Jump to content
Sign in to follow this  
HAMAS1

Lelaki Sekarng Susah Nak Paham?

lelaki  

29 members have voted

1. 1. susah nak paham

• setuju
      11
    • tak setuju
      9
    • tak tau la
      9

Recommended Posts

kan bagus kalao lelaki tu
terus terang.. tak maen2..
nampak cm maen2 rupa2 nye die serius..
bila dh wat keputusan terburu2..
perempuan jugak yg merana...
salah sape... kta jugak yg salah...
ish.. tak paham la... :(

Senang je. Lelaki yang susah nak difahami tu biasanya lelaki cerewet. Umumnya lelaki ni simple. Macam mana kita nampak dia macam tu lah dia. Tapi benda ni biasanya dari segi fizikal atau something platonic. Macam majikan, tu bukan sebab dia laki, tapi sebab dia majikan. Majikan ni memang cerewet, laki pompuan umumnya dua-dua sama. Tu contoh.

[quote name='h!me' date='15 June 2010 - 10:48 AM' timestamp='1276570130' post='1036911']
kan bagus kalao lelaki tu
terus terang.. tak maen2..
nampak cm maen2 rupa2 nye die serius..
bila dh wat keputusan terburu2..
perempuan jugak yg merana...
salah sape... kta jugak yg salah...
ish.. tak paham la... :(
[/quote]
Kalau soal hati & perasaan, ha yang ni lain sikit. Jangan ingat laki je susah nak faham, pompuan pun susah nak faham jugak. Pompuan suka kata laki nampak macam main-main. Laki pun ada yang kata pompuan suka main-main. Bila melibatkan art of seduction, konsep simplistic tu dah lari. Ada lelaki suka direct approach, ada yang tak, pompuan pun camtu, ada yang suka terus terang, ada yang suka main tarik tali.

aku tak paham kenapa aweks nieh nk dgn aku or mahu dari aku..sdngkan dia tak cintai aku..tp mahu dekat dgn aku..aku tak paham!!

[quote name='mon678' date='16 June 2010 - 01:25 AM' timestamp='1276622701' post='1037114']
aku tak paham kenapa aweks nieh nk dgn aku or mahu dari aku..sdngkan dia tak cintai aku..tp mahu dekat dgn aku..aku tak paham!!
[/quote]

dia suka ko as a friend kot

ke ko yang pasan lebih2 nie -_-

berkawan ngan bercinta berbeza,
tapi kadang2 kita mungkin salah tafsir keadaan

tak semestinyer berkawan rapat tu bercinta,
bercinta tu kene rapat2,.

hehe,,

ape pun aku rase lelaki sekarang memang complicated,(tak semua la)
aku pong aku rase susah aku nak paham aku nie
ape aku merepek??

aku penah tnya soalan tue samaada dia ade perasaan pd aku tp die mendiamknnya jerk....die pon tau aku cinta pdnya...
aku tak phm lagi smpai satu thp die ckp pd aku die tak cintakan boyfrend die tue...
boyfrend die jauh di negeri lain, aku dan die satu tmpat blaja dan slalu bersama...adakh aku digunakan untuk mengisi kesunyian si dia?!

ceh aku digunekan....ape harus aku buat..?!

[quote name='mon678' date='16 June 2010 - 01:41 AM' timestamp='1276623693' post='1037125']
ceh aku digunekan....ape harus aku buat..?!
[/quote]

berkawan lah, sebagai mana orang lain berkawan, tu je,..

simpan dulu perasaan tu, fokus beb fokus,

da lari tajuk nie :ph34r:

yesterday, aku sembang dengan sorang akak tu, sambil2 sembang sebab aku ucapkan selamat pengantin baru, dia tanya aku yg aku nih bila pulak...

aku citerkan lah aku dgn my-x...

dan banyak yg dia reveal ttg sifat PEREMPUAN secara umumnya nih...

unpredictable..bagi aku lah..

dan berdasarkan perbincangan kami tu pun, memang perempuan nih kita tak boleh jangka...

salah satu contoh, kalau pompuan tu buat list sifat2 lelaki idaman dia, but then boleh dikatakan semua tu takkan digunakan untuk menilai.. yang dapat lelaki yg out of the list...atau ada lah satu dua ciri dari 10...

perempuan suka berubah2...dan sukar dijangkakan.

dan kebanyakan perempuan suka melepaskan masalah yg dihadapinya, as my case, MAYBE dia gunakan alasan "pilihan keluarga" untuk menutup kesalahan dirinya yang mata keranjang...maybe..

banyak lah lagi..

so, perempuan lebih sukar difahami...

lelaki simple, suka straight forward...

[quote name='Sir Pyan' date='15 June 2010 - 08:42 PM' timestamp='1276605778' post='1037052']
Senang je. Lelaki yang susah nak difahami tu biasanya lelaki cerewet. Umumnya lelaki ni simple. Macam mana kita nampak dia macam tu lah dia. Tapi benda ni biasanya dari segi fizikal atau something platonic. Macam majikan, tu bukan sebab dia laki, tapi sebab dia majikan. Majikan ni memang cerewet, laki pompuan umumnya dua-dua sama. Tu contoh.

Kalau soal hati & perasaan, ha yang ni lain sikit. Jangan ingat laki je susah nak faham, pompuan pun susah nak faham jugak. Pompuan suka kata laki nampak macam main-main. Laki pun ada yang kata pompuan suka main-main. Bila melibatkan art of seduction, konsep simplistic tu dah lari. Ada lelaki suka direct approach, ada yang tak, pompuan pun camtu, ada yang suka terus terang, ada yang suka main tarik tali.
[/quote]

em... lg satu.. lelaki nih salu ckp sesuatu yg berlawanan dgn
kehendak hati die sendiri ke? sb nye.. contoh la kn..
ada sorang boy nih... bila kta tanye die suke kt kta ke tak..
die akan jawab as a friend.. pahtu kta pon tak kisah la kn..
and terus lupakan perasaan yg ada pd die tuh.. then.. bila
1 hari tu dpt tao die dh kawen dan merana.. bila di korek2 balek..
rupa2 nya die mmg suka kt girl yg tanye td tu... tp die ckp
girl tu jual mahal... ish ish ish... tak paham la ...

and then sampai satu tahap tu.. lelaki nih masa ngorat kta
siap ugut2 nk bunuh diri lg.. bila dh dpt.. buat tak endah..
dan lepas tu.. kalo girl nih minta pendapat cm contoh nya..
nk ke spa utk nampak cantik lg.. tp boy tuh td marah2 ckp
tak ya make up2.. tak ya g spa.. dh cantik dh..
ish ish ish.. pening pening... :unsure:

[quote name='h!me' date='16 June 2010 - 08:02 AM' timestamp='1276646545' post='1037154']

[/quote]
tu...

die pakar "reverse engineering" kot...

by the way, lelaki gitu tak banyak...biasanya memang straight to the point.

dah soalan jelas2 tanya, dia jawab selamba, jangan lah marah kemudiannya...

kita kena wujudkan kejujuran dalam diri setiap kita. menipu, berbohong, takkan dapat apa2 faedah. lagi tak berkat hidup.

ada orang kata "kadang2 kita nampak Islam di negara bukan Islam, tetapi di negara ramai orang Islam tak nampak Islam diamalkan"...
fikir-2kan...

tapi ade jugak ape lelaki kaki temberang..tp aku mmg simple and straight....btul kata ko panglima..perempuan so unpredictable...and bile kita tnya ape yg dia mahu sebenarnya dlm hidup dia..dia tak blh nk jwb soalan tue.

cik hime->lelaki die ckp mcm tue sbb die terima seadanya cik hime...bersyukur dgn ape yg ada..dia jujur tue Edited by mon678

[quote name='mon678' date='16 June 2010 - 09:04 AM' timestamp='1276650253' post='1037166']
tapi ade jugak ape lelaki kaki temberang..tp aku mmg simple and straight....btul kata ko panglima..perempuan so unpredictable...and bile kita tnya ape yg dia mahu sebenarnya dlm hidup dia..dia tak blh nk jwb soalan tue.

cik hime->lelaki die ckp mcm tue sbb die terima seadanya cik hime...bersyukur dgn ape yg ada..dia jujur tue
[/quote]

aaaa..... takde jodoh la encik mon678.. :blush:
lelaki skrg nih payah la nk paham.. kdg2 nampak
cam die layan kta sepesel je.. tp bila perhatikan balek..
dgn girl laen pn die layan mcm tu jugak..
rase cm bertepuk sebelah tgn... :lol: Edited by h!me

tak pe cik hime sbr...ade seru dtg ar jodoh tue ye kes mcm cik hime berlaku sama mcm kat sy...cume pelakunya perempuan...mmg rase mcm cik hime rase tue...senang cite dua2 ssh nk phm laki dgn perempuan...hehe Edited by mon678

Tulah maslhnye...msg2 nk main teka-teki. Xpress je prasaan tu kalu dh suka..kalu si dia ckp x nk then just be friend je la..so x yah nk sakit hati dok pendam prasaan sambil tetanya2 whether si dia sukakan anda..

[quote name='vb_vhrymes' date='16 June 2010 - 11:10 PM' timestamp='1276701030' post='1037324']
Tulah maslhnye...msg2 nk main teka-teki. Xpress je prasaan tu kalu dh suka..kalu si dia ckp x nk then just be friend je la..so x yah nk sakit hati dok pendam prasaan sambil tetanya2 whether si dia sukakan anda..
[/quote]

lain keta lain enjin -_-
lain orang lain cara dia,

tu la sifat manusia

bagus ape tuk di explorer kan :lol:

[quote name='h!me' date='16 June 2010 - 08:02 AM' timestamp='1276646545' post='1037154']

[/quote]
Aku tak paham 1st story tu. Kalau girl tu ada tanya dia camtu, macamana pulak lagi tu boleh kata jual mahal? Kalau girl yang aku suka tanya aku soalan camtu, confirm aku ya kan, buat apa nak bebelit-belit. Melainkan kalau memang takde hati atau memang kawan je. Lagi satu kemungkinan mungkin hati dia yang berubah, mula-mula tak suka pastu suka. Kalau berubah hati tu kes lain, bukan cakap berlawanan dengan kehendak hati. Sebab masa mula mungkin betul dia tak nak.

2nd story, ngorat siap ugut bunuh diri? Tinggalkan saja, buat apa balas cinta atas sebab simpati. Lainlah kalau memang suka kat mamat tu, tapi nak accept atas sebab simpati? Suruh dia taubat, kalau dia bunuh diri pun bukan salah kita. Kalau pasal spa dsb tu cerita lain, tu lebih kepada taste masing-masing.

blh ke berubah hati dari tak suke kpd suke?
btul buat ape cinta atas dasar simpati....si dia ptt menyintai diri kita sbb diri kita dan tiada alasan lain...

Huhu, banyak jadi kes berubah hati dari tak suka kepada suka, dari benci kepada sayang.
Ada sepupu saya ni, pada masa sekolahnya dia benci sangat dengan sorang laki tu (classmate dia).
Tapi nak tau apa jadi, sekarang mereka tu dah jadi suami isteri, dah ada anak dah. :)

Tak paham betol. :P

aku benci sangat dengan lisa surihani
benci gila
argggghh!!!!

benci benci

benci megan fox
benci sangat!!!!!

[quote name='khairul anwar' date='17 June 2010 - 03:47 AM' timestamp='1276717635' post='1037376']
aku benci sangat dengan lisa surihani
benci gila
argggghh!!!!

benci benci

benci megan fox
benci sangat!!!!!
[/quote]Tapi jenis benci yg macam ni memang jangan harap la nak bertukar jadi sayang.

You just missed it brah!

[quote name='TOYSЯUS' date='17 June 2010 - 03:48 AM' timestamp='1276717700' post='1037377']
Tapi jenis benci yg macam ni memang jangan harap la nak bertukar jadi sayang.

You just missed it brah!
[/quote]

ala
memutuskann harapan ku je pepagi nie -_-

waccaaa!!

[quote name='Sir Pyan' date='17 June 2010 - 01:08 AM' timestamp='1276708123' post='1037349']
Aku tak paham 1st story tu. Kalau girl tu ada tanya dia camtu, macamana pulak lagi tu boleh kata jual mahal? Kalau girl yang aku suka tanya aku soalan camtu, confirm aku ya kan, buat apa nak bebelit-belit. Melainkan kalau memang takde hati atau memang kawan je. Lagi satu kemungkinan mungkin hati dia yang berubah, mula-mula tak suka pastu suka. Kalau berubah hati tu kes lain, bukan cakap berlawanan dengan kehendak hati. Sebab masa mula mungkin betul dia tak nak.

2nd story, ngorat siap ugut bunuh diri? Tinggalkan saja, buat apa balas cinta atas sebab simpati. Lainlah kalau memang suka kat mamat tu, tapi nak accept atas sebab simpati? Suruh dia taubat, kalau dia bunuh diri pun bukan salah kita. Kalau pasal spa dsb tu cerita lain, tu lebih kepada taste masing-masing.
[/quote]

awk tak paham.. hime lg la tak paham Sir Pyan.. tu la yg hime herankn tu..
dlu takde lak die terhegeh2 nk kt kta.. bila kta dh bgtao kt die yg kta ske die..
last2 dpt tao mmg die suke.. tp hime agak la.. die berbelah bg la kot..
mgkin die ramai girl kot yg die suke.. ahaks.. :P

dh tinggal pn.. mmg dlu terima die sb terpaksa... abis tu dh dok terjun laut
sampai nyawa2 ikan... naseb tak mati.. ish ish ish.. bila dh terima pandai lak
die curang.. tak paham betul hime.. hmm...

teringin lak nk nyanyi "jangan.. benci bilang cinta.. jgn.. marah bilang sayang..
jangan mendustai hati bila engkau tidak suka...." kikiki... :lol:

Masalah pokok yang aku nampak sebenarnya melibatkan kelemahan seorang individu untuk berlaku jujur dalam percakapan dia. Atau pun mungkin jujur, tapi mudah berubah hati. Apa pun sebenarnya yang paling penting jujur dulu, kalau berubah hati atau tak, kita takkan tau sebab benda tu akan datang. Dua-dua ni kes lain-lain sebenarnya.

Biasa semasa proses memikat, lelaki akan bagi signal kepada wanita, kemudian tengok respon. Wanita pula bila lelaki dah bagi signal, baru dia tahu si lelaki tu cuba memikat dia. Yang selalu menjadi masalah adalah, mengenalpasti sama ada signal tersebut adalah benar atau tidak. Ada lelaki memang cukup suka bagi false signal, dan benda ni yang selalu diragukan oleh wanita. Sebab tu ada wanita susah nak percaya laki. Aku memang tak gemar orang suka main false signal, bagi aku orang macam ni cuma nak berpoya-poya. Padahal signal sepatutnya digunakan sama macam nak merisik. Orang dulu memang praktikkan merisik, kita ni tak buat macam tu sangat sebab zaman sekarang biasa kita sendiri cari pasangan, tapi etika dia tetap sama. Sebab tu signal jangan salah guna. Cuba bayangkan orang zaman dulu, pi rumah orang nak merisik, dah risik-risik cakap pula kat dia diorang ni risik main-main je. Tak ke nak kena halau balik? :lol: Benda ni pulak, boleh terbalik, ada juga wanita suka main false signal. So macam tu lah.

[quote name='Sir Pyan' date='17 June 2010 - 01:20 PM' timestamp='1276752003' post='1037451']
Masalah pokok yang aku nampak sebenarnya melibatkan kelemahan seorang individu untuk berlaku jujur dalam percakapan dia. Atau pun mungkin jujur, tapi mudah berubah hati. Apa pun sebenarnya yang paling penting jujur dulu, kalau berubah hati atau tak, kita takkan tau sebab benda tu akan datang. Dua-dua ni kes lain-lain sebenarnya.

Biasa semasa proses memikat, lelaki akan bagi signal kepada wanita, kemudian tengok respon. Wanita pula bila lelaki dah bagi signal, baru dia tahu si lelaki tu cuba memikat dia. Yang selalu menjadi masalah adalah, mengenalpasti sama ada signal tersebut adalah benar atau tidak. Ada lelaki memang cukup suka bagi false signal, dan benda ni yang selalu diragukan oleh wanita. Sebab tu ada wanita susah nak percaya laki. Aku memang tak gemar orang suka main false signal, bagi aku orang macam ni cuma nak berpoya-poya. Padahal signal sepatutnya digunakan sama macam nak merisik. Orang dulu memang praktikkan merisik, kita ni tak buat macam tu sangat sebab zaman sekarang biasa kita sendiri cari pasangan, tapi etika dia tetap sama. Sebab tu signal jangan salah guna. Cuba bayangkan orang zaman dulu, pi rumah orang nak merisik, dah risik-risik cakap pula kat dia diorang ni risik main-main je. Tak ke nak kena halau balik? :lol: Benda ni pulak, boleh terbalik, ada juga wanita suka main false signal. So macam tu lah.
[/quote]

ekekeke... terima kasih byk di atas penerangan
awk tu eh Sir Pyan.. bab2 signal nih.. rase nye
lelaki mmg ske bg false signal mcm yg Sir Pyan
ckpkn tu.. :lol: tu la payah nk paham lelaki skrg nih..
mementang perempuan ramai.. ish ish ish.. leh lak die
maen2 signal eh... ^_^