Jump to content
fnd

Malaysia Ipcc 2010

Recommended Posts

Salam.

Kepada semua team members... aku dah email draft pertama write-up proposal 19 pages (in PDF). Kalau ada masa tu, tolong review segala isi kandungan dan komen bila kita meeting nanti. Kalau ada nak tambah ker or adjust ker, at least ada 1 minggu nie lagi untuk buat revision sebelum final draft dihasilkan.

Untuk game prototaip pulak... tahnniah kepada programmers kita iaitu MrPixel dan Izharul kerana dah siapkan engine prototaip tuh... cuma nak perkayakan dengan artwork2 daripada designer2 kita lagi kan. Hopefully bila dah fully integrate... game tu dah macam game yang siap walaupun tak complete lagi (nama pun protoaip kan.. hahaha).

Sekian laporan untuk hari ini. :D

tukar hari Ahad ke.. korang dah ada prototaip engine?? wow .. :blink:

actually tk perlu sgt utk proposal nie.. hantar idea je.. tp kalau mmg dah buat lg bagus la kot..sgt rajin korang..
guud stuff...gudd stuff..

[quote name='PeeNutt' date='18 June 2010 - 05:19 PM' timestamp='1276852777' post='1037706']
tukar hari Ahad ke.. korang dah ada prototaip engine?? wow .. :blink:

actually tk perlu sgt utk proposal nie.. hantar idea je.. tp kalau mmg dah buat lg bagus la kot..sgt rajin korang..
guud stuff...gudd stuff..
[/quote]

Actually memang proposal tu penting, tapi untuk meyakinkan MDEC yang kami nie bersungguh2 nak buat game, kena ler tunjuk protoaip game tu. Kalau setakat proposal saja everybody can do it in just one week alone. Buat cerita cantik2 pastu taruk grafik lawa2... tapi game nyer nanti entah ke mana siap ke tak. Kalau kami terpilih untuk pitching, baru ler refine kan game tu bagi gempak2 lagi.... tahap dah boleh nak jual dah. That's the idea! Since dah ada team, so bole ler team member buat apa2 ikut kepakaran diorang.

Kalau ikut nak hantar proposal jer... dalam simpanan aku nie dah ada 3 proposal game yang berbeza.... siap dah!... boleh jer submit anytime... hehehe. By the way ko datang tak nanti Peenut... :D

[quote name='Navigator®' date='18 June 2010 - 05:53 PM' timestamp='1276854781' post='1037711']
malangnye aku xley g meeting ahad ni .. as requested by lanoQ , kene balik kampung huuuuuu~
[/quote]
No sacrifice, no victory.... :D

sbb takot nanti korang kecewa :P
pengalaman kitorang ari tu ada yg tkde grafik apa tah lagi gameplay demo.. tp boleh menang jugak -_-

sorry again tk dpat dtg td.. wife gua sakit le plak bangun pagi td.. kena jaga dia seharian ;)

[quote name='PeeNutt' date='21 June 2010 - 12:52 AM' timestamp='1277052743' post='1038053']
sbb takot nanti korang kecewa :P
pengalaman kitorang ari tu ada yg tkde grafik apa tah lagi gameplay demo.. tp boleh menang jugak -_-

sorry again tk dpat dtg td.. wife gua sakit le plak bangun pagi td.. kena jaga dia seharian ;)
[/quote]
Owh... takper2x. Next time ler kalau free....

Hehehe... takde ler nak kecewa ke apa kalau tak terpilih pun, sebab kita kena think positively. At least kitorang dah usahakan yang terbaik untuk menjayakan development game nie (dari segi masa dan tenaga). Menang tak menang tuh... biar MDeC yang tentukan sebab decision kat tangan diorang, but aku percaya game nie boleh pergi jauh lagi. Game prototaip pun dah siap... cuma nak adjust sikit2 lagi dari segi grafik dan sebagainya. Lain2 dah okey... dah boleh main dah... :D

[quote name='LanoQ' date='21 June 2010 - 08:45 AM' timestamp='1277081117' post='1038088']
Owh... takper2x. Next time ler kalau free....

Hehehe... takde ler nak kecewa ke apa kalau tak terpilih pun, sebab kita kena think positively. At least kitorang dah usahakan yang terbaik untuk menjayakan development game nie (dari segi masa dan tenaga). Menang tak menang tuh... biar MDeC yang tentukan sebab decision kat tangan diorang, but aku percaya game nie boleh pergi jauh lagi. Game prototaip pun dah siap... cuma nak adjust sikit2 lagi dari segi grafik dan sebagainya. Lain2 dah okey... dah boleh main dah... :D
[/quote]

Salam...

betul tuh....kene think positive bukannya masuk terus pressure diri nak menang at least kite fun sbb leh atasi semua cabaran.....dan happy ms buat bendaklah nih...apa org ckp rezeki dan nasib ewah mcm ceramah agama lak aku nih...janji kite leh meriahkan industri games nih....chaiyokk....itu pendapat 20sen akulah huhuhuh :)...

Wassalam..

Yeah... lagipun kalau tak kerana formation of team nie, tak kenal ler aku dengan budak2 lain putera.com nie macam MrPixel, MZIskandar dan Izharul. So dari situ sebenarnya dah ada benefit dari segi contact, referral dan portfolio. Mana tau suatu hari nanti, ada member aku perlukan khidmat design grafik ker.... boleh ler aku recommend MZIskandar or ada company yang nak cari programmer ker.. bole ler aku recommend MrPixel dan Izharul. Maknanya usaha ini bukan setakat set-up the team lepas tu idle macam tu jer.

Chewahhh... aku pun dah macam orang berceramah le nie... kekekeke. So, our 4th meeting a.k.a final meeting before proposal submission next week ko nak join tak Peenut? Kalau ye, then just drop me SMS or apa ker nanti... :D

Baru balik meeting team.... PeeNut pun ada sama. Penat gak ler hari nie.... tapi dah nak hantar dah nie.... :D

Keep it up guys

aku pon prepare team ni , buat interactive comic untuk next year punye , dah meeting dah pun , storyline dah buat , cume nak improve dari semasa ke semasa , huhu

Aku target nak hantar sama ada esok atau hari nie. Rasa2nya esok kot sebab nak edit sikit2 lagi. Lagipun deadline 1st JULY 2010.. bermakna ada 3 hari lagi sebelum tarikh tutup. Tak tau pulak team PeeNut bila diorang nak hantar proposal tuh... hope dua2 boleh masuk top 10 untuk pitching... huhuhuhu. :D

[quote name='LanoQ' date='28 June 2010 - 04:27 PM' timestamp='1277713656' post='1039290']
Aku target nak hantar sama ada esok atau hari nie. Rasa2nya esok kot sebab nak edit sikit2 lagi. Lagipun deadline 1st JULY 2010.. bermakna ada 3 hari lagi sebelum tarikh tutup. Tak tau pulak team PeeNut bila diorang nak hantar proposal tuh... hope dua2 boleh masuk top 10 untuk pitching... huhuhuhu. :D
[/quote]

Tuhlah hrp dpt masuk top 10 utk pitching heheh:)...anyway thanks to peenut krn sudi share pengalaman dia....appreciate it man..:)...

alaa kicik punye hal... pengalaman aku masih ciput je

anyway... gua ponteng kerja ari ni ^_^
biasa la melayu..lass minit kekekekeke
date line 11.59 1 july.. b4 pukol 11 malam ari khamis sempat lg kan :lol: ... hopefully server dorang tak down..
kalau tak..aku yg down syndrom kang

Peenut,

Ko ada lebih kurang 13 jam lagi nak siapkan sebelum deadline tu. Lagipun masa aku register semalam memang ada problem sikit kat server macam tak dapat upload jer file tu... kekeke (sajer nak bagi ko gabra sikit). Bukan ker deadline dia sebelum 1st July 2010... bermakna pukul 11.59PM pada tarikh 30th June 2010 (hari nie la - Rabu). Nak isi form dia pun agak complicated sikit, kena fill nama company ler, address la dan sebagainya. Perlukan dalam 10 minit gak nak confirmkan isi kandungan form diorang tu. Dia akan email no rujukan game proposal yang ko hantar nanti.

All My Team Members,

Aku nak ucapkan tahniah dan selamat berjaya kepada semua team members yang telah berusaha untuk menyiapkan prototype game dan proposal berkenaan. Kita dah spent 4 hujung minggu discussion dan lepak2x... Harap team dari putera.com nie ada yang dapat pitching nanti. Kalau terpilih pithing tu, seolah2 dah sebelah kaki dah nak menang. Bab presentation pulak kena ler standby yang menarik dan tertarik... hehehe :D

[quote name='PeeNutt' date='30 June 2010 - 11:47 AM' timestamp='1277869630' post='1039625']
eh ari nie ker.. !!! :wacko:
[/quote]
go Peenut, go Peenut.... :D

aku siyap pukol 11.30 ;)
yeah hopefully both putera team terpilih.. at least ramai sket melayu yg masok

Baguslah kalau semua dah hantar.
Sementara nak tunggu keputusan ni boleh le buat sikit2 slide presentation.
Selain dari point2 penting, banyakkanlah gambar dalam slide kita tu.
Kalau ada audio atau music sikit lagi bagus.

Aku rasa selagi tak de decision sama ada boleh masuk ke tak... selagi tu ler semangat nak buat slide presentation takde... hehehe. Kalau ler dah buat cantik2, last2 akhirnya tak terpilih... mau frust menonggeng giler lepas tu, kekekeke. Tapi buat masa sekarang untuk kumpulkan segala art asset untuk presentation tu bole la kot.

Jadual aku bulan August nie pun busy sangat2... harap2 tarikh meeting kat ofis takde clash dengan benda nie. Giler penat sebulan dua nie... lepas Raya baru ada free sikit... :D

Menurut Simply Games!, semalam proses pemilihan dijalankan. 31 proposal semuanya. 10 akan dipilih ke pitching. Semoga berjaya.

[quote]Fair enough, we will be having the filtering process this upcoming Thursday, 8th July at MaC3, Cyberjaya. I myself, along with the 4 fearsome judges/mentors: Buzz, Jordan, Mohan and Michael will dig deep into all of your proposals and choose the best 10 to participate in the pitching day which will be held on 29th July, 2010. Meaning to say, you will be notified by email regardless you get shortlisted or not latest by end of next week, 16th July, 2010.

Back to the shinny 31 proposals , I’ve have a chance to glance through all you submissions and all I could say, I’m impress! Now the headache is ours to pick the best out of the best, I’m excited and nervous just like you!

Good luck![/quote]

Buzz jadik judge...hebat..hebat :blush:
wow 31 team..mcm harapan tipis je :huh:

31 proposals... wowww! banyak tuh yang hantar! bermakna probability nak terpilih cuma 3.2% setiap proposal...

Nama2 judges tu macam kenal jer diorang nie... hope they choose the potential one with the right team. tak tau pulak apa kriteria proposal yang jadi pilihan diorang nie based on apa? business model, game innovation, artwork yang mengancam or portfolio yang mantap...

But, aku rasa team kitorang nie dah cukup strong dan mantap dengan setiap team member expert dan master dalam bidang masing2...

Contohnya MrPixel dan Izharul both are master and experienced in Flash ActionScript 3.0 programming, MZIskandar pulak adalah wizard dalam graphic 3d dan 2d... dan aku sendiri dah hasilkan lebih daripada 10 jenis Flash Games pelbagai genres yang featured in MochiAds, Kongregate, Newgrounds dan banyak lagi website... dalam masa 3 bulan pun aku rasa senang2 jer boleh siap game tuh.... sebab melalui experience aku, masa 2 minggu dah boleh siap simple games.. so, dengan adanya satu team, tempoh 3 bulan tuh dah okey sebab game lebih complicated....

12 yang terpilih untuk pitching

1. Webby Guardian
2. Conquering Asia
3. Hospital Frontier
4. The Ancient Diary
5. Monster of Crop
6. TV Boy
7. Poco Poco Cheerocco
8. Dwing Dwing’s Jungle
9. Komu Kami
10. Plant Life
11. Meeroes
12. Mage School

Web ni... Mr.Yu (Mdec) yang punya.

http://simplygames.tumblr.com/

Lanoq, saya tak ingat tajuk game. Yang 1st tu ke..

......
Oh ya...jika berminat nak cuba 21st Dream Diamond yang baru sila download di laman web ni.

http://www15.brinkster.com/affendi/db/halloffame/home.htm

Sekarang dah boleh hantar score ke 'Global Hall Of Fame'. Edited by fnd

Yep... kitorang punye game yang 1st tu la... [b]WEBBY GUARDIAN[/b]. Nampaknya dah berjaya masuk untuk pitching, nasib baik terpilih daripada 31 proposals tu... alhamdulilah. Sekarang masa untuk siapkan presentation pulak dengan refinement of game tu sendiri.... tahniah to all team members, kita dah separuh jalan nie.... :D

Tahniah jugak untuk team PeeNut dengan game [b]Monster of Crop[/b] diorang. See you masa pitching nanti!!!

[quote name='fnd' date='15 July 2010 - 10:05 PM' timestamp='1279202750' post='1042056']

Oh ya...jika berminat nak cuba 21st Dream Diamond yang baru sila download di laman web ni.

http://www15.brinkster.com/affendi/db/halloffame/home.htm

Sekarang dah boleh hantar score ke 'Global Hall Of Fame'.
[/quote]

Tengah mendownload game fnd nie.... 84.8MB wooo... hehehe :D