Jump to content
Sign in to follow this  
ciku

Linux Server Part3

Recommended Posts

webpage mmg diorang buat..cuma aku tak tau nak pasang balikbenda tuh kat linux. Mesti aku kena susun balik,edit sbb data diorang tuh satu2 frame saja.

Jadi webpage dah ada la....? tunggu nak pindah ke linux saja ke.....? caranya ko kena try je la...save semua tu & transfer masuk linux...takpun ko zipkan dah transfer kat oshiri, boleh suruh dia test tengok.......

Memandai je aku....... biggrin.gif

mmm...kalau aku buat secondary hdisk guna windows boleh tak?? Maknanya hdisk yg dah ada data tuh aku buat slave kpd hdisk linux. Jadi ke ha?? Tak pernah cuba tuh..aku cuma cuba dual boot linux ngan win saja tapi dlm satu hdisk.

Ko boleh tambah satu lagi hardisk ...recomended

Atau buat satu lagi partition kosong.

Sebab ko nak share antara linux dengan windoze............buat partition fat32.

Jadi webpage dah ada la....? tunggu nak pindah ke linux saja ke.....? caranya ko kena try je la...save semua tu & transfer masuk linux...takpun ko zipkan dah transfer kat oshiri, boleh suruh dia test tengok.......

Memandai je aku....... biggrin.gif

Yap...cuma aku tak pandai nak asseble dlm linux nih...semua data ada dlm hdisk. Itulah aku cakap mcm nak buat slave windows. Zip hantar pada oshiri biar dia test....bagus gak laugh.gif

Ko boleh tambah satu lagi hardisk ...recomended

Atau buat satu lagi partition kosong.

Kalau aku tambah jer hdisk yg dah ada data sbg slave, linux baca tak?? aku tak tau hdisk data tuh ada OS windows ke tak.

Kalau boleh aku tak mau kacau primary hdisk, biar dia linux saja. smile.gif

Edited by ciku

Sebelum ni aku pun tak sentuh pape pun...tak paham sepatah haram...lepas nie aku try godek ape2 yg patut...godek utk menolong ciku la nie...aku tak buat pun takpe, tak penting......

Nanti aku test esok baru tau senang ke tak. Memang semua benda kau senang. Aku yg berkecai otak laugh.gif

Blank, cuba kau tukar logo transparent . Aku nak tengok lawa tak.

Edited by ciku

Kalau aku tambah jer hdisk yg dah ada data sbg slave, linux baca tak?? aku tak tau hdisk data tuh ada OS windows ke tak.

Kalau boleh aku tak mau kacau primary hdisk, biar dia linux saja.

Boleh.. macam aku linux dan windows aku letak dalam hda dan satu lagi hd aku letak fail dan data penting tak de OS.. aku buat format fat32..

Boleh.. macam aku linux dan windows aku letak dalam hda dan satu lagi hd aku letak fail dan data penting tak de OS.. aku buat format fat32..

Hda aku linux saja. Aku nak buat slave hdisk tuh sbb dlm slave tuh mmg dah ada data webpage..jadi aku transfer saja. Kena fat32 ke??kalau ntfs atau ada OS windows, linux boleh baca tak??

Tutorail takde.................cuma arahan ringkas dalam server2.

Ntfs takde masalah nak baca.............nak tulis tu yg masalah sikit.

Berisiko sikit.

Kalo ko nak tulis data dari linux ke ntfs jugak............ko cari tutorial aku camne nak guna captive ntfs.

Aku pon tak tahu kat mana............kat sini ke atau kat lowyat............atau kat dua-dua......... laugh.gif

Tutorail takde.................cuma arahan ringkas dalam server2.

Ntfs takde masalah nak baca.............nak tulis tu yg masalah sikit.

Berisiko sikit.

Kalo ko nak tulis data dari linux ke ntfs jugak............ko cari tutorial aku camne nak guna captive ntfs.

Tutorial ntfs ada dlm server1. Kalau mcm tuh aku kena ubah format hdisk tulah dulu kalau dia dlm ntfs biar jadi fat32. Katakan ada OS mcm??boleh tak??

Arahan ringkas...mcm aku nak buat tuh. Kan kau up kat blank hari tu??

Logo tu terkeluar dari frame dia.

Cuba ubah guna 1024x768.

Ciku...

Senang ko resize partition ntfs tu ...biar ada freespace dalam beberapa gig.

Lepas tu.....freespace tu ko buat partition fat32............sonang ko nak share files....windows/linux boleh baca dan tulis.

File tu ada kat ftp....tutorial ada kat linux server2...

Aku dah edit gambo siti...hehe

Kenapa aku tak leh download code tu...atau sbb aku run windows laanih??

Ciku...

Senang ko resize partition ntfs tu ...biar ada freespace dalam beberapa gig.

Lepas tu.....freespace tu ko buat partition fat32............sonang ko nak share files....windows/linux  boleh baca dan tulis.

Maksud kau...hdisk linux tuh aku resize dan tambah partition utk fat32. laanih aku ada 2 partition saja. swap ngan ext3. Hdisk 40GB

Memang takleh download...........

Ada masalah dengan ftp tu...........mungkin kena chmod tu.

Blank sidebar.html tu ko boleh kasi kecik lagi....lebar sangat pulak aku nengok.

Ko edit dalam index.html............bahagian frame sidebar.

Aku set situ 20. 80 ....maknanya side bar 20% dan main 80%.

Ko mungkin boleh ubah ke 15, 85.

Begini, hdisk linux tuh aku nak simpan linux saja. Cuma laanih aku nak tambah slave saja yg ada webpage data. Aku kalau boleh tak mau buat FAT32 kat hdisk linux nih. Semata2 utk server linux saja. Cumaa laanih nak transfer data webpage saja ke linux sbb hdisk tuh cikgi mesti amik balik bila aku dah transfer data dlm tuh ke hdisk linux biggrin.gif

*hdisk data webpage tuh cuma dia bagi pinjam utk tranfer data saja bukan permanent.

Edited by ciku

Kenapa aku tak leh download code tu...atau sbb aku run windows laanih??

Dr windows pun boleh....file tu nama mypage.tar.gz

Logo tu terkeluar dari frame dia.

Cuba ubah guna 1024x768.

Camne tu...aku tak reti la..1024x768 bukan ke lagi besar nanti.....

Maksud kau...hdisk linux tuh aku resize dan tambah partition utk fat32. laanih aku ada 2 partition saja. swap ngan ext3. Hdisk 40GB

Maksud aku yg slave tu........yg ada windows.