Jump to content
cikgureza

Hydrogen Fuel Cell Untuk Kereta!

Recommended Posts

Salam...

setelah berhempas pulas mengkaji diagram dan membuat prototype,maka, beranilah aku katakan bahawa aku telah berjaya menyiapkan hydrogen cell untuk membolehkan kereta2 serta enjin2 bergerak dengan minima 50% hydrogen dan 50% petrol(sekurang-kurangnya) , dan boleh mencecah 80% hydrogen,dan 20% petrol sahaja yg di perlukan untuk menjalan kan kereta...

ni diagram dia:

kalau nak tau camner rupa hydrogen cell tu, sila kilk kat video ni:

(ni bukan footage dari kereta aku ye..yg keter aku nanti aku post)

ni yg running punya:

http://youtube.com/watch?v=yfr-YXNEN0g&feature=related

apa yg hydrogen cell ni buat adalah, dengan proses electrolysis, air yg ada dlm cell tu,akan di pecahkan dari H2o kepada HH dan o (2x hydrogen dan 1 X oxy),iaiatu dlm bentuk gas.

Gas ni akan di sedut ke carburator/efi dan kemudian akan masuk ke combustion chamber,yg mana akan mix kan dengan petrol,dan terus membakar 3 kali lebih efixien dari petrol.

Jadi, di situ, enjin akan membakar lebih bnyk hydrogen,berbanding dengan petrol,dan sebab itulah jimat minyak.

Untuk kereta2 yg berkeadaan baik (allignment,pressure tayar dsn sbgnya),boleh achive up to 80% hydrogen usage,dan menjadikan usage petrol 20%.

untuk yg pakai EFI, 'cheat' terhadap ECU anda akan di buat,supaya ECU tak detect Hydrogen tu sebagai angin terlebih,sebab kalau sensor detetct angin lebih,maka minyak pun lebih lah untuk balancekan. Tapi dengan cheat ni, dia akan rasa yg minyak terlebih,jadi dia kena sedut lebih bnyk oxyygen (dlm waktu yg sama hydrogen),sekaligus mengurangkan mix petrol..dan jimatlah minyak anda..

Jaminan aku adalah: kalau hydrogen ni takleh ganti petrol at least 50%,maka,aku bukak balik dan tak yh bayar2 apa2 (cell aku amik balik lah), dan test tu akan di buat pada hari yg sama,dengan kaedah seperti di bawah ni:

Gini:

memula test untuk tau sebelum pengunaan petrol 100% tanpa support dari hydrogen cell:-

Isik minyak kat sampai full tank kat satu stesen minyak yg di tentukan. Kemudian drive ikut satu route dengan kelajuan biasa (ikut papantanda)-maybe boleh drive sejauh 50km ke

. Kemudian, pergi balik kat stesen minyak yg sama, dan isik semula sampai full tank. Kira mcm top up dari balance full tank yg pertama tu. Jadi,kau akan tau berapa liter yg perlu di tambah untuk dapatkan full tank semasa guna petrol 100%.

kendian, test untuk bila dah pakai hydrogen cell tu pulak:-

Isik semula juga sampai full tank, kat stesen yg sama, dan mulakan perjalan ke route yg sama dengan mula2 tadi,dengan kelajuan yg sama, dan aikut jarak yg sama mcm mula2 tu, kalau 50km,maka 50km lah jugak.

Dan lepas habis jarak route tadi tu, pegi balik kat stesen minyak,dan isik top up semula sampai full tank.

Dan tgk berapa liter pulak yang perlu di isi untuk dapat full tabnk selepas pakai hydrogen cell. Sepatutnya, liters yg perlu di isi perlulah lebih rendah kuantitinya berbanding petrol 100%.

Dan kalau kau takleh dapat minimum 50% penjimnatan dari hydrogen cell tu,maka, makna nya kena pakai lebih dari satu cell lah tu.

Tapi,sepatutnya,korang boleh dapat pengunaan petrol yg amat sedikti bila guna hydrogen ni.

siap pasang sehari je. Takde sebarang modifikasi atau potong2 yg akan di buat kat enjin,cuma tebuk sikit je dekat intake manifold tu (tak perlu tebuk untuk enjin carburator)

Since harga ni adalah harga expereimental dan introduction,maka, aku rasa nak letak lebih murah dari pasang NGV, iaiatu hanya RM700 untuk satu cell-siap install dan test.Warranty one year. Datang 6 bulan sekali je untuk service dia (RM50).

Ingat,jaminan aku, kalau keter takleh dapat usage petrol 50% (at least) maka aku bukak balik,,korang takyah bayar apa2 lepas tu.

apa2 pun, teknologi hydrogen ni masih belum dapat ci dompare dengan NGV,sebab NGV memang bagi 100% tak pakai petrol. Mankala teknology hydrogen cell ni masih di kategori sebagai hybrid,dan masih tertakluk kepada harga petrol dunia.Cuma nya,ianaya akan menjimatkan pengunaan minyak..itu je

call aku untuk maklumat lanjut dan jugak appointment untuk pasang:

016-5948019 Reza

arigato gazaimasu

Edited by cikgureza

Assalamualaikum, Cikgu. Kawan husband saya dah buat pun benda ni. Dia beli buku panduan buat benda alah ni kat US n da try pasang kt kete dia.N skarang ni tgh nk pasang kt kete husband saya.

Yang menakutkan saya, my hubby dapat tau through internet inventor technology kereta pakai air ni mati dibunuh dikatakan kerana ada pihak2 berpengaruh dunia taknak benda2 ni diketengahkan.

Alternatif lain selain menggunakan minyak akan membawa kerugian besar pada pihak2 tertentu yg berpengaruh ni.

So, walaupun dah banyak org invent alternatif lain sbg sumber tenaga kenderaan selain petrol tapi usaha diaorg tu masih tak betul2 diketengahkan dan dimajukan.

Boleh ke dipercayai benda ni berlaku?

Bukan ape, saya risau coz lepas ni my husband dgn kawan dia tu cadang nk buat mcm cikgu la. Buat bisness sikit komersialkan benda ni.

Tak pasal2 ada pulak org asing carik diaorg n apa-apakn husband saya mcm yang berlaku dalam internet tu.

Maybe im just being paranoid tapi apa pendapat cikgu?

aku cadang kan...ko buat murah sikit la..dalam rm500...bukan aper..aku belajar ekonomi gak...

macam ni...pemasangn NGV pun dah naik melampau...memang siot jer diorg...amik kesempatan...

memandangkan kalo ko jual murah ko akan dapat client yg ramai manakala kalo ko jual mahal maybe ko akan dapat client yg kurang ramai...

konsep ni macam pasar raya yang jual harga murah la...

ko try la cut kos yang lain...kalo ko murah kan kepada charge ko tu InsyaAllah gaji pertama aku nak pasang sistem ko ni...

macam mana kawan....

korg blh wat sndri. x ssah.tp, jgn cilap.klu cilap, mletup enjin.mmg kompem.da trjd kt ak.

ni part ak.sempoi.smpai skrg, x pnh rosak.klu rosak,ak wat bru je.brg pn murah.tp x leh tnhuk sume la.pndai2 nk idup la

yg ni plak.dirgram.pndai2 korg la nk pkai material pe.x susah.

mcm menarik jerrr... tp ngko dok luaq atau dalam mesia? mudah ke nak carik menda2 alah tu??

hmmm... pd TS kalau dapat turunkan harga tu konpem lg ramai org berminat, area mana? Kl aje ke??

korg blh wat sndri. x ssah.tp, jgn cilap.klu cilap, mletup enjin.mmg kompem.da trjd kt ak.

ni part ak.sempoi.smpai skrg, x pnh rosak.klu rosak,ak wat bru je.brg pn murah.tp x leh tnjuk sume la.pndai2 nk idup la

yg ni plak.dirgram.pndai2 korg la nk pkai material pe.x susah.

prcya or x, trpulang.hnya yg da mncubenye je yg tau.bg ak, hydrogen ni da x best. naik pkai kinetik best ( usahasama ak dgn abg aku.wat kt ukm.insyaAllah ak akn patenkn).

bro.. aku nak tengok gambor yg pakai kat kereta... ada tak?? lagi satu, yg ko pakai tu kat enjin apa?

Edited by PePeDUM

Wahh bagus nie.. ada apa2 yang membahayakan tak, macam meletup ker kalau pakai benda nie. Lagi satu ialah... macam mana nak letak air kat kereta tu dan ada apa2 efec pada engin kereta ker... Aku rasa, teknologi hibrid nie memang best gak.. ada sikit alternatif selain NGV yang mahal giler nak pasang tu.

Kalau ada gambar ko pasang kat kereta, elok gak... hehehe :D

membahayakn klu ko jln jauh tnpa servis trlbih dahulu. enjin x kn trbkar.cme mletup.mcm bom la lbih kurangpling sadis, klu ko mati bersama2 kete 2. :mellow:

letak air 2, brgntung kpd enjin cne yg ko da mod 2. de yg trus tuang kt reactor pnye valve punch cylinder.klu ko tgk kt diagram yg ak post 2,ko da blh nmpk dgn jelsa kt mne nk msukkn.

enjin hydrogen yg da mod ni bnyk jnis.slah plih, kiok.

sprt post2 ak yg lpas, nk d ingtkn yg enjin yg da d mod dgn part ni, x slh ak, blm mndpt kbnaran utk d gunakn ats jln raya.mklum laa...bnyk pihak yg denki.jhat.klu ko da mob,diam2 je.ko komersialkn scara umum, abis ko nt.

Nie yang gerun nak pakai kalau sampai boleh terkorban nyawa sebab nak jimatkan minyak... err, baik pakai petrol atau NGV jer lah.. selamat sikit kot.. Tapi kalau pakai hidrogen nie dah ada company2 kereta besar kaji kegunaan dia.. patut diorang komersialkan lah kan. At least nie boleh attract pembeli beli.. lagipun, diorang R&D sure dah kaji semua aspek keselamatan kan.. :D

bgus2.pndai hang cari bnde nk brniaga.tp kne ingt, enjin2 yg da mod gne bndealh ni, enth polis plaskn k x. kt ohio, da rmai org pkai. akpn da pkai.awl thun lpas.ak pnye,lg sempoi.buat sndri.

hrga yg ko ltak, x pdan ler.ak bli manual, cari bhan2 2, psang sndri x cecah hrga yg ko twarkn.mlah, kos lbih murah nk servis pn x susah.

sbg cntoh, mmg kes bunuh bnyk yg brlaku gara2 bntuk tnaga ni.org yg invent bndealh 2 mmg da mti.de lg bbrpe org yg invent. yg pkai magnet pn ade.aku amk cnth kt tmpat ak,columbus, stiap premis yg psang bndealh ni, kete 2 pling kurng, x ilang, kne pecah.

kne ingt,spe2 pn brminat klu knderaan yg d guna 2 x mnggunakn minyak.mmg org cari daapndai2 la nk sorok kete dlm garaj.

awal tahun lepas? teknologi ni dah ada semenjak tahun 1800 lagi dah. Us fighter plane dah pakai pada WW2 dah.

nak buat sendiri takde hal.. manual dia boleh download,dan kalau serach kat youtube,melmabak2 guide dia untuk buat.Ni salah satu open source punya ilmu lah ni.. :lol:

kau beli manual, kau boleh buat kan? so,buat apa nak beli? aku nak jual ni pada orang yg takde kemahiran dan takde masa nak buat. Dan mahu ada warranty yg enjin diorang akan ok sepanjang masa guna bende ni.

Aku caj tu bukan sahaja untuk cell, tapi warranty one to one kalau ada apa2 jadi kat cell yg kitorang buat tu. Plus, sebelum customer bagi duit, kitorang pastikan achive 50% penjimatan,kira tu benchmark kitorang.Kalau tak achive, diorang tak payah bayar apa2 pun, dan kereta akan di standard kan balik.. kira same day money back guarantee lah ni.. :lol:

Plus, untuk kereta injection, kau pun tau kan, EFIE kena pakai untuk control ECU dia. So, nak buat tu memang rumit. Kos barang memang lah tak mahal, tapi, nak bagi perfect..mashaallah..

So,kalau nak buat, barang2 yg nak guna tu maybe tak lebih dari RM200, tapi beberapa aspek yg korang kena pastikan sebelum menjalankan nya,kalau tak,kereta mati tgh jalan:

1) Current - semak2 abis2 berapa amps yg cell korang pakai. Lain jenis anode cathode dia, lain current dia. Yg 4 plate tak sama current dgn 6 plate, dan yg spiral tak sama dengan jenis plate. Joe's cell pun tak sama current dia dengan plate dan spiral type. Ketebalan plate mempengaruhi amp yg di sedut.

Lebih 100amp, maka, alternator korang akan cepat hancuss..

2) Soda bicarb yg di guna pun perlu di mix dengan betul, kalau tak,system dan enjin akan cepat panas, walaupun gas dapat di hasilkan dengan bnyk. Lebih soda, juga bermakna lebih bnyk current di tarik.

3)Pakai fuse yg bersesuaian dengan cell tersebut.

4) kereta injection (EFI), perlu ada EFIE ataupun perlu modified ECU dia,kalau tak melantak lebih bnyk minyak. (lebih oxygen-maka, ECU akan sedut l;ebih bnyk petrol untuk balance kan combustion tersebut.)

Sila buat, bukan nya jimat 50%, kena minyak 200% pulak ..kahkahkahakh

BTW, circuit diagram untuk buat EFIE boleh di download, search keyword 'D17.pdf' di google, dan print spec diagram tu..

Bunuh ke mampus ke,..peduli hapa aku, janji aku jimat minyak. Takleh jual kat mesia, aku jual kat indon ngan thailand.. kehkehkehkehekh

aku cadang kan...ko buat murah sikit la..dalam rm500...bukan aper..aku belajar ekonomi gak...

macam ni...pemasangn NGV pun dah naik melampau...memang siot jer diorg...amik kesempatan...

memandangkan kalo ko jual murah ko akan dapat client yg ramai manakala kalo ko jual mahal maybe ko akan dapat client yg kurang ramai...

konsep ni macam pasar raya yang jual harga murah la...

ko try la cut kos yang lain...kalo ko murah kan kepada charge ko tu InsyaAllah gaji pertama aku nak pasang sistem ko ni...

macam mana kawan....

Bro, gomen bagi kita duit untuk pasang bende ni tiap2 tahun tu bro..lepas renew roadtax,terus ke post office dan dapatkan duit RM625 tu...

kau dah confirm nanti,kau contact lah aku..maybe we can work out something... kan?kan?kan? kehkehkehkeh

prcya or x, trpulang.hnya yg da mncubenye je yg tau.bg ak, hydrogen ni da x best. naik pkai kinetik best ( usahasama ak dgn abg aku.wat kt ukm.insyaAllah ak akn patenkn).

BRo,jgn kata kinetic, Tesla tower punya electric car guna radiowave pun dah lama keluar (1932), tapi apa jadi? semunay kena sekat,atauapun diorang di rasuah untuk stop kan production..

skrg ni,aku tgh kaji stan mayer punya water injection system (100% guna air). Walaupun orang kata dia scam, tapi lepas ikut diagram dan project plan dia, memang aku dapati, air ni, boleh mmebakar secara direct, melalaui internal combustion..sekarang ni aku tgh nak try custome made spark plug yg boleh inject water mist kat kepala spark plug.. <--- ni citer lain..

(tapi,mana lah tau Allah nak bagi aku berjaya buat kajian water injection ni, insyallah, aku berjanji aku takkan jual teknologi tu even if sekiranya di rasuah oleh syarikat minyak dengan jumlah yg banyak! aku akan stopkan penderitaan akibat pengawalan harga minyak setan yhudi kapitalis ni! ni azam aku!)

so,jgn lah kau perlekeh usaha kami kat malaysia ni yang setakat ni hanya mampu nak pakai garage made hydrogen hybrid.. sebab itu je yg kami mampu..

kau dan abang kau terrer, tapi bila kami boleh merasa guna enjin kinetic tu? so,kalau lama lagi,aku rasa baik le sementara tu guna alternatif lain,mcm ngv,cng ataupun hydrogen hybrid ni.. setuju tak?

BTW,aku pakai kat keter aku yg Alfa Romeo 146 tu.. keter2 lain, tak sempat pasang lagi. Tgh siapkan cell bnyak2 tu untuk market.

City driving, aku dah dapat RM0.14/km. Dan aku assume aku leh dapat RM0.9 ~ RM0.10 /km untuk highway driving.

jaminan aku,kalau tak dapat cecah at least 50% kat keter korang, kami bukak balik, dan korang tak yah bayar apa2. 40% pun adalah unacceptable bagi kami..tu jaminan nya..

Tgh buat test system cell yg boleh jimat up to 80% HHo dan hanya perlu 20% petrol

Edited by cikgureza

mcm nilah...kepada sesapa yg nak dengan harga RM500,sila bawak 3 orang bersama korang untuk pasang cell ni. Dan special offer, kalau 3 orang yg korang bawak tu,diorang pun hanya perlu bayar RM500 jugak..

BTW,dulu ada company nama hydrofuel, (www.hydrofuel.com.my), diorang nak jual system diorang dengan harga RM1600~ RM1800 untuk satu unit.

so,rasa aku lah, selain dari korang buat sendiri hydrogen cell ni, aku punya harga yg paling murah buat masa ni.. berserta dengan mod ECU dan jugak warranty cell one to one..

kami jugak ada sediakan perkhidmatan service untuk cell ni nanti. Kira korang cuci tangan lah untuk buat servis. pasang dan lupa kan cell tu,cukup 6 bulan dtg servis cell tersebut..

Lupa lak nak kabor, cell yg kami jual dan pasang ni boleh produce HHO (hydroxy) dalm kuantiti 7.5 liter per minute

p/s: untuyk kereta yg decide untuk taknak pakai dah system ni, ECU akan di standard kan semula (re MAP), tapi kena bagitau kami dulu lah yg taknak pakai.sebab nak kena set standard balik..kejap je,tak sampai 5 minit,..

** ni link untuk much simpler system,siap dengan apa barang2 yg korang nak pakai lagi:

http://waterpoweredcar.com/hydrobooster3.html

untuk kereta EFI (injection) JANGAN LUPA, sensor dan ECU anda perlu di mod, kalau tak ,ianya akan MELANTAK lagi bnyk minyak korang..

Edited by cikgureza

ler...hangin kt ak k?sry ler. ak xde niat nk wat ko cm kcik at.hm...mksud ak,bnde org 'AWAM' pkai ler.bknnyer gov yg pkai.ak ckp cm2 sbb ak blaja n dduk sna. ak tau daa. <_<

rilex bro.cm mlenting pla.ak da wat kajian da.da gune.lgpn, ak bgtau pe yg ak tau.biar xde yg main amk tnpa tau.ya btul.mmg ko bg warranty.tp,ko kne ingtklu kes ni d ktahui gov. kne la hati2. ko pn tau risikonye kn?

yg ni bkn urusan ak.urusan ko dgn tuhan n si mati. nmpk ko cm hangin.hehe.rilex ler bro. x slh klu ko nk mniaga bndealh ni.tp memula ko bkak thread ni,info x lngkp.keliru bg spe2 yg x tau.

bab kos yg TS utarakn, ak x msuk cmpur.

bab kselamatan,mmg da kaji.tp ni pd part2 enjin yg asl.tp korg prlu tau enjin ni, yg da mod utk sesuaikn dgn hydrogen envrmnt jga de yg da d mod olh org2 yg bodoh kt sna yg x tau pe.mngubahsuai part asl kpd bhn n part lain, then jual kt org sbaik je siap uji bbrpe kli.last2 kluar brite kt cnn.kt utube 2, bnyk yg uji bbrpe kli je..kpd lano,sbaik je tech ni dketahui umum. bnyk cmpny da brsdia klu trpksa ttup.mksd ak,klu 1 m'sia pkai,klu family ko dr dulu brniaga jual minyak petrol, nmpknye trpksa ttup kdai.petronas pn mnggung rugi yg bsar.tiada lg penerokaan minyak akn d lakukn yg mnelan blanja yg bsar.nk bina oil rig pn mhal. da tn2 bnyk pkerja trpksa d brhentikn. ak jga mnggalakkn x kire spe yg de mslh kwangn,utk gune tech ni.yg penting, dptkn info yg btul2 dr TS.ak xnk ler tgk pe yg TS dpt 2, dri mod yg d buat org2 us yg x pnye ilmu n landasan yg btul.

pndek kate, 2 TS, klu ko trase dr mule pe yg ak utarakn kt cni, ak mintak maaf ler.tiada niat slain utk brkongsi pe yg ak tau. arios

bro..jgn salah sangka..aku tak marah pun.

Tapi bila aku letak harga,terus ramai yg kata boleh buat sendiri lah, parts boleh beli lah.. tu yg aku heran tu. Dulu apsal takde sapa yg ank buat? bayangkan teknologi kurun 1800 dulu dah ada..

yg aku charge tu bukan sahaja untuk barang, tapi item2 lain jugak, yg came with the package..

pasal company lain tutup sebab orang pakai hybrid ni tak kut, aku rasa. Awareness kurang, mcm mana nak ada market demand? Tak percaya yg aku cakap takde company yg akan effect? kau tgk saja teknologi ni.. dah berapa lama ada dah, siap bagi manual lagi cara nak buat, tapi berapa kerat yg buat? berapa ramai ada awareness?

china yg rakyat lebih 1 billion pun dah ada teknologi ni, (diorang jual USD300 untuk satu cell). Tapi, still ramai lagi yg tak pakai pun.. boleh di bilang yg pakai tu..

so, tak berapa tepat kalau kata company2 yg berkaitan akan tutup sebab tekbolgi ni..sebab REzeki Allah yang beri..

yg pasal mampus, dan bunuh tu, bukan nya kau marah kat kau..apa barang kau membaca ni? (tu lah,pakai lagi baser sms, orang taip penuh pun kau tak paham). Maksud aku, niat aku bukan setakat nak jual bende ni untuk dapat unttung, tetapi aku tgh mencuba untuk menamatkan penderitaan sebab harga minyak ni.

Tgk berapa keluarga merana, berapa ramai family yg isteri/suami nya perlu berenti kerja sebab tak mampu nak tanggung kos minyak..semuanya sebab minyak..

so,kalau ada alternatif, bukan kah lebih baik untuk kita semua, dan kalau lah Allah takdirkan aku mati sebab aku niat aku nak kurang kan beban tanggung kos ni.. maka, insyallah,aku akan masuk syurga dengan tersenyum-senyum nanti..

so,bro,sorry kalau sangka,aku bukan marah. Style aku memang gini (defensive- sila semak topik2 aku dulu)

### teknologi ni boleh di samkan dengan Open source punya teknologi:

kau boleh download, kau boleh modified dan kau boleh tambah apa2 jua open source softwrae yg ada, termsuk server2 yg nak di guna.

Tapi, untuk dapatkan orang yg betul2 berpengalaman dan faham mengenai server2 tu semua, perlu lah bayar untuk hasil kerja dia,walaupun software tu free...sama jugak dengan hybrid hydrogen ni..boleh buat,jalan terus, jangan pandang belakang. kalau tak le buat, leave it to, orang yg dah buat..

Insyallah, niat aku nak bantu orang, jadi Allah akan bantu aku jugak untuk paham lagi bnyk pasal system ni..

Edited by cikgureza

hhmmm... td tgok kat berita, honda nak keluarkan kereta hydrogen + elektrik....

hrp2 slps ni tech ni akan di perluaskan...

pd TS, nak tanya tempat pemasangan dan servis di lakukan adakah pada area kl sahaja?

kalau yg dok di utara ni, nanti nak servis kena turun kl ke?

x ada ke cwngn di tempat2 lain...

aku agak je ngko ada di kl. :lol:

Proton dengar2 nya nak kuarkan model yang siap2 pasang NGV punya.... harap2 cepat2ler... hehehe :D

hrap2 begitu la.petrol da mkin suram jer.pnerokaan telaga baru pn kurang.hrga mkin kne tkan.jgn nt ngv pla naik hrga scara mndadak.mmg haru la jwabnye.

perghh..berjiwa rakyat betul kau ni..

Aku sure kebimbangan pasal NGV pun bakal naik di sebabkan oleh rakyat jelata yg mungkin tak mampu nak pakai bila dah naik,kan? betul tak? sebab, takkan kau nak risau untuk diri sendiri yg NGV akan naik kan? sebab sebagai pencipta enjin kinetik,bende2 mcm ni tak perlu timbul pun kan?,plus, teknologi NGV ni lagi boring dari Hybrid hydrogen,sebab NGV akan slow kan sikit kereta berbanding hydrogen..

so,aku juga berharap enjin kinetik tu akan cepat di komoditikan,dan di komersial kan. tak kira lajhh pun,orang buat enjin dari compressed air pun takpe,asalkan tak ter bound dengan minyak..tak gitu..

go Renewable energy! Go green!

aku rasa kalau korang nak compare set HHO cell, aku punya wayyyy too much murah dari dua company ni:

http://www.altendis.com.my/ dan

http://www.hydrogenfuelsaver.com.my/products.asp

yg ni harga diorang RM1800 je.. dan try le mintak kurang sikit kalau nak pasang kat diorang..

BTW,sefaham aku, diorang suruh pasang sendiri system tu...

so,buatlah pilihan bijak:-

(a)RM700 ke

(b)RM1800?

©ataupun buat sendiri yg lebih murah bangat gitu?

bgus2.pndai hang cari bnde nk brniaga.tp kne ingt, enjin2 yg da mod gne bndealh ni, enth polis plaskn k x. kt ohio, da rmai org pkai. akpn da pkai.awl thun lpas.ak pnye,lg sempoi.buat sndri.

hrga yg ko ltak, x pdan ler.ak bli manual, cari bhan2 2, psang sndri x cecah hrga yg ko twarkn.mlah, kos lbih murah nk servis pn x susah.

sbg cntoh, mmg kes bunuh bnyk yg brlaku gara2 bntuk tnaga ni.org yg invent bndealh 2 mmg da mti.de lg bbrpe org yg invent. yg pkai magnet pn ade.aku amk cnth kt tmpat ak,columbus, stiap premis yg psang bndealh ni, kete 2 pling kurng, x ilang, kne pecah.

kne ingt,spe2 pn brminat klu knderaan yg d guna 2 x mnggunakn minyak.mmg org cari daapndai2 la nk sorok kete dlm garaj.

bro..tulis penuh sikit boleh x...sakit otak la nak faham bahaso u ni....

Cikgu.. Service ni available kat area mana? Aku rasa ramai yang tak tau ni..

Apa2 pon aku sokong usaha ko.. Biar lantak ada mana2 pihak nak halang lawan jer selagi apa yang dibuat tu betul dan untuk kebaikan.. Jangan jadi penakut..

Cikgu.. Service ni available kat area mana? Aku rasa ramai yang tak tau ni..

Apa2 pon aku sokong usaha ko.. Biar lantak ada mana2 pihak nak halang lawan jer selagi apa yang dibuat tu betul dan untuk kebaikan.. Jangan jadi penakut..

aku tgh nak expand kan bende ni..jadi tgh nak cari bengkel2 yg nak jadi agen state ataupun daerah. Tapi takjde le skim mcm cepat kaya yg hydrofuel tu buat. Ni betul2 bisnes titik peluh ni,takde downline2 punya..

kiranya,aku produce dan manufacture cell2 ni, ECU punya modified chip, dan training serta hantar pada bengkel agen, manakala bengkel agen tu pulak pasangkan dan servis berkala untuk bende tu..

tapi buat masa ni, masih pasang sendiri, jadi, aku boleh dtg area korang, cuma nya since aku jual murah dan pasangkan sekali, maka,kalau boleh biarlah ada dua tiga orang sekali yg dtg pasang,sedap gak cover kos travel..

pasang tak sampai stengah jam..testing je lama sikti,sebab owner keter kena drive dan feel test

Apa kata kalau aku boleh mod kereta korang berjalan guna air 100% (air semata2), tanpa perlu setitik pun petrol ataupun NGV untuk gerak kan enjin tu?

Tapi, caj untuk mod tu dalam lingkungan RM6000 untuk sebijik kereta.

Sanggup tak untuk bayar RM6000 dan selepas tu terus pakai air je,tanpa perlu isi minyak sampai bebila ?

mari kita diskas kan..

p/s: Insyallah, aku rasa aku dah ada breakthrough dah ni..

hehe.blh je :) bnyk cdangan n bhan2.sape nk mule ni? klu 6000 nk dbndingkn dgn pnggunaan 100% selama2nye dgn air, brbaloi :blush:

short term,kalau di kenang kan RM6000 tu,baik beli susu ngan pampers anak. lepas untuk setahun tu..tapi long term pulak, keter hari2w kena jalan pakai minyak,so,kalau ada alternatif takyah isik minyak bukan ke bagus?

Insyallah aku ada solution. Water (mist) plasma yang akan ganti kan petrol dlm combustion insyallah dah boleh di apply,cuma buat masa ni hanya untuk keter petrol je,sebab diesel takde spark plug.

BTW, payment RM6000 tu jugak untuk buat satu custom made tangki air dengan manifold+ekzos stainless steel.Sebab standard ekzos takleh nak tampung karat yang bakal terhasil. Blok dan jugak piston insyallah takde residue air tu,sebab dlm combustion,pembakaran (explosion) air tu akan di buat secara total dan sempurna. Air hanya akan terhasil,selepas letusan dlm combustion tu,dan mengakibatkan wap air (steam),dan steam tu akan di sedut oleh vacuum exzos,dan sebab tu lah,kat exzos serta manifold tempat yang plaing bnyk effected by air tadi tu. Dan sebab tu lah di ganti dengan stainless steel..

Ni juga bukan teknologi baru dan bukan aku yang cipta, aku cuma ikut footsteps mereka2 yg dah berjaya bua water powerd car ni je, Dan orang2 yg dah berjaya buat ni punya testimoni adalah: Mereka berjaya menggerakan kereta mereka sejauh 30 ribu batu dengan hanya 3 gallons air sahaja.

trak pikap made in ciner pakai air sedut ikut line eksos. dulu aku rasa ade apek sorang pernah kuar tv, main motor pakai gas karbaid, yang dia bikin sendiri. per sal tak der kemajuan seterusnya?

bro..tulis penuh sikit boleh x...sakit otak la nak faham bahaso u ni....

aku ignore terus posting mamat ni. langsung tak paham!

aku tgh nak expand kan bende ni..jadi tgh nak cari bengkel2 yg nak jadi agen state ataupun daerah. Tapi takjde le skim mcm cepat kaya yg hydrofuel tu buat. Ni betul2 bisnes titik peluh ni,takde downline2 punya..

kiranya,aku produce dan manufacture cell2 ni, ECU punya modified chip, dan training serta hantar pada bengkel agen, manakala bengkel agen tu pulak pasangkan dan servis berkala untuk bende tu..

tapi buat masa ni, masih pasang sendiri, jadi, aku boleh dtg area korang, cuma nya since aku jual murah dan pasangkan sekali, maka,kalau boleh biarlah ada dua tiga orang sekali yg dtg pasang,sedap gak cover kos travel..

pasang tak sampai stengah jam..testing je lama sikti,sebab owner keter kena drive dan feel test

teksi blh psg benda ni tak? kat area utara ni mana ada stesen ngv pun.

Hmm...bro aku berminat nak pasang

Tapi kereta aku still under warranty

Aku takut bila dah kacau ECU nnt void warranty

& one more thing...bole x ko outlinekan secara ringkas kekurangan sistem hydrogenfuel ni

Berapa percent risiko meletup yang ko mention & apakah faktor2 nya