Jump to content
PerWaris

Kurangkan Bayaran Bulanan Kad Kredit Anda

Recommended Posts

Salam kepada warga putera...just nak briefed u all ttg agensi aku yg menawarkan servis azypayment kredit kad nie..check it out K.. :rolleyes:

Soalan-Soalan Lazim

1. Siapakah Key Diversify Sdn Bhd ?

Key Diversify Sdn Bhd merupakan agen perunding perniagaan untuk penyelesaian hutang kad kredit dan pengurusan wang peribadi. Key Diversify Sdn Bhd adalah wakil perunding cara bebas dan tidak mewakili mana-mana badan kewangan atau institusi kewangan. Key Diversify Sdn Bhd hanya menawarkan khidmat runding cara untuk penyelesaian hutang kad kredit.

2. Siapa boleh memohon Plan 0% Interest ini?

Plan 0% Interest ini terbuka kepada rakyat Malaysia yang mempunyai kad kredit dari bank-bank yang ada di Malaysia. Antara syarat utama kad kredit pemohon mestilah AKTIF. Pemohon yang mempunyai kad kredit yang di BLOK tidak di terima. Walau bagaimana pun pemohon boleh menghubungi pihak bank dan minta pelepasan status BLOK. Plan ini amat sesuai untuk pemohon yang penggunaan kad kreditnya tidak lebih 80% dari had kredit kad. Bagi yang telah EXCEED kad kredit limit perlu membuat bayaran tunai untuk one time fee permohonan.

3. Bagaimana Untuk Memohon ?

Untuk memohon anda perlu menghubungi agen kami atau menghantar email kepada agen kami bersama butiran seperti jumlah hutang setiap kad kredit, had limit setiap kad kredit dan nama bank bagi setiap kad kredit. Pihak kami akan membuat kiraan dan saranan awal samada anda boleh memohon Plan 0% Interest yang di tawarkan. Jika anda layak agen kami akan bawa anda ke pejabat transaksi untuk proses transaksi dan penyelesaian kad kredit anda.

4. Apa yang perlu di bawa semasa proses transaksi?

Pemohon hanya perlu bawa kad pengenalan dan semua kad kredit yang ingin di tukarkan ke Plan 0% Interest.

5. Berapa lama tempoh kelulusan?

Biasanya ia mengambil masa antara 20 minit hingga 50 minit, bergantung kepada berapa ramai pemohon.

6. Bayaran bulan di bayar kepada siapa?

Pemohon perlu membayar bayaran bulan kepada bank yang mereka berhutang. Jika pemohon memohon Plan 0% Interest untuk kad kredit Maybank maka pemohon perlu membayar kepada Maybank. Tetapi kali ini hutang pemohon telah di tukarkan kepada Easy Payment Plan (EPP) - maksudnya plan bayaran mudah di mana hutang pemohon telah diagihkan untuk beberapa bulan yang dipohon.

7. Ada tak caj-caj tersembunyi?

Tiada caj yang tersembunyi. Apa yang ada ialah One Time fee yang dikenakan oleh bank.

8. Adakah proses ini selamat?

Ya proses ini adalah selamat. Tugas kami cuma menukarkan hutang yang anda sedia ada kepada EPP (Plan 0% Interest). Hutang anda masih dengan bank yang sama dan anda perlu bayar kepada bank yang sama. Cuma yang lainnya anda telah mengaktif Plan 0% Interest yang lebih menjimatkan dan tiada interest lagi untuk kad kredit anda.

Comparison between normal monthly installment and eazypayment plan...anda save kat interest!!

Contoh: Maybank Bank Kad Kredit (Kiraan Biasa)

Kad Kredit Limit: RM10,000

Hutang Kad: RM8,000

Interest Rate: 18% Setahun

Bayaran Minimum: RM400 sebulan (5% dari RM8,000)

Interest Charges: RM8,000 - RM400 = RM7,600 x 1.5% = RM114 (lebih kurang setiap bulan)

RM8,000 x 5% = RM400 sebulan bayaran minima

Jika anda bayar RM50 atau RM399 anda akan dapat panggilan talipon dari pihak bank kerana tak buat minimum payment RM400

Outstanding balance kad kredit anda masih dalam lingkungan RM10,000

Ambil masa 89 bulan untuk selesaikan hutang jika bayar minimum payment

Plan 0% Interest - Kad Kredit Limit RM10,000 (Hutang RM8,000)

Contoh: Maybank Bank Kad Kredit (Kiraan 0% Interest)Kad Kredit Limit: RM10,000

Hutang Kad: RM8,000

One Time Fee : RM1,800 - di bayar melalui baki kad kredit anda - 18 % untuk 36 bulan

Interest Rate: 0%

Bayaran Bulanan: RM10,000/36 = RM277.78 selama 36 bulan.(Boleh bayar minimum payment dari jumlah ini)

Dapat Cash: (RM10,000 – RM1,800) – 8,000 = 8,200 – 8,000 = RM200

Kami rundingkan untuk Plan 0% Interest dari Bank Kad Kredit anda. Jumlah tahun untuk 0% bergantung kepada Bank. Contoh Maybank, Am Bank, Hong Leong, RHB Bank dan Eon Bank beri sehingga 36 bulan. Public Bank dan MBF selama 24 bulan.

Anda boleh bayar minimum payment dari minimum payment RM277.78 iaitu RM50 aje. (Had Minima payment bagi kad kredit) dan anda TAK akan dapat panggilan dari bank.

Interest pada baki yang anda tak bayar masih KECIL.

Contoh kiraan RM277.78 - RM50 = RM227.78 x 1.5% = RM3.42. Nilai ini jauh lebih kecil dari nilai RM112.50 seperti kiraan bank biasa di atas.

Outstanding balance kad kredit anda ialah RM277.78 setiap bulan bukan RM10,000.

Dalam 36 bulan anda boleh selesaikan hutang anda bila anda bayar minimum payment setiap bulan.

Promosi Zero joining Fee utk jadik Agent Epp sampai 31 Ogos nie ajer

sapa2 yg nak cari duit raya join cepat.. bole buat biz nie or buat epp kredit kad

p/s: ada sesapa nak buat epp?? :lol:

Edited by Etiqa

Pengumuman..

CIMB credit Kad dah delisted frm our services...due to leceh, complicated sgt syarat2 yg di tetapkan pleh pihak bank..

oleh yg demikian, sesapa yg nakbuat epp juga, bole hubungi sy tk bantuan balance transfer from CIMB to EON Bank :rolleyes:..

Ramai hadapi masalah ngan kredit kad, pi jumpa agensi di bawah..

alternatively, anda bole jumpa saya utk restrukture balik pembayaran bulanan kad kredit anda

AKPK terima 57,000 kes masalah pengurusan kewangan

AGENSI Kaunseling dan Pengurusan Kredit (AKPK) yang ditubuhkan Bank Negara untuk membantu mengatasi masalah pengurusan kewangan individu sudah menerima lebih 57,000 kes sehingga 31 Julai lalu.

Ketua Pegawai Eksekutifnya, Mohamed Akwal Sultan, berkata daripada jumlah itu, 41,000 pelanggan mendapatkan perkhidmatan kaunseling dan 16,000 pelanggan lagi dibantu menerusi Program Pengurusan Kredit.

Menurutnya, pelanggan yang mendapatkan perkhidmatan AKPK terdiri daripada pelbagai lapisan masyarakat.

Katanya, antara faktor penyumbang mereka mendapatkan perkhidmatan ialah disebabkan perancangan kewangan yang lemah, tidak mempunyai pengetahuan membuat perancangan kewangan yang betul serta tidak berdisiplin.

“Jumlah kes yang meningkat yang diterima AKPK menunjukkan kepekaan dan keyakinan masyarakat terhadap fungsi badan itu semakin bertambah.

“Ia selaras dengan matlamat penubuhan kami untuk memberikan kemahiran kepada orang ramai mengenai asas pengurusan kewangan, penggunaan dan kawalan kredit yang wajar serta dan bertanggungjawab,†katanya ketika berucap pada majlis pelancaran Sistem Data Elektronik AKPK dan Datamation Sdn Bhd, di Kuala Lumpur, baru-baru ini.

bro, wen ko baca post aku nie or sms aku di hp ko (sorry sms ko memalam buta nie), quickly reply k

aku nak tanya ttg handling fees yg BSN dan PBB charge tue..camna ekk? kita kena bayar direct ker dia charge kat kad kredit kita :blink:

bro, wen ko baca post aku nie or sms aku di hp ko (sorry sms ko memalam buta nie), quickly reply k

aku nak tanya ttg handling fees yg BSN dan PBB charge tue..camna ekk? kita kena bayar direct ker dia charge kat kad kredit kita :blink:

handling fees normally bank akan charge kat kredit. amount 5% darab dgn total amount yg kita nak buat epp..lets say nak buat epp on 8,000 credit limit, maka 8,000 x 5% = RM 400

so, client hanya bole buat epp pada jumlah RM 8000-RM 400 = RM 7,600 ajer :blush:

Eazypayment Restructuring Charge..udated!! :D

MBB

2 tahun (17% interest, minimum 2.5K)

3 tahun (19% interest, minimum 3K)

EON

2 tahun (17% interest, minimum 2K)

3 tahun (19% interest, minimum 3K)

4 tahun (22% interest,minimum 3K)

5 tahun (25% interest, minimum 3K)

RHB

2 tahun (17% interest, minimum 1K)

3 tahun (19% interest, minimum 2K)

4 tahun (22% interest,minimum 3K)

Public Bank

2 tahun (11% interest, minimum 4K) Handling Fees 6% (charge kat kad kredit)

BSN

2 tahun (12% interest, minimum 1K) Handling Fees 5% (charge kat kad kredit)

OCBC - Bole buat epp based on available balance ajer

2 tahun (18% interest, minimum 2K)

HSBC - bole buat epp based on available balance ajer

1 tahun (12% interest, minimum 3K)

MBF - Bole buat epp based on available balance ajer

1 tahun (12% interest, minimum 3K)

AMB

3 tahun (20% interest, minimum 2K)

kad kena tahan 1 hari sbb terminal payment kat tempat lain

Standard Chartered

18 bulan (15% interest, minimum 1K)

Affin

Affin

:P

Edited by Etiqa

aduss bro, aku mcm berminat coz kredit aku bnyk tpi tak paham ler....

which part yg ko tak paham bro...? aku leh tolong explain balik

senang ceta, cuba bagi aku credit limit ko baper? outstanding balance ko? and cc bank apa?

lebih senang aku explain and ko lebih senang paham :P

sorry bro, nak tanya aku ada 5 kad semua dah over limit

setiap kad credit limit 3k so bole ke aku wat utk semua kad ni?

coz kalau leh aku nak close semua kad ni

bole ke or ada limit yg ditentukan

thanks

bank yang ada :

EON

MAYBANK

RHB

H.LEONG

PUBLIC

opsss sory bro..

kalau nak join jadi agent available lagi ke :)

sorry bro, nak tanya aku ada 5 kad semua dah over limit

setiap kad credit limit 3k so bole ke aku wat utk semua kad ni?

coz kalau leh aku nak close semua kad ni

bole ke or ada limit yg ditentukan

thanks

bank yang ada :

EON

MAYBANK

RHB

H.LEONG

PUBLIC

opsss sory bro..

kalau nak join jadi agent available lagi ke :)

Hong leong jer tak le buat.

and kalau bole, ko kena kurangkan baki outstanding ko to takder overlimit sbb kalau ko buat epp nanti, ko kena topup rm utk cover interest.

n

still bole jadi agent :blush: .

joining fee is RM 200 but kalau ko dpt cari client dulu, ko bley tolak komisen utk setle joining fee. :blush:

ok bro aku berminat nak buat ezpayment ni

apa step pertama aku kena buat?

ko cuba cari client dulu. aku akan forward to email ko aku punya sample explainaition to those yg pernah pm aku dulu, flyers etc. ko study dan copycat utk ko explain the same to client ko

dpt 1 2 or client, terus bley bawak pi ofis (aku teman ko) dan komisen yg ko dpt tue nanti kena tolak RM 200 utk cover joining fee.

apa email ko?

[email protected]

kalau aku nak wat permohonan ezpayment utk sattle kan utang kad kredit aku mcmna plak?

apa dokumen yg aku kena bagi utk apply ezpayment ni

leh wat bro..ko kena bawak "diri" ko dan kad kredit ko.

kad kredit ko masih active. sabtu ahad ofis buka.isnin tutup

yup kad kredit masih lagi aktif

nak bawak "diri" aku kemana, aku duk area johor bahru

"aku akan forward to email ko aku punya sample explainaition to those yg pernah pm aku dulu, flyers etc. ko study dan copycat utk ko explain the same to client ko"

bro bila bole foward sample explainaition kat aku?

yup kad kredit masih lagi aktif

nak bawak "diri" aku kemana, aku duk area johor bahru

"aku akan forward to email ko aku punya sample explainaition to those yg pernah pm aku dulu, flyers etc. ko study dan copycat utk ko explain the same to client ko"

bro bila bole foward sample explainaition kat aku?

as ko kat JB, ko kena bawak diri ko ke Batu Pahat..kat sana ada branch. Segala urusan, pemegang kad kredit kena ada di kaunter.

nanti aku akan forward to ko a.s.ap sory a little bit busy. :blush: