Jump to content
Sign in to follow this  
Shanai

Pilihanraya Kecil Putera.com

Recommended Posts

ko mana boleh jadi admin..moderator boleh la kokohkohkoh  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif

salah taip la tuh rolleyes.gif

Nama: TRUNASUCI

Subforum: Linux & *nix

Nama: gmos, DRS, hoyoyo80, 3eleven

Subforum: Permainan konsol

Nama: DRS or 3eleven, alel

Subforum: Muzik, Movie & Majalah

Nama: zeph, nagakeciks

forum: Pengaturcaraan

nama: MalaysianSecurityForce

subforum: Utility & Sekuriti

nama: cermin(ahli rajin), overclocker11, gmos, sarge, petabite

forum: Perkakasan

nama : TRUNASUCI, mus3na, azuan

forum : Sistem Pengoperasian

P/S: thanks to those who voted me. harap admin kena mintak kebenaran dulu samada boleh ke tidak smile.gif

thanks kat sape2 yg cadangkan nama aku tu..

perkakasan&konsol ni rase2 bleh handle la..

ni aku nak cadang kan beberape lagi forumer tuk jadi mod..

overlord_666 tuk "majalah&hiburan"

dan metalgrindsolid bagi permainan "Permainan konsol"

dua2 member ni low profile sikit tapi ilmu diorang mmg bleh tahan..

tapi kena tanya diorang gak,sanggup ke jadi mod..sebab diorang ni mmg jarang2 masuk sini..

mod utk subforum PERMAINAN PC ade lagi tak?

saya nak menawarkan diri nie...

forum PENDIDIKAN pun bleh jugak...

YE KIRA UNDI BARU ADIL NI KALAU KASI ADMIN LENTIK BUAT APA BAIK TAK PAYAH,KITA BUAT MACAM PILIHANRAYA UNDI SIAPA YG DIA SUKE HEHE LAGI BAGUS KAN

apa yang salahnya.. tak faham  unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif

sorila salah quote... nak quote yg member yg ko tegur tuh... tongue.gif

Mr. Shanai, aku rasa leh add this rule dalam putera.com

1) User tidak dibenarkan menyerang peribadi user lain

2) user dibenarkan mengutuk software, artikal, services or company name, tetapi tidak dibenarkan mengutuk user yg menulis artikal tersebut, pekerja company tersebut ataupan penulis program tersebut.

tak boleh.

1. user boleh serang peribadi user lain sebab kalau user tu tak puas hati jugak boleh bawak menda nih ke mahkamah lps tu putera dot com boleh popular cam kes norrita..

2. user boleh mengutuk user yg menulis artikel yang bwat artikel tu sbb dia sendiri yang bwat.. mesti la tanggung risiko. lain kali jgn gatal2 nak wat artikel kalau tadak bukti yang kukuh & isi hati je...

arap pakcik Shanai boleh pikir 2x sblum mengesahkan peraturan nih.. and satu lagi.. mus3na jgn ko pandai2 nak bersara.. tunggu aku umor 20 taun dulu kalu ko nak bersara gak..

adeh.. lupa satu lagi... pls admin jgn add moderator kepada

1. moderator yang pasif yang reja nganga ja bila tengok orang buat 'kejahatan/maksiat'

2. moderator yang blagak ngan kuasa yang ada pastu nak jadi macam pembesar China dinasti Ming..

adeh.. lupa satu lagi... pls admin jgn add moderator kepada

1. moderator yang pasif yang reja nganga ja bila tengok orang buat 'kejahatan/maksiat'

2. moderator yang blagak ngan kuasa yang ada pastu nak jadi macam pembesar China dinasti Ming..

yg ni betul gak... jgn dok nganga jerk nanti tongue.gif ... harap dapat la diwujudkan cepat2 jawatan moderator nih... moga2 dpt tingkatkan imej putera.com, insyaallah... then kpd mod yg akan dilantik tunaikan tanggungjawab anda dgn penuh amanah, kerana setiap amalan kita akan disoal kembali di akhirat kelak rolleyes.gif

aku ahli baru... tapi aku nie jenis yg. ader kelebihan psikologist smulajadi.(aku arselah..anugerah tuhan...alhamdulillah) dari aper yg. aku perhatikan... aku sokong dan vote yg. nie:

forum : Sistem Pengoperasian

nama : TRUNASUCI, mus3na, azuan, C-Fu

forum : Perkakasan

nama : sarge, PETABITE, zer0Nehza, gmos,

forum : Pengaturcaraan

nama : MalaysianSecurityForce, puteranetwork,

forum : Permainan dan Hiburan

nama : DRS, hoyoyo80, gmos, 3eleven

YG AKU CADANGKAN forum:... linux.nix

nama: red hat enigma.

la taktau lak ade thread ni

nape takde sape cadang ako!!!!!!!!! hahahah lariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

aku cadangkan C-Fu bahagian Internet dan K-Ekonomi.

belum habis lagi pilihan raya?

ntah... dhla tuh en. shanai... pilih je la mod cepat2.. aku dah start rase bosan plak baca thread ni.. laugh.gifhuh.gifhuh.gif

2. user boleh mengutuk user yg menulis artikel yang bwat artikel tu sbb dia sendiri yang bwat.. mesti la tanggung risiko. lain kali jgn gatal2 nak wat artikel kalau tadak bukti yang kukuh & isi hati je...

* off topic

Assalamualaikum.

Bagusnya la kalau individu yang kutuk kutuk tulis artikel tu boleh comes up dengan artikel yang galacticos masterpiece hayagriva super diva hasta pronto.

Sedang kat Malaysia ni (dibaca: Melayu) tak banyak lagi artikel yang dapat mengkayakan khazanah ilmu dalam komputer, apa kata kalau kita buat dulu artikel,, pastu yang tak berkualiti ke, tak bagus dan lain-lain tu .. fikirkan kemudian. buat dulu macam drama TV3. penerbit buat drama, pastu unit dalaman TV3 nilaikan drama yg derang hasilkan. mana drama tak berkualiti dibakulsampahkan.ok tak ?

Bukanlah aku galakkan buat artikel yang tak bagus, tak buat research dan hentam kromo sebelum buat artikel, tapi selalunya orang yang kutuk orang yang buat artikel tu sendiri pun tak hasilkan artikel sendiri.

Sebab tu, dulu dalam forum Putera.com yang dulu, aku pernah ada propose Projek Dokumentasi Putera.com (PDP). Mungkin ada yang bosan dengar apa yang aku tulis ni, satunya pasal idea aku ni mmg ada sambutan tapi macam hangat-hangat tahi ayam. second, idea ni tak pernah dibincangkan secara rasmi oleh en shanai (walaupun en shanai pernah keluarkan pandangan tak rasmi dengan username "shanai").

Menyebut pasal 'tanggung risiko .. gatal2 nak wat artikel" - hello .. orang yang buat artikel tu tak kenakan bayaran pun kalau nak baca artikel derang .. tak nak baca jangan la bazir TM Net Prepaid dengan artikel yang hampehz. sebab tu banyak penulis artikel sediakan email derang masa menulis. kalau ada kesalahan@kelemahan boleh diberitahu ikut email. bukannnya malukan orang yang "gatal2 nak wat artikel" yang tak dibayar sesen pon utk kerja diorang .. dengan komen tak membina dalam forum dll. mungkin itu 1st step diorang menulis.

terjemahan kata-kata Rasulullah S.A.W (tak ingat sape perawi hadis) yang lebih kurang maksudnya :

bacalah apa yang terbaik daripada apa yang kamu dapati

tulislah apa yang terbaik daripada apa yang kamu baca

hafallah apa yang terbaik daripada apa yang kamu tulis

dah termasuk dlm thread pilihanraya ni pulak, cadangan aku - selain daripada tugas menjaga forum, moderator yang akan dilantik, pada setiap bulan, akan pilih satu forum yang paling hangat yang derang jaga (contoh-firewall) dan derang akan buat ulasan atau lebih kepada compilation kpd perkara yang dibincangkan dalam forum tersebut. satu forum, satu artikel. pastu, digabungkan untuk dijadikan sebagai Putera.com Mag di mana boleh dilihat dalam web putera dengan syarat, mesti log-in sebagai user. buat professional sikit .. macam plug in (tengok kat http://www.devshed.com )

sedangkan, al-Quran; ayat pertama dalam surah pertama dimulakan dengan Iqra` (bacalah). maksudnya, nak dapat ilmu ni kena membaca. nama surah kedua ialah al-Qalam yang dimulakan dengan huruf 'nun'. Qalam ni, dalam bahasa Melayu Kelantan ialah kale', Melayu Terengganu 'kalang' atau dalam Melayu Johor-Riau ialah pensel.maksud kat sini, next step kita nak belajar ialah dengan tulis apa yang kita dah baca. DOCUMENTATION !

utk akhiri tulisan aku ni, sila la evaluate artikel aku yang mulanya nak berbakti pada nusa bangsa dan agama tapi skarang ni dengan tujuan untuk dikutuk oleh orang yang tak reti nak hargai hasil kerja orang lain. mulanya nak paste kat putera.com jugak .. tapi tanak kena kutuk so aku biar je la kat web aku tu jer. hah aha hahahaha

web aku : http://www.geocities.com/the_darkwan

segala komen anda, baik atau buruk didahului dengan ucapan terima kasih. yang baik datangnya dari Allah, yang buruk itu datangnya dari Allah juga, tetapi disebabkan kejahilan, kelemahan dan kegatalan diri saya sendiri.

p/s: takder sape ke nak join comrade Projek Dokumentasi Putera.com (PDP)? aku sorang jer isytiharkan diri sendiri perjuangkan ideologi PDP aku nih. dah ler buhdus - rasa cam tambah buhdus jerk.

*off

bg aku klu nak kritik satu2 artikel buat kritikan yg membina, beri cadangan/pembetulan/tambahan kpd sebrg kekurangan bukannyer kutuk atau beri kritikan yg x membina langsung...

aku ader gak nampak dah ader pun pos / mesej yg boleh diletakkan dlm ruangan PDP (?) nih, klu nak nak elokl agik just edit skit2 ler. at least ok la buat permulaan, nanti makin lamer makin bertambah ler..

but klu artikel tu diambil dr site2 lain, sediakan sekalik source (link) dier, dan klu perlu minter dulu penulis asal penulis tersebut...

pasal risiko tu..bg aku aper2 risiko akibat drpd artikel tu kira "do it at ur own risk" ler, x tau samader putera.net nih ader polisi atau tak ttg penggunaan sbrg pos/mesej kat sini. biasanyer ader disclaimer kat site2 forum nih,

aku quote skit dr lowyat.net:

Please remember that we at Lowyat.NET do not actively monitor the contents of and are not responsible for any messages posted. 
.

so mender tu termasuklah sbrg artikel / dokumentasi yg ditulis/dihantar.

okies~

*off topic

satu lagi peraturan patut diperkenalkan...

No posting of useless content just to increase your post counter, Otherwise will be banned ID.

Respect other people's work, otherwise will be banned ID.

dipetik drp http:// www.exetools.com/forum/announcement.php?f=2

dan

Add the 'Edit by' line in this post?

sepatutnya tidak perlu dijadikan sebagai pilihan..

setiap user yg men edit post..maka user lain perlu tahu

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...