Jump to content
eddyra

Streamyx Yang Berhantu...

Recommended Posts

apa sbnrnya problem time pkul 7mlm tu? hantu msk strimix? sampai skrg tak terjawab

bukan hantu laa...

server tmnet tu down masa tuhh..

tak tahu sbb ape laugh.gif

Aku rasa mende nie bleh tukar tukar la...

Overall Status

--------------------------------------------------------------------------------

ADSL Line Status: SHOWTIME

Downstream Data Rate: 512kbps

Upstream Data Rate: 384kbps

PPP Connection Status:

Protocol & Encapsulation Mode: 1483 Bridged IP LLC

VPI/VCI: 0/35

Klau aku connect waktu malam dari pkool 7 sampai esok pagi (itupon klau boleh connect la) aku akan dapat camnie..

tapi esok pagi laju plak...

so masalah nie masih takleh diselesaikan ker...

GTG

eh eh.....

iah..pagi pon dier buat hal...

skarang aku connect dengan speed 32kbps jer...Itu pon klau boleh connect la.....klau tak asik DSL blinking jer...dari pagi tadi aku tunggu utk connect sampai skarang baru boleh....klau macam thread starter ok jugak....aku punya tak menentu, ikut dier jer...

ini sudah lebey...klau half 512MB takpe lagi.....takpe sabar sket lagi....tunggu sampai seminggu pastu baru bertindak...skurang2nye dapat streamyx..

GTG

Edited by Punish

eh eh.....

iah..pagi pon dier buat hal...

skarang aku connect dengan speed 32kbps jer...Itu pon klau boleh connect la.....klau tak asik DSL blinking jer...dari pagi tadi aku tunggu utk connect sampai skarang baru boleh....klau macam thread starter ok jugak....aku punya tak menentu, ikut dier jer...

ini sudah lebey...klau half 512MB takpe lagi.....takpe sabar sket lagi....tunggu sampai seminggu pastu baru bertindak...skurang2nye dapat streamyx..

GTG

tu laa antara risiko yg kau harus hadapi dgn tabah..

hehehhehehehe.... laugh.gif

sbb jarak rumah kau pon dah lebih 5km kan??

betul tak??

hahahhaha... tongue.gif

hah hah hah...aku dah dpt stimix....hah hah hah...lepas nih main 24-hours non-stop

tahniah aku ucapkan..

tapi dah dpt streamyx tu...

igt2 sikit laaa..

jgnlaa kerana streamyx kau tak ingat dunia nii...

hehhehehehhe laugh.giftongue.gif

the risk is there...itu je..sabar bebanyak jika streamyx problem sebab its way over 5Km.streamyx aku asyik dc je lepas pukul 7 malam..macam maner nak buat..pakei je la... smile.gif

the risk is there...itu je..sabar bebanyak jika streamyx problem sebab its way over 5Km.streamyx aku asyik dc je lepas pukul 7 malam..macam maner nak buat..pakei je la... smile.gif

korang tgk yg aku plak ye..

user posted image

Ok aku dah buat kesimpulan sendri...

Tetapi kepada yg pakai copper dan lebih dari 5KM cam aku...

Macam nie...

Aku rasa Lepas pkool 7 server streamyx down atau whatsoeva..... the kepada sesiapa yg pakai copper lebih dari 5KM takleh la connect sebab signal DSL lemah.... tak ckup kuat utk connect ke server yg lemah tuh....

Aku try buat xperiment...umah aku banya Phone outlet....aku try yg paling dekat skali ngan direct dan tak pasan tepon langsung......resultnye memang lebih baik dari sedia kala....tetapi masih lemah...selepas pkool 7PM tapi masih ada harapan boleh connect...

So klau aku 5.18 pon macam nie klau korang yg lebih dari aku tak tau la.....Tapi bagiku....masih berbaloi dari Dial-UP....pagi masih laju dari dial up...walaupon tak sepenuh speed.....aku rase klau nak tepon telekom pon tadak guna la....ader ke yg dah berjaya ???

GTG

Punish, dalam signature tu eja nama Encik mus3na tak betul la. marah dia nanti..

Erm.. call diorang nanti soh diorang switch port lain atau tuko copper baru la.

Punish, dalam signature tu eja nama Encik mus3na tak betul la. marah dia nanti..

Erm.. call diorang nanti soh diorang switch port lain atau tuko copper baru la.

haahahhaa.. tongue.gif

ko ingat diaorg tu nak dgr ke komplen macm tu...????

mereka akan kira satu-satu sebelum mereka tambah facilities baruu...

kalu setakat sorang dua je yg komplen ,susah sikit laa...

ok??

tapi tak salah klu kau pi try tanya dulu yee..

Edited by scorps

en. punish tu masih sibuk buat experimen strimik kat rumah dia... tp still tak bleh connect waktu malam.... kesian sungguh.... betulla strimik ni masuk hantu waktu malam.... laugh.gif

betul ler...aku rase sejak aku masuk stimix...kira2 dari pkol 8 mlm stimik x jalan...selalu error ler...kalo dpt pon sekejap je...hmm..pehal?

Edited by PhoEniX

betul ler...aku rase sejak aku masuk stimix...kira2 dari pkol 8 mlm stimik x jalan...selalu error ler...kalo dpt pon sekejap je...hmm..pehal?

streamyx pun tahu kot,

masa pukul 7mlm tu dia suruh kita semua pi surau dulu,

lepas tu baru laaa main streamyx sepuas-puasnya....

hahhahahaa.....

gurau jee.... tongue.gif

hmm.. kalau ikut logic, kul 7 banyak org opis dah sampai umah, so ramai le yang nak guna streamyx kat umah plak!!

oleh itu, mungkin overload la bandwith masa tuh sampaikan signal ke rumah korang jadi ampeh!! korang kena kongsi ngan semua orang yg tgh guna streamyx tuh.. so sebb tu la jadi cam tuh !!

biasala tu baru. orang baru merasa ni dia punya adrenalin lain macam sikit. esok dah lama2 pakai streamyx, ko dah tak heran dah speed naik ke turun ke. masa memula tu memangla. kalau speed turun 0.05kbps pun korang boleh perasan.

Salam semua pengunjung tanya putera,

Sebelum aku menulis masalah aku ni, aku dah search semua topic streamyx di board ni, namun aku rasa tiada jawapan untuk masalah aku ni.

Begini,

Aku baru je sebulan install streamyx kat rumah aku dan di bawah ini spec untuk streamyx dan PC aku :-

Package : 1MB

Modem  : ZTE831

Jarak    : >5km (6 km rasanya dari interchange)

Masalah pertama aku ialah :-

1. Masa mula-mula install test speed aku hanya sekitar 425KBps setelah di test menggunakan beberapa tester spt Xpedometer, mytest, speedometer etc dan speed result test hampir sama. Aku tak puas hati aku call 1-300 bertanyakan hal ini, katanya TMNET tak set pada 1MB tapi pada 512KBps. Hampeh sungguh bila fikirkan aku akan bayar bill RM88 sedangkan package yang aku terima hanyalah 512KBps.

Then beberapa hari kemudian aku test lagi sebagaimana disuruh. OK lah sudah ada peningkatan sikit setakat 550KBps.

Aku masih tidak puas hati, sebab customer service tu kata aku sepatutnya dapat at least 750-800KBps. Aku report lagi pada 1-300. Budak practical yang jawab panggilan aku suruh buat itu buat ini. Cehh.. macam hafal script!! Apa yang dia suruh aku buat sudah lama aku buat. Siap dengan DNS setting, ON OFF modem, direct cable modem to socket .. malahan semua itu aku sudah cuba. Hari-hari aku scan spyware dan virus.. tak juga OK malahan kadangkala lagi teruk sehingga sekitar 200KBps.. Cakap lah apa sahaja caranya, aku buat.

Sehinggalah semalam seorang technical staff TMNET datang kerumah aku, dan mendapati package yang streamyx inject cuma 720KBps!! Bukan 1MB seperti yang aku subscribe!! ZTE831 (modem management) indicate aku punya speed pun 720KBps!! Yang menghairankan aku bila guna laptop dia utk test, bacaan sekitar 20% lebih tinggi dari menggunakan PC aku, maksudnya di sini 20% speed telah LOSS apabila menggunakan PC aku.. hairan juga.

Kemudian staff TMNET cuba pulak guna laptop dia direct kat socket telephone (Aku sebelum ni guna 25" panjang extension wire dari socket hingga ke bilik computer aku)

Fuhh!! Bacaan pada ZTE831 modem management menunjukkan MAKSIMUM 1024KBps!!! dan speed sekitar 820KBps.. itu sudah cukup laju bagi aku, alhamdulillah. Tapi bila test guna PC aku cuma sekitar 750KBps..

So fahamlah aku kenapa speed pada PC aku jadi slow, bermakna lebih kurang 300KBps LOSS di sepanjang 25" extension wire tersebut. Bayangkanlah....

So staff TMNET tu suruh aku tukar wire 25" cap ayam itu kepada wire original untuk telephone, aku buat dan pasang 2 socket pada kedua hujung wire tersebut, kiranya untuk prevent LOSSES..  namun tidak juga berjaya untuk dapatkan speed 750KBps. Yang dapat sekitar 450KBPs .. lagi teruk.

Soalan aku :

1- Apakah PC aku terdapat spyware yang menjadikan internet connection aku begitu slow? Atau apa-apa internet programme yang menjadikan PC aku slow?

2- Extension wire menghilangkan 300KBps speed aku, ada cara wiring yang sesuai tak? Ada cadangan.

Masalah kedua aku ialah :

Setiap jam 7.00 ptg hingga jam 10.30 malam, aku boleh connect streamyx TETAPI signal DSL blinking dan selalu terputus. Langsung tak boleh browse. Kejadian ini berlaku hampir setiap hari kebelakangan ini, tapi sekitar masa itu sahaja, dan semalam pukul 2.30 pagi berlaku lagi.. memang bengang lah bila tidak boleh LANGSUNG browse internet.

Bila aku tanya jiran-jiran terdekat, dia orang kata OK dan dia orang punya streamyx tdk ada apa-apa masalah sekitar masa tu.

Apa masalah sebenarnya? Letih dah aku ni nak call 1-300 tu.

TQ semua.

aku rasa aku menghadapi masalah sama cam ko....

aku pun pakai dekat sebulan gak pakej Rm 88.00 1Mbps

ko dah call technicial department 4 streamyx helpdesk....

sesi debat telah berlaku dan dia bagi tau ip aku tak detect kat sana....

so dia buat report special kes untuk aku.....

aku tunggu 2 ari dia call balik....

dah ok......

aku pun cuba test pakai speedometer tue......

ok alhamdulillah 960kbps.......

cuba ko call dulu......

Customer Interaction Centre at 1-300-88-9515

aku nye package 512 tapi dpt 1meg..heran,

ko bayar bape sebulan Rm 88.00 Ker ?..... sebab kalau tak salah aku laaa.... yg lama dah upgrade jadi 1Mpbs........ Kalau tak salah aku laaa...............