Jump to content
Sign in to follow this  
syafsp_1

Apa Perbezaan Di Antara GC AGP Dengan PCI?

Recommended Posts

Assalamulaikum.. ketika aku seorang diri pergi kedai computer untuk tanya pasal GC ni, tauke tu ada tanya pada aku, "lu punya slot pakai PCI ke AGP?" phew aku menjadi blur seketika apabila soalan cepu emas ditujukan kepadaku. So, ingin menutup keBLURran diriku ini, aku tepis lontarannya dengan berkata "gua tak pasti la, kawan gua punya.. dia suruh gua tanya dulu mana satu GC yang latest" nasib baik tak kantoi... hehehe...

so, aku teringat akan kewujudan forum putera ini, apa tunggu lagi, aku terus menyerbu website ni dan ingin mengemukankan soalan,

" macam mana nak tahu PCI atau AGP slot?"

satu lagi " antara kedua-dua tu, mana yang bagus(selalu orang pakai)?

::lol:: Jom Teroka Apa Yang Ada! ::lol::

tengok kat mobo ( motherboard )
ni slot perbezaan nya
agp product lama takde mobo sekarang support agp
pci-e product yang di guna pakai semula based pci sahaja tapi pin bertambah sket.

ni pula bezanya gpu agp ngan pci-e

atas tu agp bawah pci-e

bagusnya pci-e

PCI-E lebih laju dr AGP, lebih maju dan modem juga PCI-E. kemungkinan tk lama lagi AGP akan dipupuskan.

thanks to ayoi dan wanjihan... ::icon_razz::

lepas aku dapat kebalasan dari ayoi, terus malam tu aku g tny GC (nak beli dah ::icon_bounce::) tapi cina tu tny plak... "U mau yg mana 1? I ada 2 pilihan utk U, yang belah kanan ni ADA FAN, yang belah kiri ni TAK ADA FAN" alamak BLUR pulak.. ::icon_biggrin:: aku mencari alasan lagi, akhirnya terlepas juga dari cina tu.

So di sini, aku nak tanya pandangan, yang mana bagus, yang ADA FAN ke atau TAK ADA FAN? sbb aku ni jenis main game PC, bknlah 1@2 jam... pling max pun takat 5@6 jam juga lah... ada pandangan? ::icon_lol::

p/s: cina tu mesti heran dengan aku pew... hahaha!
p/p/s: maklomlah... tak pernah pakai GC... jadi blur sikit ::icon_smile:: tp takpe, atleast dah info dh serba sedikit.. ehem!

::lol:: Jom Teroka Apa Yang Ada! ::lol::

Yang tu kena tengok jugak cooler dier macam mane. Macam gc lama contohnya gigabyte 8600GT takde kipas, pastu cooler dier kecik dan nipis, single slot je, aku test idle pun 55C.

Gc yang pakai fan ni selalunya heatsink dier kecik je, gc yang takde fan heatsink dier besar sket. So kalau pandai mod, letak la fan 80mm kat gc tu, lagi sejuk dari gc yang ada fan. Tak semestinya gc yang pakai fan lagi sejuk dari yang takde fan, just kena modify sket.

But for normal user rekemended amik yg fan designed ready. Sbb sstgh user moded langsung ranap terus Graphic..haha ::icon_lol::
Fanless known as Passive cooling solution. bagus gak cuma tak sebagus yg berkipas.. ::icon_biggrin::

Fanless ataupun passive cooling memang tak sebagus yang berkipas, tapi kalau pasang kipas kat gc intended for passive cooling the result might be better.

Passive cooling pakai heatsink gedabak punya, so kalau letak kipas 1 lagi sejuk.. Tapi kena hati2 la bab2 modding tu.

kalau nak gaming beli ada fan dan beli fan suport utk blow out udara panas dalam casing tersebut.
biasa harga fan support dalm rm15 kebawah model biasa .. brand fan rm100 kebawah.

fan support tu camni

letak satu blow out ..depan blow in
kat hdd pun kena letak utk blow angin ke hdd tu jgn sedut.

**pepandai la ejas nak letak kat mana fan tu asal perudaraan dia jadi cooL.

Lol ayoi siab bagi consultant PC management lak..haha ::icon_lol::
Jgn tambahkn kompius TS sudaa..

Table fan mmg bagus klu Naked system (without case). Lg satu org ske bukak side panel for natural airflow cooling..tapi kena pastikanla takde anasir luar spt Oggy and the cocroach ke, tom and jerry ker...kekeke ::icon_lol::