Jump to content
eddyra

Streamyx Yang Berhantu...

Recommended Posts

bukan..pakej aku rm77 dulu 384kps..pastu auto upgrade jadi 512..br2 ni aku tgk jadi 1 meg plak...itu sudah cukup bagus..

perghh ye ker.... kalau macam tue ini bukan streamyx yang berhantu... ini ko yang bela hantu nie.... muakakakak.... kes kes kes

Jangan mare arg brother........

bukan..pakej aku rm77 dulu 384kps..pastu auto upgrade jadi 512..br2 ni aku tgk jadi 1 meg plak...itu sudah cukup bagus..

ko cukup beruntung,,,,

org lain pening kepala nak pikir camne nak up connetion streamyx,

ko mudah2 je dpt streamyx 1 mb,

dah tu langgan pakej yg 512kbps plak...

Komputer pelanggan punca masalah khidmat tidak memuaskan

Saudara Pengarang,

MERUJUK kepada aduan bertajuk Kecewa Khidmat Internet Streamyx bertarikh 6 Mei 2005, berikut adalah penjelasan daripada pihak TM Net Sdn. Bhd.

Untuk makluman, TM Net telah pun membuat siasatan terperinci ke atas aduan tersebut dan mendapati bahawa pakej Tmnet Streamyx berharga RM99 yang dilanggani oleh pengadu adalah untuk akses Internet Broadband berkelajuan 1 Mbps pada kadar maksimum dan bukannya pada kelajuan 1 GATE seperti yang dijelaskan oleh pelanggan. Dengan erti kata lain, TM Net tidak pernah menawarkan sebarang pakej Tmnet Streamyx berkelajuan 10.00 Mbps atau 1 GATE pada harga RM99.

Siasatan terperinci juga telah dibuat ke atas ibu sawat dan premis pelanggan, dan mendapati bahawa masalah sebenar berpunca daripada perkakasan dan perisian komputer pelanggan. Ujian dan konfigurasi kelajuan akses perkhidmatan Tmnet Streamyx telah dilakukan dan hasilnya amat memuaskan.

Sehubungan itu, TM Net berharap pengadu boleh menghubungi talian perkhidmatan pelanggan kami di 1-300-88-9515 atau menghantar e-mel ke [email protected] sekiranya terdapat sebarang masalah berhubung dengan produk dan perkhidmatan kami pada masa akan datang.

Pihak TM Net akan berusaha untuk membantu menyelesaikan masalah pelanggan dengan menghantar pegawai teknikal kami untuk memeriksa sambungan talian anda sekiranya perlu. - ZALINDA ZAINON, Pengurus Perhubungan awam, TM Net Sdn. Bhd.

dipetik dr sini rolleyes.gif

user posted image

user posted image

ape pendapat korang haa????

modem problem???

server streamyx problemmm????

aku amik masa pkol 5.50ptg td.....

atau komp aku buat hal.

sbb bila aku restart je,jadi ok semua...

aku restart dlm pkol 6.20ptg

tolong explain laa....

hhahahhahaa....

ha... aku pun ada jugak kena masalah tu! aku pakai dlink dsl 500g. bila dah online beberapa jam ( kekadang seharian ) connection lost, ping ke modem pun xder reply. kena restart modem baru ok. sebelum nie x pernah prob tu

hmmm... aku pon penah gak jadik gitu ..dulu

up dlm 1 1/2 ari... pastu jadik gitu.... pc lak slowww ... nak surf .. perrghh cam diap-up jekk .. kekadang lg teruk... restart jek ok...

tp skang ok lak... cuma .. bila dah up 4-5 ari baru sloowwww gitu

pesal aarr??

ni ade berita sikit niee...

Dear Valued Customer,

We would like to inform you that TM Net will be performing a series of maintenance and upgrading exercise for its tmnet streamyx services from from 1st June till 17th June 2005 from 6 am till 12 am. The affected areas are as follows:

* 01/6/2005 - Sementa and Shah Alam

* 02/6/2005 - Bangsar and Kelana Jaya

* 03/6/2005 - Petaling Jaya

* 13/6/2005 - Selayang Baru

* 14/6/2005 - Kinrara

* 15/6/2005 - Kelana Jaya and Ulu Langat

* 16/6/2005 - Keramat

* 17/6/2005 - Brickfields

As a result, tmnet streamyx customers in these areas might experience difficulties accessing the Internet during this period.

TM Net Sdn Bhd apologizes for any inconvenience caused but at the same time, we would like to assure you that we are upgrading our service to serve you better.

Please contact our Customer Interaction Center at 1 300 88 9515 or email at [email protected] to report any problems regarding Internet connectivity.

so,sape2 yg dok kat area sana tuu....

bersabar je laaa...

haahhahahha

aku tak kena,sbb dok kat trgganu..

aku ari tuh lagik teruk. apply 1 mbps. ada sehari tuh aku dpt mcam dial up jek. 56kbps. bengang. tp x report. ada dlm seminggu kot jadik. dia nya speed x stable. kejap cam nie kejap cam tuh. den aku report ja. dia kata nnt dia bwat. pastue besok² aku ngk ok dah. tp ada kes member aku plak depa bwat layan x layan ja. ksian dia. dah la apply RM 88. speed cam kura² ja. hehe. anyway masalah nie akan membuatkan streamyx better la lepas nie. depa ada cara nk settle dan betambah mantap la kot. hehe tongue.gif

Edited by valve

user posted image

user posted image

ape pendapat korang haa????

modem problem???

server streamyx problemmm????

aku amik masa pkol 5.50ptg td.....

atau komp aku buat hal.

sbb bila aku restart je,jadi ok semua...

aku restart dlm pkol 6.20ptg

tolong explain laa....

hhahahhahaa....

kalau bende camni.. bukan masalah streamyx le.. tapi pc/modem yg pegang ip 192.168.1.1 tak stabil!! sebab tu ip internal .. bukan ip luar!!

kalau bende camni.. bukan masalah streamyx le.. tapi pc/modem yg pegang ip 192.168.1.1 tak stabil!! sebab tu ip internal .. bukan ip luar!!

yan aneh nya, aku pun dapat masalah yang sama. hari nie kurang sikit. dalam seminggu lepas memang dasyat jugak benda tu terjadi. tapi bila akku connect router aku ke network swirch, keadaan jadi lagi terok

aku guna modem aztech600eu.

apakah modem nii kurang sikit perfomance dia???

aku plak pakai dlink dsl 500g

takkan laa modem lain2 masalah sama jee..

server prob kot?????????

susahnya mcm niee... sad.gif

ya betul tu..takkan nak kata modem rosak kot..sebab aku pun kena jugak la..tadi dlm pukul 6.00 sampai pukul 7.00, tiba² disconnect..tak lama lepas tu Ok pulak...aku tak puas hati..aku test bandwidth cuma dapat paling teruk 70kbps! huh! takkan speed package 512kbps camni..aduss..

dan yg herannya aku yg bukan dlm list area service maintenance tu pun kena jugak ke..aduss..

harap² problem ni daripada tmnet, dan bukan modem aku (Aztech 600eu) unsure.gif

agaknya modem korang tu semua jadi gile ..takpun mogok kot sebab melayan karenah streamyx yang tak stabil..dan juga melayan karenah korang plak yang heavy duty!! hehehe tongue.gif

user posted image

hmm.. memang bukan masalah modem aku kalau camtu.. semalam 512, hari ni tukar jadi 352? tak boleh jadi ni..nak kena call tmnet.. mad.gif

huh! kalau tukar jadi 8Mbps takper jugak tongue.gif

pg kemarin aku langsung tak leh access lepas aku restart aku nyer pc... sampai petang baru leh guna

pendek kat citer dsl500g ni lembik..ko sahre 5-6 pc..on bt emule..jahanam la connection routermodem tu...

skrg aku dah jadikan dsl500g tu modem sahaja(bridge mode)..pastu jadikan pc lama aku sebagai router..install smoothwall...settle...bebudak rumah aku..on la segala p2p yg ade di alam maya nipun tak dc lagi dah.....

..sebenarnye dsl500g ni takleh handle nat translation lebih dari ~400, die akan jam

semekom.

ni ada pertanyaan. aku pakai modem aztech 600ew.

modem ok setakat ni cuma ada sedikit pening kat bahagian

modulation. aku pakai modem default iaitu mmode tapi

line selalu sangat disconnect. dia bagi reason "pppd terminated

through signal". aku cuba ubah ke g.dmt, sama gak.

aku cuba pakai d.lite, speed aku jadi slow, pastu aku cuba

pakai t1413. tak tau lagi cemana hasilnya. telekom mesia neh

guna modulation yang mana satu sebenarnya dan kalau aku

main-main tukar modulation ni, ada apa-apa effek ke kat modem

aku cam rosak ke hape ke?

gilala. ping modem sendiri dengan jarak tak sampai 100 meter boleh dapat lebih dari 1ms? waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahahahhaha. ko pakai utp cable guna logam semikonduktor ke apo? waaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahahha lariiiii™