Jump to content
Sign in to follow this  
KimiWarrior91

Kehidupan di Universiti. Macam mane yek?

Recommended Posts

huhu..apa yang best yer..life kot..bebas aku rasa..since bukan bawah pemerhatian mak ayah..
nak keluar bila-bila pun boleh.. ::icon_razz::

Think of.....belajar tanpa pakai uniform sekolah?
No more assembly every Monday morning..
No more report card?
Can get PTPTN?
Boleh tidur lambat?
Cuti semester yang panjang?
And many more. . .

Yang tak bestnya pun banyak jugak la.
Assignment banyak, dan susah.
Nota nak kena buat sendiri.
CGPA rendah dari 2.00 boleh kena terminate.
Banyak lagi la yang best dan tak best, habis ink keyboard ni nak tulis semua.

Tapi apa pun bendanya, kena la harung sebab kita student.

eh kimi..

ko tgh sek ke tgh tggu nk masuk U ni..?

klu tgh tggu nk masuk U..ko masuk la dulu..karang da masuk ko cite kt kitorg..hehehe..

sebelum aku masuk Uitm aku try laaa masuk Form 6
xtahan aku disiplin ketat sangat
daftar masuk hari isnin n daftar keluar hari selasa
huhuhu skang tunggu masuk U laaa
tengok korang duk bincang nie takut laaa plak

xde ape yg ditakutkan laa..yg penting rajin..mane2 klu rajin ape..misalnya..rajin bace buku..rajin nanyer..

survive ler ko...pndai2la pilih kwn ye.. ::icon_razz::

ko kena takut kat diri sendiri.takut ko takleh kontrol diri sendiri jek.tu yang paling bahaya.

ingat cakap fiza tu..kene pandai pilih kawan.bia la orang kata ko kerek sebab tak campur sumer orang,sebab once ko dah start layan kawan2 yang taknak blajo,memang ko tak sedar yang sebenarnya ko dah menyimpang jauh sangat..

ermm.. u ni lg best drpd skola n matrix.. enjoy mmg enjoy. tapi knala pndi bg2 ms. sbb kt U nnt xde org nk kawal.. kna pndi pilih kwn.. jgn asik nk enjoy je.. ingat blaja jgk.. terkandas nnt,malu pd mak bapak...

Persoalan yang mesti jadi tanda tanya sape yang bru nak masuk u macam aku dulu ::icon_cool:: .Tapi sekarang dah terjawab dah..Masa ambik diploma 3 tahun aku dapat kat cawangan jadi x ada beza sangat cuma kehadiran pak guard yg bermacam ragam kat sana,Peraturan lebih kurang masa sekolah dulu jugak klu bdk laki rambut panjang kene potong tapi yang bagusnya sapa kalor rambut x adala kene dende macam kat sekolah,hati tenang,bajet x lari ::icon_smile::

Tapi setelah sambung belajar kat induk memang agak drastik corak kehidupan pelajar u kat sini..ada macam-macam ragam dan jenis manusia..Yang penting kene pandai jaga diri ::icon_basketball::

horras wrote:Ha... Ni ade makluman terbaru... Semua pelajar baru semua universiti kene scan H1 N1 dulu sebelum register...

knape yang baru je?yang lama?

masuk U x de apa yg nak ditakutkan.

Masalahnya satu jer... independent sangat. Maksud aku.. kebebasan yg diberi tu luas. At some point.. yg pandai bawak diri pandai la dan berjaya la dia.

Yg rasa syok dgn kehidupan U sampai lupa belajar... tiap hari DotA.. internet.. friendster.. makwe pakwe.... etc.. hanyut la diorang.

Pilih kawan satu hal. Kena pandai ckit.. kalo tak haru biru hidup kat U.
Kedua kalau Islam.. rajin-rajin la pergi masjid kalau ada transport. Biar diri tu terurus skit bab agama.

OK,

Cool OK ::icon_cool:: No Offense ::icon_cool::

btul cakap crimson tuh...yang lain2 ada betul nyer gak...masuk university nih..memang seronok..enjoy takder orang kongkong tapi aper yang perlu

1. pilih kawan yang betul
2. uRus masa dengan betul
3.jangan tinggal solat
4.pandai bawak diri..bak kata orang masuk kandang kambing mengembek haa camtu...

aku masa kat U ler paling best...dan paling mencabar diri aku...sebab aku belajar yuran bayar sendiri so aku memang teror bab2 pengurusan masa antara keje ngan belajar...aku bukan student part time yer...tapi kau part time keje...cari duit bayar yuran... kat U dulu diaorang panggil aku budak mata RMRM...haaa..dalam otak aku cuma PK came nak buat duit..duit..duit..duit...study jangan tanya camne.??dalam DK atau kelas tutorial muka aku selalu tercongok dok barisan depan sekali...aku memang ske dok depan bagi lecturer kenal aku so senang aku nak tanya apa2 yang aku tak paham, dan leh kipas2 dapat mark lebih skit..hahahahhaha...dalam kelas memang aku bagi perhatian 110%..sebab tu jer masa yang aku ada...aku tido sehari dalam 2-3jam jer sebab keje n study...aku makan supplement food untuk cover stamina...so aku join MLM yang bagus dan makan supplement yang bagus jadi muka aku tak pernah nampak letih....sentiasa ada energy....hahahahaha...so aku boleh berjaya juga sekarang keje pun boleh dikatakan selesa laa...bagi aku sesape yang tak ada masalah kewangan tuh...lagilaa boleh berjaya dari aku...aku doakan kejayaan korang semua...dunia university nih satu jer kena selalu ingat set dalam otak tuh apa matlamat korang masuk university nih..fokus dan capai ler kejayaan tuh..k..good luck laa pada semua yang baru masuk U..k chow...