to content
asklinux

Kelab Linux Putra.com

Recommended Posts

so aku rasa elok plan balik perjumpaan linux.. as basic suka2.. sapa leh suggest tempat, masa apa2 lain2?

jgn jauh2 sgt....aku cmna nk pegi...kalau leh aku x nk missing gath kali nih...smile.gif

jgn jauh2 sgt....aku cmna nk pegi...kalau leh aku x nk missing gath kali nih...smile.gif

so lets start la.. wat suggestion.. aku ingat nak bukak thread poll tpt mana dan bila yg sesuai...

so lets start la.. wat suggestion.. aku ingat nak bukak thread poll tpt mana dan bila yg sesuai...

buat kt Ipoh ker...sbb aku dok kt penang...smile.gif kalau leh laa...buat sabtu minggu 1 atau 3......senang, malam atau siang terpulang...kalau mlm bes gaks sbb jimat sket minyak nk pegi...smile.gifsmile.gif kalau ada cadangan lain aku ikut jer mana2 pun....peace

a'kum..

kiter budak baru kat sini..biler kelab linux nie nak mula. dari tahun lepas lagi sampai sekarang tak de ape2 pun...kiter nak belajo jugak..maklumlah sekarang nie kalu keje banyak sangat nak pakai linux...tapi kiter tak tau sangat linux nie..boleh ker join??? sad.gifsad.gif

Bagus gak master trunasuci... buat poll... kiter tengok kat area aner paling ramai dan paling senang nak sampai...

amber ikut jer... jgn jauh sgt dah la...

p/s: kene dapatkan suara ramai, takut nanti tak ramai yg bleh dtg

Bagus gak master trunasuci... buat poll... kiter tengok kat area aner paling ramai dan paling senang nak sampai...

amber ikut jer... jgn jauh sgt dah la...

p/s: kene dapatkan suara ramai, takut nanti tak ramai yg bleh dtg

ok sebelum aku mula bukak poll, nih beberapa tpt cadangan aku.. wat masa nih aku rasa better KL la.. cuma tpt tu dimana?

1-MidValley Megamall

2-KLCC

3-SgWang Plaza? ( pasal dekat ngan Lowyat/Imbi )

4-CM?

5-A&W 24jam belakang Amcorp Mall

lain2 korang add sendirik.. nanti aku bukak poll

sungei wang la.. .. port biasa aku tu.. bleh tinjau tinjau komputer skit..

apa kata buat kat tempat senang nak dapat tranportation. bukan semua orang ada kenderaan sendiri kan. kalu wat kat sungai wang susah jugak nak ke sana. sad.gifsad.gif

apa kata buat kat tempat senang nak dapat tranportation. bukan semua orang ada kenderaan sendiri kan. kalu wat kat sungai wang susah jugak nak ke sana.  sad.gif  sad.gif

Kalo Transport senang... kat KL Sentral laaa... tapi tak menarik sgt laaa kat situ

hihihi.. aku rasa senang je kut.. kalau imbi ngan sungei wang tu.. jalan kaki je dari kota raya/pudu.

kalau dari putera station tu .. naik LRT tu .. berenti kat lot 10

hihihi.. aku rasa senang je kut.. kalau imbi ngan sungei wang tu.. jalan kaki je dari kota raya/pudu.

kalau dari putera station tu .. naik LRT tu .. berenti kat lot 10

yups

pada aku tak kisah.. mmg transport senang gakla.. tapi apa2 pun kena ingat, gath nih kena carik tempat yg agak selesa, leh duduk2.. lepak dan bincang/kecoh2 sket.. minum2 a bit rest gakla.. kalau tpt crowded, bising.. dan takleh nak concentrate dah tu smile.gif..

mana2 tpt pun ok.. pasnih aku bukak poll la..

assalamualaikum ....

aku nak cadangkan nak bentuk kelab linux @ putra.com  .....ada yg berminat ke ? ...bila dah ada kelab bolehlah membuat pelbagai aktiviti kan ....

aku minat nak join...

aik.. putra berhenti kat lot10 ker?? naik monorail jer dari pudu(dari bas/star) atau klsentral(dari komuter/ktm/klia ekspres) atau dang wangi(dari putra).. kalo reti naik bas naik lah bas.. atau nak jalan kaki dari klcc ker.. jadi takde masalah transport aku rasa.. nak tempat yang selesa/tak padat?? berjaya time square boleh kot?? boleh gi Imax ker main rollercoaster ker tongue.gif .. lagipon dekat dengan low yat..

aku jafnie budak baru...nk join ini club....aku vote mid-valley

sy try nk daftar jd ahli tp xboleh la.....

sekadar memberi cadangan...tak boleh kah agenda2 presiden dipaparkan dalam foum nih...kemudian ahli-ahli kita debat sama2 untuk mencari perkara dahulu didahulukan perkara kemudian dikemudiankan. Boleh jimat duit parking, duit minyak, duit tenaga dan duit masa.

aku jafnie budak baru...nk join ini club....aku vote mid-valley

sy try nk daftar jd ahli tp xboleh la.....

sekadar memberi cadangan...tak boleh kah agenda2 presiden dipaparkan dalam foum nih...kemudian ahli-ahli kita debat sama2 untuk mencari perkara dahulu didahulukan perkara kemudian dikemudiankan. Boleh jimat duit parking, duit minyak, duit tenaga dan duit masa.

Selamat Datang .... biggrin.gif

ok so aku rasa better bukak lembaran baru yg lain.. yups mcm yg jafnie ckp.. mmg ada idea kearah tu..

so cadangan aku (aktiviti):

1-wat sesi installfest distro.. boleh wat berbagai distro mcm RH, mandrake, slackware.. maybe for beginning leh mintak masing2 bawak pc/notebook sendiri.. kalau nak disediakan maybe limited kut..

2-kelas linux/BSD.. from basic sampai stage2 tertentu... nih kalau nak invite trainer luar kene hulur cikit la.. at least kasik insentif untuk dia wat next time.. suggestion:

i-firewall

ii-squid

iii-apache+php

iv-samba

v-ftp dan lain2 server

vi-VPN dan mcm2

vii-encryption dan lain2 cryptology

3-then push ke sekolah2 lain2 badan govt/swasta as 3rd party punye technical support

4-korang tambah2 la...

Aku cadangkan kiter includekan skali pembelajaran yang tidak melibatkan server jugak

contohnyer..

1. OpenOffice

2. Gnome

3. KDE

dan sebagainyer

Programming..

Gcc

Perl

Python