Jump to content
Sign in to follow this  
kipassiling

Aku Gagal Upu [Stpm] :<

Recommended Posts

salam semua...aku gagal upu [b][stpm][/b]..aku teringin sangat nak masuk u..walaupon aku nei bukanye pandai sangat..sekarang peluang aku hanya tinggal buat [b]rayuan[/b] je..tapi syarat rayuan jikalau ada [b]kekosonga[/b]n...dan aku juga delima nak pilih 2 subjek yang diberi utk membuat permohonan rayuan upu [b][stpm][/b] ini..sebab aku taknak [b]salah pilih[/b] macam aku first pilih masa mula2 isi borang upu [b][stpm][/b] tu..harap korang dapat bantu..nei result stpm aku..[u]teruk pon[/u] :

Pengajian Am : [b]3.33[/b]
bahasa melayu : [b]2.00[/b]
sejarah : [b]3.33[/b]
ekonomi :[b] F[/b]
muet : [b]band 2[/b]

jadi harap korang dapat membantu aku dalam [b]persoalan[/b] ini :

[b]1.[/b] subjek mana yang korang rasa aku layak utk ambik dan senang dapat pada permohonan rayuan ini

[b]2[/b]. universiti mana yang rasa2 banyak kekosongan nanti...walaupon soalan ini tak logik (sebab siapa yg taknak masuk U kan) tapi mana tahu kot2 korang ada pengalaman dalam persoalan nei :)

harap bantu :|

salam...

assalammualaikum...

awak minta je UUM atau pun UniMAP...UniMAP ada sains sosial skrg...international business dgn keusahawanan kejuruteraan :blush:

aku haram tak paham sampai ari ni nak baca result stpm tu.. hahaha

aku cadang camnih la...
hang pilih course yang hang suka + menepati result stpm tu...

pastu pilih la U yang rangking bawah2 sket (ada ke)

mitak uitm bidang berkaitan sastera (bkn sebab uitm low class, just because im uitm student :) )...sains sosial ke ap2 yg berkaitan sbb subjek am dn sejarah ko tinggi.Ak x brani nk bg komen pasai bidang aliran sastera. Ap2 pn first skali pk ap yg ko minat...pastu adekah gred subjek stpm yg berkaitan ngan kos yg ko minat tu ok...Rajin2 tgk website u yg berkaitan dan tgk maklumat lanjut tntg kos yg ko berminat...mcm uitm, siap ade overview n list of subject lg..Last skali wat la sembahyang istikarah....

Kurg berjaya kt stpm x bermakna kite gagal selamanya...percayalah..ak dh kenal ramai gk org yg x begitu perform mase sekolah tp bile masuk u diorg sgt cemerlang, sume berkat kerajinan n usaha bersungguh2 diorg. Kita x bgs dlm exam sbb kite malas bukan x pandai. Bg ak x de org yg bijak just org yg cepat "pickup" je. Jd, kalu ko dpt masuk u....moga2 ko dpt berusaha lebih keras

aku stuju ngan elsewhere..
takpun kan,aku rase kan kipas,bek ko amek dip..slo2 dulu..aku pun dulu kantoi stpm...tapi aku amek dip sbb u tak dpt kan..so aku cadangkan la..kalau la tak dpt masuk u..if dapat orait la..ni kalau takdapat..
ko try mtk mane2 ipts or uitm kemasukan disember tuk diploma...gune sijil spm...pastu pas dip baru smbung..atleaz nk smbung deg,ko leh tnsfer kedit takpun potong 1 tahun...tapi amek deg terus kat luar pun orait gak..mane2 la Edited by mk_gunnerz

ak telupa lak kipassiling apply degree....stmp kn

ak sokong idea mk_gunnerz apply la dip kalu degree x dpt...cume kne siap sedia dr segi psikologi la iaitu dr perbezaan umur tp x byk pn dlm 2 thn je.
dgn kate len kalu kipas amik dip then g deg..kipas akn grad umur 25 thn...still ok lg...

bru2 ni ade graduan uitm abih degree umut 40 thn kt uitm....grad dgn cemerlang lak tu...ap yg ak mksdkn, kalu kita betul2 mahukan sesuatu, kite kne berusaha daptknnya n insyaallah kalu betul2 berusaha kita akan berjaya.

[quote name='kipassiling' date='20 June 2010 - 07:30 PM' timestamp='1277037008' post='1038022']
salam semua...aku gagal upu [b][stpm][/b]..aku teringin sangat nak masuk u..walaupon aku nei bukanye pandai sangat..sekarang peluang aku hanya tinggal buat [b]rayuan[/b] je..tapi syarat rayuan jikalau ada [b]kekosonga[/b]n...dan aku juga delima nak pilih 2 subjek yang diberi utk membuat permohonan rayuan upu [b][stpm][/b] ini..sebab aku taknak [b]salah pilih[/b] macam aku first pilih masa mula2 isi borang upu [b][stpm][/b] tu..harap korang dapat bantu..nei result stpm aku..[u]teruk pon[/u] :

Pengajian Am : [b]3.33[/b]
bahasa melayu : [b]2.00[/b]
sejarah : [b]3.33[/b]
ekonomi :[b] F[/b]
muet : [b]band 2[/b]

jadi harap korang dapat membantu aku dalam [b]persoalan[/b] ini :

[b]1.[/b] subjek mana yang korang rasa aku layak utk ambik dan senang dapat pada permohonan rayuan ini

[b]2[/b]. universiti mana yang rasa2 banyak kekosongan nanti...walaupon soalan ini tak logik (sebab siapa yg taknak masuk U kan) tapi mana tahu kot2 korang ada pengalaman dalam persoalan nei :)

harap bantu :|

salam...
[/quote]

nak tanya kipassiling,so dlm sijil stpm awk..subjek yg gagal ade tak dlm sijil or ade?

tak diam bro, sillent readers,

update : ak aplly untuk SESI DISEMBER 2010 uitm dan result nya tetap tak berjaya :155: ...

ada apa2 cadangan tak?...ada tak ipts yang boleh dan mudah untk buat pinjaman ptpt..@ ada tak apa2 cadangan korang..

semua ipts boleh
janji ade duit heheh
pinjaman pun semua ipts leh tolong applykan (kalo tak silap la)

so agak2 ape yang ko minat??

[quote name='kipassiling' date='30 November 2010 - 09:18 AM' timestamp='1291079929' post='1054923']
tak diam bro, sillent readers,

update : ak aplly untuk SESI DISEMBER 2010 uitm dan result nya tetap tak berjaya :155: ...

ada apa2 cadangan tak?...ada tak ipts yang boleh dan mudah untk buat pinjaman ptpt..@ ada tak apa2 cadangan korang..
[/quote]

tak try apply uum ke tuk dec?

[quote name='kipassiling' timestamp='1291084542' post='1054932']
tak..kenapa??
[/quote]

tak da la..
baik try banyak2 tempat..
tak tau rezeki kita kat mana..

[quote name='K.A.' timestamp='1291080962' post='1054924']
semua ipts boleh
janji ade duit heheh
pinjaman pun semua ipts leh tolong applykan (kalo tak silap la)

so agak2 ape yang ko minat??
[/quote]

em.. kalau IPTS, sekarang ni aku rasa lebih baik ko jangan ambil yang fully IPTS, kau ambil yang separa kerajaan la. macam Universiti Kuala Lumpur atau Universiti Industri Selangor. tapi, kalau kategori IPTS, aku suggest ko apply UniKL la, yuran pun agak murah dan kau tak perlu ambil pinjaman PTPTN. Ko dapat loan MARA. lagi banyak benefit guna MARA berbanding PTPTN

http://admission.unikl.edu.my

UniKL category Institut Pengajiaan Mara (IPma). Ni yang antara jenis separa kerajaan. ^_^

IPTA = Institut Pengajiaan Tinggi Awam
IPTS = Institut Pengajiaan Tinggi Swasta
IPma = Institut Pengajiaan Mara