Jump to content
TOYSЯUS

Chatbox Datang Lagi

69 members have voted

1. 1. Apa pendapat anda tentang fungsi baru ini?

• Saya suka!
      65
    • Saya tidak suka!
      4
  2. 2. Berat tak fungsi ni?

• Tak berat pun, biasa saja.
      62
    • Berat lah, loading lama sangat.
      7

Recommended Posts

Assalamualaikum.

-Berita ini dibawakan oleh Milo dan ditaja bersama oleh Mebelen-

Hari ini, Putera.com memperkenalkan semula fungsi ChatBox bagi memudahkan para forumer berinteraksi secara masa-nyata.
Fungsi ini didatangkan bersama-sama dengan fungsi-fungsi menarik antaranya seperti berikut:
1. Private Chat (untuk chat secara berdua-duaan) :wub:
2. Friend List / Online Friends (untuk lihat siapa rakan anda yang sedang online)
3. My Status (update status anda tanpa perlu pergi ke bahagian profile)
4. Theme (tukar tema untuk toolbar)
5. Facebook Fan Page (pautan terus ke lama Facebook Fan Page Putera.com)

dan beberapa fungsi menarik yang lain.

Fungsi-fungsi ini dimuatkan di dalam toolbar yang terletak di bahagian bawah pelayar anda. Bagi mereka yang sudah biasa dengan laman sosial Facebook pasti sudah biasa melihatnya.
Tak caya cuba check.

Ini gambarnya (klik untuk besarkan):
[url="http://i.imgur.com/olqVb.jpg"][img]http://imgur.com/olqVbl.jpg[/img][/url]

-

Sila beri pendapat anda tentang fungsi-fungsi baru ini.
Jika ada masalah atau apa-apa error ke, pun nyatakan di sini.
Sebarang pertanyaan, juga ajukan di sini.
Malah, anda juga dipaksa untuk vote poll yang disediakan di sini.

Sekian.

buat reminder pasal sent file tu,
hati2 dengan file yang mereka terima

eh, tak try lak tadi, ade button accept ke mase nak terima file tu?

so far semua kata ok, dan menarik. ada 5 orang je semalam yang uji pandu benda ni. so we need more feedback dari mod2 sekalian sebelum diumumkan kepada warga :P

sent file tu link dia kalau send kat friend kita. kalau rasa agak bahaya boleh disable

send2 file nih agak bahaya laa... boleh send virus jugak ker..??? bahaya2... the rest it look fine... look good nice.. but...hehehehehehe.... ada but nih...

korang perasan tak... kalau kita switch ke page lain.. jap2 bar tuh akan hilang.. jap2 dia akan ada balik... kalau internet cam terganggu kan.. bar tuh bleh jadi bling bling... hahahahahhaha.... macam nak timbul tak mau timbul gitu arr lebih kurang... maybe sebab aku pakai internet wireless nih... taktau laa kat korang ada jadi benda yang sama ke tak... hihihihihihi

Menarik tapi pemantauan kena ada la sikit.... mana tau ada nak salahguna nanti.. kipidap...

[quote name='benchoz' date='27 May 2010 - 09:45 PM' timestamp='1274967950' post='1033447']
lantik la mod untuk chatbox ni...
[/quote]

untuk ape?

untuk mengawal chatbox la...contoh nak specifik kan..erm... contoh cam klau ade user wat hal..contohnye die wat chatbox flood...so mod chatbox ni ley la ban ke..apa ke...camtu la...

klau tambah smiley leh?hehehe Edited by benchoz

waa best2.. yg chatbox siap ada handwriting msg lagi ^_^

[quote name='Haibara Ai' date='27 May 2010 - 11:02 PM' timestamp='1274972562' post='1033455']
waa best2.. yg chatbox siap ada handwriting msg lagi ^_^
[/quote]

siap tegor i td.. hehe.. :P

congratulate sbb bjaya wat mende alah nih.....
akhirnye aku bjaya menerjah semula bdk2 putera yg dah lost.....

mende ni xde masalah... sangat ok... cuma dah announce dlm fesbuk ke belom... takut ramai xtau lg

elok la fungsi ni sbb ak pn da bosan bkk fesbuk

this one is better. user x perlu la terpaksa menanggung 'load' berlebiha macam chatbox lama. ni kalau x suka boleh offline kan?

good2.

boleh set status nak busy ka nak online ke nak invi ke :) kalau kawan tu ada online leh je terus chat takyah PM :P

kipidap~

assalamualaikum...

chatbox yg sekeping kat bawah ni ke? asal aku on9 je takde orang..salah time manjang..haha

tu ler..takde pun orang online pun..
aku nak juga chat ni..

bagus...yup mod perlu dilantik sebab ianya ada fungsi chat beramai2,bukan untuk mengawal spam tapi mengawal daripada user2 bererita ayat2 lucah dan mengeji kalau tak puas hati.mod chatbox yang dulu ada pun boleh lantik secara automatik,tak perlu pilih sangat ---> aku hehehe...

[quote name='loy_azloy' date='31 May 2010 - 08:51 AM' timestamp='1275267099' post='1034019']
bagus...yup mod perlu dilantik sebab ianya ada fungsi chat beramai2,bukan untuk mengawal spam tapi mengawal daripada user2 bererita ayat2 lucah dan mengeji kalau tak puas hati.mod chatbox yang dulu ada pun boleh lantik secara automatik,tak perlu pilih sangat ---> aku hehehe...
[/quote]
on second thought tak perlulah mod cbox sebab sistemnya berbeza dgn cbox dulu.

assalammualaikum...

betul tu...sebab kita kena pantau juga user di chatbox..tkt benda yang tak di ingini berlaku dan utk menjaga nama baik pdc :rolleyes:

assalamualaikum wbt,

err nak tumpang tanye sikit kat sini(nak tanye kat sebelah dah lock pulak)
theme bar kat nun dibawah sane mmg akan tukar sendiri ke?? bila dah tukar dark konpem setelah beberapa ketika kemudian automatik tukar default blk... nak kate ak clear cache/cookies ke takde pulak..

same la ATS

dia akan bertukar ke default setting balik

assalammualaikum..

.ramai yang tak tau kewujudan chatbox nie lagi nie...

• Create New...