Jump to content
sas5593

Cara Memasang Jubin

Recommended Posts

Takde gambar ker... aku bab2 ayat2 jer nie, kurang paham sikit. Mana ler tau nanti nak pasang jubin kat rumah nanti plak.. hehehe :D

Takde gambar ker... aku bab2 ayat2 jer nie, kurang paham sikit. Mana ler tau nanti nak pasang jubin kat rumah nanti plak.. hehehe :D

gambar x de...payah nak cari..tgk je mat indon buat..paham sikit.. :D

kau letak screen short kat cini sng sikit..hehe

korannng akan geli geleman dan akan muntah terbahak2 kalau aku tunjuk bende tuh nanti...ko tau la tandas murah2 lantai dia cap apa....pastu dnding ada kulat...lampu pun jenis `romantik` .mmg kotor giler pasal lubang2 tuh la :angry:

pasal rumah yg ada kes nih....rumah teres 2 tingkat rumah kos rendah..ada 2 bilik tido ada satu bilik air.

18*60 kaki persegi kecik je rumah nih dah over 30 tahun dah........

then 10 tahun lepas baru je renovate ruang tamu depan+ngan tambah dapur ngan bilik air kat belakang........ngam-ngam tahuun ke 8 kes lantai runtuh berlaku.....pastu melarat la....total semua sekali masa renovate tuh rm 16000 xde main pecah apa2 cuma belaku penambahan jerk

kekadnag hujan kat dapur tuh air hujan meleret masuk ikut dinding then terkena bingkai pintu kayu...so kayu jadik rapuh senang nak kena pecah masuk

korannng akan geli geleman dan akan muntah terbahak2 kalau aku tunjuk bende tuh nanti...ko tau la tandas murah2 lantai dia cap apa....pastu dnding ada kulat...lampu pun jenis `romantik` .mmg kotor giler pasal lubang2 tuh la :angry:

pasal rumah yg ada kes nih....rumah teres 2 tingkat rumah kos rendah..ada 2 bilik tido ada satu bilik air.

18*60 kaki persegi kecik je rumah nih dah over 30 tahun dah........

then 10 tahun lepas baru je renovate ruang tamu depan+ngan tambah dapur ngan bilik air kat belakang........ngam-ngam tahuun ke 8 kes lantai runtuh berlaku.....pastu melarat la....total semua sekali masa renovate tuh rm 16000 xde main pecah apa2 cuma belaku penambahan jerk

kekadnag hujan kat dapur tuh air hujan meleret masuk ikut dinding then terkena bingkai pintu kayu...so kayu jadik rapuh senang nak kena pecah masuk

rumah kau ke KITT??cam ne leh runtuh lantai??apsal x report dgn syarikat pemaju perumahan 2??

ko sng ko carik la kontraktor yang leh dipercayai..ubahsuai lagi..frame pintu carik yang besi punye..atap 2 kene tgk mane yang bocor..kalo leh wat sendiri buat je..kalo gayat suh je org lain..tandas 2 ko renew baru je la..buat simple2 dah le..WC tukar baru..membazir je wat kat bilik atas..

ckp pasal modi umah ni umah aku bru je modi...haduih x puas ati betol melayu wat umah aku.... kalau cina wak mmg puas ati,tp xtahan reger la plak

rumah kau ke KITT??cam ne leh runtuh lantai??apsal x report dgn syarikat pemaju perumahan 2??

ko sng ko carik la kontraktor yang leh dipercayai..ubahsuai lagi..frame pintu carik yang besi punye..atap 2 kene tgk mane yang bocor..kalo leh wat sendiri buat je..kalo gayat suh je org lain..tandas 2 ko renew baru je la..buat simple2 dah le..WC tukar baru..membazir je wat kat bilik atas..

rumah aku nih kecik je bro..rumah lama ...cina sini x mau blah dari sini beli rumah lain BUT diorangh beli rumah sebelah tebuk dinding tengah then camtumkan.....ada la dalam rm 30000 macam tuh......aku usha je buruh tuh buat.........

cam mana runtuh lantai mana aku tau...kampung kat rumah aku tuh dah 50 tahun dah...rumah banglo lama alah rumah kampung ada papan ada simen....semua elok lagi jerk <_< kalau ada pun bumbung bocor pasal pakai atap zink.....dah lama and karat........

pintu belakang tuh bapak aku dah repair korang tau x pintu belakang nih dulu semasa renovate dia pakai jenis pintu biasa tuh sekali ngan bingkai tingkap yg kayu tuh jugak....2-2 nih bercantum....then masa aku tekan2 kat kawasan tengah kayu yg cantum tuh berlubang plak...hehehehehe so ada lubang...orang luar leh nampak dalam.....kalau diterajang pintu tuh lopong la ......mentang2 rumah kos murah......

tapi rumah tuh aku cukup suka pasal saiz kecik....lagipun dah 10 tahun duduk kat sini...so nak kata pindah pi tempat lain sori la aku x minat.....mak aku dah beli rumah kat bukit beruntung.....but aku ngan adik beradik aku smua protes x mau pindah2 last2 sewa je kat orang lain.........

rumah aku yg berlubnag2 lantai nih semua simple je.....kecik tapi 2 tingkat....bilik dia besar2......tapi dinding bilik atas pakai playwoood.......nak buat wiring elektrik mmg sakit la dinding tuh ...pasal dah rapauh.........

pasal dah kecik senang nak urus...pastu kalau macam pencuri nak masuk ke dia akan pikir 20 kali dulu.....pasal perngerakan dia senang nak didengar......setakat masuk bilik then pintu depan x kunci atau biar tenganga dah biasa dah.........

sekarang aku dah pindah ..rumah dah besar.....syiling plaster lagi.....nih tgh sesuaikan diri la niih masuk bilik air tutup pintu dan gate semua hahaha :lol: