Jump to content
F18 HORNET

Ni Cara Nak Lajukan Broadband

Recommended Posts

salam semua.

ok la banyak sangat maki hamun yang korang da luahkan untuk berukband ni,dari orang merah,biru serta kuning.habis korang pukul rata....cian gak aku tengok dieorang kene ngan korang..huhuhuhu..
aku je tak penah maki2 sebab aku buat teknik ni untuk increase sekurang2nya dalam 50% kelajuan broadband ni..
aku da test kat maxis dan celcom..dan da buat test kat 5orang kawan aku.
dan semuanya da berenti memaki telco mereka.. tongue.gif laugh.gif

ok la aku just nak kongsi tips untuk increase dalam 50% kelajuan untuk broadband.

ok macam ni.
korang buat macam ni.

1. start>run
2. taip cmd > enter

akan keluar command prompt

3. taip ipconfig/all

akan terpapar segala detail connection.
ip,subnet,gateway dan dns.

peratikan description connection.pastikan korang peratikan yang broadband punye.jangan silap.
kemudian tengok gateway

4.taip no. gateway tu
taip:

ping 10.176.44.70 -t

5.kemudian enter

**** 10.176.44.70 adalah gateway celcom broadband pakej rm99(member aku punye)

pastikan ada reply yang diterima selepas anda tekan enter.
dan biarkan ia ping tanpa henti.
biarkan proses ini berterusan selama mana anda online.

prosses ini akan membuatkan anda sentiasa ada connection dan takkan DC dengan server dan akan mempercepatkan prosses penghantaran paket dan penerimaan paket.
so akan mempercepatkan proses membuka web page.

kalau malas nak taip2 setiap kali nak ping.just copy paste kod ni ke notepad dan save as namefailape2.bat
then double klik bile setiap kali nak ping

@echo off
cd\
ping 10.176.44.70 -t

*gantikan 10.176.44.70 dengan gateway@dns broadband korang.

ni ha aku upload gambar untuk sape yang tak paham lagi..

**ni gambar aku pakai wifi,so lain sikit je.tapi lebih kurang je ngan broadband.

ok,tu je buat mase ni aku dapat kongsi untuk "menutup" mulut korang dan menghentikan collection dosa2 atas kata2 kesat yang korang luahkan....huhuhu tongue.gif laugh.gif
ok,selamat mencuba dan selamat menutup mulut. laugh.gif Edited by F18 HORNET

saya sarankan la kpd user celcom bbd, spy try cara nih...

bro f18 hornet bg saya bende tu via YM...

pergh... boleh tahan lajunyer... klau tiap2 malam duk ^E*$](@#<... tp malam ni relax & cool jer, haha... laugh.gif

trust me... try dlu baru tau... insyaAllah... wink.gif

btw, jazakAllah kpd bro f18 hornet smile.gif

p/s: mau tido dlu (walaupun x puas surfing), esok nak balik kampung (cuti raya cina), boleh try bende ni kt kampung... laugh.gif

QUOTE(kubung @ Jan 24 2009, 01:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
x paham le aku...tambah lagi aku mana le pandai buat benda2 berokband camni ..leh detail lg tak......

ikut step by step je,takkan tak tau kot.dah detai la tu....jangan buat dulu yang bro strydermurder bagi tu kalau tak tau..sebab tu da advance.just buat basic yang aku bagi tu dulu dan try.tengok ade beza tak..

QUOTE(ICEBOX @ Jan 24 2009, 02:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ok...kalo cara advanced pula...mcm mana pula.....den nak try....
cara2 basic...insyaallah...den faham....

yang aku maksudkan advance tu yang bro strydermurder bagi tu la.kalo newbie kang pelik plak kuar command prompt tulis macam2...huhuhuhu...

buat dulu yang basic aku tu.sape2 pun mesti leh buat punye la..huhuhu..tak reti tak tau la nak cakap ape lagi. laugh.gif

aku berasa sedikit perubahan setelah menggunakan langkah yang diberi - di dalam zaman kegelapan berokband ini - segalanya menjadi lembab - sampaikan nak mandi pun berasa malas. ya, itu adalah basic. bagaimana pula dengan langkah yang lebih advance?
bolehkah anda (tuan pemula topik) mencurahkan sedikit ilmu di sini? terima kasih aku dahulukan sebagai buah tangan..biggrin.gif

guna tcp optimizer pun leh juga..kalo faham konsep sepenuhnya...sambil guna cara nie....apa2 pun...thanks pd kwn2 yg kongsi ilmu pasal nie.. Edited by ICEBOX

QUOTE(titanbullet @ Jan 24 2009, 02:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku berasa sedikit perubahan setelah menggunakan langkah yang diberi - di dalam zaman kegelapan berokband ini - segalanya menjadi lembab - sampaikan nak mandi pun berasa malas. ya, itu adalah basic. bagaimana pula dengan langkah yang lebih advance?
bolehkah anda (tuan pemula topik) mencurahkan sedikit ilmu di sini? terima kasih aku dahulukan sebagai buah tangan..biggrin.gif

sudah dapat betis nak peha...hahahahahaha...tu je cara aku selain seting kat modem tu supaya detect hanya signal [email protected].
supaya modem sentiasa detect signal [email protected] je.tapi ni kalau duduk 1 tempat je.sebab bile ko pegi keluar bandar yang gprs modem ko takkan detect signal pape.sebab da setting untuk [email protected] kene tukar balik setting...huhuhu..

saya telah memuat-turun TCP OPTIMIZER 2.0.3 namun masih tidak mengetahui cara untuk menggunakan / meng-setup-kannya. boleh sesiapa di sini tolong berikan sedikit panduan dan tunjuk ajar?

kalo tak paham bebetul tak payah buat TCP OPTIMIZER tu.kang lagi jahanam.. tongue.gif
just buat teknik ping tu je pun da rase pegi die..huhuhu... laugh.gif

sila la beri respon dengan menyatakan % yang korang rase,cara tu dapat increase speed broadband tu.. tongue.gif Edited by F18 HORNET

en kapai tobang f18 hornet buatan amerika....aku nak tanye le ..kalau untuk handphone yg di jadikan modem ada tak cara nak bagi laju line internet,

sbg contoh aku pakai hanphone SE C720i ,HSDPA, pakai celcom yang RM6 satu hari tu , rumah aku dapat detect line 3.5 signal pun kluar "H" maknanya ada hsdpa la,

kadang2 disconet gak line tapi x de la kerap sgt...aku rasa mcm detect line 3g bila pakai internet ni...bila aku pakai kat handphone je laju lak dlm handphone 3.5 lg lajunya cepat

ada tak cara bila aku connet ke pc dapat full 3,5G

ni aku punya result aku pakai hanphone sbg modem Edited by kubung

QUOTE(adib_han @ Jan 24 2009, 03:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
strimix bleh wat gini jgk ke??

sebenarnye aku banyak da test.strymx aku tak dapat bezakan laju ke tak.sebab da memang laju.huhuhu.aku biase gak buat kalo pakai signal wifi.biase aku buat kalau signal tu tak berapa kuat.so aku wat cara ni bagi aku sentiasa ade connection ngan ap/server
kalau pakai strymx/wifi(strymx gak la ni huhu) aku ping dns.202.188.1.5/202.188.0.133

kubung: untuk nset.same je.janji namenye broadband/connection ke internet.test la ping.aku pakai pda pun wat cara ni.jadi je.
sebab kenapa dalam nset surf laju adalah sebab nset hanya memerlukan beberapa byte/kilobyte sahaje untuk bukak web page sebab skrin die kecik.memang la lain bukak kat pc tak dapat selaju bukak web page kan nset...huhuhu.
wei ko punye result tu da cukup laju la tu.huhuhuhu..aku maximum pakai pakej sehari pun just dapat 1191kbps je..

p/s:teknik ni memang teknik yang tak nampak hebat pun,tapi menjadi..huhuhu.just basic je..lol.
happy surfing... laugh.gif