Jump to content
asklinux

Kelab Linux Putra.com

Recommended Posts

pasnih aku kene blaja la ekk bahasa pelik² nih...

kalu aku nak install linux ngan windows dalam pc aku nak wat camner aa?

Kepada al-siput , ttg berkenaan dengan install Linux n Window dalam satu pc boleh, buat dual boot nyer style , rasanya ada dah bincang kat thread post yg lepas lepas , sila refer balik pada thread yang sedia ada biggrin.gif

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma pis brader .. ngeee biggrin.gif

Kepada al-siput , ttg berkenaan dengan install Linux n Window dalam satu pc boleh, buat dual boot nyer style , rasanya ada dah bincang kat thread post yg lepas lepas , sila refer balik pada thread yang sedia ada biggrin.gif

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma pis brader .. ngeee biggrin.gif

okeh..

tq.. lepas nih aku terai..

aku nak install linux aper aa?

aku biasa guna dulu yg command line tuh punya jer..

guna vi editor.. pico..

huehuee

nak seting aper² pun... (tapi skit² jer la yg aku reti)

kalo yg interface punya.. langsung tak paham.. tongue.gif

al-siput, leh ko terang kan secara ringkas struktur kelab amd tu?, dan apa aktiviti diorang, aktiviti secara tahunan ke, mingguan ke bulanan ke, harian ke, jam-jam ke, minit-minit ke, satu lagi kelab free je kan? ade apa2 syarat ke nak join kelab amd? mungkin boleh dijadikan serba sedikit panduan untuk kita yg masih kerdil ni.

p/s aku nak join gak pasal aku baru beli athlon xp overclock sampai 3200+.

al-siput, leh ko terang kan secara ringkas struktur kelab amd tu?, dan apa aktiviti diorang, aktiviti secara tahunan ke, mingguan ke bulanan ke, harian ke, jam-jam ke, minit-minit ke, satu lagi kelab free je kan? ade apa2 syarat ke nak join kelab amd? mungkin boleh dijadikan serba sedikit panduan untuk kita yg masih kerdil ni.

p/s aku nak join gak pasal aku baru beli athlon xp overclock sampai 3200+.

kelab AMD baru jer ditubuhkan...

Ko buleh rujuk bod aktiviti... 'kipas-susah-mati-AMD'..

tapi AJK dah di lantik.. (diorang tengah meeting)

syarat utama die mestilah guna proc AMD...

ko buleh rujuk thread tadi utk maklumat selanjutnya..

aku ngan Maui mmg darik dulu suka AMD.. sipa aku simpan agik AMD 486 ngan k5p75 punyerk.. k6 ada aku tgh carik wat penggodekan smile.gif.. Athlon Xp ngan MP aku ada jumpe.. tgh plan camana... nak beli ke tak...

beli jer la..

ko kenal cemana ngan is 'Kerengga' tuh?

Ataupun ko aderlah 'Kerengga' itu?

Apa² pun line dia dah upgrade jadi 2Mbps..

Huuheuehuehe

akum ...

aku nak mintak kebenaran nie .....kepada mereka yg bagi artikel atau link ...aku nak masukkan dalam page aku ....

aku harap tak de yg membantah . tapi kalau artikel tu ko org yg buat aku akan sertakan nama ko sekali ......boleh kan ?

>Asaalamualaikumm...

>Aku budak kecik baru nak belajar linux.. so bila aku tau yg korang nak buat club, aku pun nak join gak tapi aku risau x dpt nak join je.. biase le sibuk manjang.. tapi aku rase bagus le kalau korang buat club. biar semua celik linux.. heheheheh.. biggrin.gif

>aku nak mintak tolong skit dari korang, cmne ek aku nak bagi diri aku teror linux dlm mase 2 minggu ni je? aku dlm keadaan terdesak ni.. ade care bagus tak? aku baru je minggu lepas belajar linux & install os linux redhat 9. aku tengok korang ni semua hebat2 belaka.. tolong la ekk.. tongue.gif

>okle, aku suka join korang. aku boleh tambah ilmu aku yg sikit gile ni.. bye..

>wassalam.. smile.gif

sebenarnya, takde shortcut dalam ilmu.. ambik masa takpe.. mana ada org leh pandai dalam masa 2 minggu camtuh je.. belajar tuh ambik masa.. sabau takper.. even aku dulu pun camtu.. 1-2 tahun pertama tuh pakai je.. yg org installkan.. nak install sendirik pun tak lagi.. baca nota try2kan smile.gif..

emmm ...

aku kira baru la gak dlm linux nie ....dalam setahun kot biggrin.gif kenapa tak percaya ph34r.gif

tapi masa aku belajar lagi aku dah minat kat linux nie ...walaupun masa tu aku tak tau apa kejadanya linux tu .... dan skrg nie aku dah ada sefoo , (bos aku le biggrin.gif ) apa2 hal aku tanya dia ...tapi jawapan dia senang je ...cari kat internet , banyakan baca / study lagi ....

so pengajarannya kena useha sendiri la , dan jgn mengharap pd org sangat ...di mana ada useha di situ ada jaya .....

skrg nie pun aku masih belajar lagi ...banyak oooooo..... kalau guna windows dulu tak sampai beberapa bulan je org dah keeegorikan aku expert ... tongue.gif (sebab windows tu senang sangat ko or ...mmg dah disenangkan mana tah) ..

so pengajarannya sama2 lah kita belajar yekkkk

Apa2 pun semua ni atas usaha, nak ngan taknak je.. dalam linux ada man, how-to built-in, dan lain2.. kat internet pun ada..

cara aku la, cari how-to yg berkenaan, pastuh print.. bawak balik dan baca.. dptkan gambaran yg jelas dulu.. prepare your mind dulu.. pastuh leh start test.. slow2.. kalau tak menjadik try balik.. start from scratch semula kalau perlu.. test la berapa kali sampai jadik.. kalau rasa takleh, jangan paksa diri.. stop dulu.. ambik angin/minum ke apa2 la.. atau kalau dah "letih otak" sgt, tolak tepi.. test lain kali..

Kes aku ngan SAMBA, very funny and weird.. penah aku try config tapi tak paham2.. pastuh malas dan aku tolak tepi pasal SAMBA.. 2 tahun let it go.. skali dtg ilham dan mood, try balik.. dalam masa 1-2 hari siap dan cuntek giler.. itu ilham tuhan nak kasik kan? walau ko paksa pun takleh gak.. ( tapi usaha kena ada la ).. kalau dah nak dtg, senang2 je rasa semua tu...

apa2 pun, lain org lain kemampuannya.. ada org cepat, ada org lambat.. usaha je nak kena ada.. linux ke windows ke unix ke beos ke apa2 pun kena usaha.. insyallah boleh capai apa kita nak.. samada cepat ke lambat ke smile.gif..

p/s: Don't overclock yourself smile.gif

aku penah try install sekali jer seumur hidup aku...

tapi tak jadi..

3 hari baru aku berjaya mewindowskan balik komputer tuh...

tapi nih nak terai balik..

sebab aku dah beli pc baru.. hueheue....

biggrin.gif aku kalau tension ke ...hilang ingatan jap ke aku akan membuta ...tak kira la kat mana dgn selamba nya aku tido .....kat office ka kat umah lagi la ....tapi bila ada idea sampai tak tido pun aku sangup ...tu tgh semangat dan rajin la ...

yg penting ikut kesesuaian ...kalau paksa pun tak guna ...kan

lagi satu ...kalau buat sesuatu tu kena iklas ,..baru la apa yg kita buat tu berkat , dan bertambah2 lah lagi ilmu kita kan ...

betul tak abg trunasuci ..

>> Assalamualaikumm...

>> Thanks le dengan pandangan korang. nampaknye korang ni memang dah cukup berpengalaman jugak kan? boleh la aku mintak tunjuk ajar dari korang. so, memang x silap le aku join putera.com ni. banyak lagi yg aku perlu belajar..

>> insyaallah.. dalam tempoh 2 minggu ni gak aku akan cuba mahir linux. susah gak la xde org nak ajar.. bukan senang kan.. korang jadi le sifu aku.. kalau aku tanya soalan bodoh pun korang terima la ek, sb apengalaman aku dalam komputer ni x banyak. aku ni adik2 korang gak.. aku x layak lagi nak bagi pendapat kat korang.. hahahahaha.. betapa ceteknye ilmu aku.. smile.gif

>> semoga korang sudi melayan aku...

>> wassalam.. rolleyes.gif

tak per..

aku pun blaja gaks..

/me selalu bagi pendapat mengarut.. kene ban padan muke aku!

Ape sebab2 yang leh membuatkn kite kene ban hah? Klu ngarut barulah best sket.. Takdelah formal jerk.. Tapi, forum ni mmg best.. laugh.gif

ngarut cikit2 tuh takpe la.. kita bukan mamat skima ikut buku sebijik2.. tapi sikit je la.. pastuh balik ke topic asal.. kalau merapu2 kelain pastuh melarat2 sampai topic asal pun org dah tatau mana ilang, tuh , macam nak kene tendang je tu smile.gif

salam kembali.....semua para puterakian...

aku dah lama tau pasai linux nih...since aku kat US lagik...

tapi masa tuh aku ignore aja......hmm....tapi la nih mmg aku dlm proses nak refresh balik..cuma aku byk ketinggalan pasai dia punya perkembangan..

so kalau korang buat kelab..insyallah aku akan suport...

aku mula dengag pasai linux nih tahun 92-93...kalu x silap aku...

masa tuh aku kat MIT...so tempat aku dah dpt tau pasai linus torvald nih..yg dia nak launch OS baru....

tapi biasa la...bena tuh masa tuh sapa nak amik tau kan.?

tapi aku harap korang leh ajag aku.....okies..?

ada apahal mail aku

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

kalau ader pape yg best tu letak kat sini...bleh kite konsi sesama...

anyway...aku rasa nak blajar linux nie ujung taun lepas kut...memula ingatkan cam windows...sekali aku install mandrake abis ilang semua partitions win aku...sekali data 40gb abis lingkup...install success tapi nak pakai tak reti..

cari tutorial jumpe yg trunasuci punye tu pastu jumpe lak yg kerengge punye (teruskan usaha murni korang tu)..

skang dah nampak sesikit walaupun kurang jelas...tengah cuba perjelaskan sejelas2 yg boleh...

/me bangga jadik anak murid kerengga.. huehue pasnih nak jadi anak murid trunasuci laks? buleh dop tongue.gif

kecik puney hal je tuh..

janji rajin mencari bahan2 yg perlu.. dan try.. ambik masa kalau payah nak paham.. mungkin satu masa korang perlu mende tuh sgt2 untuk wat "cari makan" atau apa2 je pun..

weh.. ada pape cadangan untuk perjumpaan kelab Linux nih tak? bila dan kat mana?