Jump to content
Sign in to follow this  
sHaMmM

Sape Yang Kena Tipu Dengan Faliq Fakhri Bin Mohammad?

Recommended Posts

ok update..

Inspektor Razi sahkan dia ditangkap atas kesalahan narkotik dan AKAN dilepas selepas ikatjamin (confirm) sebab dia bawah umur.

So Faliq Fakhri memang ditangkap. Tapi BUKAN atas laporan penipuan internet.

sekian..

saya cuma menyampaikan ape yg di diberitahu oleh bro fadly98 dari Forum MBC (malaysianbikers) . untuk kepastian saudara saudari boleh la menghubungi bro fadly98 di email [email protected] , http://www.protonclub.com . sebarang kesulitan dan salahfaham amatlah dikesali.terima kasih.

QUOTE(F18 HORNET @ Dec 24 2008, 04:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kate takde akta..tapi nape tangkap gak?hmmmmm...muskil2..shammm..ko biao betull...ntah2 ko kot faliq fikhri...saje je wat berita die da kene tangkap...untuk lepaskan diri... tongue.gif

mane buktinye bro..
kiteorang nak bukti..

aku pun leh cakap..weiii kawan2..MAMAT FALIK FIKHRI TU DA TAKDE,DIE DA KENE TEMBAK DARI JARAK DEKAT ..SO ROMBONGAN UNTUK PINANGANNYA TELAH DIBATALKAN..

seee...aku pun leh cakap macam tu..lol..

p/s:sori bro..sekarang bukan senang nak caye kat orang...ramai da kene tipu maaa....

aku tengok post ko pun baru 10..reg bulan 3...mamat falik tu pun kadang bijak gak..reg nick banyak2..lepas da kantoi tetap leh masuk putera pakai nick lain.dan bukak topik macam ni...pastu buat pengumuman macam ko...so kes akan ditutup..right?

ni lebih kurang strategi forum marketing je ni...sori sangat2 bro...aku tau aku xpatut cakap macam ni..tapi yelah kan..kita berforum..bukan kenal bebetul..just maya je..sori,kurang lebih mintak maaf je la yer.. laugh.gif

QUOTE(angah_90 @ Dec 24 2008, 04:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Emm ak spndpat ngan F18 Hornet dan Faiz

ak syak ad yg x kne..ak bce jer post kt sni tp ari nie bru cmment..tbe2 dh kne tgkap..msti ad bkti..shammm klu ko btul bg bktixpn ntah2 ko si faliq tu..

xpun tpon jer balai tu klu xde mmg sah dier nk minkan team2 putra lg nie..kuang ajo..ish x kot mane ad mak bapak yg krng ajo ank..nie dier sndiri yg ssat lg mnyesatkan..klu ko rse api nraka tu sjuk ko trus la bt bnde nie faliq..bt2..bt lg smpai hti ko puas mkan duit hram..ak mmg pntng btul ngan orng cm ko nie..wlaupn ak x kne tp ak sian kt orng2 yg kne...dn tbe2 ht ak skit..astgfrullah

sbar2..trik nfasss...lepass

aku mmg x aktif kt forum ni.aku aktif kt forum MBC.cuba tanya kt forum MBC kenal x sHaMpUtRa.tak sangka plak pemikiran korang terlalu cetek.terpulang la pada ko nk cakap aku nyamar ke ape ke.yg penting niat aku ikhlas nk bantu kawan2 yang teraniaya.terima kasih.

#kalau aku si faliq keparat tu.takkan aku leh tenet dalam penjara.

Ibu Pejabat Polis Daerah (IPD)
Alamat : IPD Besut
Ibupejabat Polis Daerah
Polis Diraja Malaysia
22200 Besut,
Terengganu.
Telefon : 09-6956222
Faks : 09-6956790 Edited by sHaMmM

aiseh...keliru den dibuatnya.....poning pula.....jgn buat pasal lg budak nie kat forum nie.....walau apa2 pun...kita semua kena berhati2 lepas nie....

QUOTE(sweezer @ Dec 25 2008, 01:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
budak nie scam org utk beli batu kot? batu kan ker mahal skrg nie

bli batu ape.. batu nisan ke..haha... baik tul budak nie .. muda2 dh tempah batu nisan laugh.gif

kalau ikutkan penipuan internet memang takde AKTA sebab tu penipuan internet masih berleluasa...aku tatau laa kot2 org tu guna kuasa mat said MB terengganu suruh tangkap budak hingusan tu laugh.gif tapi info si shamm ni boleh timbul syak wasangka... laugh.gif

QUOTE(sHaMmM @ Dec 24 2008, 05:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
saya cuma menyampaikan ape yg di diberitahu oleh bro fadly98 dari Forum MBC (malaysianbikers) . untuk kepastian saudara saudari boleh la menghubungi bro fadly98 di email [email protected] , http://www.protonclub.com . sebarang kesulitan dan salahfaham amatlah dikesali.terima kasih.

aku mmg x aktif kt forum ni.aku aktif kt forum MBC.cuba tanya kt forum MBC kenal x sHaMpUtRa.tak sangka plak pemikiran korang terlalu cetek.terpulang la pada ko nk cakap aku nyamar ke ape ke.yg penting niat aku ikhlas nk bantu kawan2 yang teraniaya.terima kasih.

Ibupejabat Polis Daerah
Polis Diraja Malaysia
22200 Besut,
Terengganu.
Faks : 09-6956790

Owh..klu cmtu ak mntak maaf la bnyak2 nie smue slah si faliq tu ske jd david copepil...kjap jd orng nie kjap orng tu..ak mntk maaf sgat2 x niat pn tduh ko bkan2 just creful jer..

wah bagus suruh Cyber Crime ambik budak ni kerja ngan diaorang ,sebab umur begini dah hebat ,emm amacam?nantilah bleh dia detect cyber crime, sayang bakat klu jatuh tempat yang tak sepatutnya. Edited by ADAM78

QUOTE(angah_90 @ Dec 25 2008, 01:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Owh..klu cmtu ak mntak maaf la bnyak2 nie smue slah si faliq tu ske jd david copepil...kjap jd orng nie kjap orng tu..ak mntk maaf sgat2 x niat pn tduh ko bkan2 just creful jer..

tak ape la bro.biasa la tu bro.keliruan berlaku.kami dari geng MBC mmg sepakat untuk membasteras kes2 penipuan ni.ade perkembangan aku bgtau.

Tapi aku rasa sapa yang duk dekat rumah budak penipu tuh...eloklah buat rombongan pergi rumah dia....bukan nak ganggu kes polis tapi cuma nakkan kepastian????

Sebagai warga Terengganu, aku malu dengan perbuatan mamat ni. Buang negeri pon bagus.

p/s: Kawan aku baik dengan Sultan Terengganu..

QUOTE(sHaMmM @ Dec 24 2008, 05:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Ibupejabat Polis Daerah
Polis Diraja Malaysia
22200 Besut,
Terengganu.
Faks : 09-6956790

bro..bukan pemikiran cetek..tapi pemikiran telampau dalam...
bukannye aku cakap budak tu dalam lokap leh online..yelah..takut ade lagi penyamaran...
cakap da kene tangkap padahal dok ngah nak attack orang lagi...

sori bro....bukan ape..aku tak nak la kat putera ni ade manusia penipu macam die tu lagi...mencemarkan forum..
da alang2 budak tu kat dalam..ape lagi..korang g la buat rombongan ke balai tu..bagi tau die ni ade kes penipuan cyber...bio lagi teruk die kene lanyak...baru tau senak tak senak....

dah tu leh terus mintak ganti rugi sekali kat bapak die..da alang2 nak jamin...mesti dapat..

ADAM78: bro,budak ni bukan handal mane pun...budak ni sampah je sebenarnye..menipu orang tu bukan handal...
stakat beratus2 ringgit da nak cakap handal? menipu ngan cara jual akaun rapid share,topup,paypal da handal?
huhuhu...

kalo dapat h@ck server ptptn dan padam data die sume baru la handal..huhuhu..dan tu pun tak dikire handal lagi sebab semua data die da backup...kalo padam ngan backup data die tu baru la handal..hehehehe.. laugh.gif

i rasa....budak 2..mula berjinak2 dgn benda 2 dulu kot....hoho..apa2 pun...kita leh biarkan sapa2 buat mcm nie lg dlm forum putera nie...forum nie paling the best lah...bg i...walau apa2 pun....kita semua kena beringat & berhati2...dgn org yg mcm 2...

QUOTE(akublur @ Dec 22 2008, 10:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
report polis pon tak selesaikan masalah..berapa ramai kawan aku kena tipu kes prepaid?beratus2 ribu..bukan setakat report polis siap bawak org pilitik lagi...ko igt boleh setel ke?polis tu perabihkan kertas je ambil report...ambek nama....kalau betul2 nak jalankan tugas..kenapa tak heret si syed hasbullah tu masuk lokap?sampai brjuta2 menipu duit prepaid...india Gtel tu?yg kononnye adik ipar ananda krishnan...ada masuk lokap?walaupun berpuluh2 org buat report polis?hehe....mimpi laa polis nak ambil tindakan...kecuali ko ada PERINTAH MAHKAMAH atau WARAN TANGKAP...so ko kena faham legal2 action dlm malaysia yg bodoh ni...ada lawyer pun takde makna...buang duit je bayar yuran lawyer

aku sarankan budak ni bawak kepada ibu bapa dia...sebab budak ni baru belasan tahun...mungkin ibu bapa dia boleh ajar (tatau laa kot2 mak bapak dia sama naik kan?) dan tahu kegiatan penipuan anak dia...itupun kalau jumlah tu mencecah sampai ribu2...aku rasa berbaloi bawak budak ni pergi mak bapak dia atau refer pada guru2 sekolah (tapi skang org dah cuti kan?maknanya dia bebas)

ape maksud ko ahdiat??

Si faliq faqri itu ditangkap bukan atas kesalahan penipuan internet..die ditangkap atas kesalah narkotik mungkin die mengambil dadah dan rasanya sudah diikat jamin kerana die bawah umur..kalo ada kes penipuan di intenet dia akan dipindahkan ke IPK..

QUOTE(sHaMmM @ Dec 17 2008, 04:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sy cuba membantu korang yang tertipu.SILA TINGGALKAN NAMA + JUMLAH DISCAM + MODUS OPERANDI.JANGAN PLAK ADE YANG AMBIK KESEMPATAN.HARAP JUJUR.saya x ade kena mengena dgn dia tp sy satu daerah dgn dia.so x ade masalah nk cari dia.Sesape yg telah di scam oleh mamat ni sila tingalkan nama / jumlah discam / modus operandi dia.. ada la rombongan nak meminang dia x lama lagi

Diharap jgn ada yg menipu lak.. dose tau
yg dia da settle, jgn listkan lagi !

CONTOH :

1- MAMAT / RM 20 / jual hosting

bukak ni,rupanya dah ramai tertipu....

http://www.google.com.my/search?hl=en&...hamad&meta=

Faliq Fakhri Bin Mohammad
No 8 Rakr Pelagat 3
22000 Jerteh Terengganu

IC 920517115129
akaun maybank : 163046276448

umur 17 tahun

lahir 17-May-1991 (amik spm dis year 08)

Alamat: Sekolah Menengah Teknik Besut, No 8 Rakr Pelagat 3, 22000 Jerteh, Terengganu

Nickname:
- hyip_infopro, prokraix, apache_sereng, teamshell, aijam, faliq fakhri, rajalawak, Zack Haiway, easyreload, easyreload.net

YM ID:
- [email protected]
- [email protected]
- [email protected]

Email:
- [email protected]
- [email protected]
- [email protected]

Website dia : http://www.jconserv.net/

no hp : 0132933561, 0148195280

kat web ni pun dia mengganas : http://rajalawak.nice-forum.com/ & http://www.selamba.org/selambanet/viewtopi...p;view=previous

scammer tu ape.aku xtau

budak baru nak up..bru nk kenal dunia...nk menipu tp kantoi..kehkehekhe...
wut a loser....