Jump to content
jeep

Prestige Dairy Farm

Recommended Posts

salam semua..aku tak tau laa isu ni dah kuar ker blm..sebab aku ni skang dlm kemuskilan nih..
aku nk tanya pendapat korang..

bebaru ni aku dpt boucer free percutian 2/1 mlm kat lokasi mana2 kat malaysia nih.
aku plan pegi sana lps tu amik boucer tu.. lps tu balik...tp smpi sana sblm dpt boucer dulu derang nk cite 45minit pasal invest lembu nih..aku skang ni peling lak.kalu pikir memag bebaloi gak melabur 30k utk 8 thn then keuntungan dia pun bebaloi gak..dia bg 1 lot 2 eko lembu..bla bla blaaa...
derang siap kasi aku buat loan dgn bak rakyat ( sebab aku memang tak sen pun nk cekau mana ribu2 ni beb..)

persoalan sskang ni aku kompius..aku mintak pendapat korang..korang penah tak dgr cite pasal invest lembu nih..adakah ni betul2 or scam or sajer nk kena kan org labur2 ribu hasil tarak..
so sapa2 dah join kalu ader kebaikan keburukan bole cite kat sini..utk aku buat keputusan seblm join venture invest dgn lembu tenusu ni..

ni adress dia
PRESTIGE DAIRY FARM
Wisma PPV no 103
jln bangsar 59200 kl

Hmm....aku mcm pernah tengok perniagaan konsep mcm ni (invest dalam meniaga lembu, kambing etc)
X silap aku...previous company BNM ada wat siasatan
Ko double check...sama perniagaan ni dapat kelulusan ke x

hmmm...setiap org ada pandangan masing2..ini aku punya pandangan..aku personally x berapa percaya ngan jenis investment mcm ni..ada banyak contoh2 sebelum ni yg seangkatan ngan benda mcm ni...last2 kita dengar org melayu jugak yg kena tipu..pernah dengar bangsa lain kena jerat ngan skim2 mcm ni?? kalau betul syarikat ni,ada kemampuan utk ternak lembu tenusu ni,kenapa dia nak mintak duit org pulak? kenapa x plan betul2 dan execute dengan cara yg lebih meyakinkan...kalau betul diorang ni boleh generate profit,kenapa diorang x pinjam duit sendiri?? adakah diorang sendiri x yakin ngan kemampuan diri sendiri ?? kalau yakin ,loan 10 juta ngan bank,buat proposal yg mantap,nyatakan siapa expertise dlm team diorang,nyatakan kos permulaan ngan running cost,dan berapa profit yg diorang boleh dapat..yg paling penting,market diorang siapa?? kalau nak bela baru nak cari market,susahlah..x teluslah mcm tu.. 10 juta tu ternaklah lembu betul2..produce susu sampai boleh tampung keperluan dlm negara...ni kalau nak bela pun,nak harapkan org melabur,susahlah..at least kalau dah ada ladang lembu oklah..ini kalau baru nak start,baru nak harapkan pelabur,kita pun dah boleh nampak mana hala tuju nya..aku xnak sangka buruk tp sedih tengok org melayu kena tipu ngan melayu..kalau betul telus dan ikhlas,list downkan siapa expertise yg diorang ada..dah berapa lama pengalaman ternak lembu,berapa back up capital,berapa profit projection etc...kalau nak join.terpulanglah..duit masing2..cuma fikir dulu sebelum buat..kalau 30K banyak business yg boleh buat tanpa tunggu 8 tahun ...smile.gif

Hrmmmm cam ni la, tak kira la bisnes apa pun, kalau dah terima deposit dari public makna nya salah pada kaca mata BNM. Kecuali dan kalau dari bank atau koperasi yg diiktiraf. ada satu kes baru .. estana farming -->> tak sure tapi lebih kurang la nama dia kena serbu ngan BNM ( buluh mas, noradz pun kene gak tapi noradz lepas dengar citer .. tak tau la kan ) pasal terima deposit dari public tanpa lesen.

so kalau nak senang .. mu gi telipon bank negara tu sendiri.. no telepon BNM ? mu surf carik kata internet hehehehehe

heh aku dah chk dah dlm tenet pun takde ladang lembu ni..member2 yg cite pun dia kata kat kluang tu ladang lembu pun takde...tak tau laa aku..camni ni derang ni kan..berani tul..cite bende2 yg takde..

Bukan scamlah. Aku pun dah letih nak explain benda nie hari-hari. Itulah pasal sampai ari nie orang melayu tak maju, tak pernah nak support bangsa sendiri. Itu pasal orang cina dapat pegang Kementerian Perumahan & Kerajaan Tempatan pun dah boleh jadi kaya sebab bermacam-macam lesen diaorang boleh keluarkan dari KPKT. Lesen developer lah, lesen along lah, tu sume citer buat duit. Kalau kau tengok paper cina selalu front page keluar citer apa? Citer saham jatuh, citer saham naik, citer duit, citer business. Sampai bila nak harapkan bantuan kerajaan nak buat projek? Kepala otak kena pakai bukan nak tunggu cable dah besar bapak gajah, politik sana-politik sini bukan nak perjuangkan nasib bangsa, tapi nak isi temolok sendiri. Itu beza orang cina dengan melayu. Orang cina pakai kepala otak, orang Melayu pakai kepala kabel politik. Ingat senang sekarang nak dapat loan? Siapa sendiri berani bet dengan aku kalau aku preparekan the best loan paper on the planet pun, boleh dapat loan? Nampak sangat kau tak tau apa yang kau cakap tu.

Nie dengar betul-betul. Kalau tak faham memang betullah orang putih cakap orang Melayu memang bangsa bodoh. Malu aku jadi Melayu.

Projek ni sebagai menyambut seruan kerajaan melalui Dasar Pertanian Negara Yang Ke-3 (1998-2010) YANG MENGGALAKKAN PENGLIBATAN SEKTOR SWASTA SECARA KOMERSIL DAN BESAR-BESARAN DALAM MEMAJUKAN INDUSTRI TENUSU NEGARA. Kalau nak tunggu loan government baru nak buat, tahun 3010 pun belum tentu start lagi.
Ni aku tulis bahasa penjajah sikit sebab aku dah tak larat nak translate dah. Kalau tak paham bukak kamus. Baru boleh maju!!

Prestige Dairy Farm (M) Sdn. Bhd (832757-A)., a wholly owned Bumiputera company, was formed in September 15, 2008 to undertake Malaysian government’s challenge who encourages private sectors to be involved commercially in dairy industry through Dasar Pertanian Negara Ke 3 (1998-2010). In 2007, self sufficiency rate for milk in Malaysia is a mere 4.69% (51.07 million liters). Malaysia is importing 95% (1.034 billion liters) of milk from foreign countries such as Australia, New Zealand, Holland and etc. Still the industry is worth RM 69.25 million locally. If we produce 100% of local demand, we could generate RM 1.477 billion for the country! On top of that, we will actually save RM 1.4 billion for the country, and that what we call modern patriotism. http://agrolink.moa.my/jph/dvs/statistics/...output0708e.pdf

As a result, on a very gracious evening on August 31, 2008 which is also the Independence Day of Malaysia, the first dairy farm project in Batu 14, Jalan Mersing, Kluang, Johore was officially launched by Dr. Siti Salmiyah Tahir, Head (Veterinary Officer), Dairy Section, Livestock Commodity Development Division, Department of Veterinary Services, Ministry of Agriculture & Agro-based Industry, Malaysia. http://agrolink.moa.my/jph/dvs/contact/milk/milk-hq-e.html

The project is with collaboration with Lazuli through its subsidiary, RML Livestock Corporation Sdn. Bhd, on a 100 acres land in Kluang, Johore. Lazuli and RML are reputable companies with proven track records and years of experience behind them in livestock industry both locally and internationally. RML is spearheaded by Dr. Rosli Mai Lam, B.V.Sc. (Sydney, Australia). Dr. Rosli has seen the ups and downs of the dairy industry of Malaysia over the last 25 years. With full technical support and guidance from RML and Department of Veterinary Services, we are bullish that the project will be a success.

faham tak? kalau tak faham, tanyalah kawan-kawan yang pandai cakap omputeh. website under construction prestigedairyfarm.com. Dalam minggu nie website baru boleh publish. Tengoklah gambar-gambar sepuas-puas ati. Kalau tak percaya jugak beli lembu sekor. Gambar kau pun aku boleh letak sebelah gambar lembu dalam "surat beranak" dan asal usul lembu tu. Lembu tu lembu kau. Kau nak bawak balik pun boleh. Tapi kalau kau bawak balik, kau perahlah susu tu sendiri, jual sendiri. Food Act 1955 - adalah salah untuk menjual terus hasil lembu kepada orang awam. Harga yang boleh dijamin pada tahun pertama adalah RM 2/liter. Milking parlor, cattle sheds, and yard is under construction. Bila lembu kau dah beranak nanti insyaallah tempat perah susu pun dah ada. Kau ingat nak buat sume tu free? Bukan business Ali Baba!! berjuta abis nak buat. Konsep Musyakarah (JV) 70:30. Hasil susu 70% owner lembu, 30% - PDF. Kau keluar 30 ribu, aku keluar 3 juta. Kau 70% aku 30%, tak cukup bagus ke tu? Lu pikirlah sendiri ....

Aku sedar bangsa aku sume pesimis. Sume takut risiko. Aku faham fasal opportunity risks, calculated risks and etc. Bukan aku tak tau. Tapi, yang aku sedihnya, segelintir daripada bangsa aku memang negative. Aku nak engkorang tau. Kalau kau nak report KDN nak masukkan aku dalam ISA pun suka ati kau lah. Tahun 2007, Malaysia produce 4.69% jerr dari demand susu lembu kat Malaysia nie, industri nie dah bernilai 69.25 juta. Kalau 100% - kau orang buat darab silang mcm cikgu Add Math ajar kat sekolah tu, industri nie bernilai RM 1.4 billion. Ini bukan aku yang cakap, statistik Jabatan Veterinar yang cakap. Ada dalam internet nie. Untuk khinzir pulak kadar saradiri adalah 120%. 20% boleh eksport lagik. 100% untuk local demand tu nilainya adalah RM 1.4 billion! Tak same ke dengan potensi lembu. RM 1.4 billion tu kalau dibahagikan sejuta sorang, akan wujudlah 1400 jutawan baru. Kalau sume org Melayu yang buat benda nie, takkan ada 1400 jutawan Melayu baru? DEB pun tak ada problem. Kalau nak perkasakan bangsa, perkasakan ekonomi dahulu. Aku sokong UMNO sebab UMNO saja melalui BN boleh menjamin PM adalah orang Melayu. Kalau orang cina jadi PM, dah lama dah Kementerian Kewangan bangsa lain pegang? Berapa juta lesen boleh keluar dari MoF?

Tak payah nak reply benda nie. Aku pun jarang nak bukak threads, forums nie. Kalau ada kemusykilan lanjut e-mail aku di [email protected]

heehehehe...
biar aku gelak puas2 dulu..
PDF..hahaha..
website pun cam smpah jer..
xpyh la nak tipu org melayu..
aku ada no agen PDF nie..
nama die iera..
kalo korrg nak tau pasal PDF nie..
buka www.carigold.com
aku hmpir2 terkena..
byk kemusykilan ttg PDF nie..

[quote name='PenjejakBadai' date='24 November 2008 - 07:06 PM' timestamp='1227524765' post='861758']
heehehehe...
biar aku gelak puas2 dulu..
PDF..hahaha..
website pun cam smpah jer..
xpyh la nak tipu org melayu..
aku ada no agen PDF nie..
nama die iera..
kalo korrg nak tau pasal PDF nie..
buka www.carigold.com
aku hmpir2 terkena..
byk kemusykilan ttg PDF nie..
[/quote]

aku pun dh kene gk..aku xtaw la btol ke x..kalo xbetol aku leh jd gila la kot..
aku search kt kpdnkk pdf ni ditolak lesen untuk membuat jualan langsung..last update 31 mei 2010..
ada sapa2 nk jawap x?