Jump to content
Datuk_Seri

Dibelasah Penjual Telefon Bimbit Kerana Rm10

Recommended Posts

Assalamualaikum...

MOHAMAD NOR menunjukkan laporan polis yang dibuat akibat dibelasah samseng penjual telefon bimbit di ibu negara semalam.

SAMSENG penjual telefon bimbit membawa kayu untuk mengejar
Mohamad Nor ketika kejadian salah faham di sebuah kedai menjual telefon bimbit di Kompleks Pertama, Kuala Lumpur semalam.

KUALA LUMPUR - Sekumpulan penjual telefon bimbit di sebuah pusat membeli-belah terkenal di ibu negara bertindak ala samseng apabila membelasah seorang pelanggannya hingga cedera kerana salah faham baru-baru ini.

Bukan itu sahaja, kejadian pukul 12.40 tengah hari itu juga turut mengakibatkan mangsa, Mohamad Nor Md. Akir, 49, mendapat malu apabila disorak dengan perkataan 'boo' oleh seramai 10 rakan pemilik premis tersebut yang melihat pertengkaran itu.

Bagaimanapun, Mohamad Nor bernasib baik kerana tidak mengalami kecederaan parah apabila pergaduhan itu dapat dileraikan oleh orang ramai yang lalu lalang di situ dan pengawal keselamatan premis tersebut.

Menceritakan semula mengenai kejadian selama 30 saat itu, Mohamad Nor memberitahu, kedatangannya ke premis tersebut ialah untuk menukar alat pengecas telefon.

MOHAMAD NOR menunjukkan laporan polis yang dibuat akibat dibelasah samseng penjual telefon bimbit di ibu negara semalam.

Malangnya, kedatangannya telah disalahertikan oleh pemilik kedai terbabit.

"Sehari sebelum itu, saya pergi ke kedai tersebut untuk membeli alat itu dengan harga RM10 tanpa disertakan resit pembelian kerana saya ingin cepat dan dia pun tidak menawarkan kepada saya.

"Apabila sampai rumah, saya cuba mengecas telefon bimbit saya tetapi ia tidak padan kerana pengecas yang diberi bersaiz kecil dan tidak sepadan dengan telefon bimbit saya,'' katanya ketika ditemui semalam.

Tambahnya, keesokan harinya, dia datang semula ke kedai tersebut untuk menukarnya tetapi pemilik kedai itu bukan sahaja enggan menerimanya kerana tidak mempunyai resit malah bercakap dengan nada kuat, kasar dan kesat.
petikan Kosmo.com.my, hari ni 1 Disember 2008

MasyaAllah, kurang ajar sungguh penjual2 HP kat Pertama Kompleks (segelintir sahaja).. Aku pun pernah nak top-up rm10 maxis, kedai tu tak layan. Dia suh carik kedai lain.. sampai macam tu sekali.. Dulu ada gak kes mcm ni, femes dalam youtube.. tp tak tau kedai mana dan shopping complex mana lah.. Edited by Datuk_Seri

QUOTE(Datuk_Seri @ Dec 1 2008, 12:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum...

petikan Kosmo.com.my

MasyaAllah, kurang ajar sungguh penjual2 HP kat Pertama Kompleks (segelintir sahaja).. Aku pun pernah nak top-up rm10 maxis, kedai tu tak layan. Dia suh carik kedai lain.. sampai macam tu sekali.. Dulu ada gak kes mcm ni, femes dalam youtube.. tp tak tau kedai mana dan shopping complex mana lah..

Tak silap aku yang dalam Youtube dulu tu pun kat Pertama gak, kalau tak silap ler. Geng-geng kongsi gelap kot, camtu ler dia kot.

Assalamualaikum...

ni kes terbaru rasanya.. kosmo hari ni.. 1st December 2008..

Tu berita hari ni. Memang kekadang kat satu area tu satu geng dia punya penjual. Kat Pertama dah lama dah dengar, ni baru naik balik cerita cam ni. Cam kat area PS, ramai penjual macam tu. Member aku dulu teman member dia pi usha barang kat situ, ada satu penjual ni tanya dia "lu mau beli apa?", member aku jawab "takde beli apa-apa." Sekali kena tengking pulak "lu tak mau beli duduk tepi!" Kekadang diorang ni memang camtu, la ni dah masuk main fizikal memang melampau jugak ler.

area Pertama Kompleks ngn Petaling Street tu mmg panas skit..
so pandai2 la bawak diri..kat situ mmg port cina samseng..

pihak berkuasa pn x brani kacau..
pegi kalu btl2 nk beli brg je..klu setakat nk usha brg @ harga..toksah pegi..cari penyakit je.. Edited by kyokusanagi

Takyah beli barang situ.. bukan bagus pun quality.. baik pegi beli kat tempat lain. Ramai samseng2 yang jadi penjual nie bukan nak jual barang...

Assalamualaikum...

aku bab2 phone atau berkaitan mmg tak jejak dah Pertama. lainlah nak buat tshirt, raket, barangan sukan, baju dsbnya barulah g Pertama..

salam .. benda ni berlaku masa hari jumaat - diceritakan oleh seorang sahabat yg kebetulan lalu ditu untuk ke masjid jamek bersolat jumaat. menurut dia , masa sampai tu dia nampak sorang brader tu ke tiow ngan kayu besbol krom .. tapi masa tu dah kat luar pertama dan ramai la org yg lalu lalang nak ke masjid.. so terjadi la kes seorang hamba allah ni dtg membantu dan diikuti oleh ramai . dah macam kes cina nak begaduh ngan melayu dah masa tu . dan sahabat ni cakap , masa balik dari masjid, dia nad few kawan dia masuk .. tapi mamat cina yg memukul dah hilang .. lesap .

waallahualam

ps: kat tanah kita sekarang ni pun kita dah jadi macam hamba

QUOTE(nilasetitik @ Dec 1 2008, 03:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam .. benda ni berlaku masa hari jumaat - diceritakan oleh seorang sahabat yg kebetulan lalu ditu untuk ke masjid jamek bersolat jumaat. menurut dia , masa sampai tu dia nampak sorang brader tu ke tiow ngan kayu besbol krom .. tapi masa tu dah kat luar pertama dan ramai la org yg lalu lalang nak ke masjid.. so terjadi la kes seorang hamba allah ni dtg membantu dan diikuti oleh ramai . dah macam kes cina nak begaduh ngan melayu dah masa tu . dan sahabat ni cakap , masa balik dari masjid, dia nad few kawan dia masuk .. tapi mamat cina yg memukul dah hilang .. lesap .

waallahualam

ps: kat tanah kita sekarang ni pun kita dah jadi macam hamba

so marilah kita berpesan2 pada kawan2 kita aagr elak pg membeli kat tempat cina yg kurang ajar tu,kat downtown,uptown atau danau kota kan ade,melayu lagi,diaorg tak paksa pun kita beli...kenapa nak untungkan cina?kalau takde pilihan pg kat kedai cina yg betul2 hormat pelanggan tak kira melayu atau tidak.

See. Siapa kata Melayu je keje secara lahanat?
Diorang lebih melampau kelahanatannya.
Camni ke cara bekerja bangsa yang (kononnya) paling maju kat Malaysia?
Dalam youtube pun diorang jugak lagi yang buat hal.
Tapi jadi hits kejap je, esok dilupakan.
Kalau kes pekerja Melayu, 100 tahun pun masih jadi isu.

BTT,
aku rasa batalkan je diorang ni punya permit berniaga,
gantikan peniaga henfon kat Pertama tu dengan peniaga Melayu dan India.
Ni semua salah pihak berkuasa. Nama je berkuasa.

QUOTE(al-Qusyairi @ Dec 1 2008, 03:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
See. Siapa kata Melayu je keje secara lahanat?
Diorang lebih melampau kelahanatannya.
Camni ke cara bekerja bangsa yang (kononnya) paling maju kat Malaysia?
Dalam youtube pun diorang jugak lagi yang buat hal.
Tapi jadi hits kejap je, esok dilupakan.
Kalau kes pekerja Melayu, 100 tahun pun masih jadi isu.

BTT,
aku rasa batalkan je diorang ni punya permit berniaga,
gantikan peniaga henfon kat Pertama tu dengan peniaga Melayu dan India.
Ni semua salah pihak berkuasa. Nama je berkuasa.

betul tu al-Qusyairi..pihak berkuasa mesti tegas dalam hal2 macam nih.x bule main talk2 dengan dieorang nih.

ee..panas plak aku dengar berita macam nih..ni yang bule main kaum nih.. dry.gif

nak berniage ker nak samseng.MELAYU LAK TU

BENDE NIE DAH MELIBATKAN KAUM

sape yg 'jage' kawasan nie

x buat keje ker otai2 ?

MANE BROTHER2

x jadi la aku nk g pertama esk...huhu..baru berhajat nk bli hp..seram oo

boikot je kedai handphone kat pertama..banyak juga kes2 org tak puas hati beli handphone kat situ...barang kat situ bukan bagus sgt, kadang2 banyka menipu

kesian pak cik ni..ish xhormat org tua btl..
sebab mcm tu pun nk pukul org..
mmg dasar kaki pukul ni...hehe

QUOTE (leman77 @ Dec 1 2008, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nak berniage ker nak samseng.MELAYU LAK TU

BENDE NIE DAH MELIBATKAN KAUM

sape yg 'jage' kawasan nie

x buat keje ker otai2 ?

MANE BROTHER2

ni mesti kustomer melayu yang banyak karenah.nak itu nak ini nak murah.nak waranti.nak ori la.perangai pelik-pelik.....bila tanya model apa kata x tahu.entah.x ingat.bukan saya punya.pastu kena tipu bising2.

pastu masa beli x reti nak test.then memburukkan keadaan masa beli tu ada SI A dan masa return ada si B......ni mesti ada sebab ni. dry.gif Edited by K.I.T.T

aku hrp lepas kes ni....pihak berkuasa perlu lebih tegas!!

Apa lah si K.I.T.T tu Batista.
Kalau customer Cina, peniaga Melayu = Pekerja Melayu sangat suka menipu.
Kalau customer Melayu, peniaga Cina = Customer Melayu tu yang banyak kerenah.

Tambah lagi, dia menghumban fitnah ke atas encik Mohamad Nor selaku mangsa kejadian:
nak ori, nak murah blabla nak warranti..
Dalam akhbar takde pun statement demikian.
Untuk pengetahuan encik K.I.T.T tersohor, encik Mohamad Nor bukan ditipu mahupun menipu,
beliau tu cuma nak tukar charger sebab tersilap beli jer. Tiba-tiba CINA kedai tu tengking, mencarut, pukul orang MELAYU bernama encik Mohamad Nor tu.

Dah terang-terangan dalam kes di atas, ramai peniaga henfon kat Pertama memang perangai camtu, disalahkan lagi pulak customernya.

K.I.T.T...K.I.T.T... Bila lah nak berubah... sleep.gif

dia kerja ngan boss cina.. paham2 la.. kawan ngan orang jual perfume dapat bau wangi

dia cakap tu berdasarkan pengalaman aku rasa
tapi biasa la.. nama pun pelanggan
mesti la nak the best deal
yang si penjual pandai2 la deal.. jangan ingat nak untung lebih je.. better untung sikit dari tak jual langsung

to kitt, ko tengok la mangsa tu umur da 47
biasanya golongan macam ni tak amek tau lebih sangat pasal henpon.. asal tau guna je
cam bapak ko la kalo dia tak tau guna/selenggara alat elektronik ko nak marah dia ke? tak ke sengal tu

sori la kalo ayat aku kasar.. tapi kalo melayu cam ko pun takleh backup melayu lain tak tau la
at least kalo bajet nak jadik 'adil' pun jangan straight condemn sedara sendiri.. ni tak ko siap bubuh perkataan MESTI lagi kat ayat ko tu

Kalau la ada masalah takkan la sampai nak pukul2 nih ? Patut pakcik tu bakar je gerai hp bodo tu *ni luahan perasaan marah aku je ,jangan buat btul2 lak*

Aku dulu dengar2 je pasal kompleks pertama ni orang kata banyak samseng . kali ni dah ada kejadian masuk paper memang terbukti la selama ni benda2 aku duk dengar . mad.gif

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 1 2008, 07:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tambah lagi, dia menghumban fitnah ke atas encik Mohamad Nor selaku mangsa kejadian:
nak ori, nak murah blabla nak warranti..
Dalam akhbar takde pun statement demikian.

dah tu? barnag kan rm 10.charger.mesti nak beli tu cina tu tanya `nak charger apa`? mesti ada model2 dia.Nokia? series dia? 3310? 5510? 9999? mesti pakcik tu cakap `charger nokia`.x bagitau model.apsal masa beli x reti nak tanya boleh tukar atau idak? main beli jerk.? nak tunggu akhbar statement? kerja dia ke? kalau ko niaga satu barang ko paham la.tau nak murah-murah.x kan pakcik tu duduk kat kawasan rumah dia xde langsung kedai HP berdekatan? setau aku pertama kompleks tu MURAH kan barnagan dia?

mmg la bagi pakcik tu barnag tu rm 10.duit dia.but bagi kita yang menjual bende tu untung berapa jerk.lagipun korang perasan x kes dia SALAH charger.....BUkan dia KES saya nak charger ORi tapi dia bagi local.nampak?kalau nak beli charger ORi then dia bagi local then dia kira harga ORi dah sah menipu!!!.bukan charger tu x leh pakai tapi salah beli charger....ada cakap ke pakcik tu pakai HP apa? charger tu charger model apa? selalu banyak kes macam ni disebabkan pembeli bagi keterangan x betul@bersikap x amik tahu@x pedulik kat barnagan mereka sendiri.orang yang jual tu dah tentu jual sahaja.yang kita ni membeli.dan menggunakan bende yang ingin kita beli. Edited by K.I.T.T

QUOTE (MADReaLJL @ Dec 1 2008, 07:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dia kerja ngan boss cina.. paham2 la.. kawan ngan orang jual perfume dapat bau wangi

dia cakap tu berdasarkan pengalaman aku rasa
tapi biasa la.. nama pun pelanggan
mesti la nak the best deal
yang si penjual pandai2 la deal.. jangan ingat nak untung lebih je.. better untung sikit dari tak jual langsung

xde kena mengena pun ngan cina atau idak.cuma aku pelik tahap tu jerk.beli charger rm 10 then dikatakan salah beli charger yang dibeli tu lain.nak tukar kena hentam...biasa aku dengar penipuan kat pertama tu orang nak trade in HP.then si penjual akan menggunakan ayat `kena tanya bos` so HP dibawaknya ke belakang kedai.(masa ni berlaku penipuan.batteri ORI kita ditukar ke x ORi) so lepas tu dibawanya balik kat kita dikatanya x leh trade@harga rendah.itu betul2 penipu. mad.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...