Jump to content
Sign in to follow this  
farhan91

unisel atau uitm

Recommended Posts

salam semua..

kalu minat dalam grafik, unisel pilihan yg best.. fasilities, tip top.. imac latest version... lecture otai2 uitm dulu. mmg ini macam ::icon_lol::

yuran mmg mahal sikit, tp berbaloi lar..

pasal uitm, aku ada borak dgn smbody nie.. dia dah keje dah kat firm advrtising.. dia cakap dlm industry, employer2 kurang nak ambik stdnt uitm. sbb dorg xleh buat keje.. pastu low kualiti, kuantiti xhengat.. aku xtau lah.. wallahualam.. kongsi citer je.. jgn mara aa...

alamak! tak dpt nk komen la...sbb aku bukan dr kedua2 nye...heheheh....sj tumpang nyibuk je...

saya pljr unisel. Mengambil Bachelor of Business Management(Hons). So far belajar ok. Janji pandai bawa diri. X kira la ipta ke ipts ke yg penting pandai bawa diri bg mengelakkan masalah sosial. 

Menyentuh pasal unisel. Ada baik ada kurang baik. Yang baik ialah pelajar didedahkan dgn psekitaran yg mencabar supaya kerja nnt x la cerewet bilik panas n kerja berlambak. Kedua, kami bercampur dgn pelbagai kaum di Malaysia dan antarabangsa yg mana membuka minda agar boleh bekerja sepasukan walaupun bbeza bangsa dn agama. Esprit de corp. Ketiga, lecturer kbykannya daripada lepasan university luar negara seperti Amerika dan England khususnya. Ketiga, kebykan lepasan unisel senang mendapat pkerjaan dari company swasta khususnya kerna melihat student unisel ini kononnya senang mengadaptasi diri mereka walaupun ditekan. Kami biasa bljr dlm bilik panas. Haha... satu lagi disebabkan unisel lebih senang bgaul dgn pelbagai bangsa dan English dititikberatkan. Bukan promote university saya. Ini adalah dari sudut kaca maya saya. Pasal nak score senang bg btul2 nak bljr tapi susah bagi mereka yg dtg nak bgaya shj. Pasal yuran unisel adalah yuran tmurah dri smua ipts. Boleh buat kajian.

Keburukan. Hostel masalah. Management kelam kabut. Biasa la. Kbajikan studnt kurang biasa la swasta kan. Satu lagi. Nak kata unisel ni masalah dari segi akhlak ke apa. Pendapat saya. Rmai lagi stdnt dari u tertentu membuat perkara yg tidak bmoral di tasik shah alam berbanding unisel. Jgn marah. Ini adalah pmerhatian saya. Maaf jika ada silap ckp. Harap info ini bguna.