Jump to content
Drsoftware

Cybercafe Menggunakan Ubuntu

Recommended Posts

anyway.. thanks. kepada semua kekawan.. aku dah try.. guna ubuntu.. untuk 8 pc.. .. tp aku hairan.. user yang datang slumber jek guna.. mcm semua dah pro. herm... aku tgk plk jd pelik. anyway. aku rasa mmg okla guna ubuntu nie..

idea aku memang giler2. huhu.

aku rasa ramai yang masuk cc ni dah tau 80% pasal pc
dia orang masuk cc sebab takde tenet kat umah je

dan kebanyakkan cuma layan internet dan games je
jadi takde masalah besar pun pasal ubuntu atau windows
kiri jadi kanan, atas jadi bawah je.
samalah macam win98, winxp dan vista.

dan kalau diperhatiakan
setiap pc dekstop dia lain2
ada yang lock dia punya button start
ada yang lock buka 2 broser je
dan macam2, tapi user takde masalah pun
kasi 5 minit je, dia orang dah boleh guna punya pc tu

cuma masalah orang yang baru 2-3 kali tenet
'bang nak buka internet macamana?'
ni kes orang tak kenal icon explorer dan icon firefox

orang yang layan internet - firefox rata2 semua tau guna
kau bagi apa2 pun dia orang dalam 5 minit dah boleh guna dah
crome google ke, firefox ke, explorer ke... takde hal punya

orang yang layan games - pun takde msalah. dah start games semua fungsi sama je
dalam windows ke ubuntu ke. cuma masalah nak install kat dalam ubuntu ke mungkin problem

lain-lain biasa guna word. openoffice lebih kurang je dengan msword. Edited by Wahdaz

Lau masuk cc setakat surf mmg ubuntu tak jadi masalah..

nak wat keje2 opis pon rasa takde masalah jgak.. mngkin lain sket kat interface OpenOffice tu je..

well it's a good start smile.gif

aku pun try gak projek ubuntu nie untuksetup cc aku nanti....tapi boleh ker semua games (FIFA09,CS,etc) boleh install ke ubuntu nie.......

aku pun try gak projek ubuntu nie untuksetup cc aku nanti....tapi boleh ker semua games (FIFA09,CS,etc) boleh inst ph34r.gif ph34r.gif all ke ubuntu nie.......

pokcik pun nak try buat juga kat CC pokcik....
tadi bar siap download dan burn live cd....
minggu depan kot baru nak start projek install.
Minggu ni nak kumpul maklumat dulu sebab tak pernah lansung install,guna benda alah ni.
mesti banyak masalah yang jmpa nanti....
Sapa2 ada petua tu kongsi2 la...

aku pnh try install linux kt cybercafe.... kbykn customer komplen.. skrin dia menyakitkan mata... font dia pun jd lain mcm ja...
dh lama la.. skrg aku pun xberani install kt cc aku dh...

QUOTE (azali @ Nov 19 2008, 01:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pnh try install linux kt cybercafe.... kbykn customer komplen.. skrin dia menyakitkan mata... font dia pun jd lain mcm ja...
dh lama la.. skrg aku pun xberani install kt cc aku dh...

skrang mesti linux dah lain, semakin up2date.. laugh.gif

QUOTE(gamekiller @ Nov 19 2008, 03:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
skrang mesti linux dah lain, semakin up2date.. laugh.gif

pasni aku try guna blk... pakai ubuntu blh bg interface dia sama ngan windows.. distro apa yg plg sama ek.. baru la customer xperasan..

QUOTE(azali @ Nov 19 2008, 03:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pasni aku try guna blk... pakai ubuntu blh bg interface dia sama ngan windows.. distro apa yg plg sama ek.. baru la customer xperasan..

linux tetaplah linux, tolong jangan di-windows-kan. Budak kecik boleh la tipu. Kau patut fokus kepada kehebatan linux bukan nak menurunkan darjat dia.

QUOTE(Djurie @ Nov 19 2008, 11:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Jgn customer jadi buntu dah lerr...

Kalau orang tak cukup ilmu dan cepat patah hati, masalah kecil pun mati akal. Tu la guna kedai tu ada pekerja.

QUOTE (ikki_72 @ Nov 20 2008, 08:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
linux tetaplah linux, tolong jangan di-windows-kan. Budak kecik boleh la tipu. Kau patut fokus kepada kehebatan linux bukan nak menurunkan darjat dia.

aku setuju.. lagipon even theme yang ko buat tu dah sebijik cam windows, camne nak eject thumbdrive? tongue.gif

for biz and keuntungan better pakai win.. bole istall game on9 dan menarik anak2 cina yg sngup perabis duit ratus2san untuk men game..

kalau pikir rase cam nk bg kesedaran bla2...jimat duit...nk untung skit... pakai lh ubuntu...
dan pelanggan anda akn ckp "pening gile lah pc kedai mamat nih..jom gi kedai lain" <---dialog disebuah cc di campust aku..

we talk about business... bebeh... walaupown susah pada awalan nk byr license bodo tuh..

QUOTE(PinguSpy @ Nov 20 2008, 10:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
for biz and keuntungan better pakai win.. bole istall game on9 dan menarik anak2 cina yg sngup perabis duit ratus2san untuk men game..

kalau pikir rase cam nk bg kesedaran bla2...jimat duit...nk untung skit... pakai lh ubuntu...
dan pelanggan anda akn ckp "pening gile lah pc kedai mamat nih..jom gi kedai lain" <---dialog disebuah cc di campust aku..

we talk about business... bebeh... walaupown susah pada awalan nk byr license bodo tuh..

Silap-silap adik-adik kita sekali sanggup perabis duit, curi duit mak-bapak nak pegi cc main game on9 tu...Secara tak langsung menyumbang kepada keruntuhan bangsa sendiri. Tak beza pada jual dadah.

Cadangan kat DrSoftware, jangan kedekut ajar customer. Ape kau tau pasal tricks ubuntu, ajar kat diorang, secara tak langsung ilmu jadi mantap. Kita mesti memberi untuk menerima pasal tak ada yang nak beri sesuatu pada orang kedekut lagi-lagi duit.

Mungkin kau boleh set satu hari buka awal atau lewat sejam atau 2 jam untuk bagi kelas percuma kat customer. Siapa tau ni boleh tingkatkan sales dan reputasi. Asal ada hati semua boleh jadi smile.gif Edited by ikki_72

QUOTE(ikki_72 @ Nov 21 2008, 07:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Silap-silap adik-adik kita sekali sanggup perabis duit, curi duit mak-bapak nak pegi cc main game on9 tu...Secara tak langsung menyumbang kepada keruntuhan bangsa sendiri. Tak beza pada jual dadah.

Cadangan kat DrSoftware, jangan kedekut ajar customer. Ape kau tau pasal tricks ubuntu, ajar kat diorang, secara tak langsung ilmu jadi mantap. Kita mesti memberi untuk menerima pasal tak ada yang nak beri sesuatu pada orang kedekut lagi-lagi duit.

Mungkin kau boleh set satu hari buka awal atau lewat sejam atau 2 jam untuk bagi kelas percuma kat customer. Siapa tau ni boleh tingkatkan sales dan reputasi. Asal ada hati semua boleh jadi smile.gif

anak cina lorrr....

p/s patut la cina bukak cc kecik jer dah bole pakai honda civic... plus tere biz... kite lebih terlompat2 dgn hal2 remeh temeh...

QUOTE(rizputra @ Nov 15 2008, 12:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pun try gak projek ubuntu nie untuksetup cc aku nanti....tapi boleh ker semua games (FIFA09,CS,etc) boleh install ke ubuntu nie.......

bro,aku bkn kaki game,tp ko boleh try gune wine utk install game2 tu.
so far,bnyk software yg bese gune dlm windows boleh run dlm ubuntu gune wine.
game nie ku xpernah lak try.
mngkin bro boleh try dulu n bg komen kat sini... happy.gif

QUOTE(gamekiller @ Nov 20 2008, 08:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku setuju.. lagipon even theme yang ko buat tu dah sebijik cam windows, camne nak eject thumbdrive? tongue.gif

rasa skang thumbdrive dah auto load masa cucuk dan auto gak unmounted masa cabut.. kalau kat PCBSD lama, version 1.4.x pun mende nih dah lama setel, auto je semua..

http://trunasuci.blogspot.com/2008/03/pcbs...-usb-drive.html

so dun worry, makin lama makin mudah

QUOTE(PinguSpy @ Nov 21 2008, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
anak cina lorrr....

p/s patut la cina bukak cc kecik jer dah bole pakai honda civic... plus tere biz... kite lebih terlompat2 dgn hal2 remeh temeh...

Macam mana pun, tu tak menghalalkan cara. Anak cina ke, anak sapa ke. Diorang manusia, kau nak bertanggungjawab dengan apa dah jadi kat diorang? Aku masa kecik pun penah jadi macam diorang, sampai jadi penagih game. Belajar tah kemana. 24/7 ingat game, cuma curi duit je tak pernah. Jadi aku tak mau generasi masa depan jadi macam aku walaupun hanya 1%.

Bila kita cakap pasal GNU/Linux, kita cakap pasal kebebasan, bukan keuntungan. Jadi pengusaha cc kalau nak untung, boleh cuba cara PinguSpy, tapi aku tak endorse.