Jump to content
sharul_1

Hadiah Birthday Yg Pompuan Suka..

Recommended Posts

salam. beg ye? aku sendiri pun xreti brand2 perempuan ni. tapi yang aku biasa dengar sachs, carlo rino, bonia (biasa sgt), sembonia (sama ngan bonia ke?), balenciaga... itu yang mak aku guna la

kalo yang selalu dgr kat TV tu stended la prada gucci, guess. fashionline artis la

kualiti tak boleh nak komen la. xreti. pasal aku sekarang pakai backpack je. tapi barang ada jenama ni insyaALLAH jahitan kemas, material tahan lama, tahan lasak sikit, warna tak cepat pudar

selebihnya bergantung kepada pengguna. jenis pandai jaga atau tak. dan nasihat aku, beli yang jenis bukan untuk pakai harian. supaya hayatnya tahan lama. beli untuk dia pakai ke majlis tertentu atau ke tempat tertentu. baru special

tapi kalau beli yang utk ke majlis tertentu jer... mesti tak guna.. kot2 takde majlis langsung nak pi.. takkan pi kenduri pakai beg mahai kot... hahahahhaha...

sembonia ngan bonia tak sama aku rasa.... kalau beg branded yang murah nih sembonia atau POLO yang pernah aku beli dalam 2rat lebih ja... kalau nak yang mahai macam guess tuh tak dapat laa... tengok jer arr... purse kecik jer dah RM3rat lebih... handbeg 6-7rat.. tengok jer arr... meleleh air liur.. wakakakakka...

thanks semua,..

memang aku cadang nk belikan tuk kegunaan tertentu,

macam g kenduri ke, g dinner ke, camtu lak

beg hari2 da ade da... tp macam nk beli gak pasal beg tu kecik, aku nk sumbat barang aku pun susah hehehe :P

dulu ade penah beli brand carlo rino, tp macam kureng sket la kualiti dia

mgkn kene ngan price dia la kot

[quote name='K.A.' timestamp='1339054619' post='1082650']
thanks semua,..

memang aku cadang nk belikan tuk kegunaan tertentu,

macam g kenduri ke, g dinner ke, camtu lak

beg hari2 da ade da... tp macam nk beli gak pasal beg tu kecik, aku nk sumbat barang aku pun susah hehehe :P

dulu ade penah beli brand carlo rino, tp macam kureng sket la kualiti dia

mgkn kene ngan price dia la kot
[/quote]

carlo rino..??? what the taste... wakakakkaa... bagi kat adik aku pung dia takmo pakai...

kalau nak buat gi occassion beli yang mahai takpe... try masuk butik MNG kaa... ada beg yang bling2... hahahahha...
balenciaga terbaeekkk deerr.... confirm ada banyak yang akan berkenan di hati...

tu sebab la aku tanyer cik akak cput..

aku mane ngheti pasal brand2 beg pompuan ne

nasib deuter takde keluarkan handbag pempuan, heheheh

MNG?? yg bling2 ke? tak mau la aku yg bling2,... heheh

balenciaga?? ok ok.. nnt aku google tgk apekobondo tu,

[quote name='K.A.' timestamp='1339057795' post='1082652']
tu sebab la aku tanyer cik akak cput..

aku mane ngheti pasal brand2 beg pompuan ne

nasib deuter takde keluarkan handbag pempuan, heheheh

MNG?? yg bling2 ke? tak mau la aku yg bling2,... heheh

balenciaga?? ok ok.. nnt aku google tgk apekobondo tu,
[/quote]

takkan hang nak beli deuter bagi bini hang kot... bagi pulak deuter yang sekali ngan bekas ayaq tuh.. hahaha.. bawak pi kenduri minum ayaq sendiri... wakakakkaka... cam lawak pulak...

butik MNG tuh kalau kat mall kadang2 dia tulis MNG atau MANGO.... baju kasut beg semua ada arr.. yang tak bling2 pung ada...

aku prefer sembonia atau balenciaga kalau yang biasa2 arr.. nak yang mahai kasi GUCCI OR GUESS..

[quote name='K.A.' timestamp='1339066293' post='1082655']
aku macam berminat ngan COACH & GUESS

heheh.. :P
[/quote] better you choose GUESS then... COACH design orang tua... wakakakkakaka...

yeker??? aku tgk macam ade yang design mude remaja jer coach tu...

hehe.. pening gak aku dengan brand2 pempuan ne.. :P

[quote name='K.A.' timestamp='1339119922' post='1082665']
yeker??? aku tgk macam ade yang design mude remaja jer coach tu...

hehe.. pening gak aku dengan brand2 pempuan ne.. :P
[/quote]

haha.. yer ker ada... maybe bukan taste aku kot... hahaha...

[quote name='sharul_1' timestamp='1300074789' post='1064734']
nak tanya..apa hadiah birthday yg pompuan paling suka..awek aku punya birthday akan tiba..tapi tak tau nak bagi present apa..ade cadangan?hari biasa pun ade jugak bagi present tapi ingat utk birthday kali ni nak bagi yg special sikit.. [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/blush.gif[/img]
[/quote]

perempuan kebanyakan suka surprise! :123:
biasa kalau nak tau..
tengok gf suka ape..

kalau suka masak... belila set pinggan mangkuk yang comey2 ke yang rare ke
kalau suka membaca... beli novel cintan cintu 1 set pun boleh
kalau suka make up... beli set make up kit... (yang pasti harmless and not dangerous)
kalau suka wangi2.. beli perfume set.. dolce2 gabana~ :106: boleh tinjau kat sogo.. banyak
kalau suka game... belikan psp pon boleh :137: lol
kalau suka dengar lagu... beli album fav singer dia

tapi yang paling biasa... branded clothes/ teddy bear/ frame/bracelet/ chocolate

kalu pompuan tu jenis yang bukan materialistik, bagi je apa2 tapi handmade, confirm dia akan sangat2 menghargainya

cput cam kena buat topik baru ni hehee. cputttt sy dah send request kat fesbuk. approve pls, nak tengok gak hasil kraftangan cput :D

[quote name='OkEsh' timestamp='1352368635' post='1086534']
cput cam kena buat topik baru ni hehee. cputttt sy dah send request kat fesbuk. approve pls, nak tengok gak hasil kraftangan cput :D
[/quote]

hahahhaa... dah move ke topik baru...harap maklum---> [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/91642-wts-craft-stuff-perfumes-accessories/#entry1086571"]http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/91642-wts-craft-stuff-perfumes-accessories/#entry1086571[/url]

pada aku, tak bagi benda luar kebiasaan pun ok. kalau perempuan biasa mesti beg, kasut, accessories, buku blablabla

sekali sekala belikan la gitar ke, figura ke, lagi senang dia ingat

Haha, menarik betul komen2 korang!

Masa nak bagi hadiah dekat perempuan yang saya suka dulu pun macam susah je. Huhu.

Takut dia tak suka hadiah tu kan!

Tapi, last2 bila dia terima, dia happy je  :3:

Tips dia, korang kena ikhlas memberi je  :3:

Confirm dia akan happy  :3:

Saya bagi dia hadiah perfume! Beli yang kena dengan jiwa dia. Bau lembut2 dia suka, huhu

Order dekat sini je ---> http://bit.ly/puteraforumSPWeb sebab murah kan, huhu

Tapi, bila tengok muka dia berseri-seri lepas dapat hadiah tu, priceless !! :153: