Jump to content
Sign in to follow this  
rafizy

soalan menguji minda

Recommended Posts

berapa ketul buah oren berdiameter 12cm dapat diisi kedalam sebekas balang kosong yang berdiameter 40cm dengan ketinggian 50cm?...

//tak aci pakai gajah ke lidi ke apa ke untuk jawap soalan ::icon_biggrin::

20 biji limau tanpa sumbat mampat2, dengan mengambil kira tingkat pertama boleh memenuhi 5biji buah limah dan boleh letak sebanyak 4tingkat dlm balang tu.

@labelle: mana pergi lagi 3 bijik limau diorang?...ko makan ke?..haha...salah jugak...
@kamikase: soalan trick...tak perlu pakai formula... ::icon_biggrin::

jawapan:
Spoiler:
sebijik je limau boleh masuk dalam bekas kosong tu...kalau tambah lagi, bekas tu dah tak jadi bekas kosong ::icon_biggrin::

ceh hampeh nya soalan...aku tak pikir tapi cam biasa laa apa2 soalan pun jawapan aku tetap sama ngan 11?...kira kalau dia jawab tuh..aku nya jawapan sekali laa..hihihihihi...takper kan 11? hehehehe..hang kan golongan bijak pandai(bodek 11?) so kira ok ler tuh...hihihihii...

P/S:akuccputsedut seorang yang malas mengira dan berfikir...sabor jer laa beb...

betik wrote:@labelle: mana pergi lagi 3 bijik limau diorang?...ko makan ke?..haha...salah jugak...
@kamikase: soalan trick...tak perlu pakai formula... ::icon_biggrin::

jawapan:
Spoiler:
sebijik je limau boleh masuk dalam bekas kosong tu...kalau tambah lagi, bekas tu dah tak jadi bekas kosong ::icon_biggrin::

::fresse:: ak kire pkai calculator online...
sape yg wat program tu... ntah formula mne tah die pkai...haha....

Heh dah lama tak jengok sini.
Haha cput nak share jawapan ngan aku ke? Bleh2 nanti cukup bulan belanja aku topup Maxis 20 sudey. Haha.

@betik
Ape pulak (tak puas ati nih, hins hins hins!)
Aku masukkan oren-orenan tu sekali gus ke dalam sebuah balang kosong. (aku beli2 oren tu dalam plastik kaler merah, pastu semua oren tu aku masukkan sekali gus). Aku tak masukkan satu-satu.
Haa jawab.. jawab..

ha jawab-jawab..pape pun gaku sama ngan 11?..hihihihi...alaa...nak topup ker..walaupun aku tokei topup..tapi tak dapat laa aku menderma kiranya jawapan mung salah 11? hihihihihi...

P/S:Rm20 banyak tuh..bankcrupt aku..kodai tutup..

??????????? wrote:@betik
Aku masukkan oren-orenan tu sekali gus ke dalam sebuah balang kosong. (aku beli2 oren tu dalam plastik kaler merah, pastu semua oren tu aku masukkan sekali gus). Aku tak masukkan satu-satu.
Haa jawab.. jawab..

masa ko tuang dalam tu dia masuk sekali gus ke?...haha

??????????? wrote:Heh dah lama tak jengok sini.
Haha cput nak share jawapan ngan aku ke? Bleh2 nanti cukup bulan belanja aku topup Maxis 20 sudey. Haha.

@betik
Haa jawab.. jawab..

mane soalannye... ::icon_razz::