Jump to content
Sign in to follow this  
amy 93

Form6 Atau Politeknik?

Recommended Posts

saya nak tanya antara form6 n politeknik mana lg bagus n pluang cerah untuk further study to degree??result x d la bagus sngat cuma 5a jer..tgh konfius skang..plizz help me..

[quote name='amy 93' timestamp='1306765297' post='1069336']
saya nak tanya antara form6 n politeknik mana lg bagus n pluang cerah untuk further study to degree??result x d la bagus sngat cuma 5a jer..tgh konfius skang..plizz help me..
[/quote]
F6. ini saranan jiran aku merangkap pensyarah USM kejuruteraan lepas aku amik SPM dulu.

aku pun tak banyak A. 6 je dari 11, nasib baik xde C.

kesimpulannya (aku pun amik F6, tapi kelas stam bukan F6 STPM), F6 ni bagi aku lebih mematangkan. bagi persediaan kepada suasana universiti dengan assignment, presentation, tapi dalam kondisi lebih terkawal dan dikawal, dengan peraturan dan sebagainya. sekolah lain aku tak pasti lah, sekolah aku sejak F4 lagi cikgu2 suka bagi kerja sendiri, suka suruh student present.

dan lagi, silibus STPM sebenarnya standard matrix. tapi dengan tempoh masa yang lebih selesa. tak macam matrix, terkejar-kejar. itu pengalaman kakak aku lah. dia tahun pertama kat Univ pun guna silibus F6 lagi.

politeknik, aku takde pengalaman dan aku tak tahu nak bandingkan bagaimana dengan STPM

harap membantu

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1306766248' post='1069337']
F6. ini saranan jiran aku merangkap pensyarah USM kejuruteraan lepas aku amik SPM dulu.

aku pun tak banyak A. 6 je dari 11, nasib baik xde C.

kesimpulannya (aku pun amik F6, tapi kelas stam bukan F6 STPM), F6 ni bagi aku lebih mematangkan. bagi persediaan kepada suasana universiti dengan assignment, presentation, tapi dalam kondisi lebih terkawal dan dikawal, dengan peraturan dan sebagainya. sekolah lain aku tak pasti lah, sekolah aku sejak F4 lagi cikgu2 suka bagi kerja sendiri, suka suruh student present.

dan lagi, silibus STPM sebenarnya standard matrix. tapi dengan tempoh masa yang lebih selesa. tak macam matrix, terkejar-kejar. itu pengalaman kakak aku lah. dia tahun pertama kat Univ pun guna silibus F6 lagi.

politeknik, aku takde pengalaman dan aku tak tahu nak bandingkan bagaimana dengan STPM

harap membantu
[/quote]
owh..betol ke org kata stpm nie masa depan dia cerah untuk masuk dan smbung ijazah di ipta??

[quote name='amy 93' timestamp='1306766481' post='1069339']
owh..betol ke org kata stpm nie masa depan dia cerah untuk masuk dan smbung ijazah di ipta??
[/quote]
based on result jugak. cuma....

laluan tu banyak sangat. cuma pelajar ja perlu dapatkan keputusan yang sesuai.

kalau sekolah aku dulu, setiap kelas STP kena ambil paper syariah dan usuluddin, semuanya 5 paper. elektif adalah ekonomi atau BM atau sejarah. masuk kelas sejarah belajar sejarah, tak belajar ekonomi.

dan peluang melanjutkan pengajian : bidang ugama, bidang B.Arab, bidang elektif yang diambil, perguruan, ke mana-mana Univ yang ada kos tu. STP boleh ke mana-mana Univ tak seperti sesetengah institusi pengajian tinggi yang hanya boleh menyambung ke universiti tertentu.

so, vote for F6 :D

+tambahan

F6 juga adalah setaraf Pra-U A.K.A matrix.
jangan rasa malu atau terhina ambil F6. Edited by Panglima Khalid