Jump to content
Sign in to follow this  
capoi

Football Manager 2010

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Geng Putera tak layan ke game ni? Marilah kongsi pendapat pasal game ni. Saya dah start main dah. Paparan dah berbeza skit. Maklumlah dah lama tak main manager nih.

sapo2 nak download movie or gudang Or game ni bley join kami
100% hak milik anak bumi putera ::icon_biggrin::

Tolong berhenti promote forum anda di sini. Gunakan fungsi PM.
-ahaksz28

SApa2 yg dah main game ni ada pernah crash tak. Dia keluar FM 2010 memory warning. Please free up some memory...lebih kurang macam tu la. Ada jumpa forum pasal crash ni tapi macam takdak penyelesaian yang sahih. DAh cuba tambah virtual memory tapi dok warning lagi. RAM saya dah 2GB dah...lebih dari cukup kalau tengok requirement dia.

virtual memory.?? hmm.. cuba check hard disk... ada brapa memory tinggal..

stakat nih main.. ok la.. no crash2..klo tak. rugila RM 160 aku beli...

Kae ada install latest patch tak? Skrg ni saya macam suspek pasal patch. Sebab sblm install patch tu, boleh main sampai tamat season tanpa crash. Lepas patch, create new game dan lepas 3/4 season dah start camtu.

Memori Hardisk masih ada 5gb seleps install FM2010. Rasanya masih cukup tu.

capoi wrote:Kae ada install latest patch tak? Skrg ni saya macam suspek pasal patch. Sebab sblm install patch tu, boleh main sampai tamat season tanpa crash. Lepas patch, create new game dan lepas 3/4 season dah start camtu.

Memori Hardisk masih ada 5gb seleps install FM2010. Rasanya masih cukup tu.

owh.. aku install patch 1 je..[download dari official website]

ahaksz28 wrote:tengok dekat setting Paging File under System Properties

maybe set low sangat kot.. letak 2 kali ganda dari size RAM..

Saya cuma letak 1.5 x ganda saja. Lepas ni nak try buat 2 x ganda lak. FM2010 ni makan RAM banyak jugak...meter cecah 70%+.

wihu, die hard fan FM kembali setelah menunggu sekian lama menunggu putera bernafas kembali.
aku dah start main FM2010 lebih kurang 2 bulan ++ skrg bermain FM2010 versi 10.2 keluaran dvd jack sparrow.

byk yg menarik dalam FM2010 ni berbanding sebelumnya, mmg la patut menarik pun, kalau tak buat apa upgrade version, haha. antaranya ialah, part taktik, asst manager yg byk membantu serta 3d view yang makin canggih, nampak kartun macam real la sikit, walaupun takkan nak mengharapkan mende tuh real, dah mmg kartun.

aku sentuh sikit-sikit dulu. walaupun skrg kita semua duk main FM2010 aku cuba utk bayangkan apa agaknya jadik pada game ni pada tahun 2020. mungkin pada masa tuh, pendedahan terhadap dunia pengurusan bola sepak akan terus berada dihujung jari dalam game ni je, dengan macam2 lagi fungsi tambahan.

dari segi performance ataupun keperluan hardware, aku lihat tak byk beza sgt antara FM2009 dengan FM2010. dengan kata lain tak de la perlu nak upgrade pc kow2 untuk main FM2010 ni, yang penting dpr ram besar dan ada graphic kad menarik dah kira bonus dah tu.

dari segi taktik pula FM2010 mmg best apabila kita boleh assign setiap pemain akan fungsi apa sepatutnya dia buat atas padang tu. kalau central midfield, mungkin dengan attitude support, attack ataupun defend. semuanya bergantung kepada taktik dan lawan pada masa tu. dan aku macam biasa 1st season untuk versi baru ni aku pilih Liverpool, bukan dia orang pilih aku. dan yang bestnya, 1st season terus juara EPL, FA dan CL dan torres top scorer liga dengan jaringan 30++. malangnya terlepas Piala Liga akibat rotate polisi dan pendedahan kepada pemain muda yang aku amalkan.

pada mereka yang dah biasa dengan FM ni, mungkin terasa sedikit senang nak main FM2010 1st season sebab byk menang (ckp senangla sebab ko amik team power, itu kata member aku la.) cuma bab-bab transfer nak beli player ni mmg susahkan skit. macam biasalah, jual murah senang, kalau nak beli murah boleh tahan jugak payah kecuali kena pandai carik beberapa player baru dpt bargain transfer.

ni aku senarai beberapa pemain handal boleh diamik kira utk dibeli.

Ochoa - GK - Mexico - 6M
Diego Beunenetto(silap eja ni) - AMLC - Argentina - 6M

bersambung..

[quote name='Ehc' date='18 February 2010 - 11:35 AM' timestamp='1266460519' post='1017436']
dari segi taktik pula FM2010 mmg best apabila kita boleh assign setiap pemain akan fungsi apa sepatutnya dia buat atas padang tu. kalau central midfield, mungkin dengan attitude support, attack ataupun defend. semuanya bergantung kepada taktik dan lawan pada masa tu. dan aku macam biasa 1st season untuk versi baru ni aku pilih Liverpool, bukan dia orang pilih aku. dan yang bestnya, 1st season terus juara EPL, FA dan CL dan torres top scorer liga dengan jaringan 30++. malangnya terlepas Piala Liga akibat rotate polisi dan pendedahan kepada pemain muda yang aku amalkan.

pada mereka yang dah biasa dengan FM ni, mungkin terasa sedikit senang nak main FM2010 1st season sebab byk menang (ckp senangla sebab ko amik team power, itu kata member aku la.) cuma bab-bab transfer nak beli player ni mmg susahkan skit. macam biasalah, jual murah senang, kalau nak beli murah boleh tahan jugak payah kecuali kena pandai carik beberapa player baru dpt bargain transfer.

ni aku senarai beberapa pemain handal boleh diamik kira utk dibeli.

Ochoa - GK - Mexico - 6M
Diego Beunenetto(silap eja ni) - AMLC - Argentina - 6M

bersambung..
[/quote]

Salam..wah power team liverpool kau tu. Bleh la share skit apa tactic yang best untuk liverpool ni. Jujurnya saya tak minat sangat tactic liverpool di dunia realiti ni. taktik 4231 yang dipraktikkan benitez hanya dapat fully utilize Torres dengan Gerrard saja. Kalau 2 ni takdak...sakit jugak nak menang. Sekarang saya beralih ke taktik 442. Sebenarnya...agak susah nak sukses dengan hanya 1 taktik kerana setiap lawan perlu main dengan cara yang berbeza. kalau lawan team elit..taktik 442 memang tak berkesan sangat lagi2 kalau away. Mintak saudara Ehc sambung ulasan dan bagi skit tunjuk ajar.

Oh ingatkn xde org main FM kt sini.. baru je nk bukak thread..haha
baru je main 1 season.. lawan big team aku xde masalah.. Tp klau lawan team biase2 banyak drop point.. aku pn tak tau kenapa.. Dengan Stoke, Bolton contohnya.. Any suggestion?
Aku tak dapat nk unleash full potential Rooney la.. any suggestion? baru je score 20 goal.. tak tau nk letak dia main position ape.. Tapi complete forward macam sesuai utk dia..
Kalau korang nk striker, aku suggest:Oscar Cardozo-Benfica.. Stats dia memang powerful.. Finishing 18.. Aku beli 8juta je.. so far score 6 goal/8 game.. :D
Berba dah kene jual..haha buang karan je letak dia.. Macheda aku pon score lagi banyak(score winning goal lawan pool)..lol

update:1st season yg malang.. Charity Shield je menang( 1-0 lawan Chelsea, Owen score last minute goal)..
League Cup:kalah dgn West Ham kalau tak silap..
FA Cup:Bolton 1-0
EPL:Currently 5 pts belakang Chelsea.. 5 game je tinggal.. Konpem tak sempat..
UCL:kalah aggregate ngn Arsenal 3-2.. Eduardo score goal last minute.. ades. Edited by Eman Leto

[quote name='ahaksz28' date='06 March 2010 - 12:19 AM' timestamp='1267805993' post='1020297']
takde yang main dari kelab bawahan ke?
[/quote]
Aku ingat nk main gak tapi tunggu MU aku btul2 mantap dulu.. Sebab nk cari formation/tactic yg winrar sket..haha
Ko guna team apa? Leeds? ke pakai Big 4 gk? :D
btw, aku mmg struggling klau lawan kelab yg 'do well against 442'.. Any suggestion?
Aku rasa stakat ni klau lawan team macam tu 50% kalah/seri, even dengan Stoke.. Kalau menang pn goal margin dia sikit/goal corner.. Edited by Eman Leto

[quote name='Eman Leto' date='06 March 2010 - 12:30 AM' timestamp='1267806629' post='1020300']
Aku ingat nk main gak tapi tunggu MU aku btul2 mantap dulu.. Sebab nk cari formation/tactic yg winrar sket..haha
Ko guna team apa? Leeds? ke pakai Big 4 gk? :D
btw, aku mmg struggling klau lawan kelab yg 'do well against 442'.. Any suggestion?
Aku rasa stakat ni klau lawan team macam tu 50% kalah/seri, even dengan Stoke.. Kalau menang pn goal margin dia sikit/goal corner..
[/quote]

haha aku men team bawahan sgt2..Yeovil Town.. lepas lar naik Division C.. pastu duduk Division C tu 3 season gak la tak naik2.. lepas tu aku format PC.. hilang..sunggoh rugi.. :(

Ok setelah berhempas pulas 1 aeason bersama liverpool...ni sedikit statistik untuk season tersebut.

Carling Cup menang dengan MU (Tak ingat score bropa)
EPL Champion tang last game (Potong corner Chelsea yang drop point)
FA Cup juara kalahkan MU 2-0.
UCL kalah final dengan Inter 2-0

Taktik yang digunakan hanya taktik 4-4-2. Torres jadi poacher dan kuyt jadi Deep lying forward. Top scorer team bleh kat Kuyt 27 gol keseluruhan. Torres cuma 21 sebab dia kerap injured. Gerrard jadi Advance Playmaker dan passing dia setkan more to direct. Banyak betul dia assist. 20+ assist tak silap. Terus dapat segala award yang ada untuk midfield. Masa lawan team kuat struggle jugakla...kena press more. Setiap game perlu tengok pre-match meeting. Kebanyakan advice coach bole digunapakai. Kadang2 tak jadi jugak. Sesapa yang main Liverpool, defend nak pair Carragher dengan sapa paling mantap? Agger kengkadang x ok. Skrtel n Krygiakos camna? Cuma last2 liga saya more to Skrtel sebab Agger byk mistake. krygiakos plak byk buat foul sbb dia punya accleretaion x cukup bagus. Boleh cadangkan beberapa tambahan pemain yang boleh bagi impak besar? Cothnya pemain AMR yang lebih bagus dari Bennayoun & Kuyt.

macam mana korg training players ek.. mean discipline dia yang korg tekankan.. macam mana decide and so on..

kurang paham sikit la cemane nak betul2 shape players dia.. mostly main aku akan rely on assistant manager saja untuk training ni..

tak pandai nak decide.. macam mana dengan Youth and Reserve? korang follow ke? kalo match reserve team follow juga?

Training? Banyak je training schedule kt internet.. Paling famous Tug kot.. Tapi aku guna schedule sendiri.. Tak tau la effective ke tak :P
CD:defensive
Fullback:defensive + attack(dalam 30% lebih dr CD)
CM:attack + tactic
Winger:attack + ball control
Striker:shooting
Discipline lain pn tak tinggal cuma yang atas ni special sket la.. tapi klau training korang bagus tp coach tak bagus takde makna gak..haha

Youth dengan reserve memang aku rely 100% kt coach.. aku usha kadang2 je.. bila nk tengok mana player boleh masuk dalam 1st team..
Btw, aku dah menang 1st cup aku(Carling Cup).. Menang 4-3 ngn Newcastle..haha sengit gila.. EPL sekarang tengah lead 7 pts dgn 1 game advantage. UCL quarter final dengan Barca.. dayyum..
Kalau season lepas aku struggle dengan team2 bawah, sebab tengok Pre match advice suruh letak higher defensive line la, normal width la ape sume.. tapi season ni aku guna tactic 4-4-2 aku sendiri tak tukar2, league leader yo~..haha taktau la kalau korang lain, tapi aku rasa advice tu tak berguna utk aku.. aku tukar tactic pn kalau stadium lawan tu sesuai utk team main through the middle.. Aku cadangkan Rene Adler kalau korang nk cari GK. Aku beli 6.5m je, declare interest, unsettle dia pastu Leverkusen offer dia kt aku..haha sekarang harga dia 12.75m.. Edited by Eman Leto

Eman...ajar skit tactic 442 kau tu. Standard atau custom? Kalau dengan team kuat pun just guna je tactic sama ker? Aku minat nak bagi team aku main macam real MU dengan passing yang mantap tapi tak menjadi.

aku baru start balik main FM2010 ni.. tapi kali ni Big Four la.. Arsenal.. :D baru lepas 4 game liga.. 3 menang 1 seri.. taktik 4-4-2.. takda special apa..

sekarang ni masih cuba paham2 balik setting tuk taktik and so on.. media masih lagi tak reti bagi respon.. ada saja silap respon.. last2 aku suh asst manager je.. :P

btw logo korang mod or pakai yang default? aku masih pakai default..tak tahu so far best mod mana.. takut rugi saja ambil pastu tak mantap.. kalau rajin share la.. :)

mostly korang letak sapa target man and playmaker? i mean apa attribute yang contribute atas selection yang korang buat.. sila share dengan saya.. :D

[quote name='capoi' date='25 March 2010 - 12:55 AM' timestamp='1269449738' post='1022916']
Eman...ajar skit tactic 442 kau tu. Standard atau custom? Kalau dengan team kuat pun just guna je tactic sama ker? Aku minat nak bagi team aku main macam real MU dengan passing yang mantap tapi tak menjadi.
[/quote]
nak jugak ke? season ni aku no 4,13 pts blakang City, UCL/League Cup/ FA sume dh out.. tinggal europa league je.. macam liverpool..haha
takpe la aku share jugak.. custom.. tapi 3 je aku tukar
2 striker, 2 AM, 2 CM, back four..
Philoshophy: Fluid
Passing style: Direct
Marking: Man mark..
lain2 sume standard/default..

@ahaksz:Aku pakai real logo dengan real facepack.. Link [url="http://http://www.fm-base.co.uk/forum/downloads.php?do=file&id=1136"]Logo[/url] [url="http://www.fm-base.co.uk/forum/downloads.php?do=file&id=1040"]Facepacks[/url] Memang worth the space taken la..haha
Playmaker: Creativity, passing, decision..
Target man: Jumping, heading, strength.. I may be wrong though sebab aku rasa aku bad tactician dalam FM..haha
btw, korang pernah dengar tak Theorical Theorems '10 ? Memang berguna la kot utk tactic-noob macam aku..lol

[quote name='Eman Leto' date='03 April 2010 - 04:27 AM' timestamp='1270240036' post='1024323']
@ahaksz:Aku pakai real logo dengan real facepack.. Link [url="http://http://www.fm-base.co.uk/forum/downloads.php?do=file&id=1136"]Logo[/url] [url="http://www.fm-base.co.uk/forum/downloads.php?do=file&id=1040"]Facepacks[/url] Memang worth the space taken la..haha
Playmaker: Creativity, passing, decision..
Target man: Jumping, heading, strength.. I may be wrong though sebab aku rasa aku bad tactician dalam FM..haha
btw, korang pernah dengar tak Theorical Theorems '10 ? Memang berguna la kot utk tactic-noob macam aku..lol
[/quote]

nice.. terima kasih untuk link tu..

Tactical Theorems '10 kan.. aku ada dah tu.. :D sekarang ni team aku teruk form dia.. 7 straight draw.. 1-1 draw.. tak tahu nak tukar celah mana dah..hehe.. rasa formation kot.. entah.. still nak figure out ni..

btw dekat mana nak setting training kasik player tukar style die ek.. aku nampak untuk tukar posisi je.. ade ke untuk tukar style?

[quote name='ahaksz28' date='03 April 2010 - 04:50 AM' timestamp='1270241405' post='1024324']
nice.. terima kasih untuk link tu..

Tactical Theorems '10 kan.. aku ada dah tu.. :D sekarang ni team aku teruk form dia.. 7 straight draw.. 1-1 draw.. tak tahu nak tukar celah mana dah..hehe.. rasa formation kot.. entah.. still nak figure out ni..

btw dekat mana nak setting training kasik player tukar style die ek.. aku nampak untuk tukar posisi je.. ade ke untuk tukar style?
[/quote]
Aku pulak tengah start nak naik.. 3-0, 4-0, 2-0, 3-0..haha 11 pts blakang Citeh ngn 3 game advantage.. harap2 sempat la kejar..
try tengok philosophy.. adjust kasik fluid.. bg creative freedom/roaming lebih kt winger/attacking minded player.. Cesc ke..
tukar style? tengok kt interaction.. bawah 'praise form' kalau tak silap.. tapi kadang2 player tu reject request kita.. Sampai sekarang aku tak boleh nk tukar Rooney punya style 'lob the keeper'..

my first game today start with a bright start.. 2-0 win against wigan.. :P :P

how do my team score? 2 penalties.. :lol:

Ffffffffffffffuuuuuuuuuu ade bug.. 21/4:liverpool,22/4:chelsea,24/4:aston villa,26/4:PSV..
abeh la aku camni.. dh la tgh kejar City ni.. Conspiracy by any chance?lol
aku rasa aku dah jumpa tactic sesuai dengan team aku.. Sekarang kalau lawan EPL team biasa2 mesti menang at least 2 gol margin.. baru je lepas menang dgn AC milan.. 2-1 away, 2-0 home(europa league lol)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...