Jump to content
Sign in to follow this  
darkkiller

Mohon Tunjuk Ajar Untuk Perniagaan Bidang It

Recommended Posts

[font=verdana, geneva, lucida,]
[font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]Assalammualaikum[/font][/font][color=#191919][font=tahoma, verdana, geneva, lucida,]

Saya nak minta tunjuk ajar,pandangan atau bimbingan dalam menjalankan perniagaan IT.Saya baru sahaja tubuhkan syarikat sdn bhd dan saya ingin fokus pada IT dan design. Insyaallah lagi 3 bulan nanti dapatlah daftar kod bidang IT.Saya bukan mengharap tinggi pada projek goverment tetapi, saya akan cuba masuk swasta ataupun individu.

Kekuatan saya sekarang ialah web dan design, tetapi nak tahu juga macam mana proses untuk supply PC,software dan network.Macam mana nak dapatkan supplier dan modal.Sebab minat saya memang dalam bidang ni.

Harap ada yg sudi membantu..

terima kasih[img]http://www.carigold.com/portal/forums/images/smilies/happy.gif[/img][/font][/color]

Kalau nak supply hardware.. big amount..[list=1]
[*]Cari partner (supplier) yg ada credit facilities.
[*]So, nanti dapat partnership agreement/support letters.
[*]Bila dah dapat contract, LOA (Letter of Award)/PO baru senang buat pinjaman yang diperlukan sebagai modal.
[*]Pinjaman modal boleh dibuat dgn koperasi/persatuan/gov/banks/etc.
[*]Mulakan project kecik2 dulu utk dpt feel/experience, technical/groundwork.. buat invoice, kejar payment, kuar receipt, etc..
[/list]

Selamat berjaya! :153:

[quote name='mziskandar' timestamp='1334466479' post='1080995']
Kalau nak supply hardware.. big amount..[list=1]
[*]Cari partner (supplier) yg ada credit facilities.
[*]So, nanti dapat partnership agreement/support letters.
[*]Bila dah dapat contract, LOA (Letter of Award)/PO baru senang buat pinjaman yang diperlukan sebagai modal.
[*]Pinjaman modal boleh dibuat dgn koperasi/persatuan/gov/banks/etc.
[*]Mulakan project kecik2 dulu utk dpt feel/experience, technical/groundwork.. buat invoice, kejar payment, kuar receipt, etc..
[/list]

Selamat berjaya! :153:
[/quote]

Thanks bro..pandangan yg membina..memang akan buat kecil-kecil..ukur baju badan sendiri :D

Assalam,

Tuan, saya baca yang tuan ada kekuatan dari segi web design. kalau tuan berminat untuk kembang web design ke program latihan, kita boleh kerjasama. Saya juga baru, pengalaman mengajar ada dalam 10tahun. Sekarang saya usaha utk buat training web design dan related computer design course. Buat masa ni saya bepusat di Kuantan, sekali sekala akan turun ke KL, Selangor, Putrajaya jika ada keperluan untuk jumpa customer sbb saya juga ada buat freelance web design. Untuk projek seterusnya saya sedang mencari 20 peserta untuk Bengkel Belajar Buat Laman Web yg akan diadakan pada 12 & 13 Mei 2012 di pusat dagangan Indera Mahkota Kuantan. Penyertaan terbuka kepada semua. Boleh hubungi saya di 013-2713013 kyo