Jump to content
RajaBesut

Bn Dan Pas Bakal Bergabung?

Recommended Posts

yer aku sokong cakap loyy... yang tak terasa pe kat Penang nih.. aku rasa dia tak berapa involve in politik or tak amik tau langsung sebab tuh tak rasa pape... huhuhuhuhu.... susah laa nak cerita kalau dah taktau apa jadi kat negeri sendiri... huhuhuhuhu....

jangan sampai kita nih melukut di tepian gantang di masa depan dah laa... aku bukan tak sokong BN and PAS bergabung.. tapi macam kita semua sedia maklum dua parti nih punya pengaruh besar dan hebat dalam bidang masing2.... kalau pun diaorang nih tak bergabung.. aku harap ler BN and PAS yang menang dalam semua negeri kat Malaysia not parti lain.. n lebih-lebih lagi parti tutttt..(rasa korang pun tahu parti pe kan..hehehhehehe...

setakat yang PKR tu aku rasa rubbish jer.. apa yang diaorang perjuangkan aku pun tak pasti.. and pengikut nya pun aku taktau ler nape diaorang jadi pengikut.. huhuhuhuhuhuhuhu.....

kalau dah nama penyokong yang selalu butakan mata memang tak nampak,mcm kat kampung aku,DAP menang satu kawasan,tapi situ kawasan cina,tapi kerajaan Johor khususnya tak pernah berkira2 nak memajukan kawasan kampung aku tu,selama aku kerja kat putrajaya ni,setiap kali aku balik cuti perayaan atau cuti setiap dua bulan,banyak sangat pembangunan dan infrastruktur yang aku nampak,sampaikan aku sendiri terasa mcm bukan kat kampung aku sendiri.
sedangkantak ade ape2 perubahan yang dilakukan oleh DAP,letak kain sepanduk ucap selamat hari raya pun takde...kalau raya cina sikit punye besor!

btw kampung aku dah downtown untuk kaum melayu!!! wah aku ingatkan kat KL aje yg ade...hahaha!!!
bagus2,tapi kasi ubah lokasi jgn tengah2 bandar la huhuhu...

setakat nak sokong parti islamik tapi diri sendiri jahil nak buat ape?sebab syurga tu Allah tak lihat kita sokong parti mana,amalan kita yang dikira ye kawan2...

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298709241' post='1063280']
DAP dah mule terima hudud?aku nak gelak boleh tak? hahaha...[b]biasalah kalau parti yang lebih kepada satu kaum,kalau nak kuasa sanggup buat ape sahaja[/b][sup][1][/sup]....seriuslay [b]dimata aku PAS dipergunakan oleh DAP[/b][sup][2][/sup]...bagi bukti sikit DAP terima Hudud?setakat dari mulut Lim Guan Eng tak payah...mulut atasan boleh cakap aje,setakat pakai songkok baik tak payah...(nak tarik pengundi PAS)

apply the same thing?cuba tengok kat Penang dan Selangor? berapa banyak kerusi PAS sekarang?lebih banyak DAP sekarangkan?[b]ini sekarang bukan kisah silam.[/b][sup][3][/sup]
berbalik kepada topik aku rasa buat masa terdekat tidak mungkin sebab BN sekarang dah nampak diterima semula di mata masyarakat,walaupun mengambil masa.
[/quote]
1.same goes to UMNO..parti satu kaum..sanggup buat apa sahaja utk berkuasa di putrajaya..walaupun hingga ke titisan darah terakhir (kata-kata najib masa perhimpunan agung UMNO)..lol..
2.cube tengok di kelantan dan kedah lak?bape banyak kerusi PAS?hey..come on la..pada mata ko memang la PAS diperguna DAP...pada mata aku..UMNO diperguna oleh MCA,MIC dan semua parti komponen BN..what you say?sape pun bleh cakap la..
3.nape ko benci DAP..sebab dulu diorang komunis..dulu diorang jahat?that is the past right?why don't you forget it..start a new page..sekarang diorg pegang banyak kerusi?so what?people choose them..this is called democracy..why people choose them?you nak kata rakyat bodoh sebab pilih dap tak pilih bn?orang melayu bodoh pilih orang cina?how about umno's members yang pilih cina mca..india mic?do they stupid?

*off*
ko kata DAP tak terima hudud..that's fine..they're not muslims..how about umno?mca?mic?do they?how about umno themself?they're muslims..do they want hudud?bagi bukti sket yang umno nak hudud?lol..setakat dari mulut Najib tak payah...mulut atasan boleh cakap aje..there is no political will don't they?cakap hudud di kelantan hudud pas..hudud tak btol..then..why xbuat satu hudud yang btol..obviously umno tak mahu hudud..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1298712242' post='1063284']
yer aku sokong cakap loyy... yang tak terasa pe kat Penang nih.. aku rasa dia tak berapa involve in politik or tak amik tau langsung sebab tuh tak rasa pape... huhuhuhuhu.... susah laa nak cerita kalau dah taktau apa jadi kat negeri sendiri... huhuhuhuhu....
[/quote]
ko tahu ke apa yang jadi sebenarnya di negeri aku tu..jangan dengar2 mulut je..jangan baca akbar utusan je..jangan tengok tv3 je..sah2 la diorang semua ni akan spin citer..mane penah diorang puji penang (since PRU12) walaupun buat baik...hahaha..

jangan sampai kita nih melukut di tepian gantang di masa depan dah laa... aku bukan tak sokong BN and PAS bergabung.. tapi macam kita semua sedia maklum dua parti nih punya pengaruh besar dan hebat dalam bidang masing2.... kalau pun diaorang nih tak bergabung.. aku harap ler BN and PAS yang menang dalam semua negeri kat Malaysia not parti lain.. n lebih-lebih lagi parti tutttt..(rasa korang pun tahu parti pe kan..hehehhehehe...
[/quote]
kalau nak orang melayu je yang perintah malaysia..'halau' la semua pemimpin cina dan india dari kerajaan..

setakat yang PKR tu aku rasa rubbish jer.. apa yang diaorang perjuangkan aku pun tak pasti.. and pengikut nya pun aku taktau ler nape diaorang jadi pengikut.. huhuhuhuhuhuhuhu.....
[/quote]
kenapa ramai jadi pengikut BN?aku pun taktau ler ape yang menyebabkan diorang jadi pengikut...huhuhuhu...kalau cakap nak bela melayu..ramai je melayu yang ketinggalan..harga barang naik..kos hidup meningkat..kuasa membeli semakin rendah..inflasi..ntah la..tak paham aku..hehehe..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298726048' post='1063298']
1.same goes to UMNO..parti satu kaum..sanggup buat apa sahaja utk berkuasa di putrajaya..walaupun hingga ke titisan darah terakhir (kata-kata najib masa perhimpunan agung UMNO)..lol..
2.cube tengok di kelantan dan kedah lak?bape banyak kerusi PAS?hey..come on la..pada mata ko memang la PAS diperguna DAP...pada mata aku..UMNO diperguna oleh MCA,MIC dan semua parti komponen BN..what you say?sape pun bleh cakap la..
3.nape ko benci DAP..sebab dulu diorang komunis..dulu diorang jahat?that is the past right?why don't you forget it..start a new page..sekarang diorg pegang banyak kerusi?so what?people choose them..this is called democracy..why people choose them?you nak kata rakyat bodoh sebab pilih dap tak pilih bn?orang melayu bodoh pilih orang cina?how about umno's members yang pilih cina mca..india mic?do they stupid?

*off*
ko kata DAP tak terima hudud..that's fine..they're not muslims..how about umno?mca?mic?do they?how about umno themself?they're muslims..do they want hudud?bagi bukti sket yang umno nak hudud?lol..setakat dari mulut Najib tak payah...mulut atasan boleh cakap aje..there is no political will don't they?cakap hudud di kelantan hudud pas..hudud tak btol..then..why xbuat satu hudud yang btol..obviously umno tak mahu hudud..
[/quote]

sanggup buat apa saja untuk berkuasa di Putrajaya..???? errmmm... putrajaya tuh bukan ke tempat menteri2... errmmm aku rasa kena beza kan kat sini antara UMNO and menteri... sebab tuh aku cakap aku respek Tun Dr. Mahathir.. dia boleh bezakan antara dua nih... ucapan2 dia sebagai menteri dan ketua UMNo boleh dibezakan....

persoalan nya disini haruskah BN dan PAS bergabung....???

[i]p/s:I'm not understand what objective of Neology statement..huhuhuhu..sorry not so know about his politic..[/i]

hehe, dalam duk taknak jadi/ikut UMNO tapi ikut cara UMNO jugak, alasan yang dipakai : umno dengan mic,mca = pas boleh dengan dap. umno tolak hudud, PAS boleh lupakan/berdiam bila kena dengan DAP isu hudud/negara Islam. Patut PAS jadi contoh yang lebih baik bukan buat benda sama yang jadi modal PAS hentam UMNO . last2 2*5 je.hahah :lol: .

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298715860' post='1063290']
kalau dah nama penyokong yang selalu butakan mata memang tak nampak,mcm kat kampung aku,DAP menang satu kawasan,tapi situ kawasan cina,tapi kerajaan Johor khususnya tak pernah berkira2 nak memajukan kawasan kampung aku tu,selama aku kerja kat putrajaya ni,setiap kali aku balik cuti perayaan atau cuti setiap dua bulan,banyak sangat pembangunan dan infrastruktur yang aku nampak,sampaikan aku sendiri terasa mcm bukan kat kampung aku sendiri.
sedangkantak [b]ade ape2 perubahan yang dilakukan oleh DAP[/b][sup][1][/sup],letak kain sepanduk ucap selamat hari raya pun takde...kalau raya cina sikit punye besor!
[/quote]
1.soklan bodoh macam soklan menteri bn..DAP ada kuasa ke nak buat pembangunan?ada akses ke dana negeri ke nak buat pembangunan kat johor?..lawak la..kalau kat penang ke..bleh la ko cakap camtu..

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298715860' post='1063290']
setakat nak sokong parti islamik [b]tapi diri sendiri jahil[/b] nak buat ape?sebab syurga tu Allah tak lihat kita sokong parti mana,amalan kita yang dikira ye kawan2...
[/quote]

semua yang ko cakap ni goes back to you...tapi just to remind you and myself..kalau kita nak belajar memandu..kite gi sekolah memandu..bukan gi swimming pool..kalau kita nak makan kfc..kena la gi kfc..jangan gi mc donald lak..kalau kita nak ilmu..baca buku..jangan baca majalah playboy..fikir2 dan renungkan..

*parti islamik cume wadah..atau alat..yang penting apa yang kita bleh capai..aku akui aku masih jahil..ramai antara kita yang masih jahil..that's why kita perlukan wadah yang terbaik untuk mengikis kejahilan..kalau nak blaja islam..kena la gi 'kuliah agama'..jangan gi dengar kuliah kat gereja..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1298727194' post='1063306']
sanggup buat apa saja untuk berkuasa di Putrajaya..???? errmmm... putrajaya tuh bukan ke tempat menteri2... errmmm aku rasa kena beza kan kat sini antara UMNO and menteri... sebab tuh aku cakap aku respek Tun Dr. Mahathir.. dia boleh bezakan antara dua nih... ucapan2 dia sebagai menteri dan ketua UMNo boleh dibezakan....

persoalan nya disini haruskah BN dan PAS bergabung....???

[i]p/s:I'm not understand what objective of Neology statement..huhuhuhu..sorry not so know about his politic..[/i]
[/quote]
Sori..aku tak tau lak ko ni lambat pickup sket(sket je..)..so sori..as you know..sape yang ada kat putrajaya..dia la yang perintah malaysia..dia la jadi kerajaan malaysia..ok?faham dah?it is all about power..

my politic..based on issue..not based on party..is that clear to you?i'm not a member of any political party nor NGO..

jawapan aku jelas : Kalau BN mampu ubah dasar kebangsaan ke Islam..i'm fine if they're joined.. but you know..bn tak kan mampu ubah dasarnya..prove me wrong!!

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298728269' post='1063318']
Sori..aku tak tau lak ko ni lambat pickup sket(sket je..)..so sori..as you know..sape yang ada kat putrajaya..dia la yang perintah malaysia..dia la jadi kerajaan malaysia..ok?faham dah?it is all about power..

my politic..based on issue..not based on party..is that clear to you?i'm not a member of any political party nor NGO..

jawapan aku jelas : Kalau BN mampu ubah dasar kebangsaan ke Islam..i'm fine if they're joined.. but you know..bn tak kan mampu ubah dasarnya..prove me wrong!!
[/quote]

deyyy biasa arr cput jalan lembab laa.. but i'm still know what i'm talking about... kalau hang nih tak sokong mana2.. apa faedah nya pada hang kalau BN bergabung ke tak...?? hang ikut jer arus permodenan kan.. so what a big issue u talking here... caiitt...

kalau hang rasa hang mampu buat bagi BN tukar dasar why not you do any initiative for example send out a letter with hundred thousand people sign and give their detail to support your point or maybe do a press conference to let PUTRAJAYA people hear about your voice... you said we here apply democracy you can voice it out mennn....

[i]P/S:bro Neology please watch out your word or your statement will be edited.. thanks..(soklan bodoh macam soklan menteri bn)[/i]

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298727635' post='1063311']
*parti islamik cume wadah..atau alat..yang penting apa yang kita bleh capai..
[/quote]
ko dah jawab sendiri,Parti Islam cuma alat...aku setuju!!! jadi alat untuk menang pilihan raya dah berkuasa...yelah apa yang penting apa yang mereka boleh capai,sebab tu la DAP pergunakan PAS demi apa yang penting? kuasa,dapat undi org melayu untuk berkuasa...

kalau nak buat wadah perjuangan tak perlu tubuh2 parti ni...hahaha ko tengok persatuan2 lain ada wadah tersendiri,tak perlu pun tubuh parti hahaha...

kata kitaorg bagi soalan bodoh? hai sendiri kata diri sendiri masih jahil tapi tak jahil bile label soalan kami bodoh...yeah putar lagi...

[quote name='hampeh' timestamp='1298727526' post='1063309']
hehe, dalam duk taknak jadi/ikut UMNO tapi ikut cara UMNO jugak, alasan yang dipakai : umno dengan mic,mca = pas boleh dengan dap. umno tolak hudud, PAS boleh lupakan/berdiam bila kena dengan DAP isu hudud/negara Islam. Patut PAS jadi contoh yang lebih baik bukan buat benda sama yang jadi modal PAS hentam UMNO . last2 2*5 je.hahah :lol: .
[/quote]
itulah pasal hahaha...kerjasama dengan UMNO kafir haram tapi kerjasama dengan DAP yang memang Kafir...Wajib....yelah fatwa ajaran songsang...pengikut dia aku tgk dah mcm anggap Nik Ajis tu mcm Rasul dah...semua kata2 dia main turut...bahaya mcm ni,ajaran sesat...same level dgn Ayah Pin...

Bergabung demi kepentingan kaum Melayu sebab ini tanah Melayu dan yang mempertahankan Islam ditanah Melayu ialah Melayu...nak jadi mcm Indon?nama je melayu tapi dlm satu keluarga banyak agama...apeciter? hahaha tak pasal2 lari topik sikit...

Ksian kt Neology..trus snyap apabila 'dimampuskan' oleh cput&konco2nya..hahaha

ilek br0,slaku pemuda pas yg berwawasan,aku akn backup k0...huhu

Pe la k0rang ni,biarla pas gabung gan DAP,mane tau ti ahli2 pas berjya mengislamkan ahli2 DAP,think positve ok...x g2 neology??keh3.. :3:

[quote name='Mat D0n' timestamp='1299328781' post='1064016']

Pe la k0rang ni,biarla pas gabung gan DAP,mane tau ti ahli2 pas berjya mengislamkan ahli2 DAP,think positve ok...x g2 neology??keh3.. :3:
[/quote]

yo yo ko eh.. haha...

da tu, ko leh lari topic

orang cite pasal bn gabung ngan pas... haha. :P

[quote name='K.A.' timestamp='1299340239' post='1064032']
yo yo ko eh.. haha...

da tu, ko leh lari topic

orang cite pasal bn gabung ngan pas... haha. :P
[/quote]

bgi la aku chance nk backup die...huhu

jgan la 'mampuskan' aku plak...ksian kt aku..isk3 :103:

[quote name='Mat D0n' timestamp='1299341457' post='1064034']
bgi la aku chance nk backup die...huhu

jgan la 'mampuskan' aku plak...ksian kt aku..isk3 :103:
[/quote]

cehhh, neo bagus dalam bagi fakta2 nie.
tak perlu ko backup dia :P [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/153.gif[/img]
dia busy jer ahaha

off topic gak...
sejak bergabung nie, DAP makin paham islam, bagus,..
jarang aku dengar kes diorang salah pahamkan islam tu,

so bagi aku, pas agak berjaya dalam mendidik orang selain melayu tentang islam..

tak macam MCA tu,
makin banyak lak kebelakangan nie komen
pasal salam terutama nyer, takde pun islam belah sane nak bela bila MCA tu bagi aku memang menghina islam cara direct...

50tahun bergabung pun tak pahang2 lagi.. :P

Aku pn bgus gk pe dlm bg fakta..tp sje mlas nk tuntuk lbih2,bkn mcm tuttttt....hahaha :153:

Lantak die r nk gabung gn sape pn,aku rse pas xyah gabung gn sesiapa lg baik,cerah skit pluang aku nk jd mursyidul am pas,ganti nik aziz...keh3... :P (jgn marah aaa)

Dalam DAP duk paham Islam ni, DAP suruh PAS tarik larangan judi pulak kat Kelantan

[quote]KUALA LUMPUR, 6 Mac: PAS akan membawa isu perjudian di negara ini ke mesyuarat pimpinan tertinggi Pakatan Rakyat untuk diselesaikan dengan baik.

Setiausaha Agung PAS, Datuk Mustafa Ali (gambar) dalam kenyataannya berkata, PAS tahu, sikap Umno dan BN menghalalkan judi sebab itu lesen-lesen perjudian di keluarkan oleh Kerajaan Persekutuan.

"Kita mahu Pakatan Rakyat mempunyai sikap yang tegas dan berbeza dengan BN dalam hal ini," kata beliau dalam kenyataannya itu.

Baru-baru ini, kerajaan negeri Kelantan telah mengambil tindakan terhadap premis yang menjual tiket-tiket perjudian di Kelantan.

Ekoran itu, beberapa kenyataan dikeluarkan oleh pemimpin DAP dan yang terakhir adalah kenyataan Karpal Singh, pengerusi DAP semalam yang mempertikaikan tindakan Kelantan itu.

"Suka saya maklumkan di sini, menjadi polisi kerajaan negeri Kelantan sejak 20 tahun lalu untuk menentang sebarang bentuk perjudian.

"Bagi saya, isu ini perlu dilihat dalam ruang lingkup yang lebih luas dan tidak terbatas kepada Islam dan bukan Islam atau Melayu dan bukan Melayu sahaja.

"Apa yang perlu dilihat adalah kesan buruk daripada perjudian. Pada saya ia ditolak semua agama dan oleh prinsip kemanusiaan untuk wujudkan keluarga, masyarakat dan negara yang baik," kata beliau dalam kenyataannya itu.[/quote]

http://www.harakahdaily.net/v2/index.php?option=com_content&view=article&id=31232:judi-pas-bawa-ke-mesyuarat-pakatan&catid=41:utama-muka-depan&Itemid=124

Lama dah aku duk cakap, lagi bagus PAS ni berdiri sendiri, kalau takda DAP tu PAS dah boleh ancam UMNO dengan lagi berkesan dari sekarang, sekarang ni asal PAS nak ikut cara Islam, DAP bantah. Tapi DAP punya benda, terhegeh2 mintak tolong PAS.

[quote name='Mat D0n' timestamp='1299328781' post='1064016']

[/quote]
sori guys..hard disk laptop aku rosak+bz nak siapkan FYP..xde masa nak jenguk topic ni..neway..i'm back..hehe..
sejak aku xde..tgk topic ni dah cool down sket dah..huhu..

neway, thanks Mat D0n.. :)

@hampeh..
compare dgn DAP,presiden MCA ,Chua Soi Lek nak saman kerajaan kelantan terus pasal pengharaman judi di Kelantan..Umno tak cakap ape pun.. even though MCA dan DAP almost ahlinya berbangsa cina..agama sama..tapi penentangan tu tidak la mutlak..sebagaimana MCA menentang dengan cuba menyaman kerajaan kelantan..boleh nampak la hasil tarbiyah parti org Islam dari pihak BN (UNMO) dgn PR (PAS) terhadap sekutu mereka itu..ya..dulu DAP kuat menentang perjuangan Islam..tapi penentangan tu semakin kurang akibat semakin memahami Islam..Karpal yang menentang kuat pelaksanaan hudud pun dah kendur sket penentangannya..kita jangan anggap karpal akan terus menerima sbb sebahagian kita yang Islam sejak kecil pn masih ada yang menentang..nak compare dengan karpal yang baru berkawan dengan PAS 2-3 tahun?tak adil kan?

• Create New...