Jump to content
eddyra

Streamyx Yang Berhantu...

Recommended Posts

cam ni aku pun nak konsi masa lah..ari tu aku bg th ,kat telekom nak pakai line ADSL 1.5M bila depa mai pasang hanya dapat 600-700M je, panas betul aku ttp mujurlah aku dah buat perjanjian dgn bos telekon tu klu tak dapat 1.2M aku tak mau pakai..setakat dpt 700-600M aku pakai streamyx je dah lah murah..drpd aku bayar Rm600.00 sebulan utk ADSL. Lg satu aku ingat kan org yg mai pasang tu pandai lah pasal ADSL rupanya tak tahu jugak, nak test speed pun tak th...tp belagak pandai dry.gif hampeh betul...

ADSL 1.5M ???? herm.. setau aku, pakej tu hanya SDSL. buat pengetahuan, ADSL dan SDSL ada perbezaan. setting pun berbeza jugak.. ari tu aku ada tengok technician telekom check setting SDSl punya setting, memang agak complicated berbanding ADSL.

cam ni aku pun nak konsi masa lah..ari tu aku bg th ,kat telekom nak pakai line ADSL 1.5M bila depa mai pasang hanya dapat 600-700M je, panas betul aku ttp mujurlah aku dah buat perjanjian dgn bos telekon tu klu tak dapat 1.2M aku tak mau pakai..setakat dpt 700-600M aku pakai streamyx je dah lah murah..drpd aku bayar Rm600.00 sebulan utk ADSL. Lg satu aku ingat kan org yg mai pasang tu pandai lah pasal ADSL rupanya tak tahu jugak, nak test speed pun tak th...tp belagak pandai dry.gif hampeh betul...

huhuhu..aply 1.5M tapi dapat 600-700M ?? huhuhu.. ko biar betul.. kalau betul ko dapat up gegile camtuh.. nape plak ko tak nak amik jerk... dah laju tahap cipan tuh.. laugh.giflaugh.gif

ahahaha.. ko ni rase tertipu sebab dalam connection ko lemau ke atau sebab ko dapat connection ko laju gile!!

kalau ko dapat connection lemau.. 600-700M ti kire beratus kali ganda laju dari yg ko aply tuh!! ko biar betul!! ke ko salah type!! ahahaha.. tu maksud aku!!!

tapi kalau ko memang dapat line 600-700M tu tapi ko tak nak sebab ko memang hanya aply 1.5M jerk.. sebab terlampau laju line tu.. takut ko nye pc or modem tak support and meletup!! memang ko adalah pengguna streamyx yang berhati waja, jujur, amanah, bangsa tegas berjaya!! heuheuhe

Assalamualaikum..

dah lama aku created topic ni.. dan sampai la ni lah problem aku masih belum selesai.. hari ini saja hampir setiap 15 min connection down.. aku test kat ZTE website.. connection aku hanya 384Kbps ...

Sampai bila lah ianya akan berakhir.. ? Bulan-bulan tak pernah miss bayar, tapi service macam haram..

Sama la kita. Subscribe 1Mb tapi speed tak sampai 512kb.Nasib baik tak sampai sebulan guna dah sedar.Boleh jugak komplen cepat2.Rasa-rasanya masih ramai lagi pengguna yang tak perasan hal ni.

Modem:Aztech 600E(siap ada cop tmnet lagi)

Connection rasa2 dah ok.Ini mesti tmnet kawasan aku tak set lebih drpd 512.Nak kena serang ni. mad.gif

Edited by Hleb24

masalah ni dah lama dah berlaku..

kesilapan pihak NOC di kl.

diaorg takkan upgrade line korang selagi korang tak buat complain..

kadang2 berpunca dr masalah modem yg digunakan tu juga..

kalu set router mmg pihak kl takkan nampak modem korg online.

kena tukar kepda brigde mode dulu...

baru boleh settings..

yg aku tau skang stimix ni dah jg gilak

line terlampau byk sampai sesak

sbb tu la jd begini

kalo korang perasan ujan skt jek line mesti dah down

huhuh

x tau la takut kawasan aku jek gini

bila la service lain nk masok challenge stimix ni cam tepon

baru puas ati leh pilih line yg kita suka

yg terbaek

yg aku tau skang stimix ni dah jg gilak

line terlampau byk sampai sesak

sbb tu la jd begini

kalo korang perasan ujan skt jek line mesti dah down

huhuh

x tau la takut kawasan aku jek gini

bila la service lain nk masok challenge stimix ni cam tepon

baru puas ati leh pilih line yg kita suka

yg terbaek

Ntahler, kekadang tu yg pakej 88 tuh... bacaan download speed kat modem/router 2meg ,upload pun 2meg, bila test ngan 3rd party punya software.. takdela sampai 1meg, tapi kalo betul dah dapat bonus extra 1meg aku diam jerkk.. hehehehe syyyy tak baik tak baik blink.gifbiggrin.gif

tapi kes speed yg terlampau up giler tu sampai 600-700meg, boleh dipertimbangkan tuh... biggrin.gif

terbaru, aku bayar RM50 pada Tmnet sub cont dan rewiring dari pole kat luar masuk ke dalam rumah aku.. manalah tahu wire tu dah reput dan mungkin menjejaskan streamyx..

cisss .. sama jugak DSL tetap blinking.. hampeh.

aku tarik wire tu direct masuk terus ke modem aku, pun sama jugak lah....

terbaru, aku bayar RM50 pada Tmnet sub cont dan rewiring dari pole kat luar masuk ke dalam rumah aku.. manalah tahu wire tu dah reput dan mungkin menjejaskan streamyx..

cisss .. sama jugak DSL tetap blinking.. hampeh.

aku tarik wire tu direct masuk terus ke modem aku, pun sama jugak lah....

hahahha ..

rugi RM50 tongue.gif

Aku dapat detect, setiap kali hujan musti disconnect punya, dalam satu jam 20x disconnect!!

Kalau main Knight Online memang sakit jiwa punya.. asyik2 disconnect..

huhu.. aku pun mengalami nasib yg sama sejak akhir² ni.. bab disconnect² ni la yg sakit hati betul.. sekarang ni jangan harap la aku nak dapat online 24/7 tanpa sebarang gangguan disconnect.. tak kira la hujan ke tak hujan.. musti disconnect.. tiap² hari camtu.. tak taulah ape masalahnya dgn streamyx ni..

Dulu masa mula² guna streamyx takde la macam ni punya teruk.. boleh online sampai 7 hari atau lebih.. sekarang ni dah tak dapat nak bertahan lama. Dlm satu hari tu ada je disconnect.. paling lama boleh bertahan online cuma 3 jam, lepas tu disconnect. masa paling kerap tu pulak waktu malam pukul 8.00 dgn awal pagi dlm pukul 6.00-7.00..

lepas tu pulak speed download kat modem status asyik berubah².. kejap 384 ..416 ..480. Padahal aku guna package 512/256.. apa ada problem ke dgn aku punya port? huh.gif

rasanya dah makin sesak dah line streamyx ni.. dah ramai sangat yg guna. isk..ape boleh buat.. dah isp tmnet je yg ada.. takde pilihan lain.

hmm.. sekarang ni tunggu je la WIMAX tu berkembang kat M'sia.. mungkin next year.. lepas tu boleh try tengok camner.. kalah streamyx dry.gif

Last week ada tmnet staff datang rumah aku setelah aku berperang dengan streamyx customer service. Dia dah panjat tiang rumah aku dan katanya takde apa-apa masalah dengan connection kat tiang luar rumah tu.

Dia pun mati akal nak buat apa lagi pun tak tahu. Last-last dia berikan aku modem baru, XTE ZXDSL juga tapi ada logo tmnet, bukan logo telekom macam yang lama.

Sampai sekarang takde lagi disconnecting berlaku, cuma ada juga sekali sekali.. kira OK lah, standard barangan buatan hasil Monopoly Malaysia ni..

So aku rasa buat setakat ni problem aku dah settle.

Terima kasih..

ops....rilek ler..aku dengar skarang tm net dah ader persaingan....ntha syarikat dri mana ntah...cuba korang gondam2 kat forum nie/lain....skarang kat kl +selangor area jer...

memang skang ni dah ade pesaing dari provider lain, cam dari TimeNET (Webbit) , Jaring (Myjaring) , tapi still tak bleh lagi nak mengalahkan TMnet! sebab adalah kos infra!! kalau TMnet dia dah ade telekom, so guna infanya line phone ! kalau syarikat lain nak buat camtu, kena jugak bayar kat telekom!! sebab menggunakan infra telekom!! sebab tu la diorang menggunakan wireless untuk menjimatkan kos!! tapi biase lah.. wireless.. kena waktu hujan.. signal memang ganas gile!! huhuh.. so org pun bleh jadi gile time tuh!! tongue.gif

Aku punya problem lagi pelik..

MODEM aku oke.. (aku ada dua modem. 1)aztech DSL 600EU 2)D-LINK 500T)

Lampu kat modem2 tu semua normal.. (aku test satu2)

boleh connected.. tapi kat browser tak keluar apa2.. (page not found)

aku dah scan antivirus n spyware.. nampaknya komputer aku bersih

x boleh jugak..

aku call 1-300-88-9515 tu..

dia suruh aku buat bukan2 (aku layankan ajer)

pastu suruh buat dialer modem aku tu (aisehh kena ler aku tukar PPOE tu kpd brirge)

pastu connect disconect 3kali- aku buat jugak (dia kata nak PING SERVER)

dia kata ada problem kat TMnet nyer server IP (request not found)<-- server problem kat tempat aku

dia buatkan report..

esoknya pulak TMnet tepon aku, dia kata dia reset akaun aku balik..

aku dengan cerianya tghari tu balik umah.,,

HAMPASS rupanya.. sama jugak

aku tepon hotline tu balik.. dia kata wiring aku pulak problem.. ok takper..

balik ajer kerja aku beli kabel telepon, soketnya sekali.. sempat jugak aku menukang tukar kabel tu (PUASA TU)..

MALANGNYER tetap hampagas sad.gif

aku tepon balik.. dia kata technician nanti checkkan..

memang hampagas.. x dtg pun technician tu

aku cek kat CC tempat aku tinggal semuanya oke..

streamyx takder problem

sekarang ni dah masuk minggu ketiga problem ni

aku baru langgan bulan 1 hari tu.. ingatkan nak terminate ajer streamyx ni..

aku bayar benda yg aku x guna

ADA CADANGAN?

akum..aku ni baru 2 hari pasang streamyx..pakai pakej 512k je..soalan aku,camne nak tau speed yg aku dpt ok ke tak?aku pnh dgar korang test guna speedometer,dll tp kat mana ye?aku try download firefox kat web mozilla tp speed xsmpai 10kb/s wl ak guna idm sad.gif ..hampeh,dkat 10 minit baru siap wl saiz 4mb je..aku download manga n file2 kecik yg lain pn cmtu,slow je download speed mad.gif

aku try guna torent download FMA the movie,leh gak maintain area 40kb/s..tp ni je la satu2nya kes yg dpt speed tinggi..camne ye?

p/s:aku guna laptop n rmh aku ni >5km dari kedai tmnet tu..

streamyx ni ade behavior dia yg tersendiri...kalo aku la, first time connect mmg slow gile. pastu aku disconnect pastu connect balek buat beberapa kali sampai dia laju. sesungguhnya nak connect streamyx ni memerlukan sedikit kesabaran...sekian.