Jump to content
Helghast

Merokok hukumnya haram....namun...

Recommended Posts

[quote name='mk_gunnerz' timestamp='1318992860' post='1073976']
klu sorang programmer merokok pun laju je tangan buat koding.sel2 otak bahagian logik dia tak lari ke.musykil aku
[/quote]

Haha...statement nih syok.. tapi kalau yg tak hisap, mmg sel2 otak mmg 100% ok pure. Tapi bagi merokok, mmg kena ada. Kalau take buat kerja KO sikit la.

Saya cakap jer pandai, tapi merokok juga, duk kurang gak la, tapi xtau menjadi ke x, kena hati kuat, isap John jer. Dunhil2 mmg tak beli. Mmg tak nah beli kalau duit ada pun. Sekotak sama ngan Chicken Chop.

Yang pasti rokok mmg haram kan. Edited by carnine9

takde penguatkuasaan yg betul2 la yg wat kn dorg tetap hisap rokok lg...rase xbersalah je hisap rokok dpn org...sbb ramai lg yg hisap..ape nk takut,dosa ramai2 jgk ade..sdgkn hukum Allah pon dorg langgar...wallahualam

[quote name='mk_gunnerz' timestamp='1318992860' post='1073976']
klu sorang programmer merokok pun laju je tangan buat koding.sel2 otak bahagian logik dia tak lari ke.musykil aku
[/quote]
kalau ko nk tau secara teori mon-> apabila asap2 rokok berada di otak, cel2 otak akan bertindak dgn asap2 tu mula mengeluarkan imaginasi yg tinggi dan mempercepatkan proses pemikiran...-> teori dr.mon678 haha :3:

satu hari di masa akan datang.

sultan .......... murka ramai umat islam merokok.

[quote name='dash' timestamp='1324521316' post='1077499']
satu hari di masa akan datang.

sultan .......... murka ramai umat islam merokok.
[/quote]

Yup mungkin juga yang nih.

macam susah sahaja kalau nak berhenti jikalau seorang perokok itu duduk dan disekelilingi oleh perokok2. acano kalau macamtu?

sapa yang single lagi dan bukan perokok.... sila isi borang aku nak wat calon suami... wakkakakakakakaka...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1330388870' post='1079675']
sapa yang single lagi dan bukan perokok.... sila isi borang aku nak wat calon suami... wakkakakakakakaka...
[/quote]
haha kalau bekas perokok blh? haha

[quote name='mon678' timestamp='1330394005' post='1079679']
haha kalau bekas perokok blh? haha
[/quote]

bekas perokok harus la telah berhenti sepenuh nya selama 4 atau 5 tahun.. dan dengan kondisi badan masih dalam keadaan yang baik.. paru2 masih ok lagi.. hati belum di penuhi tar.. dan gigi masih penuh dan putih bersih... harap maklum....

orang yang bersih nih tak semestinya baik dan mengikut suruhan-Nya... tapi orang yang ikut suruhan-Nya biasa nya seorang yang pembersih... hihihihihihihi.....

[quote name='K.A.' timestamp='1330400168' post='1079693']
wei wei, jangan spam... haram hehehe :P

ceh.!! sempat pomot tu,,, :152:
[/quote]

kan aku bagi motivasi kat depa semua nih.. suh berhenti merokok... hahahhahaa...

Siyes kalau tak isap rokok, tak leh buat kije nyer sapa yang addict tu. Saya menyesai gak, sebab saja start merokok umur 22, pastu addict sampai sekarang. Ada try kurang, tapi insyaAllah pelan2 nak berenti sebab kalau buat kerja aktiviti fizikal akan cepat penat. Lagi satu setuju, rokok naik harga camna pun tetap akan beli.

Dalam family saya jer isap, org lain tak, ayah dah lama berenti, tak silap umur ye masa tu 30 lebih, skrg ye 60 dah.

sempat lagi jika nak ubah :)

Waa, korek teret lama.. Hahaha

tu jaa.. hang pun pulun gak K.A.. nak menjawab gak kan... adooii... ko merokok ke tak K.A haaa... jangan nak nipu yek.. berlaku jujur... sian bini ko .... adooii

merokok haram tetapi masih di jual di malaysia ?!!! mengapa jd begini? 

merokok haram tetapi masih di jual di malaysia ?!!! mengapa jd begini? 

arak pun haram kenapa ada jual juge di Malaysia..?? tak tanya pulak ko kan..?? haaaa....

arak pun haram kenapa ada jual juge di Malaysia..?? tak tanya pulak ko kan..?? haaaa....

sama la dua benda tu arak dan rokok...dh terang2 dua benda ini haram...tp still dijual dan di kutip cukainya.

Hye, ramai kawan aku isap rokok putih ni! Ada yg beli John, Luffman, Era, Canyon dan macam2 lg. Tujuan dia org beli sbb rege murah dan made in Malaysia. Aku nak tahu sama ada kaum Muslim boleh merokok ke xleh? Sbb aku tau merokok adalah haram dlm pandangan Islam.

Hye, ramai kawan aku isap rokok putih ni! Ada yg beli John, Luffman, Era, Canyon dan macam2 lg. Tujuan dia org beli sbb rege murah dan made in Malaysia. Aku nak tahu sama ada kaum Muslim boleh merokok ke xleh? Sbb aku tau merokok adalah haram dlm pandangan Islam.

laa kan dah terang2 rokok tuh haram... sefaham aku laa kan... rokok tuh boleh membunuh...sebelum tuh kan memudarat kan kesihatan.... jadi nya merokok = membunuh diri... haaa... tak gitu... apa hukum nya membunuh diri..??? rasa tahu kot yang nih....

aku google jer nih tadi bleh ushar kat link bawah nih..

http://izuman18.blogspot.com/2011/06/apakah-hukum-merokok-dan-rokok-itu.html

[quote name="akuccputsedut" post="1092468" time="1386050901"]tu jaa.. hang pun pulun gak K.A.. nak menjawab gak kan... adooii... ko merokok ke tak K.A haaa... jangan nak nipu yek.. berlaku jujur... sian bini ko .... adooii[/quote] Aku tak merokok ... Hahha

BAB AGAMA…PAYAH SKIT LAH KAN…….

SENDIRI RASA,,,,, AKU HANYA HISAP ROKOK.. OK LAH AKU BAHAYAKAN DIRI SENDIRI

TAPI OK LAH.. AKU XMENCURI…MEROMPAK…JENAYAH LAHHH

LAGIPUN ROKOK JOHN NIE AKU BELI SBB MURAH….YG PENTING JIMAT