Jump to content
Sign in to follow this  
haniz

Pendapat Ttg P1 W1Max. . .

Recommended Posts

[font="Verdana"]Saya nie baru lagi dalam era komputer nie..
nie saya nak tanye ,ape perbezaan P1 Wimax dengan digi,maxis,celcom,n stremix

tolong bantu saya dalam membuat pemilihan. . .
[b]dengar cerite P1 Wimax murah ye[/b]?
betul?

haniz says :/ menunggu respond dari otai2 putera. :mellow: [/font]

beza byk...dari segi coverage dan speed yg nak langgan...jika ko jenis dok lyn kat rumah gunalah stimix..kalo jenis travel kesana sini..biz MLM guna maxis berukband...

well, aku penah pakai stimix, meaxis berukben, celcom broadband.

ni pendapat aku:

paling terbaik:
Streamyx.
Stabil, downtime hampir 0% (kat tempat aku, memang tak penah down kecuali ade pokok tumbang) dan berpatutan dengan apa yang ko bayar. Cuma takleh travel je la.

mobile travel:
Aku rekomen Celcom, cukup la nak layan youtube, facebook tu. Speed memang stabil.

Maxis:
well, sucks. Aku guna untuk GPS enpon aku, memang jahanam. Memang teruk.

Aku dengar2 U mobile best. Lagi best dari stimix, untuk area yang ada 3GX la. Sebab diorang tak implement bandwidth cap tu (macam HSBB sekarang).

better ko pm mod ongbok, tanya die sendiri...die memang ade bad xperiance dengan P1 nih...

kawasan aku ok je

aku gune nak kat 7bulan
servis setakat aku gune nie memang puas hati la

cume biase la,
tak leh lawan wired la macam stemix tu

aku kawasan lembah klang
so coverage dia memang bagus

luar dari kawasan tak tau lak aku heheh

saya pengguna w1max dan celcom broadband. nape guna 2? sebab saya duk sarawak yang takde coverage w1max. dulu kat u (area jb) guna w1max, sekang bagi kawan guna sebab ade contract (versi terkini da takde contract). murah memang murah, kadang2 servis down tu biasa la. mula2 memang laju, sebab tak ramai lagi. bila lama2 nanti slow la tu bila da ramai yang guna.

celcom pun ok, guna student pack lebih kurang je harga w1max, n kelebihan dia leh bawak g mana2 n akses kat mana2 selagi ada coverage. kalau w1max takleh bawak ke mana2, kecuali tempat yang ada plug dan coverage dia. kalau nak, guna wiggy tapi mahal le..wiggy punya kuota 20GB, itu yang jadi mahal.

walaupun Streamyx itu suxx..tp dia yg terbaik among the suckers :lol:

Daftar secara ONLINE dan Pantas DISINI::

Talian Tetap & Streamyx & Upgrade Streamyx pada Link di bawah
http://www.emailmeform.com/builder/form/838171

...Celcom Broadband di Link Dibawah
http://www.emailmeform.com/builder/form/840782

...Maxis Broadband di Link Dibawah
http://www.emailmeform.com/builder/form/840923

...P1WimaX Broadband di Link Dibawah
http://www.emailmeform.com/builder/form/840984

Aku pengguna Streamyx (kat umah & offce), maxis berukbang & p1 Wimax

Ni komen aku

STREAMYX:
klu dekat dgn pusat kawalan dia mmg ok cam kat opis aku tgh bandar, tp kdg2 tak ok gak bila primetime atau hujan..cam siput!
Tapi yg kat umah aku dah pakai 2 tahun cam beruk gak...asik terputus bila tak guna..
Time guna pun sbnrnya kerap terputus-putus gak..LAMPU ADSL asyik terpadam..
dah 3, 4 kali aku panggil org streamyx ...hasilnya? bukan stakat aku jer komen..dorang lagi banyak komen..!!

MAXIS BROADBAND:
Coverage rasanya baik lagi celcom cz aku ni jenis kerja travel 1msia, dh compare dgn member2 lain pengguna celcom..
Laju mmg xdinafikan, tp bila habis quota data tu siap la... stengah jam buka nak tengok email pun kdg2 takleh! gila!
(aku terminate minggu lepas slps 6 bulan guna) serik

PI WIMAX:
Ni aku baru angkat genap sebulan. Komen aku kalo dok dlm kawasan dia mmg stabil..sebulan ni aku test bila download
mmg xda problem dan xpernah terputus di tengah jalan..stabil, laju jer berbanding streamyx (buat masa ni la, mgkin sbb blom ramai pengguna lagi)
Cuma coverage mgkin 25% jer kot dalam Msia ni kalau tgok kat website dia. P1 ada sediakan google earth dlm web dia utk check kawasan dia..
Ada orang P1 tel pelangggan2 baru cam aku dan bagi tahu tahun 2012 target dorg baru dapt kuasai 70% coverage...lambat!
Aku test bawak pi langkawi mggu lepas..mmg hampeh jer! coverage jer prob dia.. Tp mmg jimat berbanding yg lain..

sy baru je reg P1 Wimax nih kejap tadi..tgh tggu connection(lambat la plak signal excellent je ni ha)..hmm,ntah la cmne result dia..
RM49 dpt 5GB..tu sbb ambik,..pakai celcom skrg ni line mmg stabil tp RM48 dpt 1GB..huhu..seminggu je dh limit...

[quote name='bentayan' timestamp='1296462457' post='1060816']
sy baru je reg P1 Wimax nih kejap tadi..tgh tggu connection(lambat la plak signal excellent je ni ha)..hmm,ntah la cmne result dia..
RM49 dpt 5GB..tu sbb ambik,..pakai celcom skrg ni line mmg stabil tp RM48 dpt 1GB..huhu..seminggu je dh limit...
[/quote]
makk aii..punye la lambat sy tggu utk access connection dia..dri kol 2pm td smpai skrg kol 1.30am..no connection...
signal mmg ok..aduyaiii
xkan CNY punya pasai leh jd lambat utk reg connection sampai mkn 1 hari..huhuu

Aku dah guna P1 Wimax ni dah setahun... Ambik pakej RM 49...
Mula-mula 2 bulan pertama, boleh dikatakan Wimax is sucks!! <_<
Lepas tu aku mula rajin mengomplen kat P1 Careline dan ada jugak komplen aku sampai ke SKMM (disebabkan P1 lambat nak resolve problem aku)
Yang bagusnya P1 Careline sentiasa cuba memperbaiki perkhidmatan mereka...:lol:
Kalo dibandingkan dengan Celcom, korang telefon Careline diorg belum tentu masalah korang akan resolve problem korg...
Malah careline P1 sendiri akan telefon korang bertanyakan masalah yang kita adukan melalui emel...
Sepanjang aku guna P1 ni kiranya mmg berpuas hati, jika connection slow, walaupun usage policy masih banyak, hubungi Careline...
Aku jamin masalah korang akan resolve, lbh2 lg jika korang selalu report masalah korang kat SKMM... Lagi la diorg akan bg priority kat korang... :125:

Rumah aku kat Kajang. Aku daftar P1 ni bawah kompeni. So bandwidth dia unlimited. Dalam seminggu aku download citer lebih kurang 50G. Kalo heavy download, station dia akan restart dan ambik masa lebih kurang 5 minit. Sape yang dok kat umah aku akan rasa lah station dia mati kejap. Bayar mahal so guna lah sepuas-puasnya. Hahaha..