Jump to content
Sign in to follow this  
Nezict

Panduan Membeli Graphic Card dan kenalpasti Graphic Card yang bersesua

Recommended Posts

khairul anwar wrote:
koboi_tua wrote:Kenapa orang selalu mengatakan pengguna yang biasa-biasa, PSU yang cipan-cipan dah memadai dan katanya lagi "lainlah kalau orang tu kaki OC".
Adakah kata-kata begini disebabkan taktik dalam dunia perniagaan? Lagi cepat rosak sesebuah PC tu lagi banyak keberuntungan dalam pembaikan PC?

alamak, terasa aku...

1.bergantung kepada budget dia.. kalo dia ade rm100, tak kan la boleh beli PSU 600watt true power?
2.tengok pada GC/dia.. kalo setakat 4670, tak kan la kite nak suh dia bazir beli 600watt true power ye tak? (kalo dia ade bajet ape salah nyer tuk future upgrade

dan PSU yang cipan @ macam powerlogic or eview pun ok kalo rig dia setakat pakai onboard gc + main tenet jer

pengalaman aku gune cap ayam psu nie banyak pasal aku tolong pasang pc kawan pun hampir semua gune cap ayam jugak., alhamdulillah, setakat nie semua ok

tp ade gak kes PSU dia rosak bukan pasal cap ayam nyer brand tapi pasal TNB

still, penting jugak investment PSU ni, bukan sebab nak support hardware2 yg makan letrik, tapi juga kesihatan hardware2 tu. aku tak taula dengan istilah macam mana nak terangkan, tapi, kalau orang tu nak main tenet sampai 4-5 tahun gune onboard GPU, xde xtra HDD dsb, still, bagus kalau dier invest sikit dalam PSU. boleh tahan lama sikit.

rm2500.. separuh budget aku for PC baru dia amik... huhuhu... sebenarnya berpeluh gak dengar.

kalau beli luar negara cukai byk x?? sometimes luar negara murah lagi...cuma isu RMA jer boleh buat emo skit.

GC lama aku yg terkorban tuh (8800GTS) beli luar negara la... so skang dah terkorban mmg x leh wat ape dah. dari hantar RMA baik beli baru jer pasal kos hantar RMA lagi mahal dari beli baru. Tapi waktu tuh masa beli through bulk..so murah skit.

HD5970 ni boleh tahan harga dia kasi orang berpeluh...

aku agak berkeyakinan dgn air flow casing aku...

watercooler nih renyeh... kos pon agak membuatkan aku berpeluh.
mungkin pakai third party cooler kot. but selama ni gc aku x pernah lagi pakai third party cooler. sumer stock jer. yg baru ni jer kaboom.. x tau la kalau ada kaitan ngan temperature. tapi rasanya prob dalam aliran elektrik kot.

yg pelik tuh psu ok. boleh pakai lagi x de masalah langsung.

bukak topik sndiri la klo nk discuss 5970.

Dia punya penerangan first page tuh bagus... ok gak kalau di pin. tapi since discussion limited... so xde hal kalau nak close..biar open pun x pe.

But cadangan aku, pin la. Boleh jadi rujukan ntuk forummers kelak. Atau forummers boleh bawak newbie and link terus jer ke thread ni di masa akan datang. ::icon_biggrin::

aku just tak suka attitude yg ntah hape2...
kita nak share benda elok then buat la elok2...
kalau tak tau kita diam or belajar dulu...
bila org point satu benda terus gelabah puyuh nak mengamuk...
mcm2 hal...

thread ni berguna bagi aku.. macam dah ditekankan TS thread ni hanya untuk newbie.. so maybe advance user rasa banyak yang tak expose.. tapi basically aku tengok info yang ada sangat berguna untuk newbie.. maybe advance user yang sedia ada boleh buka thread baru untuk advance user..anyone?

ahak, aku pun setuju,

panduan nie tuk orang yang tak reti tuk upgrade gc dia,

cukup padat tuk newbie dan seangkatan dengannyer

macam aku dulu2 mase zaman jahiliyah , bila nak beli gc mesti nak power tp lupe aspek lain macam PSU, proc camne, kesesuaian Monitor (reso)
haha,

aku suggest pin kan kalau boleh.

senang supaya next time ada forummers masuk dan perlu info mcm ni...kita copy paste link ke page one thread nih. Settle masalah... forummers tuh happy.. kita pun happy.. ayat 'Google it yourself' yg sering kelihatan di forum lain pun x kan ada disini. Everyone happy ::icon_biggrin:: ::icon_biggrin:: ::icon_biggrin::

okay x?

chill up dudes sekalian. aku buat tutorial ni untuk bantu NEWBIE, diulangi, NEWBIE. FRESHIE. NOOB. ape je korang nak panggil diorang.

aku jugak penah jadik macam diorang. luckily sejak dari 2002 aku kat sini (dengan pelbagai nick) banyak otai2 membantu. kebanyakan knowledge aku datang dari diorang.

macam mana aku kenal proc.
macam mana aku kenal ram.
macam mana aku kenal GC.
macam mana aku kenal PSU.
macam mana aku kenal lain2 barang PC.
hampir kesemuanya dari sini.

sekarang diorang dah pegi. ape yang aku ada sikit ni, aku share balik kat user2 baru.

kalau ade yang panas hati dengan ayat aku, terima je la. ni la forum. kalau xnak, main la facebook. belum lagi jumpe [Terima Kasih] atau azwan, lagi panas hati ko nanti... hahahahahahaha.::icon_lol::

edit: apahal name C.....F...U... jadi [Terima Kasih]?

Nezict wrote:chill up dudes sekalian. aku buat tutorial ni untuk bantu NEWBIE, diulangi, NEWBIE. FRESHIE. NOOB. ape je korang nak panggil diorang.

aku jugak penah jadik macam diorang. luckily sejak dari 2002 aku kat sini (dengan pelbagai nick) banyak otai2 membantu. kebanyakan knowledge aku datang dari diorang.

macam mana aku kenal proc.
macam mana aku kenal ram.
macam mana aku kenal GC.
macam mana aku kenal PSU.
macam mana aku kenal lain2 barang PC.
hampir kesemuanya dari sini.

sekarang diorang dah pegi. ape yang aku ada sikit ni, aku share balik kat user2 baru.

kalau ade yang panas hati dengan ayat aku, terima je la. ni la forum. kalau xnak, main la facebook. belum lagi jumpe [Terima Kasih] atau azwan, lagi panas hati ko nanti... hahahahahahaha.::icon_lol::

edit: apahal name C.....F...U... jadi [Terima Kasih]?

Huhuhu... rilek bang. Understood.
Aku appreciate apa yg ko buat kat sini bro.. thanks a lot. ::icon_biggrin::

PS: c - f.u ke ko maksud kan?? tgh bertapa kat Ostrolia lagi kot. Kumpul power nak lawan Azwan. ::icon_lol:: Sifu-sifu tu ada yg dah berkahwin.. ada yg dah kerja.. kalau on YM selalunya some of them masih on lagi. Cuma nak berforum tu jer x de masa. Maybe ada yg sibuk.. semua start hilang lepas Putera down first time dlm 2005 camtuh (waktu kena h.a-ck first time).. pastuh gradually lesap one by one. Xpelah..just carry on with our live ::icon_wink::

tolong kurangkan perbincangan 'out of topic'
nak cerita pasal c - fu , bukak dalam jatidiri dan peribadi

dulu dia memang popular,
user putera sekarang ni semua nak kena suap

suruh google, bukannya menghalau, tapi kurangkan kebergantungan
jangan tunggu orang lain suapkan satu2

tak faham, baru bertanya, okeh?

sekian~

daimon wrote:tolong kurangkan perbincangan 'out of topic'

dulu dia memang popular,

sekian~

okeh boss!

lolz...aku dah agak dah...
mmg jd mcm ni punya...
takpela lantak la mcm mana pun...
org suruh share sbb forum ni bukan mcm xs or mana2 international forum...
ni tempatan punya so apa salah bg suma info dlm ni...
takpela dah korg nak buat mcm ni baik tak payah buat panduan...baik tak payah ada review...
peace...aku malas campur dah ngn org emo...

daimon wrote:tolong kurangkan perbincangan 'out of topic'

dulu dia memang popular,

sekian~

::OFF-TOPIC:: ::icon_smile::

Bukan apa tuan moderator... semua pun setuju ni thread ntuk newbie..

kalau nk diikutkan mmg maklumat sedia ada ini pun nak dapat kat Google bersepah2.

Forum superior sbb dua aspek:

1. Maklumat update. Or at least ada orang update. Google dan kerana research sendiri.. dah memusnahkan PC aku dua kali..once sbb nak belajar OC. Second time lepas aku tny format komputer semua pakat tunjuk gambar bart simpson dan google tuh. Aku google dan format sendiri..punah terus hdd aku sbb terformat within Windows. Kdngkala maklumat pon through google ketinggalan. Mcm i7 sumer tuh... aku google sumpah aku x faham. Bila tanya dalam forum nih saudara khairul anwar explain baru aku faham.

2. Promote discussion. Kalau semua google apa benda nk discuss??

Dan encik nezict.. aku pun chill gak but aku rasa ko terlalu hooked up dgn putera lama la. Aku x nafi aku pon belajar byk daripada mus3na, power, c.-fu azwan darkwan dan sebagainya. but dude.. life goes on dude. dan azwan x la superior sangat.. sbb dia supervisor jer kawan.. ::icon_lol:: aku hidup zaman tu gak... bukan ko sorang.. but seriously dude, life goes on... reminiscence old time ni x membantu diri kita maju kawan. ::icon_wink:: dan ada sebab putera selepas kena hac-ked tuh walaupun elok tapi ramai x masuk kembali... sbb isu kekerasan mod time tuh menyumbang gak. ckit-ckit gambar bart simpson dan papan hitam with google tuh. orang cabut lari.. aku dgn geng2 lain cabut lari.. lama-lama otai pun jadi muak.. otai pun blah.

aku setuju dgn tech_frix.. dah nama panduan membeli graphic card.. aku tak nampak sebarang limitation untuk sembang pasal viability HD5970 dlm ni. But tuan besar nezict threadstarter.. so kalau dia kata no then no la. Aku x leh kata apa la kan ::icon_smile::

Sekadar menyuarakan pandangan... ::icon_pirat::

PS: Tapi point of view ni aku dah suarakan since zaman Azwan (Putera 2003 - 2005) dulu lagi... tiap hari aku kena pangkah.. so aku x kisah la kalau tuan-tuan sekalian nak pangkah aku balik. just pandangan aku.. daripada post gambar bart simpson tuh.. baik x payah post langsung.. biar mereka yg mahu membantu bantu. X nak bantu then biarkan...

Sorry la mod... sekadar menyuarakan pandangan sahaja berkenaan thread dan ultimately.. forum ni.

-offtopic-

yes, aku ter-hooked up dengan putera lama. sebab sini tak 'meriah' dah. at least aku post something utk cube 'memeriahkan' balik putera ni. aku raser mod @ supervisor leh delete post2 yang tak bersesuaian dengan topik ni termasuk post aku kalau raser nak pin topic ni. pastu closed. just sebagai future reference. klo di clean, di pin dan dilock, baru la nampak sikit 'useful-ness' topik ni.

Maybe in the future aku akan tambah lagi content 1st post + tutorial2 baru. Maybe pasal monitor kot. Still tengah research and refine knowledge aku.

dan

aku user biase je dlm ni. aku bukan tuan besar ke ape. even aku bukan mod.

just my honest opinion. ::icon_smile::

salam.. bg aku pon topik ni ada jgk membantu.. bagus jgk kalau pin topik ni.. mmg sume org blh google.. tp kalau bincang pasal IT kebnykan review atau tutorial sume dalam BI.. nak jumpe tutorial dlm BM bukan senang.. bukan sume forumer fhm BI.. aku sendiri pon kureng BI.. aku bnyk belajar dari putera.com dari tingkatan 5 sampai umur aku 23 thn.. aku rs kalau x jumpe putera.com dulu mmg aku jahiliah lg dlm bidang IT.. mmg x dinafikan putera sekarang tidak sama dgn putera dulu.. walaupun putera lama lg bagus, bg aku putera baru ni pun ada jgk membantu..

p/s: kalau rs post aku ni x sesuai, aku x ksah kalau nk delete.